Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - december 2023

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ARMENTROUT, Jennifer L.

Zostaň so mnou /číta Kristína Kotarbová/ 930 min.

americké romány

Calla má na duši jazvy, ktoré na nej zanechal život s matkou závislou od liekov a alkoholu, a tajomstvá, ktoré neprezradila ani priateľom. Postupne si dáva dokopy vlastný život, keď zistí, že mama jej ukradla peniaze na štúdium a zanechala jej dlhy na kreditnej karte. Neostáva jej nič iné, ako sa vrátiť do malého mesta, do ktorého už nikdy nechcela vkročiť, a problém vyriešiť.

COBEN, Harlan

Šesť rokov /číta Michal Novák/ 733 min.

americké romány

Profesora Jake Fishera opustila snúbenica Natalie a vydala sa za Todda.  Todd náhle po šiestich rokoch zomrie a Jakemu sa na jeho pohrebe podarí vidieť smútiacu vdovu, ale nie je to Natalie. Neznáma žena bola za Todda vydatá takmer dvadsať rokov. Jake sa rozhodne na vlastnú päsť hľadať ženu, ktorá mu zlomila srdce.

EWEN, Pamela Binnings

Kráľovná Paríža : príbeh Coco Chanel /číta Beáta Drotárová/ 965 min.

americké romány

Legendárna módna návrhárka Coco Chanel sa preslávila ikonickými čiernymi šatami a opojným parfumom Chanel No. 5. Za verejne známou osobnosťou sa však ukrýva komplikovaná žena snujúca intrigy. Román na základe nedávno odhalených vojenských záznamov vykresľuje skrytý život Coco Chanel počas štyroch rokov nacistickej okupácie Paríža uprostred druhej svetovej vojny.

FITZEK, Sebastian

Mimika : psychotriler /číta Matúš Malý/ 515 min.

nemecké romány

Policajná poradkyňa Hanna musí analyzovať video, v ktorom sa priznáva, že vyvraždila svoju rodinu. Natočila ho pred operáciou, lebo vedela, že anestetiká u nej vyvolajú dočasnú stratu pamäti. Netuší, prečo sa k vražde priznala, ale chce zistiť pravdu. Krok za krokom odhaľuje celý rozsah katastrofy a získané poznatky konfrontuje so svojimi spomienkami, ktoré sa jej postupne vynárajú.

HARRIS, Robert

Zákon o zabudnutí /číta Igor Šabek/ 927 min.

anglické romány

Anglicko, píše sa rok 1666. Generál Edward a jeho zať William nastúpia na loď do Nového sveta. Sú na úteku, hľadajú ich za vraždu kráľa Karola I., ktorého popravou vyvrcholila anglická občianska vojna, keď prívrženci parlamentu porazili rojalistov. Desať rokov po poprave, sa rojalisti opäť vrátili k moci. Tajná rada poverí svojho sekretára Richarda, aby tých zradcov priviedol pred súd – živých alebo mŕtvych.

KRAJČIOVÁ, Oľga a BERÁNEK, Viktor

Viktor : príbehy chatára a nosiča /číta Igor Šabek/ 690 min.

autobiografické spomienky

Viktor. Kniha jednoduchá, ako jej názov. Viac ako dvadsať kapitol zo života muža, ktorý sa stal tatranským horským nosičom. Viktor Beránek. Veselé aj smutné rozprávanie o horách a chate ukrytej tak vysoko, že jej do okien nazerá už len Boh.

MORIARTYOVÁ, Liane

Jablká nepadajú ďaleko /číta Beáta Drotárová/ 1097 min.

austrálske romány

Manželom Stanovi a Joy Delaneyovcom raz v noci zaklope na dvere neznáme zakrvavené dievča Savannah a prosí o záchranu pred násilným partnerom. Delaneyovci prijmú ženu pod svoju strechu. Onedlho však Joy zmizne a aj po Savannah sa zľahne zem. Jediným podozrivým je Stan, a hoci odmieta vinu, vie viac, ako priznáva. Čo sa naozaj stalo? Kam zmizla mama štyroch dospelých detí?

MORRIS, Heather

Tri sestry /číta Slavomíra Fulínová/ 864 min.

austrálske romány

Keď boli Cibi, Magda a Livi malé, sľúbili svojmu otcovi, že zostanú spolu. Keď mala Livi len pätnásť rokov, dostala príkaz na transport do Osvienčimu. O štyri roky staršia Cibi šla s Livi, odhodlaná ochrániť ju. Spolu prežili nepredstaviteľné utrpenie. Len 17-ročná Magda zostala doma, ukrývala sa u susedov, no nakoniec aj ju odviezli do Osvienčimu-Brezinky. Tam sa tri sestry znova stretli.

OSMAN, Richard

Nepresná muška /číta Dora Kulová/ 560 min.

anglické romány

Je obyčajný štvrtok, no známej partii zo Štvrtkového klubu detektívov pokojné dni rozhodne nehrozia. Elizabeth s priateľmi čoskoro natrafí na ďalší nevyriešený prípad, samozrejme, bez jedinej stopy po mŕtvole či páchateľovi. A nielen to! Ocitá sa v nebezpečenstve a musí si vybrať: buď spácha krvavý zločin, alebo zomrie. 

PEARSE, Sarah

Sanatórium /číta Michal Novák/ 978 min.

anglické romány

Detektívku Elin Warnerovú a jej priateľa Willa pozvali na oslavu bratových zásnub s priateľkou Laurou do päťhviezdičkového hotela Sanatórium, ukrytého v hlbokých lesoch Švajčiarskych Álp. Keď sa na druhý deň Laura stratí, Elin sa musí spoľahnúť na svoje inštinkty, aby ju našla. Hotel je odrezaný od sveta, snehu pribúda, nervozita sa stupňuje... a vtedy zmizne ďalšia žena.

SHEPHERD, Richard

Neprirodzené úmrtia /číta Igor Šabek/ 938 min.

autobiografické spomienky

Súdny lekár doktor Richard Shepherd vykonal vyše dvadsaťtritisíc pitiev. Pri pátraní po pravde natrafil na sériových vrahov, prírodné katastrofy, „dokonalé zločiny“ a bizarné nehody. Vďaka objaveným dôkazom posadil vrahov za mreže, oslobodil nevinných a postavil na hlavu zdanlivo jasné prípady.

ŠEDIVÁ, Ellie

Dievča v Londýne /číta Slavomíra Fulínová/ 473 min.

slovenské romány

V knihe sa spolu s blogerkou Ellie prostredníctvom všedných aj nevšedných príbehov zatúlame do skrytých zákutí Londýna. Autorka nám ukáže krásne obchodíky, malé kníhkupectva alebo uličky, podobajúce sa z filmov o Harrym Potterovi. Očami autorky tiež uvidíme Londýn počas pandémie a hlavne si o ňom utvoríme úplne iný obrázok než aký poznáme z pohľadníc a filmov...

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

AFSHAROVÁ, Tessa

Perla v piesku / 4 zv.

americké romány

Rachabu ako pätnásťročnú predal na prostitúciu jediný muž, ktorého ľúbila a dôverovala mu – jej otec. Vďaka svojej inteligencii a starostlivému plánovaniu bola úspešná a v mladom veku dosiahla nezávislosť. Zaprisahala sa, že už nikdy nebude dôverovať mužovi. Boh mal iné plány. Do jej sveta vkročil Salmon, vodca Júdovho kmeňa, ktorého si vážil celý Izrael. Čo má robiť žena s poškvrnenou minulosťou ak chce, aby ju muž ľúbil, no má pocit, že to už nie je možné?

AFSHAROVÁ, Tessa

Perla z Moabu / 4 zv.

americké romány

Chudobná vdova Rút opúšťa svoj ľud a odchádza so svojou svokrou Noemi do Izraela. Pomáha jej obnoviť dom, z ktorého Noemi pred rokmi odišla spolu s manželom a dvoma synmi, o ktorých ju neskôr obrala smrť. Obe ženy sú už bez zásob a Rút, rozhodnutá ochrániť ich pred hladom, využije všetko, čo jej zostalo – mocný chrbát a odhodlané srdce.

COBEN, Harlan

Oklam ma / 5  zv.

americké romány

Bývalá pilotka špeciálnych síl Maya si prehrá záznam z domácej kamery na kontrolu dieťaťa. Jej dvojročná dcérka Lily sa na ňom hrá s Mayiným mužom Joeom, ktorého však dva týždne predtým zavraždili. Ak má Maya nájsť vysvetlenie, musí sa zmieriť s temnými tajomstvami vlastnej minulosti, ako aj s pravdou o svojom manželovi.

CHRISTIE, Agatha

Prečo nepožiadali Evansa? / 3 zv.

anglické romány

Počas partie golfu Bobby Jones nechtiac odpáli loptičku z útesu. Keď ju ide pohľadať, na skalách pod útesom objaví umierajúceho muža. Tesne pred smrťou neznámy vysloví čudnú otázku: „Prečo nepožiadali Evansa?“ V jeho vrecku nájde iba fotografiu krásnej ženy. Bobby sa s priateľkou Frankie pustia do pátrania, no netušia, že sa kvôli tomu ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve...

JAMESOVÁ, Erica

Matky a dcéry / 5 zv.

anglické romány

Román Matky a dcéry je hlbokou psychologickou sondou do rodinných vzťahov a hovorí o problémoch, aké sa vyskytujú v nejednej rodine. Zároveň prináša pozitívne posolstvo, že vďaka láskyplným vzťahom, ktoré vytvára predovšetkým milujúca matka, možno prekonať aj najťažšie chvíle.

ROŠKOVÁ, Simona

Po dnešnej noci mi nevolaj / 3 zv.

slovenské romány

Vanesa sa hanbí za rodinné pomery, v ktorých vyrastala.  Svoju bezútešnú situáciu rieši tak, že sa bezhlavo vrhá do náručia charizmatického muža. Odsudzujúc maminu závislosť, presvedčená, že má svoj život pod kontrolou, sa postupne dopracuje k tej svojej. Rovnako nebezpečnej ako je tá, ktorej roky bola svedkom.

 

ZAMARI, Michaela

Nebol si v pláne / 3 zv.

slovenské romány

Už ste počuli o láske na prvé počutie? Tea o tom vie svoje. Neznámy muž jej v mene mobilného operátora zavolá už po tretíkrát, aby ju zlanáril ku konkurencii. Aj náhoda má svoje limity, nemyslíte? Tak spraví to, po čom túžia mnohí z nás, ale málokto naberie guráž. Vyzve ho, aby ju zavolal na rande a zloží telefón. A práve tam sa začína rozbúrená cesta plná vzrušenia, nedorozumení a dobrodružstva.

Pre deti a mládež

CHAPMANOVÁ, Linda

Mesační jazdci : Ohňový kôň / 1 zv.

anglické príbehy

Keď Amara začne navštevovať Mesačné stajne, okamžite ju to ťahá k čiernemu poníkovi Uhlíkovi. Uhlíkovu jedinečnosť si však naplno uvedomí až vo chvíli, keď sa jej pred očami premení na Ohňového koňa. Uhlík sa nečakane ocitá v obrovskom nebezpečenstve – rivalka z neďalekých stajní Nočných jazdcov sa ho pokúsi obrať o čarovnú moc. Podarí sa Amare stať sa jeho Skutočnou jazdkyňou?

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BROWN, Dan

Digitálna pevnosť /číta Igor Makovický/ 900 min.

americké romány

COOK, Robin

Horúčka /číta Dušan Szabó/ 900 min.

romány z lekárskeho prostredia

CORNWELLOVÁ, Patrícia

Stopa /číta Ľudmila Swanová/ 1020 min.

detektívne romány

DICKINSON, Margaret

Tulipánové dievča /číta Jaroslava Sabolová Sisáková/ 840 min.

spoločenské romány

GÁNDHÍ, Móhandás Karamčand

Môj experiment s pravdou /číta Igor Šabek/ 1290 min.

životopisné romány

GREENE, Graham

Moc a sláva /číta Matúš Oľha/ 660 min.

spoločenské romány

GRISHAM, John

Firma /číta Igor Makovický/ 1170 min.

spoločenské romány

JÓKAI, Mór

Uhorský nabob /číta Ľuboš Záhon/ 1260 min.

historické romány

KOČIŠ, Jozef

Neznámy Jánošík /číta Dušan Szabó/ 180 min.

životopisné romány

LANGELLO, Kip

Zázračný liek /číta Nora Selecká/ 930 min.

trilery

LAXNESS, Halldór

Salka Valka /číta Eva Curylová/ 1080 min.

romány psychologické

MANN, Thomas

Smrť v Benátkach /číta Mikuláš Macala /210 min.

novely

MARX, André

Traja pátrači : Záhada prázdneho hrobu /číta Igor Makovický/ 240 min.

nemecké romány

PARROVÁ, Delia

Dáma s kameou /číta Valéria Fürješová/ 600 min.

romány pre ženy

VERNE, Jules

Neuveriteľné dobrodružstvá Barsacovej výpravy /číta Igor Makovický/ 780 min.

dobrodružné romány

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
23%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
24%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
19%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
13%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
21%
Hlasovalo: 118
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím