Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - august 2021

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

BALOGHOVÁ, Mary

Tichá melódia /číta Katarína Turčanová/ 840 min.

kanadské romány

Lady Emily je od detstva nepočujúca, ale aj napriek tomu túži po manželstve s ľahkovážnym lordom  Ashleym, jej dievčenskou láskou, ktorý odišiel do Indie za novým životom. Po siedmich rokoch sa vráti do Anglicka ako vdovec a požiada Emily o ruku. Ale  čo si má Emily myslieť o tých siedmich rokoch plných tajomstiev, ktoré jej Ashley neodhalil? Postupne však zisťuje, že stojí za to bojovať o muža svojho života.

 

BEŇOVÁ, Emily D.

Keď pravda zvíťazí /číta Kristína Bartošová/ 555 min.

slovenské romány

Osud ich rozdelil už navždy. Láska jeho života je nenávratne preč a Collin si priveľmi neskoro uvedomil, ako veľa stratil. Výčitky sú devastujúce a on potrebuje pustiť minulosť pomedzi prsty. Lenže čo ak nič nie je také, ako sa javilo na prvý pohľad? Vzkriesenie stratenej nádeje a pravá tvár pravdy rozpúta vlnu šokujúcich skutočností, ktoré obrátia hore nohami nielen Collinov život...

 

BEŇOVÁ, Emily D.

Pravá tvár lásky /číta Kristína Bartošová/ 512 min.

slovenské romány

Vzťahu Jareda a Natalie nepraje jej rodina. Ona je totiž niekto a on je len synom koniara. Láske však nerozkážeš. Natalie a Jared sa rozhodnú ujsť a začať spoločný život. Natalie ostala sedieť na dohodnutom mieste sama, Jared neprišiel. Ušla z domu, aby mohla byť s chlapcom, ktorého miluje a ten ju zradil. Až po dlhých desiatich rokoch sa začnú rozmotávať pavučiny klamstiev, o ktorých Natalie vôbec netušila. Zmení to jej vzťah k Jaredovi?

 

BRABBS, Derry

Najkrajšie pútnické miesta Európy /číta Igor Šabek/ 206 min.

pútnické miesta

Táto kniha je určená každému, kto by chcel pútnické miesta navštíviť, kto ich už videl a chce mať v rukách vzácnu spomienku, a aj tým, ktorí cestovať do zahraničia nemôžu a radi sa pútnickými miestami dajú inšpirovať z pohodlia domova, nech žijú kdekoľvek na svete.

 

DOMINOVÁ, Viktória

S úctou, priateľ /číta Ľudmila Swanová/ 630 min.

slovenské romány

Andrea od života nečaká veľa. Za najdôležitejšiu považuje fľašu s alkoholom. Po zmiznutí dcéry jej skrachovalo manželstvo. Polícia pátranie dávno ukončila, pretože stopy nikam neviedli. To všetko sa však zmení, keď na nočnom stolíku jedného dňa nájde jednoduchý odkaz. Neznámy, jej napíše, že vie, čo sa stalo s jej jedinou dcérou a pomôže jej odhaliť pravdu. Andrea sa vydáva na nebezpečnú cestu za poznaním pravdy.

 

FOLLETT, Ken

Večer a ráno /číta Alfréd Swan/ 1910 min.

anglické romány

Píše sa rok 997 a éra temného stredoveku sa pomaly chýli ku koncu. Chaotické a nestabilné Anglicko čelí útokom Walesanov na západe a Vikingov na východe. Mocní svojvoľne ohýbajú spravodlivosť. Bez jasného právneho štátu vládne v krajine chaos. Román Večer a ráno zavedie čitateľa na epickú cestu do historickej minulosti bohatej na ambície a súperenie, smrť a zrodenie, lásku a nenávisť.

 

JENOFF, Pam

Stratené dievčatá v Paríži /číta Dora Kulová/ 630 min.

americké romány

Manhattan, 1946. Grace jedno ráno na stanici Grand Central pod lavičkou nájde opustený kufor. Otvorí ho a nájde v ňom okrem osobných ženských vecí aj tucet fotografií, na každej z nich je iná žena. Grace vezme fotografie a čoskoro zistí, že kufor patril Eleanor, ktorá viedla v Anglicku počas vojny sieť tajných agentiek. Rozhodne sa vypátrať pravdu o ich osude, zistiť, či aspoň jedno z dievčat neprežilo, aby podalo svedectvo o ich odvahe, sile a hrdinstve.

 

JURÁŇOVÁ, Jana

Nanič-hodnica /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 532 min.

slovenské romány

Kniha je sondou do zdravotníckeho prostredia, i prostredia médií, tzv. celebrít i ľudí, ktorí sú okato spokojní so sebou a svojím kresťanským prístupom k životu. Stávame sa svedkami príbehu starej ženy Ľudmily, ktorej sa život skomplikoval po smrti jej spriaznenej duše Marieny. Ako sa spoločnosť stavia k pomoci človeku, ktorý prišiel o svoje bývanie i o najbližších?

 

KUŽELA, Ladislav, ČIŽMÁRIKOVÁ, Zuzana

Zdravé črevo a trávenie : Mýty verzus Fakty /číta Igor Šabek/ 611 min.

monografie

Daná kniha poukazuje na skutočnosť, že ľudia sa vo veciach svojho zdravia často riadia mýtmi a dezinformáciami, čo má neraz za následok vážne poškodenie ich zdravia. V tejto knihe autori prezentujú informácie a fakty založené na vedeckých dôkazoch. Vhodnou a ľahko zrozumiteľnou formou vysvetľujú prejavy porúch tráviaceho traktu a informujú čitateľa o možnostiach a cieľoch vyšetrení, čím zároveň zbavujú potenciálneho pacienta strachu pred invazívnym vyšetrením.

 

MAY, Karl

S Vinetuom v Mexiku /číta Michal Novák/ 960 min.

nemecké romány

Majiteľ populárneho časopisu  vyšle Old Shatterhanda do Mexika ako vojnového spravodajcu. Povstanie generála Jargasa však čoskoro ukončí jeho poprava, a tak sa Old Shatterhand  bez koňa a prostriedkov ocitne v mexickom zapadákove. Chce sa vrátiť do USA, preto sa nalodí na parník prevážajúci veľkú skupinu vysťahovalcov z Nemecka. Musí však zmeniť plány – zistí, že krajanom, ktorí smerujú do mexickej haciendy del Arroyo, hrozí osud horší ako smrť...

 

ROBARDS, Karen

Čierna labuť Paríža /číta Dora Kulová/ 765 min.

americké romány

Paríž 1944. Speváčka Genevieve, známa aj ako Čierna labuť, sa proti svojej vôli stane miláčikom nacistických dôstojníkov. Pre odvážnu mladú ženu je jej privilegované postavenie náročné, no zároveň jej umožňuje fungovať ako spojka hnutia odporu. Keď Genevieve zistí, že jej matku zajali nacisti, uvedomuje si, že gestapo Lillian môže zlomiť a získať informácie o chystanej invázii Spojencov. Naplánuje riskantný plán, ktorý má jediný cieľ: zachrániť Lillian život.

 

ŠLOSER, Peter

Polícia v rukách mafie /číta Igor Šabek/ 772 min.

slovenské romány

Dej sa odohráva v rokoch 2017 – 2030 a čitateľovi poskytuje príležitosť nahliadnuť do zákulisia vzniku PAKA (Policajná kriminálna agentúra). Dozviete sa, či bos podsvetia môže byť naviazaný na najvyššie články polície a slovenskej politiky, ako prebiehajú personálne čistky v PAKA a či sa poctivým elitným policajtom podarí vyšetriť záhadné úmrtie spred niekoľkých rokov.

 

WAKEOVÁ, Jules

Zasnežený Notting Hill /číta Slavomíra Fulínová/ 741 min.

anglické romány

Náhodné stretnutie v londýnskom metre privedie Viole do cesty muža, ktorý musí byť konečne ten pravý. Nielenže bývajú v tej istej štvrti, ale majú spolupracovať na rovnakom vianočnom predstavení pre deti. Rozvíjajúci vzťah komplikuje skutočnosť, že je ženatý a má dcéru. Hoci jeho manželka uprednostnila kariéru v zahraničí, môže sa kedykoľvek vrátiť domov. Vysnívala si Viola príliš nereálny darček? No sú Vianoce, magický čas splnených prianí... aj tých najodvážnejších.

 

Pre deti a mládež

 

TICHÁ, Daniela

Ba-mamini chalani : skutočný príbeh dvoch malých chalanov /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 167 min.

slovenská próza

Humorne ladené krátke epizódy z rodinného prostredia vás vtiahnu do života starých rodičov a ich vnúčikov. Aktérom týchto príbehov je viacgeneračná rodina, ktorá si vychutnáva radosti a starosti každodenného života. Jednotlivé príhody osviežujú najmä deti svojou bezprostrednosťou, úprimnosťou a vynaliezavosťou.

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

 

BRYNDZA, Robert

Temné piesky / 4 zv.

anglické romány

Profesorku kriminológie Kate čaká počas potápačskej výpravy šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu mŕtvolu mladého chlapca. Polícia usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Keď zmizne profesorka, ktorá skúma pôvod miestnych legiend, Kate a jej spolupracovník Tristan musia bleskovo konať. Komu záleží na tom, aby sa tajomstvá Temných pieskov nikdy nevynorili z hlbín zabudnutia?

 

FULMEKOVÁ, Denisa

Agáta / 2 zv.

slovenské romány

V Pyspekách, dnes známych ako Podunajské Biskupice, žije mladá žena, ktorá dráždi svojím netradičným manželstvom. Navyše je to dcéra matky, ktorá opustila svojho muža a deti kvôli milencovi a uvrhla tak rodinu do obrovskej hanby. A je tu ešte čosi: i keď sa ľudia venujú bylinkárstvu a ľudovej mágii celkom bežne, je to práve Agáta, na ktorú sa zameria človek, čo sa chce pred vrchnosťou blysnúť úspešným lovom na čarodejnice.

 

HORŇÁK, Roman

V sieti pavúka / 4 zv.

slovenské romány

V jedno popoludnie zastavuje na krajnici auto. Šofér v kroví narazí na mŕtvolu mladého muža. Policajti nachádzajú o niekoľko desiatok metrov ďalej ďalšie zohavené telo, obetí začína pribúdať. Detektívi zisťujú , že všetky úmrtia spája niečo spoločné. Iba u jedinej obete je všetko inak. Detektívi z kriminálneho oddelenia čelia brutálnemu sadistovi, ktorému nie je nič sväté. Brutalita, akou vrah likviduje svoje obete, prekračuje všetky hranice zdravého rozumu.

 

JANSSON, Susanne

Zimná voda / 4 zv.

švédske romány

Martin, jeho manželka a ich dve deti – trojročný Adam a šesťmesačná Nellie žijú na ostrove Orust. Raz, keď je Martin s Adamom sám doma, rozhodnú sa, že si urobia piknik pri mori. Sú už na odchode, no zazvoní telefón a Martin sa vráti do domu. Adam ostane chvíľu sám. Keď sa Martin vráti, po Adamovi akoby sa zľahla zem. Rozbehne sa k moru, no na vode sa vznáša iba jeho vedierko... Naozaj sa chlapček utopil, alebo ho niekto uniesol?

 

MACHÁČOVÁ, Andrea

Dokonalý manžel / 3 zv.

slovenské romány

Nina po rozvode rodičov na vlastnej koži spoznala, čo je to vyrastať bez matky. Bola presvedčená, že keď sa vydá, rodinu zabezpečí manžel a ona sa bude venovať iba výchove detí. S Oliverom si spoločný život starostlivo naplánovali, ale idylka sa skončila vo chvíli, keď jej muž čaká dieťa s inou. A aby toho nebolo málo, mladučká Kristína záhadne zmizne. Nina je zmätená, nevie, či ešte môže Oliverovi veriť. Najhoršie je, že jej sebavedomie nahlodáva strašné podozrenie. 

 

MACHÁČKOVÁ, Monika

Nikdy nebudem piť slaný čaj / 3 zv.

slovenské romány

Nie každý sa narodí do ideálnej rodiny. Karolína nebola chcená a celé detstvo a mladosť musí bojovať o uznanie svojho krutého, dominantného otca. Postaví sa na vlastné nohy, ale ani to ešte neznamená, že vyhrala. Čaká ju zložitá cesta spoznávania života a ľudí, trpké lekcie pochopenia a odpúšťania. Nájde, čo hľadá? 

 

MONOŠOVÁ, Martina

Sophie 3 : Ruže pre princeznú / 4 zv.

slovenské romány

Píše sa rok 1531. Kráľa trápia starosti. Nečakane zomrela jeho matka a znovu sa stratila Sophie de Marginel. Ak sa čím skôr nenájde, kráľ očakáva veľké nepríjemnosti zo strany Spoločenstva psa. Po Sophie naďalej pátra jej poručník, markíz de Pays-Rouge, hoci návratom do Francúzska ohrozuje vlastný život. Kto v skutočnosti je tajomný markíz? Aká minulosť všetkých spája?

 

RIMMEROVÁ, Kelly

Utajená dcéra / 4 zv.

austrálske romány

Sabina sa chystá oznámiť rodičom veľkú novinu: čaká dieťa. Jej zakríknutá matka a autoritatívny otec však namiesto radosti reagujú nepochopiteľne. „Adoptovali ma. Celý život som žila v klamstve.“ Sabine sa zrúti svet, no rozhodne sa nájsť svoju biologickú matku, ktorá sa jej kedysi vzdala. To, čo zistí, zmení život nielen jej, ale aj ženám, ktoré ju celé tie roky milovali.

 

TACKIAN, Niko

Hotel Lavína / 3 zv.

francúzske romány

Joshua Auberson pracuje v bezpečnostnej službe v Hoteli Lavína v Alpách. Vyšetruje zmiznutie mladej dievčiny, ktorá patrila k hotelovým hosťom. Barman ho požiada, aby ho v snehovej fujavici nasledoval do hôr. Joshua v treskúcej zime stratí vedomie... a preberie sa až v nemocničnej izbe. Zasypala ho lavína a dva dni bol v kóme. Nachádza sa však nie v roku 1980, ale 2018. Vari sa mu to všetko len prisnilo v kóme? Bol to naozaj sen?

 

ZAMARI, Michaela

Rozhodnutie / 5 zv.

slovenské romány

Raven si už ani nepamätá, kedy si naposledy dopriala oddych. Odkedy mladšiemu bratovi Troyovi supluje rodičov, jej život sa obmedzil len na prácu. Je načase dožičiť si zaslúženú dovolenku. Svoje mestečko vymenia na pár dní za exotickú Malajziu, pričom netušia, ako veľmi im zdanlivo neškodný výlet zmení život. Z minúty na minútu sa dovolenka mení na väzenie pod prísnym dohľadom tajomného cudzinca.

 

Pre deti a mládež

 

HAJDUKOVÁ, Michaela Ella

Netopierka / 3 zv.

slovenské romány

Linda má sedemnásť a vlastný svet, keď nastupuje do novej školy. Na svoj vek pôsobí zrelšie ako spolužiačky, no z predošlých škôl si so sebou ťahá problémy, ktoré sa pokúšali riešiť školskí psychológovia. Ten nový, Erik, ale nemieni pristúpiť na hru som okej, ktorú na neho Linda skúša. Cíti, že za jej čiernym zjavom a rockovými nášivkami na školskej taške sú veľké tajomstvá. Rozohráva atramentovú terapiu a odhaľuje jej zranené miesto.

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

CAREY, Peter

Príbeh Neda Kellyho /číta Igor Šabek/ 930 min.

spoločenské romány

 

CLARK, Mary Higgins

Ešte sa stretneme /číta Nora Selecká/ 750 min.

detektívne romány 

 

CRICHTON, Michael

Sféra /číta Igor Makovický/ 960 min.

fantastické romány

 

CHRISTIE, Agatha

3 x slečna Marplová /číta Igor Makovický/ 1440 min.

detektívne romány

 

MARTINOVÁ, Kat

Zamatová neha /číta Beáta Drotárová/ 870 min.

ľúbostné romány 

 

NILSON, Peter

Hviezdne cesty /číta Jozef Lapšanský/ 450 min.

literatúra faktu

 

PALMER, Michael

Hippokratova spoločnosť /číta Nora Selecká/ 990 min.

americké romány

 

PODHÁJECKÁ, Mária

Dievča, ktoré videlo dotykom a počulo srdcom /číta Lenka Heimschildová/ 240 min.

výchova

 

ROBERTSOVÁ, Nora

Len vydrž snívať 2 diel /číta Valéria Fürješová/ 780 min.

romány pre ženy

 

ROBERTSOVÁ, Nora

Už môžeš snívať 3 diel /číta Valéria Fürješová/ 750 min.

romány pre ženy

 

ROBERTSOVÁ, Nora

Odvaha snívať 1 diel /číta Valéria Fürješová/ 810 min.

spoločenské romány

 

SNOPKO, Matej

Vrahovia 2. diel : Fakty o vrahoch /číta Viliam Rozboril/ 360 min.

morálka

 

ŠIKULA, Vincent

Udri pastiera /číta Peter Lejko/ 300 min.

biografické romány

 

TEKELYOVÁ, Emma

Byť ženou je úžasné /číta Jana Dolanská/ 540 min.

rady

 

VANNOY, Steven W.

10 najväčších darov pre moje deti : výchova srdcom /číta Igor Šabek/ 390 min.

rodičovská výchova

 

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím