Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - august 2023

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ARLIDGE, M. J.

Kto druhému jamu kope /číta Peter Lejko/ 840 min.

anglické romány

Pip dostane anonym s otázkou: Kto bude hľadať teba, keď zmizneš ty? Keď sa vyhrážky stupňujú a polícia odmieta konať, Pip ostáva jediné: nájsť podozrivého sama. Smrteľná hra sa rozohráva a Pip zistí, že všetko záhadné dianie v jej rodnom mestečku ju vracia na úplný začiatok a ak nenájde odpovede, tentoraz to bude ona, kto sa stane ďalšou obeťou.

BRNKOVÁ, Michaela

Konflikt /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 590 min.

slovenské romány

Nenávidím, keď sa musím podriadiť, ale rodina a jej postavenie sú desiatky rokov u nás nadradené osobným preferenciám a pocitom jednotlivca. Sme brutálne zaostalá mafia. A ja? Ja som synom talianskeho mafiánskeho bossa. Nemám nárok žiť tak, ako to sám chcem. Preto sedím v súkromnom lietadle na ceste do zeme, z ktorej si mám priviezť manželku, ktorú ani nepoznám.

CLASON, George S.

Najbohatší muž v Babylone /prevzaté/ 285 min.

populárno-náučné publikácie

Bestseller ponúka pochopenie a riešenie vašich osobných finančných problémov, ktoré vás bude viesť celým životom. Kniha obsahuje tajomstvá ako peniaze získať, ako si ich udržať a ako zariadiť, aby zarábali ďalšie peniaze. Fascinujúce a poučné príbehy vás zavedú na bezpečnú cestu k prosperite a radostiam, ktoré k nej patria.

CONNELLY, Michael

Púštna hviezda /prevzaté/ 662 min.

americké romány

Harry Bosch sa na sklonku kariéry vracia k svojmu nedoriešenému prípadu, ktorý ho stále máta. Chce nájsť a potrestať vraha, ktorý pre peniaze vyvraždil rodinu s dvoma deťmi. No aby to dosiahol, musí sa pokúsiť zachrániť čerstvo obnovené oddelenie neuzavretých prípadov. Musí byť húževnatý ako „púštna hviezda", kvet, ktorý rastie na hrobe štvorice obetí v Mohavskej púšti a nezabije ho ani sucho, ani horúčavy, ani nočný mráz.

FOLEY, Gaelen

Temný vojvoda /číta Beáta Drotárová/ 1391 min.

americké romány

Lady Portie Tennesleyovej záhadne zmizne vyvolený Joel Clayton, preto súhlasí s dohodnutým zväzkom s vojvodom z Fountainhurstu, ktorého postavenie si vyžaduje mať manželku a pokračovateľov rodu. Keď ho však Portia požiada, aby našiel jej strateného nápadníka zisťuje, že jeho snúbenica je oveľa zaujímavejšia, než si myslel, a rozhodne sa o ňu zabojovať.

HANZELOVÁ, Dora

Milenky : keď ide o lásku, city musia bokom /číta Dora Kulová/ 560 min.

biografie

Kto vlastne vládne svetu? Sú to skutočne korunované hlavy vladárov i prezidenti mocných štátov? Nie vždy. Mnohí z nich podľahli čaru krásnych žien. Moc, ktorú im prepožičal ich úrad, má magickú silu, ktorej odolá len máloktorá žena. V tejto knihe nájdeme 21 príbehov žien, ktoré prežili horúce romániky s mocnými mužmi tohto sveta. Boli aj také prípady, keď medzi milencami vznikla skutočná láska i nežné priateľstvo.

HRAŠKOVÁ, Eva

Piliere ilúzie /číta Petra Dzúriková/ 504 min.

slovenské romány

Lekárka Júlia sa snaží pomáhať pacientom bojovať s démonmi. Po úteku mladistvej pacientky Simony z psychiatrickej kliniky je kapitánom Pešekom vtiahnutá do pátrania po nezvestnej. Do jej životných istôt sa postupne vkráda neistota a strach. Keď postupne prichádza o všetko zisťuje, že ľudský osud je podopretý piliermi ilúzie.

KEELANDOVÁ, Vi

Letný návrh /číta Katarína Turčanová/ 614 min.

americké romány

S Maxom sme sa spoznali na rande naslepo. Uprostred skvelej konverzácie sa však dostavil ten pravý. Ukázalo sa, že Max si ma len náhodne všimol, keď som čakala na spoločnosť. Ale pred odchodom mi dal Max lístok na hokejový zápas, keby mi rande nevyšlo. Takto sa začalo moje dobrodružstvo s Maxom Yearwoodom. Navrhol mi, aby sme spolu strávili leto a užili si.

PAVESI, Alex

Osem detektívok /číta Dora Kulová/ 515 min.

anglické romány

Grant McAllister, matematik na dôchodku, kedysi napísal zbierku detektívnych poviedok, kde dokazuje, že všetky krimi príbehy sa riadia matematickými pravidlami. Po rokoch by knihu znova chcela vydať editorka Julia. Pri čítaní však zistí, že v jej obsahu čosi nesedí. Tajomstvá v nich ukryté súvisia s istým skutočným prípadom, ktorý sa roky nepodarilo vyriešiť. Dokáže Julia nájsť odpovede na všetky otázky?

SCHERHAUFEROVÁ, Ružena

V to leto som tancoval s motýľmi /číta Kristián Michal Hnát/ 581 min.

slovenské romány

Príbeh o hľadaní a nachádzaní zmyslu života, lásky v rodine a súdržnosti je rozdelený do dvoch častí. V prvej sa spoznávame so 17-ročným Teom, ktorý prichádza na prázdniny za svojimi starými rodičmi. Počas týchto pár týždňoch si ujasní veľa vecí, najmä o svojej budúcnosti. Druhá časť je o Teovi už ako dospelom mužovi, jeho práci, priateľke.

SOKOL, Ondrej

Ako som vozil Kórejcov /prevzaté/ 482 min.

cestopisy

Po dvoch úspešných dieloch o tom, aké je to voziť Nórov, prichádza Ondrej s historkami o vození Kórejcov.  Zmena nastáva aj v prostredí – tentoraz sa budeme premávať krížom cez celú Európu. Z Nemecka cez Rakúsko s móresmi z čias monarchie, urobíme si zastávku v čiernej diere strednej Európy a cez našich južných susedov sa pretrmácame na divoký Balkán.

Pre deti a mládež

REVAJOVÁ, Toňa

Túlavý braček /prevzaté/ 188 min.

slovenské príbehy

V každej rodine majú rodičia vždy povinnosti vyše hlavy a dvojičky sú obyčajne dve. Vystačia si. Lenže ešte je tam malý Andrej. A často, keď si naňho ostatní spomenú, zistia, že zasa zaliezol kamsi do myšej diery. Že prečo? Lebo podľa Andreja na tom, že sa schováte, je najkrajšie to, keď Vás nájdu.

SEKORA, Ondřej

Knižka o Ferdovi Mravcovi /prevzaté/ 286 min.

české rozprávky

Ferdo Mravec – Všeumelec, večný optimista, ktorý všetko vie, všetko opraví, a keď preteká, vždy zvíťazí. Spolu s chvastúňom Truhlíkom a namyslenou Lienkou sa vracajú k deťom v novom vydaní. Tri známe príbehy: Ferdo Mravec, Ferdo v cudzích službách a Ferdo v mravenisku vychádzajú po rokoch opäť v jednej knihe.

ŠKORUPOVÁ, Katarína

Anča z pomaranča a tajomný neznámy /prevzaté/ 260 min.

slovenské príbehy

Kto už pozná Anču z Pomaranča, je mu jasné, že aj pokračovanie príbehov z ranča jej starej mamy bude fakt sranda. Pod vlekom sa usídlil zločinec. Má dlhé strapaté vlasy, hrozitánsku bradu a väzenské tetovanie. A, samozrejme, lopatu, sekeru a určite i nejaké strelné zbrane. Nie div, že naňho susedia zavolali policajtov. Alebo je to všetko inak? Nech je to akokoľvek, Anča a jej priatelia na to isto-iste prídu.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

ĎURICOVÁ, Ivica

Kráľ z ulice / 3 zv.

slovenské romány

Eszter pracuje na recepcii hotela, kde stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta. Záhadný klenotník Antony ju však zaujme až príliš. Ale a

ko recepčná nesmie mať vzťahy s hosťami, inak by prišla o prácu. Elegán v obleku si zas drží odstup a musí uchrániť svoje temné tajomstvo, aby sa z tej ulice dostal. Obaja bojujú so svojimi vlastnými démonmi a musia nájsť silu zmeniť svoj život.

HORŇÁK, Roman

Žaba / 3 zv.

slovenské romány

Policajt na operačnom stredisku prijíma rozkaz volajúceho: výkupné výmenou za ľudský život. Aj keď podmienky výkupného sú splnené, rukojemník zomrie a iný muž, technicky upraveným hlasom zvyšuje výkupné tentokrát za dva ľudské životy. Polícia prichádza so zistením, že nezabíjal človek. Ale čo je zodpovedným za smrť nevinného?

HUNTEROVÁ, Denise

Závan z hôr / 4 zv.

americké romány

Hollywoodska hviezda Mia Emersonová hľadá bezpečné útočište po zrušenej svadbe a verejnom vypuknutí škandálu. Nájde ho v jazernom mestečku Bluebell v hostinci, ktorý spravuje Levi Bennett. Aj keď vzájomná príťažlivosť povzbudí oboch k dôvere a prezradia si navzájom svoje tajomstvá, musia sa rozhodnúť, či je ich láska priveľkým riskom, alebo sa stane ich pokladom.

KUGLEROVÁ, Zuzana

Veľká kniha keltských povestí : o bohoch, čaroch, zvykoch, liečiteľstve a čase / 2 zv.

keltské povesti

Kniha prináša príbehy z čias, keď na území dnešného Slovenska žili Kelti, prechádza do obdobia Rimanov, ktorí sa dostali až za Dunaj a dostáva sa k Slovanom. Tí sa v našich krajoch usídlili. Dlho ich však ohrozovali Avari, Tatári či Turci. Každá povesť sa začína miestopisnou poznámkou, okolo ktorej sa rozvíja príslušný dej.

MAIOVÁ, Pauline

Šťastie má farbu levandule / 5 zv.

nemecké romány

Penelope dostala v práci výpoveď a od priateľa kopačky cez telefón. Preto keď sa  dozvie o nehode svojej babičky, opustí Berlín a odcestuje do Provensalska, aby jej bola nablízku. Uprostred nádherných levanduľových polí a francúzskych dezertov sa zamýšľa nad tým, ako rýchlo zabudla na to, čo všetko ju robí šťastnou. A ešte netuší, že hviezdy v nádhernom Provensalsku sú priaznivejšie, než si myslí...

McFADDEN, Freida

Pomocníčka / 4 zv.

anglické romány

Príbeh začína celkom nevinne. Millie, pekné mladé dievča, sa snaží nájsť si prácu. To sa jej podarí na pozíciu domácej pomocníčky, v nádhernom dome príjemných boháčov. No nie je všetko také ružové, ako to na prvý pohľad vyzerá.

QUINNOVÁ, Julia

Bridgerton : A žili šťastne až naveky / 4 zv.

americké romány

Kedysi dávno vytvorila autorka rodinu Bridgertonovcov:  hlavu rodiny so svojimi synmi a dcérami, ktorú tvorí osem súrodencov, plus netere a synovci. To, či sa všetko skončilo šťastne sa dozvieme v knihe Bridgertonovci: Šťastne až naveky, kde nájdeme osem epilógov a bonusový príbeh o múdrej a vtipnej Violet Bridgertonovej.

REGANOVÁ, Lisa

Dievča bez mena / 5 zv.

americké romány

Detektívka Josie Quinnová nájde na mieste činu obeť, bojujúcu o život. Novorodené dieťa zmizlo. Na inom mieste sa snaží ukryť krásna mladá žena, ktorá nevie, kto je, ani prečo je na smrť vydesená. Alebo svoju amnéziu len predstiera? Je dievča bez mena svedkyňa, podozrivá alebo možno budúca obeť?

SALVIONI, Beatrice

Špina / 3 zv.

talianske romány

Francesca každý deň pozoruje dievča, ktoré ľudia volajú Špinou. Je vraj prekliata a prináša nešťastie. Francesca, ktorá pochádza z buržoáznej rodiny, obdivuje jej voľnosť. V Taliansku kde vládne fašizmus, spojí dve celkom odlišné hrdinky priateľstvo, s ktorým nik nesúhlasí. Spoločne musia čeliť nástrahám dospievania, aby napokon obstáli v skúške ich puta a dokázali odporovať násiliu a krutosti.

WÜRLL, Dominika

Jedného dňa, možno / 2 zv.

slovenské romány

Nina je žena, ktorá svoj život nežije, ale prežíva. Jakub je naoko ideálny manžel, ale v súkromí jej ničí život. Keďže majú spolu syna, neostáva jej nič iné, iba ticho trpieť a hrať sa na ukážkovú rodinu. Všetko sa ale zmení, keď sa jej pokúsi zbaviť. A jej sa život otočí o stoosemdesiat stupňov. Dozvie sa, čo celé roky skrývala jeho rodina...

WÜRLL, Dominika

Traja do tanga / 2 zv.

slovenské romány

Táňa má skvelého manžela, deti a krásny život. No nemá lásku svojho života - Maja, ktorého musela opustiť a nevidela ho už pätnásť rokov. Raz sa však všetko zmení. Majo sa znovu objaví v jej živote, no po jeho boku sa objaví žena, s ktorou Táňa nemôže bojovať. Je to jej sestra. Ako sa zachová? Zmenia sa ich životy a kto všetko bude pre ich zakázanú lásku trpieť?

ZAMARI, Michaela

A čo ak áno? : 1. diel / 4 zv.

slovenské romány

Keď sa 14-ročný chalan “buchne” v tábore do 16ky, asi to veľkú budúcnosť nemá. Keď sa však tí istí ľudia stretnú už ako dospelí a zistia, že z chémie neubudol ani milimeter, nastáva problém. Ona je totiž už zadaná… Môže byť prvá láska aj tá posledná?

30 minút v kuchyni / 2 zv.

kuchárske recepty

30 minút v kuchyni je kuchárka pre všetkých, ktorí radi jedia, no nemajú čas na dlhé vyváranie, aj pre tých, ktorí nemajú bohaté kuchárske skúsenosti či nechcú za jedlo zbytočne míňať. V kuchárke nájdete 95 receptov, ktoré sú jednoduché, rýchle, chutné a lacné.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

ALLENOVÁ, Charlotte Vale

Farebné sny /číta Eva Ryšáková/ 930 min.

ľúbostné romány

BINCHYOVÁ, Maeve

Ozveny /číta Beáta Drotárová/ 1260 min.

spoločenské romány

BROWNOVÁ, Sandra

Žila som život inej ženy /číta Nora Selecká/ 1080 min.

spoločenské romány

BYARSOVÁ, Betsy

Leto s labuťami /číta Beáta Drotárová/ 180 min.

romány pre deti a mládež

DAILEYOVÁ, Janet

Dedičstvo /číta Ľudmila Swanová/ 900 min.

ľúbostné romány

FERKO, Milan

Svätopluk a Metod /číta Igor Šabek/ 1290 min.

historické romány

FRAŇO, Jozef

Zo spomienok generála /číta Dušan Szabó/ 270 min.

životopisné romány

GALA, Antonio

Turecká vášeň /číta Štefan Mráz/ 900 min.

ľúbostné romány

GÉCI, Jozef

Osudy rodu Ďureje /číta Miroslav Kováčik/ 510 min.

slovenské romány

McBAIN, Ed

Brokovnica /číta Igor Makovický/ 330 min.

detektívne romány

McBAIN, Ed

Pokrvní príbuzní /číta Igor Makovický/ 360 min.

detektívne romány

PALMER, Michael

Smrtiaca liečba /číta Beáta Drotárová/ 992 min.

romány z lekárskeho prostredia

PAWLOWSKÁ, Halina

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci /prevzaté/ 180 min.

humorné príbehy

TORJUSSEN, David

Mŕtvy v snehu /číta Igor Makovický/ 390 min.

detektívne romány

Víťazný krutohlav

/číta Monika Šošová/ 330 min.

vedecko-fantastické romány

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 13. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Minimum slušného správania   Informácie o knihe Minimum slušného správania
33%
Múr plaču, Hana Zelinová   Informácie o knihe Múr plaču
19%
Na muške zlato, Ondrej Bartoš   Informácie o knihe Na muške zlato
16%
Nápady tetky VŠEVEDKY, Betty MacDonaldová   Informácie o knihe Nápady tetky VŠEVEDKY
16%
Nebolo mi do smiechu, Joseph Heller, Speed Vogel   Informácie o knihe Nebolo mi do smiechu
16%
Hlasovalo: 212
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím