Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - február 2022

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ATWOOD, Margaret

Svedectvá /číta Dora Kulová/ 695 min.

kanadské romány

Rozprávačkami príbehu sú prominentná predstaviteľka gileádskeho režimu a dve dospievajúce dievčatá, žijúce v odlišných svetoch - Agnes z Gileádu a Daisy z Kanady. Prostredníctvom ich svedectiev sa pred čitateľom odvíja svet teokratickej diktatúry, v ktorej ženy a ľudské práva neznamenajú vôbec nič. Kniha je voľným pokračovaním diela Príbeh služobníčky.

DAHL, Arne

Pasca /číta Dušan Kubaň/ 853 min.

švédske romány

Zatiaľ čo Molly leží v nemocnici v kóme, Sam Berger je podozrivý z vraždy, ktorú nespáchal. Ukryje sa na odľahlom súostroví, ale čoskoro ho požiadajú o pomoc. Aischa, siedme unesené dievča, je stále nezvestná, v rukách bývalého agenta Carstena. Sam sa vydáva po stope zradcu, no netuší, že je naňho nastražená pasca. V hre je nielen špinavý obchod so zbraňami, ale aj pomsta za staré hriechy. 

LÄCKBERG, Camilla

Strieborné krídla /číta Lucia Hrašková/ 540 min.

švédske romány

Faye si myslí, že to najhoršie má za sebou. Vybudovala si nový život v zahraničí a jej firma Revanš žne jeden úspech za druhým. Keď sa však rozhodne s firmou preniknúť na americký trh, vynorí sa závažný problém, ktorý ohrozí jej podnikanie, a donúti ju vrátiť sa do Štokholmu. Vo Švédsku vzdoruje hrozbe a zachraňuje nielen svoj majetok, no predovšetkým seba a svojich blízkych.

FITZEK, Sebastián

Darček /číta Michal Novák/ 675 min.

nemecké romány

Vedľa Milana Berga zastane pred semaforom auto. Na zadnom sedadle sedí vystrašené dievča. Na okno pritláča papier, no Milan ho nevie prečítať – lebo je analfabet! Napriek svojej nevzdelanosti si zapamätal tvar písmen a nakreslí ich  svojej priateľke. Tá mu potvrdí – dieťa bolo unesené. Pátranie Milana zavedie na ostrov Rujana a do detských spomienok, ku ktorým sa nikdy nechcel vrátiť...

PUCHALA, Rastislav

Veža zo slonovej kosti /číta Peter Lejko/ 1050 min.

slovenské romány

Autor sa v románe v osudoch hlavného hrdinu Jána Belana sústreďuje na posledných päť desaťročí života v normalizovanom Československu, resp. na postnovembrovom Slovensku. Ponúka čitateľovi svedectvo doby, absurdity násilnej totality i úskalia jej radikálneho odmietania.

REPOVÁ, Hana

Súkromné problémy časť 4. : Sebastian /číta Katarína Turčanová/ 575 min.

slovenské romány

Keď Sebastian pri renovácii rodičovského domu našiel záhadnú krabicu so svojím menom, netušil, že list v nej mu obráti život hore nohami. Telefonát jeho nevlastnej sestry ho zastihol nepripraveného a je nútený sa rozhodnúť, čo sú jeho vlastné priority. V nasledujúcich dňoch veľa získava, ale aj veľa stráca. Svoj príbeh ešte nepozná celý. Bol návrat do Žltého domu naozaj iba náhoda?

SEGOVIA, Sofia

Bzukot včiel /číta Beáta Drotárová/ 1070 min.

mexické romány

Pestúnka Nana Reja našla pod mostom opustené dieťa obklopené včelami.  Chlapčeka, ktorého pre jeho znetvorenú tvár volali „dieťa pobozkané diablom“, vychovávala  rodina plantážnikov. No odmalička ho obklopoval roj včiel. A ako rástol, prinášal do života svojich adoptívnych rodičov čoraz viac zázrakov. Mal totiž výnimočnú schopnosť... Keď zavrel oči, videl to, čo nikto iný – prichádzali k nemu vízie toho, čo ešte len príde...

Van der HOLLAND, Tina

Biela pani levočská : temné vraždy v obliehanom meste 1709-1710 /číta Igor Šabek/ 1346 min.

slovenské romány

Október 1709. Od porážky Rákócziho armády pri Trenčíne uplynul viac ako rok. Cisárske vojsko vytláča kurucov z Horného Uhorska. Už nielen armády súperia na bojových poliach, ale strádajú aj obliehané mestá, ktoré sľúbili vernosť povstalcom. Jedným z nich je aj kráľovské mesto Levoča. V stave núdze si generál Andrássy veľa sľubuje od daru francúzskeho kráľa, ktorý prinesie do Levoče dobrodružný Holanďan Tillo van Westwijk. Pomôže tento dar kuruckej veci?


KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

ALEXANDEROVÁ, Tamera

Farby pravdy : príbeh z Carntonu / 7 zv.

americké romány

Catriona opúšťa svoju vlasť iba s kôpkou peňazí, ktoré jej Ryan poslal, a v sprievode svojej sedem ročnej sestry Nory sa vydáva hľadať svojho brata do Ameriky, kde túži začať nový život. Wade Cunningham prichádza do Franklinu odhaliť sieť falšovateľov peňazí a Catriona sa mu hneď zapáči. Zistí však, že vlastní jedny z najlepších exemplárov falošných bankoviek a rýchlo sa zo ženy jeho srdca stáva hlavná podozrivá v závažnom prípade, ktorý vyšetruje...

BELSHAMOVÁ, Alison

Jej posledný výdych / 5 zv.

škótske romány

V uličkách Brightonu ktosi napadol mladú ženu. Jej zranenia sa spočiatku nezdajú vážne, ale už o 24 hodín umiera a na jej tele sa nájde smrtiace tetovanie. Po útoku na druhú mladú ženu inšpektor Francis Sullivan vie, že v uliciach kráča sériový vrah. Hlavným podozrivým sa stáva Alex Mullins, syn jeho bývalej milenky tetovacej umelkyne Marni. Dokážu sa preniesť cez minulosť a spojiť sily, kým sa rozsudok smrti objaví na koži ďalšej obete?

 

DANCÁK, František

Naši verní ochrancovia / 2 zv.

úvahy

Autor sa v knihe venuje neviditeľnému svetu - anjelom. Anjeli boli stvorení predtým, než Boh stvoril človeka. Spočiatku boli  dobrí a s veľkou dôverou slúžili Bohu. Niektorí však neskôr odpadli a stali sa zlými anjelmi, ktorých vodcom bol Lucifer. Vodcom dobrých anjelov bol archanjel Michal. Medzi oboma stranami vznikol boj, ktorý však vyhrali dobrí anjeli a zlí boli zvrhnutí do pekla...

 

DEDINSKÁ, Eva

Hanino tajomstvo / 5 zv.

slovenské romány

Alica sa po desiatich rokoch vracia do rodnej obce, odkiaľ po smrti svojho jediného syna utiekla. Stretáva bývalého manžela a starká Hana jej zanechala kôpku listov, v ktorých postupne odhaľuje svoje tajomstvo. Minulosť, ktorá Alicou poriadne otrasie. Jej pôvodný plán predať Hanin starý dom a vrátiť sa späť do Bratislavy sa rúca v základoch. Unesie pravdu o Haninej minulosti a dokáže si usporiadať život? Aké je Hanino tajomstvo?

 

ONDRIOVÁ, Ivana

Opýtaj sa Boha / 5 zv.

slovenské romány

Keď Sára umrie, Boh sa snaží jej synovi Bendžimu a Oskarovi ukázať, kadiaľ sa majú na svojej spoločnej ceste vydať, aby prežili... Avšak obaja na tej iba blúdia. Zlom nastane v Turzovke, kde bývajú rodičia Bendžiho biologického otca. Tu Oskar pochopí, prečo je jeho nevlastný syn iný... a tak ťažko sa prispôsobuje svetu. Lenže Turzovka a Bendžiho starkí v jednu noc zmenia svoju tvár. Bude Bendži pri svojich starých rodičoch v bezpečí?

 

SCHMIDT, Peter

Kaktus na Valentína : autista a láska / 4 zv.

nemecké príbehy

Je to kniha o autistovi s Aspergerovým syndrómom, ktorý má mimoriadne nadanie na prírodné vedy, no ľudská komunikácia preňho zostáva veľkou záhadou. Dr. Peter Schmidt hľadí na ľudí najradšej zozadu, lebo švy na nohaviciach ho zaujímajú viac než tváre. Napriek tomu tvrdošijne vykročil za svojím snom o veľkej láske. Vo svojej svojráznej autobiografii rozpráva, ako na ceste k tomuto cieľu zdolával početné prekážky a obchádzky...

 

STAŠÍKOVÁ GALVÁNKOVÁ, Alena

Ľadový oheň

slovenská poézia / 1 zv.

Ľadový oheň – čo cítime? Teplo, či chlad. Koľko spojitosti i rozdielnosti objavíme vo veršoch?  Autorka svoje pocity neskrýva, ale ich ukladá do veršov, ako dieťa do kolísky.

 

VELLA, Elias

Uzdrav ma, môj Pane / 2 zv.

kresťanský život

Autor postupne vedie čitateľa  po všetkých oblastiach ľudskej osobnosti, ktoré potrebujú uzdravenie. Zdôrazňuje pritom, že k úplnému uzdraveniu dôjde až potom, keď sa človek stretne s Kristom. Táto kniha môže byť pre vás stretnutím s Božou láskou vo svetle poznania, že skutočné uzdravenie spočíva vo viere v Ježiša Krista a v živote s ním.

 

QUINNOVÁ, Julia

Bridgerton : Vojvoda a ja / 5 zv.

historické romány

Simon Basset chce požiadať o ruku Daphne Bridgertonovú preto, aby od seba udržal matky zo spoločnosti, ktorým ide o sobáš. Ale Daphne počas všetkých tých plesov  zabúda, že ich známosť je len klamstvom... až do chvíle, keď sa do vojvodu zamiluje naozaj! A teraz musí urobiť aj nemožné a úplne nestratiť srdce kvôli atraktívnemu búrlivákovi, ktorý sa zaprisahal, že sa nikdy neožení!

 

QUINNOVÁ, Julia

Bridgerton : Nevhodný návrh / 5 zv.

historické romány

Benedict Bridgerton, druhý najstarší brat Bridgertonovcov, počas maškarného plesu svojej matky stretne dámu, ktorá ho očarí až tak, že na ňu nemôže prestať myslieť. Nepozná jej meno a tiež nikdy nevidel jej tvár. Jeho Popoluška má však svoje dôvody na to, aby ju nevypátral. Nájde Benedict lásku svojho života, ktorá nechce, aby vedel, kým v skutočnosti je?

 

Pre deti a mládež

 

FUTOVÁ, Gabriela

O chlapcovi, ktorý rozumel psom / 2 zv.

literatúra pre deti

Mať psa je snom mnohých detí. Mojím však nie. Psa som mal a veľmi som ho ľúbil, ale odkedy odišiel, žiadneho iného som nechcel. Lenže potom som stretol Jetyho. A Jety sa rozhodol, že chce mňa. Bránil som sa, ale Jety spustil lavínu udalostí, ktorá ma strhla so sebou...

 

ROWLINGOVÁ, J. K.

Fantastické zvery a ich výskyt / 1 zv.

fantasy román 

Knižku Fantastické zvery a ich výskyt nájdete takmer v každej čarodejníckej domácnosti. Nemala by chýbať žiadnemu fanúšikovi Harryho Pottera. V príručke nám autor predstavuje mnoho tvorov vyskytujúcich sa v čarodejníckom svete. Teraz majú aj muklovia príležitosť dozvedieť sa, čím sa živí chumáčik a prečo radšej nenechávať vonku mlieko knézlom.

 

VARÁČKOVÁ Miroslava

Hviezdy pre teba / 3 zv.

dievčenský román

Partia svojských tínedžerov drží spolu v dobrom i zlom a v opustenom dome si vytvorila útočisko, kde to žije. Veria na druhé šance, nesmrteľnosť korytnačky a silu priateľstva. Hľadajú zmysel aj tam, kde už často nie je. Až kým nepohasnú hviezdy. Román zavedie čitateľov do sveta, kde aj čierne mačky nosia šťastie a staré, zdanlivo nepotrebné veci prebúdza fantázia k novému životu.

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BEDNÁR, Roman

Proroctvá a tajomstvá kozmu /číta Dušan Szabó/ 630 min.

kozmos

BOCCACCIO, Giovanni

Príbehy z Dekameronu /číta Igor Šabek/ 540 min.

talianske novely

Čierna Afrika a cirkev /prevzaté/ 90 min.

náboženská literatúra

CHRISTOFFERSON, April

Klinické testy /číta Jaroslava Sabolová Sisáková/ 1050 min.

americká literatúra

CHROBÁK, Dobroslav

Kamarát Jašek /prevzaté/ 90 min.

slovenské romány

JURIČ-ZAGORKA, Marija

Cisárová špiónka 1. /číta Nora Selecká/ 990 min.

chorvátske romány

JURIČ-ZAGORKA, Marija

Cisárová špiónka 2. /číta Nora Selecká/ 1140 min.

chorvátske romány

KRANTZOVÁ, Judith

Mistralova dcéra /číta Gabriela Palubová/ 1440 min.

americká literatúra

McKINNEYOVÁ, Meagan

Peklo a raj /číta Eva Ryšáková/ 900 min.

americké romány

OĽHA, Štefan

Drsný diktát drogy /číta Igor Makovický/ 450 min.

alkohol

SVRČEK, Ján

Hore na vrchol /číta Igor Šabek/ 450 min.

cestopisné romány

Štúr, Ľudovít

Starý a nový vek Slovákov /číta Jozef Lapšanský/ 240 min.

Slovensko

TAYLOROVÁ, Elizabeth

Elizabeth radí /číta Marta Konôpková/ 330 min.

telo - starostlivosť

VEKERDI, László

Isaac Newton /číta Igor Makovický/ 330 min.

životopisné romány

VIEN, Hguyen Khac

Dejiny Vietnamu /číta Ondrej Holič/ 750 min.

história

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím