Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - apríl 2024

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ADAMSOVÁ, Sarah

Útek do Ríma /číta Miriama Fedorková/ 685 min.

americké romány

Mladá talentovaná speváčka Amelia potrebuje oddych a tak odchádza do Ríma v Kentucky. A čo nájde v tomto Ríme? V prvom rade samu seba, chuť naďalej tvoriť, spievať, milovať. Objaví chuť samostatnosti, bezstarostnosti a chuť lásky. Po dlhých rokoch konečne zistí, o čo všetko prišla a kto môže za všetky jej bolestivé chvíle.

Biblia : Starý a Nový zákon

/prevzaté/ 6752 min.

biblické texty

Biblia je zbierka obsahujúca knihy (spisy), ktoré kresťanstvo pokladá za sväté. Kresťania o Biblii veria, že obsahuje Bohom zjavené pravdy a že je Bohom inšpirovanou normou života a viery. Ústrednou témou samotnej Biblie je Boh a Jeho vzťah k ľuďom, k celému ľudstvu a svetu.

BRYNDZA, Robert

Ťaživé ticho /číta Prevzaté/ 647 min.

anglické romány

Maggie je úspešnou lekárkou a s manželom Willom žijú život, aký si vysnívali. Jedného dňa však do nemocnice privezú postreleného Willa. Maggie je presvedčená, že sa stal obeťou vlámania. Policajná správa však znie jasne: spúšť potiahol Will sám. Po pohrebe odchádza Maggie do ich prázdninového domu, aby unikla realite. Lenže všetko ju to dostihne a pravda je oveľa temnejšia, než čakala.

CAPLINOVÁ, Julie

Domček v Írsku /číta Silvia Donová/ 725 min.

anglické romány

Hannah sa prihlási do kurzu varenia v preslávenej kuchárskej škole Killorgally v Írsku. Už počas prvej noci v Dubline sa v hoteli stretne s príťažlivým mužom, ktorý ju pozve na večeru. A ani zďaleka nezostane len pri nej. Aké veľké je však jej prekvapenie, keď Conora stretne v Killorgally a zistí, že ide o svetoznámeho kuchára.

COLE, Daniel

Koniec hry /číta Kristián Michal Hnát/ 730 min.

anglické romány

Seržanta Finlaya Shawa nájdu mŕtveho v zamknutej miestnosti rodinného domu. Detektív William to však za samovraždu nepovažuje a spolu so svojím tímom začnú preverovať Shawove začiatky pri polícii. Bol ich kolega naozaj taký čestný, ako sa zdá? Vyšetrovanie čoraz hlbšie vťahuje detektíva do bahna policajnej korupcie a v ohrození sa ocitne jeho kariéra, ale aj životy ľudí, na ktorých mu najviac záleží.

ČERVENÁK, Juraj

Lovec čertov /prevzaté/ 535 min.

slovenské romány

Bohdan Jaroš by sa chcel stretnúť so Steinom a Barbaričom. Na vlastnú päsť putuje po Českej ceste, ktorá spája Prahu s Budínom, pričom sa živí ako nájomný kat a lovec zločincov. V Trnave si ho predvolá gróf Stanislav Thurzo, ktorý pátra po veliteľovi svojho husárskeho pluku. Jaroš prijme úlohu a pustí sa do hľadania, hoci tuší, že kapitán už nie je medzi živými.

FAROOQUE, Sophie

Alergie /číta Jozef Lapšanský/ 540 min.

populárno-náučné publikácie

Dr Sophie Farooque, popredná odborníčka v oblasti alergií, v tejto knihe poskytuje alergikom a ich rodinám vedomosti, ktoré potrebujú, aby sa dokázali lepšie zorientovať na tomto mínovom poli. Ponúka tu praktické rady ako znížiť zbytočné utrpenie a vyvracia bežné mýty o alergii.

FITZEK, Sebastian

Lovec očí /číta Igor Šabek/ 642 min.

nemecké romány

Triler Lovec očí voľne nadväzuje na otvorený koniec románu Zberateľ očí. Alexander hľadá svojho uneseného syna, až nájde úkryt Zberateľa očí. V inej časti krajiny uznávaný špecialista Suker vedie dvojitý život. Cez deň vykonáva komplikované operácie ľudského oka a v noci sa venuje špeciálnym pacientkam – v pivnici svojej kliniky im odstraňuje viečka, znásilňuje ich a doháňa svoje obete k samovražde...

MARKO, Lea

Vstať z popola /číta Beáta Drotárová/ 595 min.

slovenské romány

Keď Klára spoznala Ivana, mala pocit, že našla spriaznenú dušu.  Zaplavoval ju pozornosťou, rozumel jej ako nikto predtým, zbožňoval ju. Lenže zakrátko sa všetko začalo kaziť. Jemné výčitky a občasná kritika postupne prerástli do pohŕdania, klamstiev, urážok a ponižovania. Obyčajné červené šaty odštartujú sériu udalostí vedúcich k slobode a ku šťastiu.

NEUER, Václav

Dávid a Goliáš /prevzaté/ 533 min.

slovenské romány

Znamená odrezaný prst odkaz? Ak áno, pre koho? Patrí policajtom alebo okoliu zavraždeného? Vyšetrovanie sa rozbieha. Minimum stôp, zbraň malého kalibru a silný motív brata obete. To je všetko, s čím si v prvých dňoch musia detektívi vystačiť. Aký motív má páchateľ? Kto ho najal a prečo? Nik zatiaľ netuší, že všetko sa začalo pred mnohými rokmi v jednej z bratislavských ulíc...

NEUER, Václav

Medzi nebom a zemou /prevzaté/ 494 min.

slovenské romány

Mladá žena nahlási vraždu - mŕtvolu ukrytú v cudzom hrobe. Problém je, že informáciu získala oznamovateľka od poškodenej až po jej smrti. Pravdepodobný vrah následne ťažko zraní policajtku a zabije oznamovateľku. Objasniť prípad je o to ťažšie, že jeho korene siahajú do minulosti.

NEUER, Václav

Nenapravený omyl /prevzaté/ 575 min.

slovenské romány

Detektívi z oddelenia vrážd pod vedením inšpektora Ledeckého vyšetrujú vraždu na jednom bratislavskom gymnáziu podľa zabehnutého vzorca. Zrazu príde impulz zo strany, odkiaľ ho nik nečakal. Modus operandi a štatistika hovoria svoje: Takých prípadov je na Slovensku viac! Majú detektívi veriť človeku, ktorí ich už raz sklamal? Ide o samostatné prípady alebo o vyčíňanie monštra v ľudskej koži?

NEUER, Václav

Priveľa podozrivých /prevzaté/ 468 min.

slovenské romány

Starostlivo naplánovaná vražda ukončí život úspešného bratislavského podnikateľa. Obeťou trestného činu sa stane aj jeho manželka. Komisár Ledecký preberá pátranie. Možných motívov je priveľa. Finančný žralok si v podnikaní nedával servítky pred ústa a tých, ktorým zničil život, je neúrekom. Ledecký tápe v tme, ale postupne sa prepracúva k nádejnej stope.

NESBØ, Jo

Nočný dom /prevzaté/ 424 min.

nórske romány

Štrnásťročný Richard nahucká kamaráta Toma, aby zo zábavy zavolali z telefónnej búdky náhodnému neznámemu. Slúchadlo však začne Toma zaživa požierať priamo pred Richardovými očami. Zhrozenému mladíkovi nikto neverí, a tak sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Mesto, v ktorom chlapci žili, má svoju minulosť a desivé príbehy o opustenom Nočnom dome. Mohli sa s Tomom dovolať práve tam?

PÖTZSCH, Oliver

Hrobárov almanach /číta Igor Šabek/ 868 min.

nemecké romány

Píše sa rok 1893. Augustin pracuje ako hrobár na hlavnom cintoríne vo Viedni. Je sčítaný a píše prvý almanach pre hrobárov. Policajný inšpektor Leopold von Herzfeldt potrebuje odborníka na smrť, lebo došlo k vraždám a vrah telá nastokol na kôl. Vyčíňa vo Viedni sériový vrah? Inšpektor a hrobár sa spolu pustia do vyšetrovania.

SUNDAY, Mira

Ženský element : môj príbeh /číta Katarína Turčanová/ 660 min.

slovenské romány

Každý človek má svoj príbeh a mnohé by stáli za to, aby o nich ostatní vedeli a niečo si z nich odniesli. Pretože život je tým najlepším scenáristom a zároveň naším najlepším učiteľom. Verím, že táto kniha vás vtiahne do deja a bude sa vám páčiť, pretože tento príbeh by sa mohol stať komukoľvek z nás.

ŠLOSER, Peter

Profesori zločinu /prevzaté/ 830 min.

slovenské romány

V príbehu inšpirovanom skutočnosťou prežijeme brutálnu vraždu podnikateľa v roku 2020, prestrelku členov bratislavských zločineckých skupín, vyšetrovanie špecifického prípadu karuselového podvodu a autor nezabudol ani na policajné špičky, ktoré sa spreneverili služobnej prísahe.

TRSTENSKÝ, František

Vznešenejšia cesta : Pavlova cesta lásky /číta Jozef Lapšanský/ 69 min.

úvahy

Je to vysvetlenie Pavlovho hymnu na lásku v 13. kapitole Prvého listu Korinťanom. Pavol vo svojich listoch predstavuje predovšetkým to, ako pochopil Kristovo evanjelium a ako podľa neho žije. Je to jeho meditácia nad evanjeliom, ktoré prijal od Ježiša Krista a ktoré nestojí akoby mimo neho, ale ho celého preniká. Pavol to, čo verí, učí, a čo učí, aj uskutočňuje.

TRSTENSKÝ, František

Otčenáš - súhrn celého Evanjelia : biblicko-spirituálneho zamyslenia o Pánovej modlitbe /číta Jozef Lapšanský/ 246 min.

úvahy

Otčenáš je jedinou modlitbou, ktorú Ježiš naučil svojich učeníkov. Keď sa ju modlíme, kladieme na naše pery slová, o ktorých si Ježiš želal, aby sme sa nimi obracali na Boha. Nazývať Boha Otcom je privilégium ale aj záväzok, ktorý na seba preberáme. Pánova modlitba je školou modlitby a školou celého nášho života.

ŽIFČÁK, Gabriel

Ako som nechcel ísť na Zanzibar /prevzaté/ 170 min.

cestopisy

Autor cestopisu raz neuvážene sľúbil svojej láske, že s ňou pôjde na Zanzibar. Tak sa ocitol v krajine tretieho sveta, o ktorej nič nevedel. Myslel si, že ide na nejaký tropický ostrov, kde sa bude celý deň váľať na pláži pod palmami. Šialene sa mýlil.

Pre deti a mládež

ŠTELBASKÁ, Zuzana

Neverím vlastným očiam : Tarzanky, škriatkovia a jednorožce /číta Marcela Petreková/ 293 min.

slovenské príbehy

Druháčka Zozo jedného dňa zbadá v záhrade skutočnú Tarzanku – zvláštnu a tajomnú dievčinku s mačacími ušami a mačacím chvostom. Začne si s ňou vymieňať odkazy a márne sa snaží prísť na to, čo jej chce povedať. Zozo spolu s bratom Fifom, prežijú s Tarzankami, škriatkami a jednorožcami dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudnú...

WOLFF, Anne

Škola pre poníky : Tajomstvo záhadnej jazdkyne /číta Marcela Petreková/ 162 min.

nemecké príbehy

Konečne je leto! Pre desaťročnú Moniku, ktorú kamaráti nenazvú inak ako Mo, a jej nerozlučného priateľa a obľúbeného poníka Princa budú tieto prázdniny nezabudnuteľné: spoločne budú viesť školu pre poníky. No je to veľmi náročná a zodpovedná úloha.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

ADAMEC, Igor

Štyria baviči a pes / 2 zv.

slovenské romány

Kniha ponúka tragikomický príbeh o štyroch starnúcich televíznych hviezdach, ktoré sa snažia stoj čo stoj vrátiť do svetiel reflektorov a pre comeback do šoubiznisu sú ochotné urobiť úplne všetko. Aká je úloha psa - maďarskej vyžly Dorinky? Zasiahne do deja ako Deus Ex Machina? Alebo je to celé úplne inak?

BLAKE, Audrey

Chirurgova dcéra / 5 zv.

americké romány

V 19. storočí Norine nekonvenčné ambície stať sa chirurgičkou, urážajú mužov. Až vďaka spojenectvu s Magdalenou, jedinou lekárkou v profesorskom zbore, má Nora šancu dokázať, že aj ženám patrí miesto v medicíne. Vypracujú nové postupy na zlepšenie rizikového zákroku – cisárskeho rezu. Ak sa zákrok podarí, mohla by zmeniť svet. Za neúspech však zaplatí životom aj kariérou.

BROWNLEE, Victoria

Za láskou do Paríža : román o malebných parížskych uličkách, útulných kaviarňach, lahodnom syre a ľúbostnom trojuholníku / 4 zv.

austrálske romány

Ella sa po rozchode s priateľom vyberie do Paríža. Na potulkách Parížom objaví kúzelný obchodík s tými najlahodnejšími syrmi, ktorý vlastní priateľský Serge. Elle sa zamiluje do syrov aj do Sergeho. Situácia sa však skomplikuje, keď sa zoznámi s okúzľujúcim Gastonom, ktorý ju celú poblázni. Ella ani netuší ako a zrazu sa ocitá uprostred milostného trojuholníka, pričom jej život naberá nečakaný spád...

BYSTRIČANOVÁ, Silvia

Zlatá stredná cesta / 2 zv.

slovenské romány

Markus Kovalčík sa na vrchole hudobnej kariéry na chvíľu zastavil. Potrebuje zaplniť prázdno, ktoré si nevšímal, a predovšetkým musí spoznať sám seba. Pochopiť, že rovnováha nespočíva v hľadaní extrémov krásy či zážitkov, ale v harmónii všetkého, čo život namieša. Ušľachtilosť je zlatá stredná cesta.

DÁN, Dominik

Konečne normálna vražda / 6 zv.

slovenské romány

Šéf oddelenia vrážd poslal detektívov Chosého a Krauza preveriť bizarný nález mŕtvoly mladého dievčaťa visiaceho na strome. Zároveň zistili, že kolegovia Burger s Hanzelom vyšetrujú tri roky starú vraždu podobného dievčaťa. Nitky spájajúce dve vraždy mladých krásnych dievčat s trojročným odstupom sa začínajú preplietať a ani jeden detektív nevie, kde sa skrýva zákerný vrah.

GROHL, Dave

Rozprávač : príbehy o živote a hudbe / 5 zv.

autobiografie

Kniha Rozprávač je zbierkou zážitkov z rôznych období života Dava Grohla, z turné s kapelou Scream. V knihe nájdeme aj to, ako sa stal členom Nirvany a potom svedkom jej rozpadu, ako sa nachádzal na životnej križovatke a založil Foo Fighters a ako sa z neho stal otec rodiny, ktorý cestuje po celom svete.

VENTURINI, Aurura

Sesternice / 2 zv.

argentínske romány

Príbeh odhaľuje svet nefunkčnej rodiny. V centre pozornosti je rozprávačka Yuna, dievčina s ľahším mentálnym postihnutím, ktorá má problém verbálne komunikovať, no do vienka jej bol nadelený výtvarný talent. Opisuje život okolo seba, matku, ktorá zostala sama na dcéry s telesným aj duševným postihnutím.

Pre deti a mládež

Labkova patrola: 5-minútové dobrodružstvá / 1 zv.

americké rozprávky

Užite si skvelé dobrodružstvá s obľúbenými hrdinami a vyrazte s nimi na ďalší zásah! Odvážne šteniatka sa ponáhľajú do akcie, aby zachránili situáciu a podali pomocnú labku každému, kto to potrebuje. Zohratý tím si bude musieť poradiť s výpadkom elektriny, ale čaká ich aj záchrana zlatokopa či vyslobodenie kamarátov z havarovanej dodávky.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BALLEK, Ladislav

Trinásty mesiac : sen nocí mesačných /číta Igor Makovický/ 420 min.

slovenské romány

BARÁTHOVÁ, Nora

Najlepšia trieda /číta Dušan Szabó/ 390 min.

romány zo života študentov

BIEHL, Michael

Smrť na lekársky predpis /číta Igor Makovický/ 570 min.

romány z lekárskeho prostredia

BRADBURY, Ray

Zlaté jablká slnka /číta Imrich Fábry/ 510 min.

poviedky

FRANCIS, Dick

Vlámanie /číta Igor Makovický/ 810 min.

detektívne romány

GERSTÄCKER, Friedrich

Zákon lynču /číta Igor Makovický/ 900 min.

dobrodružné romány

HARATÍK, Vlado

MUDr. Láska /číta Igor Makovický/ 300 min.

poviedky humorné

KÁKOŠOVÁ, Jana

Žartík /prevzaté/ 90 min.

rozhlasové hry

LERMONTOV, Michail Jurievič

Hrdina našich čias /číta Peter Staník/ 360 min.

psychologické romány

MAILER, Norman

Ostrí chlapci netancujú /číta Ľuboš Záhon/ 780 min.

detektívne romány

MANZONI, Alessandro

Snúbenci /číta Beáta Drotárová/ 1860 min.

talianska literatúra

Osamelá chalupa na Aljaške

/prevzaté/ 60 min.

náboženské poviedky

PERNIŠ, Jaroslav

Kráľovné v tieni katedrál /číta Nora Selecká/ 540 min.

životopisné romány

ROBBINS, Harold

Dedičia /číta Dalibor Čermák/ 840 min.

spoločenské romány

STEELOVÁ, Danielle

Križovatky /číta Beáta Drotárová/ 930 min.

ľúbostné romány

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
21%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
20%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
19%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
17%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
23%
Hlasovalo: 884
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím