ÚvodKnižné novinky › Knižné novinky - apríl 2021

Knižné novinky - apríl 2021

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

BALOGHOVÁ, Mary

Druhá šanca na lásku /číta Beáta Drotárová/ 691 min.

kanadské romány

Elizabeth rúca spoločenské konvencie tým, že sa zaľúbi do oveľa mladšieho muža. Lady Elizabeth trávi Vianoce na vidieku v dome svojho brata. Pred niekoľkými rokmi ovdovela, a tak uvažuje, že by sa znovu vydala. Medzi hosťami jej brata je aj Colin. Elizabeth a Colin sa spriatelia a ich náklonnosť vyvrcholí nečakaným bozkom. Obaja vedia, že vážny vzťah neprichádza do úvahy, ale ich vzájomná príťažlivosť silnie a čoraz nástojčivejšie si kladú otázku, čo sú ochotní obetovať pre lásku...

 

Cesta k uvoľneniu : relaxácia s Ladislavom Chudíkom /prevzaté/ 67 min.

relaxačná hudba

Hudobno-slovná relaxácia s upokojujúcim hlasom Ladislava Chudíka je určená pre chvíle preladenia po náročnej psychickej záťaži, no i pre doplňujúcu liečbu rôznych zdravotných problémov, ktoré sú dôsledkom dlhodobého psychického napätia (psychosomatické ochorenia, neurózy, depresie, poruchy koncentrácie a iné).

 

CONNELLY, Michael

Výstraha /číta Michal Novák/ 775 min.

americké romány

Jack McEvoy začal pracovať pre internetový projekt Výstraha, zameraný na ochranu spotrebiteľa. Pri práci natrafí na prípad sériového vraha, ktorý na svoje zločiny zneužíva nové odvetvie analýzy DNA – nelegálne obchodovanie so vzorkami genetického materiálu. Úspešné vyriešenie série vrážd by mohlo slúžiť ako výstraha tým, ktorí nepremyslene posielajú firmám vzorky svojej DNA v nádeji, že za ne dostanú informácie o svojich príbuzných.

 

FITZEK, Sebastian

Cesta domov /prevzaté/ 540 min.

nemecké romány

Je sobota, krátko pred polnocou. Jules Tannberg má službu na tiesňovej linke určenej ženám, ktoré v noci cestou domov dostanú strach a potrebujú počuť upokojujúci hlas alebo v prípade núdze zavolá pomoc. Tak ako Klara. Jules ešte netelefonoval so skutočne ohrozenou ženou. Až dnes s Klárou. Mladá žena je vydesená a domnieva sa, že ju prenasleduje psychopat, ktorý nedávno napísal na stenu krvou dátum: deň jej smrti. A ten deň sa práve začína...


KARIKA, Jozef

Smršť /číta Michal Novák/ 534 min.

slovenské romány

Fenomén halného vetra je v Poľsku dobre známy a zdokumentovaný. Keď fúka, stúpa počet násilností, nehôd, vrážd aj samovrážd. Ako však tento vietor súvisí s prekliatym cestným úsekom pri Západných Tatrách a prízrakom stareny v čiernom, ktorý sa tam zjavuje? Hrdinovia nového Karikovho mysteriózneho trileru zažívajú tú najhoršiu nočnú moru. V pustom regióne poľsko-slovenského pohraničia ich prenasleduje veterný démon, pred ktorým niet úniku.

 

KIRONSKÁ, Kristína, TURCSÁNYI, Richard

Superveľmoc? : všetko, čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne /číta Igor Šabek/ 929 min.

kultúra a spoločnosť

Kniha Superveľmoc? Všetko, čo potrebujete vedieť o súčasnej Číne obsahuje všetky dôležité informácie spísané zrozumiteľne a jasne pre každého, kto má záujem túto krajinu lepšie pochopiť. Ide o prvú publikáciu v slovenčine, ktorá komplexným spôsobom mapuje spoločenskú, ekonomickú, kultúrnu, náboženskú i politickú situáciu v Číne.

 

LEIGH, Judy

Babská jazda : ešte to nebalíme... odkazujú babičky /číta Dora Kulová/  532 min.

anglické romány
Keď sedemdesiattriročná Jen oznámi, že sa plánuje vydať za Eddieho, jej štyri najlepšie priateľky z akvaaerobiku zostanú šokované. Svadba je už na spadnutie, keď sa Jen dozvie, že jej ženích sa rozhodol urobiť rozlúčku so slobodou v Las Vegas. A keďže rozhodne nepatrí k tým, ktoré by sa na niečo také len prizerali, vyrazí s partiou najlepších priateliek na vlastnú rozlúčku do mesta lásky, do úžasného romantického Paríža.

 

NAVRÁTIL, Martin

Okolo sveta 2 : putovanie po hodvábnej ceste /číta Gabriel Lukáč/ 525 min.

biografické príbehy

V poradí druhá kniha zo série Okolo sveta je nasiaknutá vôňami Orientu a Ďalekého východu. Martin nás prevedie po trasách legendárnej Hodvábnej cesty - od Konštantínopolu (dnešný Istanbul) cez celý Blízky východ, strednú Áziu až po tajomnú Čínu.

 

RIMOVÁ, Andrea

Modlitba za krutých /číta Lucia Hrašková/ 743 min.

slovenské romány

Detstvo bez otca, matkin odmietavý prístup, nefungujúce vzťahy s mužmi... Napriek všetkému je Laura šťastná. Práca snov v časopise ďaleko od domova ju napĺňa. Všetko sa zmení v momente, keď sa jej mama zraní a je odkázaná na pomoc. Laura sa rozhodne odcestovať domov. Náhodné stretnutie s bývalým spolužiakom Viktorom v nej rozpáli oheň túžby po láske, ale zároveň podnieti zvedavosť a začne sa zaujímať o rodinné tajomstvá. Prečo otec odišiel a viac sa neozval? Prečo je mama studená ako Aljaška?

SILVA, Daniel

Rád /číta Peter Cibula/ 687 min.

americké romány

Keď vo Vatikáne náhle zomrie pápež, Gabriela odvolajú do Ríma. Osobný tajomník pápeža neverí oficiálnej správe, že zomrel na srdcový infarkt. Má na to dva dobré dôvody: členovia Švajčiarskej gardy sú nezvestní a takisto zmizol aj list, ktorý pápež písal v posledných hodinách svojho života. Bol adresovaný Gabrielovi. Vo Vatikánskom archíve je  pozoruhodná kniha. Rád svätej Heleny sa nezastaví pred ničím, len aby sa kniha nedostala do rúk Gabrielovi. Kto zosnoval sprisahanie, kto chce ovládať pápežský stolec?

 

Pre deti a mládež

 

ARMENTROUTOVÁ, Jennifer L.

Origin : Štvrtá kniha série LUX /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 817 min.

americké romány

Katy je preč a Daemon urobí čokoľvek, aby ju našiel. Po vpáde na Mount Weather ho čaká nesmierne ťažká úloha. Katy je obklopená nepriateľmi a on chystá plán, ako ju získať späť. Dokonca je ochotný odhaliť svetu svojich mimozemských druhov. Lenže všetko bude zrejme ešte desivejšie, ako si Katy myslela. Na scéne sa zjaví niekto, kto poriadne zamieša karty...

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

 

ALEXANDEROVÁ, Tamera

Prísaha : príbehy z Carntonu / 7 zv.

americké romány

30. novembra 1864 sa v štáte Tennessee odohrá ukrutná bitka, ktorá takmer pripraví o život kapitána Rolanda Warda Jonesa. Jones verí, že prežije. Život bez nohy si však predstaviť nedokáže, preto prinúti „Lizzie“ Cloustonovú – guvernantku, aby zasiahla, ak sa chirurg rozhodne pre amputáciu. Lizzie svoje slovo dodrží. Kapitánovi tým zachráni nielen nohu, ale aj život. Ten sa do Lizzie zaľúbi, ona je však zasnúbená s mužom, ktorého nemiluje.

 

DOLCE, Baja

Placebo My 3 / 5 zv.

slovenské romány

Po všetkých útrapách nadobudli Emy a Chrisa pocit, že nastal čas, kedy si môžu užívať jeden druhého a krásu prítomného okamihu. Lenže čo ak všetky skúšky, ktorými si prešli, boli len predzvesťou niečoho omnoho horšieho? Veľké finále knižnej trilógie Placebo preverí hĺbku citov i silu priateľstva, vypýta si poriadnu dávku odvahy a podrobí vzťah dvoch milencov najnáročnejšej skúške zo všetkých.

 

FERRANTE, Elena

Klamársky život dospelých / 5 zv.

talianska próza

Rozprávanie dospievajúcej Giovanny sa začína vetou: „Dva roky predtým, ako otec odišiel z domu, povedal mojej matke, že som veľmi škaredá.“ Autorka bravúrne popísala prežívanie Giovanny na prahu puberty, poznámku otca na jej výzor. Dievčaťu sa zrútil cely svet, prišla o ideály, nevinnosť detského pohľadu na svet. Stretáva sa s dvojtvárnosťou, krízou hodnôt a spletitosťou rodinných vzťahov. Do akého zrkadla sa má dospievajúce dievča pozrieť, aby sa našlo a zachránilo?

 

FREEMAN, Brian

Vnútorný hlas / 5 zv.

americké romány

Štyri roky po tom, ako sériového vraha Cuttera odsúdili, inšpektor Frost Easton odhalí podvod. Jeho kolegyňa sfalšovala dôkazy, aby nebezpečného Cuttera dostala do väzenia. Frost zverejní pravdu a vrah, ktorý okrem iných žien brutálne zabil aj jeho sestru, sa dostane na slobodu. Inšpektor je odhodlaný dostať Cuttera späť za mreže, tentoraz však čestne a podľa pravidiel. Spojenca nachádza v spisovateľke Eden Shayovej, ktorá píše o Cutterovi knihu a vie o ňom viac než ktokoľvek iný.

 

Kolektív autorov Slovo+

19 inšpirujúcich rozhovorov / 3 zv.

rozhovory

Kniha 19 inšpirujúcich rozhovorov je zbierkou najlepších rozhovorov zo Slovo+. 19 osobností postupne vyrozpráva svoje životné príbehy, ktoré môžu inšpirovať aj vás. Zloženie osobností a ich profesií je veľmi pestré: prečítate si tu rozhovor so psychológom, s biskupom, s kňazom, so speváčkou, s profesorom Vladimírom Krčmérym, s vladykom Cyrilom Vasiľom, s manželmi Kandráčovcami a mnohými ďalšími.

 

McEWAN, Ian

Právo na život / 3 zv.

anglické romány

Sudkyňa vyššieho súdu Fiona Mayeová, známa vysokým intelektom, citlivosťou a erudovanosťou, stojí pred vážnym rozhodnutím v naliehavom prípade. Sedemnásťročný mladík z náboženských dôvodov odmieta liečbu, ktorá by mu mohla zachrániť život. Čas beží. Návšteva chlapca v nemocnici v nej prebudí hlboko skryté city a v chlapcovi nečakané emócie. Iba Fiona však môže rozhodnúť, či Adam bude žiť, alebo zomrie, a jej rozsudok bude mať následky pre oboch.

 

PRONSKÁ, Jana

Jorga / 4 zv.

slovenské romány

Zdá sa, že kliatba nešťastnej matky bola po stáročiach prelomená – preliata krv oslobodila Markusa Berzeviča i jeho strážkyňu. Jorga teda môže slobodne odísť a žiť svoj život. Jediná osudná chyba vzkriesi čarodejnicu, ktorá žiada, aby ju nasledovala. Jorga sa úporne bráni. Čo sa stalo v dávnej minulosti, že duch čarodejnice nemôže odísť a zúfalo sa domáha jej pomoci? Aké temné tajomstvá ešte vyjdú na svetlo sveta?

 

Na začiatok stránky Tlač stránky