Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - február 2019

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ADICHIE, Chimamanda Ngozi

Amerikánka / číta Lucia Hrašková / 1195 min.

americké romány

Diskriminácia je u autorky diskrimináciou a rasizmus rasizmom. Neexistuje žiadne ALE. Taký je aj jej román Amerikánka, v ktorom sa príbeh nevšednej lásky preplieta s tými najbolestivejšími miestami ľudského spolužitia.

BRYNDZA, Robert

Nočný lov / číta Igor Šabek / 774 min.

anglické detektívne romány

Jednej horúcej júnovej noci je detektív šéf inšpektora Erika Fosterová privolaná k brutálnej vražde. Obeť, vážený praktický lekár, je nájdený vo svojej posteli udusený. Zápästia má zviazané a oči vypúlené pod priesvitným vreckom, upevneným tesne pod hlavou.

BUZA, Mišo

Jak vypiješ ta šmakuje / číta Mišo Buza / 271 min.

slovenské príbehy

Kniha je plná chytrých a veselých príbehov, ktoré vymyslel a napísal sám život. Mišo Buza ich len prepísal do hovoreného slova, do svojej rodnej ľubozvučnej spištiny.

FILAN, Boris

Po vtákoch / číta Peter Pilz / 600 min.

slovenské príbehy

Autor s veľkou zvedavosťou a chuťou skúma svet okolo seba, rozpráva prekvapujúce príbehy a hľadá siedmu stenu kocky. Mieša jablká s hruškami, zbiera neuveriteľné ľudské osudy a s rozkošou sa pozerá veciam pod sukňu.

GOUNELLE, Laurent

Boh cestuje vždy inkognito / číta Lukáš Šepták / 893 min.

francúzske romány

Predstavte si, že vám niekto zachráni život a vy mu za to musíte sľúbiť, že urobíte všetko, o čo vás požiada... pre vlastné dobro. Nemáte iné východisko, tak súhlasíte. Ocitnete sa v neuveriteľnej situácii a nemôžete nič ovplyvniť. Už nie ste pánom svojho života, a predsa... je v mnohých ohľadoch vzrušujúcejší ako predtým.

GROFČÍK, Marián

Lada Svetom. Na Žiguli cez Himaláje: Cestovanie na žobráka / číta Dušan Kubaň / 863 min.

slovenské cestopisy

Hlavnou náplňou cestovateľskej skupiny LADA Svetom je objavovať najzapadnutejšie kúty sveta na predpotopnom, stále sa kaziacom vozidle a zažívať tie najpodivnejšie situácie a produkovať z nich kvalitné historky.

HÜNERMANN, Wilhelm

Živé svetlo. Historický román o svätej Heldigarde z Bingenu / číta Jana Dolanská / 694 min.

nemecké biografické romány

Križiacke výpravy, pápeži a protipápeži, svetské aj náboženské nepokoje. Práve v kulisách stredoveku sa odohráva román Wilhelma Hünermanna Živé svetlo, ktorý zaujme najmä vďaka svojej hlavnej hrdinke, svätej Hildegarde z Bingenu.

HYŽA, Ladislav

Diagnóza: rozhlasom urieknutý / číta Peter Lejko / 750 min.

populárno-náučné publikácie

Táto kniha spomienok je presiaknutá úsmevom a vrúcnym vzťahom k rodnému kraju, milovanému Liptovu, k ľuďom, ktorí ho obklopovali. Zaujímavé sú spomienky na mnohých našich popredných hercov a iné osobnosti, na najbližších kolegov a spolupracovníkov.

LÄCKBERG, Camilla

Kamenár / číta Dušan Kubaň / 1086 min.

švédske detektívne romány

Keď vo Fjällbacke nájdu utopené dievčatko, všetci si myslia, že ide o nehodu. Pitva však ukáže, že obeť má v pľúcach sladkú vodu so zvyškami saponátov. Pri vyšetrovaní vychádza najavo, že všetci zo Sarinho najbližšieho okolia majú svoje tajomstvá. Za idylickou fasádou sa skrýva celkom iná skutočnosť, plná nenávisti, ubližovania, rodinných konfliktov, chorôb a deviácií.

PILJAR, František

Skrotení na neurčito / číta Michal Novák / 1025 min.

slovenské novely

Oboch hlavných hrdinov - Kuzmu i Kriváňa - výrazne poznačila ich minulosť, zmeny v spoločnosti a vyrovnávanie sa s novou realitou. Nimi, popri ďalších postavách, ponúka autor priestor na autodiskusiu či sebareflexiu každému, kto tie časy prežil a zároveň poskytuje poznanie o nedávnej minulosti všetkým, ktorí ju nežili.

ROZENBERGOVÁ, Vanda

Tri smrtky sa plavia / číta Jana Dolanská / 378 min.

slovenské romány

Karola si zo starého domova priniesla bolestivé zážitky, s ktorými je vyrovnaná – ale možno aj nie. Má tridsaťdva rokov a inštinkty, aké máme všetci. Po tragédiách, ktoré sa jej zdanlivo nedotknú, prechádza katarziou. A to očistenie nie je bez obetí. Naopak.

Pre deti a mládež

MOLÁKOVÁ, Katarína – KEREKESOVÁ, Katarína

Mimi & Líza : Záhada vianočného svetla / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 64 min.

príbehy pre deti

Mimi a Líza spoločne so susedmi z domu zdobia nádherný, veľkolepý stromček. Ibaže žiarovky na ňom nechcú svietiť. Kam zmizlo to čarovné vianočné svetlo? Utieklo? Alebo ho ktosi ukradol? Možno v tom má prsty sused Viliam, ktorý sa s nikým nekamaráti. Odpoveď sa skrýva v minulosti, keď boli susedia ešte malými deťmi. Mimi a Líza sa teda vydajú na dobrodružnú cestu časom, aby vrátili Vianociam ich očarujúce svetlo.

POLÁKOVÁ ŠINKA, Adriana

Kúzelná krajina Slimi Slami / prevzaté / 321 min.

dobrodružné príbehy

Titul Kúzelná krajina Slimi Slami je o fantázii, o boji medzi dobrom a zlom, o statočnosti jedného malého chlapca, jeho babiny i ďalších pomocníkov, ktorí sa pokúsia zachrániť svet pred zlom ničivej Skazy.

POLÁKOVÁ ŠINKA, Adriana

Malý kráľ psov Ricki / prevzaté / 121 min.

dobrodružné príbehy

Je to zábavné čítanie, ktoré deti aj dospelých nielen rozosmeje, ale aj poučí. Ricki je sympatické zvieratko, krátkosrstá čivava, ktorá má svojský pohľad na svet. Tento minipsík je úžasný spoločník. Vďaka svojmu dobrému srdcu si roztomilý Ricki získa každého. A rozhodne sa s ním nikto nebude nudiť. Príbehy dopĺňajú veselé ilustrácie.

STÄDINGOVÁ, Sabine

Petronela Jabĺčková 3. Guľovačka a nezbedný škriatok / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 225 min.

dobrodružné príbehy

Olívia a Oliver túžobne čakajú na prvé snehové vločky a Petronela sa snaží jablkový domec vyzdobiť tak, aby bol čo najútulnejší. Na návštevu sa totiž ohlásili jej sestry – čarodejnice zodpovedné za počasie.

ŠINGOVSKÁ, Lenka

Slovensko - krajina plná tajomstiev. Vodné dobrodružstvá 2 / číta Jozef Lapšanský / 210 min.

slovenské príbehy

Text je koncipovaný tak, aby motivoval k uvedomeniu si hodnoty vody a k zamysleniu, ako sa o toto prírodné dedičstvo treba starať, aby sa zachovalo aj pre nasledujúce generácie.

ŠTEFANKOVIČOVÁ, Miša – PREDMERSKÁ, Zuzana

Ema a Barón v meste / prevzaté / 109 min.

príbehy pre mládež

Keď otvoríte túto knihu - ako keby ste dali do chodu váš vozík v lunaparku na tej čarodejnej dráhe, na ktorú vás pustili rodičia samy. Začítate sa a stanete sa Emou... prežívate s ňou zvláštne udalosti okolo Baróna.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

Adler, Elizabeth

Skôr alebo neskôr / číta Beáta Drotárová / 810 min.

spoločenské romány

Cartland, Barbara

Zlomené srdce / číta Gabriela Palubová / 720 min.

ľúbostné romány

Eco, Umberto

Foucaultovo kyvadlo / číta Alfréd Swan / 1800 min.

filozofické romány

Falconer, Colin

Hárem / číta Cibulová-Ryšáková / 1320 min.

historické romány

Hučko, Ján

Slovenská jar / číta Igor Šabek / 420 min.

populárno-náučné publikácie

Keleová-Vasilková, Táňa

Slzy a smiech / číta Jana Dolanská / 990 min.

spoločenské romány

Kováč, Dušan

Slovensko v Rakúsko-Uhorsku / číta Igor Šabek / 450 min.

populárno-náučné publikácie

McCrery, Nigel

Pavúčia sieť / číta Nora Selecká / 660 min.

detektívne romány

Pavlo, Ľudovít

Ordinácia doktora Lou / číta Igor Makovický / 690 min.

humorné romány

Ripley, Alexandra

Zlaté polia 1. / číta Beáta Drotárová / 540 min.

historické romány

Ripley, Alexandra

Zlaté polia 2. / číta Beáta Drotárová / 540 min.

historické romány

Simmel, Johannes Mario

Snívaj nesplniteľný sen / číta Vladimír Bálint / 1360 min.

spoločenské romány

Tibenský, Ján

Veľká ozdoba Uhorska / číta Štefan Mráz / 960 min.

životopisné romány

Walker, Elizabeth Neff

Pokušenie / číta Beáta Drotárová / 480 min.

romány z lekárskeho prostredia

Woodiwiss, Kathleen E.

Navždy v tvojom objatí / číta Beáta Drotárová / 960 min.

ľúbostné romány

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

AUSTEN, Jane

Opátstvo Northanger / 4 zv.

anglické romány

Módne kúpeľné mestečko Bath pred dvesto rokmi: sem si chodili anglickí otcovia a spolu s manželkami uvádzať dcéry do spoločnosti s cieľom upútať záujem vyhliadnutých ženíchov. Hrdinky príbehu, úprimná, naivná mladučká Catherine a jej prefíkaná priateľka Isabella, si toto svoje poslanie spestrujú čítaním v tých časoch veľmi obľúbených hororových gotických románov a ich rekvizity vidia na každom kroku.

ĎURANOVÁ, Mária

City bokom / 3 zv.

slovenské romány

Redaktorka lifestylového časopisu Betka má zaujímavú prácu, no napriek tomu je osamelá a trápi sa pre svoju silnejšiu postavu. Prelom v jej živote nastane po módnej prehliadke v Londýne. Vtedy jej cestu skríži príťažlivý muž, ktorý chce viac ako len patriť do okruhu jej obdivovateľov. Podarí sa mu získať si Betkino srdce a stať sa mužom jej života?

FREEMAN, Brian

Nočný vták / 5 zv.

americké romány

Keď niekoľko žien po nervovom kolapse spácha samovraždu, Frost Easton zo sanfranciskej polície má pred sebou záhadný prípad. Na prvý pohľad nesúvisiace obete majú jedno spoločné. Všetky boli pacientkami psychiatričky Francescy Steinovej, ktorá vymazáva pacientom z pamäti traumatické spomienky. Keď obaja začnú dostávať tajuplné správy od kohosi, kto sa podpisuje ako Nočný vták, prípad postupne nadobudne osobný charakter a na povrch vyplávajú dávne tajomstvá.

GALLOVÁ, Ivona

Stromy rastú do neba / 3 zv.

slovenské romány

Výnimočný debutový román slovenskej autorky prináša dojímavý príbeh plný drám, nešťastia, zúfalstva, nenávisti, ale aj lásky a radosti. Príbeh hlboko ľudský, akoby ho napísal sám život.

KALMAN STEFÁNSSON, Jón

Veľké asi ako vesmír : rodová sága / 5 zv.

islandské romány

Autor v príbehu o jednej rodine rozvíja myšlienky o živote, smrti, láske a šťastí. Každá z postáv žije svojím životom, rozhoduje sa, robí chyby, ale hlavne sa snaží prežiť svoj život dobre. Ide o zaujímavú mozaiku príbehu rodiny, ktorá postupne jednotlivými kúskami zapadá do seba.

KULICH, Roman

Prekliatie / 4 zv.

slovenské romány

V malebnej dedinke Vlkolínec, v horách pri Ružomberku, prežíva rodina Rúčkových strašné prekliatie. Ich usadlosť navštevuje zohavená bytosť v spoločnosti krkavca, ktorú nazvali Havran. Odkiaľ sa tento krutý tvor vzal? Prečo im neustále ubližuje a zabíja dobytok?

LINDSEYOVÁ, Johanna

Niekto dokonalý / 5 zv.

americké romány

Richard Allen utiekol z Anglicka do Karibiku. Tam sa pridal k bande pirátov hľadajúcich poklady. Keď sa tajne vráti do Anglicka, bezhlavo sa zaľúbi do vydatej ženy. Pokus vyznať jej lásku na maškarnom plese dopadne katastrofálne. Stretne tam totiž ďalšiu krásnu ženu, bohatú dedičku. Júliu očarí mladý Francúz. No nevie, kto je ten tajomný muž, ktorý v nej prebudil vášeň.

RIEL, Ane

Živica / 4 zv.

detektívne romány
Temný príbeh dánskej autorky je o nezvyčajnej rodine žijúcej na izolovanom ostrove. Ďaleko od ľudí sa tam dejú veci, ktoré pripadajú normálne iba samotným zúčastneným. Živica je románom o láske, rodine a strachu. O paranoji a krutosti. Úmyselnej aj neúmyselnej.

Varíme zo záhradky : kulinárske trendy / 1 zv.

kuchárske recepty

Kto by si nechcel pripraviť jedlo zo surovín z vlastnej záhrady? V tejto kuchárke nájdete nielen 45 nápaditých a chutných receptov, ale aj odpovede na všetky vaše otázky o varení z plodov vlastnej záhradky. Pre každého, kto rád pripravuje jednoduché zdravé jedlá z kvalitných surovín.

Pre deti a mládež

MAŠLEJOVÁ, Diana

Stratený zajko v Paríži / 1 zv.

slovenské príbehy

Život plyšového zajka nemusí byť ani zďaleka taký nudný, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Keď vnímate svet očami malého plyšového zajka, všetko sa vám zdá byť veľké. Veľká je posteľ aj dvere, veľké sú ľudské uši a okná sú priam obrovské. Neviete, čo sa za oknami skrýva, pretože patríte do detskej izby. Všetko sa však zmenilo vo chvíli, keď sa zajko s malou Jankou a jej ockom vybrali na prázdniny do Paríža.

SMATANOVÁ SLÁVIKOVÁ, Ružena

Prázdniny u starej mamy / 1 zv.

slovenské príbehy

Na dedine je toľko úžasných vecí! Jurko a Elenka sú mestské chúdence, ako hovorí ich babička, a preto sú u svojich starkých na prázdninách. Celé dni sa kúpu pri starom mlyne, skúmajú zákutia tajomnej povaly, hrajú sa s deckami od susedov a spoznávajú veci, o ktorých sa im v meste ani nesníva.

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím