Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - február 2023

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

BERNÁTOVÁ, Barbora

Dievča v hmle /číta Dora Kulová/ 663 min.

slovenské romány

V chatovej oblasti neďaleko Košíc bola brutálnym spôsobom znásilnená a uškrtená mladá žena. Stopy privedú svojrázneho a nepríjemného detektíva do malej dediny pod Tatrami, kde sa mladá žena narodila. Prečo obeť pred rokmi odišla do hlavného mesta a čo ju prinútilo vrátiť sa na východ Slovenska?

BÖRJLINDOVCI, Cilla a Rolf

Milosrdný samaritán /číta Igor Šabek/ 772 min.

švédske romány

Pandémia koronavírusu zasiahla do životov ľudí. Tom našiel útočisko na ostrove Rödlöga a Olivia zmizla. Vyšetrovaním je poverená Oliviina kolegyňa Lisa. Tom sa rozhodne prerušiť karanténu a s Lisou nasleduje stopy až k nehnuteľnosti blízko mestečka Lammasa. Keď tam však prídu, budova je v plameňoch a obhorené ostatky ženského tela sa nedajú identifikovať. Patria naozaj Olivii?

CAPLINOVÁ, Julie

Pláž v Chorvátsku /číta Lucia Hrašková/ 708 min.

anglické romány

Umelkyňa Maddie sa plaví na palube lode Avanturista, ktorá brázdi vody Jadranského mora. Spoločnosť jej robí Nick. Pohodová plavba postupne otvára dvere do Nickovho srdca. Krásavec Simon to však nemieni nechať len tak a chce si získať Maddie pre seba. Pre ktorého muža sa nadaná umelkyňa nakoniec rozhodne? A podarí sa jej splniť si sen o kariére maliarky na chorvátskom pobreží?

ČERVENÁK, Juraj

Zakliaty kláštor : Šarkanove poklady /číta Igor Šabek/ 671 min.

slovenské romány

Adam Šarkan pomáha sestre Júlii s pátraním po manželovi zemanovi Henrichovi Belohorskom. Jeho zmiznutie by mohlo súvisieť s nedávnym prepadnutím zásielky peňazí pre správu coburgovského panstva...

DOMANIČOVÁ, Martina

Tiene minulosti /číta Antónia Kurimký Oľšavská/ 563 min.

slovenské romány

April Blakeová prežila šialený útok sériového vraha a navštevuje terapeuta. Na priateľkinej svadbe sa spoznáva s Danielom Kennedym, ktorý prišiel o manželku. Obaja bojujú s tieňmi minulosti. Nájdu April a Daniel cestu k vlastnému odpusteniu? Dokážu nájsť z bludného kruhu to správne východisko?

D’SILVA, Renita

Dieťa vojny /číta Beáta Drotárová/ 727 min.

indické romány (anglicky)

Zdravotná sestra Clarya otehotnie s doktorom – manželom jej najlepšej priateľky. Aby jej neublížila, vráti sa do Anglicka a porodí chlapca. V dôsledku rasistickej nenávisti počas II. svetovej vojny urobí najťažšieho rozhodnutie – vzdá sa svojho dieťaťa a pošle ho do bezpečia k jeho otcovi...

FOLLETT, Ken

Nikdy /číta Lukáš Šepták/ 1410 min.

anglické romány

Hlavnou témou románu Nikdy je často pertraktovaná hrozba nukleárnej katastrofy. Román prináša múdre varovanie pre dnešné časy: Keď sa svet nachádza len na krok od priepasti, čo môže urobiť jednotlivec? Napínavé a dych vyrážajúce rozprávanie prenesie čitateľa za hranice sveta, ktorý si ešte vie predstaviť.

FOWLES, John

Zberateľ /číta Matúš Malý/ 650 min.

anglické romány

Psychologický thriller z obdobia povojnového Anglicka je inšpirovaný skutočnou udalosťou, únosom mladej ženy a jej väznením v protileteckom kryte. Román je hlavne  pohľadom  do uvažovania a konania dvoch hlavných protagonistov, ktorí síce vyrástli v jednom meste, no v skutočnosti patrili do dvoch celkom odlišných svetov.

GRISHAM, John

Smeč /číta Igor Šabek/ 823 min.

americké romány

Samuel je mladý talentovaný chlapec z Južného Sudánu. V lete dostane príležitosť zahrať si na basketbalovom turnaji v USA a predviesť sa. Počas turnaja dostane z domu zdrvujúce správy. V Južnom Sudáne zúri občianska vojna, domov sa nemôže vrátiť. Tréner tímu mu ponúkne štipendium. Samuel má niečo, čo iným hráčom chýba - nesmierne odhodlanie uspieť, aby mohol presťahovať do Ameriky svoju rodinu.

HARMATOVÁ, Katarína

Dokonalý vzťah /číta Katarína Turčanová/ 845 min.

slovenské romány

Mia sa prebúdza v nesprávnom lietadle. To, že sa ocitla v Dubaji, nie je jej najväčší problém. Jej problémom je Edwin. Bohatý, namyslený podnikateľ, ktorý neskrýva averziu voči ženám. Pre Edwina predstavuje Mia nevinné, ale provokatívne pokušenie. Imponuje mu jej otvorenosť a trefne mierená drzosť. Ustojí Mia tlak, ktorý na ňu Edwin neustále vyvíja a objaví Edwin v sebe potrebu mať niekoho rád ?

HARMATOVÁ, Katarína

To som zase ja /číta Slavomíra Fulínová/ 663 min.

slovenské romány

Kirsten raz v parku pomôže ošetriť päťročnému chlapcovi Garettovi rozbité kolienko. Keď sa dozvie, že on a jeho osemročný brat sú doma skoro stále sami, zoznámi sa s ich otcom – slávnym futbalistom Maxom. Kirsten nechápe jeho chovanie. Ale aj z úhlavných nepriateľov sa občas stanú priatelia...

JEWELLOVÁ, Lisa

Noc, keď zmizla /číta Beáta Drotárová/ 868 min.

anglické romány

Tallulah so Zachom sa po prvý raz od narodenia svojho synčeka vyberú von, ale ráno sa nevrátia domov. Tallulahina mama Kim sa snaží zistiť, čo sa v tú noc stalo. Pátranie polície však vôbec nepostupuje. Mladá dvojica jednoducho zmizla. O rok sa do susedstva nasťahuje Sophie. Keď neďaleko ich nového domu natrafí na záhadný nápis na plote „Kopte tu“, zbystrí pozornosť. Žeby ten nápis súvisel so zmiznutím mladej dvojice? A čo vlastne je zahrabané na tom mieste?

KLIMÁČEK, Viliam

Beat : (kniha útekov) /číta Kristián Michal Hnát/ 402 min.

slovenské romány

Román o šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia opisuje život autorovho brata, rockového gitaristu, ktorý prejde mnohými kapelami, aby nakoniec emigroval do Západného Nemecka, kde spácha samovraždu.  Kniha je zároveň aj príbehom mnohých ľudí, ktorí chceli opustiť komunistické Československo.

LAPŠANSKÝ, S. V.

Tieň náhrobného kameňa /číta Igor Šabek/ 773 min.

slovenské romány

Historický román nám zobrazuje príbehy cisárskeho dvora Byzantskej ríše a je venovaný nápisu na povestnom i neznámom kameni z Michaloviec. Autor zároveň opisuje osudy cároviča Presiana, jeho vzostupy, no aj pády až na samé dno ľudského utrpenia.

LEFTERI, Christy

Spev vtákov /číta Matúš Malý/ 625 min.

anglické romány

Jedného dňa zmizne Niša, ktorá prišla zo Srí Lanky na Cyprus ako pestúnka, aby zabezpečila lepšiu budúcnosť svojej dcérke, ktorá ostala u príbuzných. Polícia to odbije a tak sa pátrania ujme Nišin priateľ Janis. Román je inšpirovaný skutočnými prípadmi zmiznutia pomocníčok v domácnosti na Cypre.

MARTIN-LUGAND, Agnès

Slnko v duši, nádej v tebe /číta Miriama Fedorková/ 617 min.

francúzske romány

Dvadsaťročná Hermína, ktorú matka alkoholička opustila ako malé dieťa, je večne na úteku a žije na okraji spoločnosti, bez domova, bez peňazí. Jedného dňa jej v bare skríži cestu Jo a ponúkne jej sezónnu prácu chyžnej vo svojom hoteli. Mladá žena už nemá čo stratiť, a tak ho nasleduje. Starý, impozantný a majestátny hotel, ktorému dali meno Dača, sa stane jej domovom a zmení jej život.

POTTER, Alexandra

Jedna dobrá vec /číta Dora Kulová/ 737 min.

anglické romány

Život je ako horská dráha. Už keď ste na vrchole môže vás nepríjemne prekvapiť strmý pád. Liv po rozvode vymení svoj londýnsky mestský život za hornatý Yorkshire. Chce začať odznova, no to nie je vždy jednoduché. Z miestneho útulku sa rozhodne adoptovať psíka. Každý deň sa spolu prechádzajú po okolí, aby Liv lepšie spoznala svoj nový domov, a postupne zisťuje, že nie je jediná, ktorej by prospel nový štart.

POTTER, Alexandra

Detektív(ka) lásky : pretože láska je najväčšia záhada... /číta Beáta Drotárová/ 850 min.

anglické romány

Keď spisovateľka Ruby zistí, že ju partner podvádza, stratí nielen vieru v lásku, ale aj akýkoľvek záujem o písanie. Na radu svojej agentky odchádza na dovolenku do Indie, aby načerpala potrebnú energiu. To čo začína ako pokojná dovolenka na romantických plážach, sa náhle mení na nevídané dobrodružstvo. V záhadách a tajomstvách objaví dávno zabudnuté príbehy lásky. No láska si ju nájde v podobe, o akej sama nemala ani potuchy.

RILEYOVÁ, Lucinda

Záhadné vraždy v internáte /číta Michal Novák/ 932 min.

írske romány

V prestížnej súkromnej škole nájdu mŕtveho študenta. Hoci si riaditeľ školy myslí, že šlo o nešťastnú náhodu, polícia nevylučuje úmyselnú vraždu. Prípad zveria inšpektorke Jazmine a seržantovi Milesovi. Ukáže sa, že obeť, Charlie, bol povýšenecký tyran a prakticky každý v jeho okolí mal motív. Záhadné udalosti privedú Jazz na nové stopy, ktoré vyšetrovanie len skomplikujú. 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

GAŠPARÍK, Peter

Smrť v kostole : príbeh Kornela Karoviča / 2 zv.

slovenské romány

Raz večer Karoviča prekvapí telefonát, aby rýchlo prišiel do Dómu sv. Martina. Stane sa svedkom záhadnej vraždy kňaza. Pri skúmaní tohto prípadu spolu s kolegami Palicom a Uchom narážajú na záhadných ľudí, ktorí žijú vo vlastnom odtrhnutom svete. S prípadom im pomáha mladá kolegyňa Miriam, ktorá Karoviča priťahuje i provokuje zároveň. Podarí sa im tentokrát prísť na koreň všetkých udalostí?

HOOVER, Colleen

Spomienky na neho / 5 zv.

americké romány

Kenna si päť rokov odpykala trest vo väzení. Vracia sa do mesta a dúfa, že sa stretne so svojou päťročnou dcérou, ktorú nikdy ani len nezahliadla. Všetci v živote jej dcéry sú odhodlaní Kennu odstaviť od dcéry. Jediný človek, ktorý pred ňou úplne nezatvoril dvere je Ledger, veľmi dôležitý článok v živote malej Diem. Ak by niekto zistil, ako sa Ledger pomaly stáva aj dôležitou súčasťou Kenninho života, riskoval by stratu dôvery tých, ktorí sú pre neho dôležití.

KVARNSTRÖM-JONES, Ruth

Sladký život s vôňou škorice / 6 zv.

švédske romány

Lovisina pekáreň prekvitá, Axel ju požiadal o ruku, a dokonca čakajú spolu dieťa. Má však ešte jeden sen. Rada by kúpila starý schátraný stánok s vafľami a znova mu vdýchla zašlú slávu. V New Yorku, žije Lovisina sestra Johanna.  Keď sa objaví inzerát Kráľovskej švédskej opery, v ktorom hľadajú flautistu, rozhodne sa urobiť veľký krok. Podarí sa obom sestrám naplniť svoje sny a zariadiť si krásny život?

NEUER, Václav

Medzi nebom a zemou / 4 zv.

slovenské romány

Mladá žena nahlási vraždu - mŕtvolu ukrytú v cudzom hrobe. Problém je, že informáciu získala oznamovateľka od poškodenej až po jej smrti. Pravdepodobný vrah následne ťažko zraní policajtku a zabije oznamovateľku. Objasniť prípad je o to ťažšie, že jeho korene siahajú do minulosti.

PROSE, Nita

Chyžná / 5 zv.

americké romány

Molly miluje svoju prácu. Každé ráno sa teší na to, ako si oblečie svoju uniformu, vezme vozík s čistiacimi prostriedkami a pustí sa do upratovania izieb v honosnom hoteli Regency Grand. Je spokojná až vtedy, keď elegantné apartmány žiaria čistotou. Jedného dňa vstúpi do izby boháča. Rozruší ju nielen príšerný neporiadok v miestnosti, ale aj to, čo zistí až po dôkladnom uprataní – pán Black je načisto mŕtvy.

RIVERSOVÁ, Francine

Tá dáma je moja : román / 6 zv.

americké romány

Kathryn prichádza do Calvady prevziať si dedičstvo po strýkovi: zaniknutú redakciu lokálnych novín. Rozhodne sa obnoviť vydávanie strýkových novín, čím si znepriatelí najvplyvnejších mužov . Matthias má o novú dámu v meste veľký záujem. Kathryn síce pravdivo poukazuje na problémy Calvady, no jej poctivosť ju môže stáť život. Keď sa začne v názoroch ocitať na rovnakej strane ako Kathryn, pochopí, že svoju túžbu po zmysle života uspokojí až vtedy, keď poslúchne volanie svojho srdca.

ROŠKOVÁ, Simona

Dala som ti všetko / 3 zv.

slovenské romány

Príbeh o nenaplnenej láske, zlom rozhodnutí a ľútosti, ktorá prišla neskoro. Kým Michaela sa s láskou stará o svoju dcéru Veroniku, Renáta robí svojej Johanke zo života peklo. Obidve ženy spája nerozlučné priateľstvo. Až do chvíle, keď sa Renáta rozhodne urobiť zásadné životné rozhodnutie. To zasiahne nielen jej dcéru, ale aj priateľstvo s kamarátkou.

STEEL, Danielle

Bod zlomu / 4 zv.

americké romány

Strhujúca lekárska dráma odohrávajúca sa v San Francisku aj v Paríži. Štyria traumatológovia dostanú jedinečnú príležitosť, vybrali ich na jedinečný projekt. Majú spolupracovať s podobnými kolegami v Paríži na výcvikovom programe hromadných nešťastí. Stačí však jedna masová tragédia a v ich dočasnom parížskom živote nastane zlom. Zrazu musia učiniť tie najťažšie rozhodnutia, akým kedy čelili.

ŠLOSER, Peter

Hlava ako dôkaz / 5 zv.

slovenské romány

Pokoj v kúpeľnom meste naruší nebezpečný zločinec. Objektom jeho záujmu sú ženy a najmä obsah ich kabeliek. Pri jednom z prepadov sa mu naštartujú chemické procesy a stratí kontrolu nad svojím konaním. Nahé telo obete objaví v kroví náhodný svedok a rieka Váh vyplaví novú mŕtvolu. Kto je piešťanský fantóm? Komu patrí telo vylovené z rieky?

ŠTÚR, Ivan

Učiť sa láske / 2 zv.

eseje

Eseje známeho psychológa Ivana Štúra ponúkajú možnosť zamyslieť sa nad tým, aká bude naša životná láska, ako sa na ňu pripravíme, čo do nej prinesieme. Autor vo svojich filozofických úvahách pripomína, že podstatou lásky je konať dobro pre druhého človeka. Láska je vlastne radosťou zo života, ktorú prejavujeme druhému...

WENZLOVÁ ŠVÁBEKOVÁ, Zdenka

Nebezpečný precedens / 3 zv.

slovenské romány

Pätnásťročná Tamara ubíjaná prostredím, v ktorom žije, sa jedného dňa vzbúri spôsobom, ktorý ju prinúti po ďalšie roky listovať v zákonoch karmy. Po rozsudku v mene republiky sa ocitne vo svorke dravcov, ktorí na nej parazitujú. Dezorientovaná hľadá záchytný bod, ale minulosť sa nedá zotrieť. Krivolakou cestou za vlastnou existenciou spozná akú príchuť má skutočná láska muža a pravý cit matky.

Pre deti a mládež

BELAN, Július

Daj gól, Carlos!  / 3 zv.

slovenské romány

Mladý futbalista na pláži zachráni topiaceho sa človeka - majiteľa futbalovej akadémie. Ponúkne mu v nej miesto a Carlos sa zrazu ocitne vo svete veľkého futbalu. Po návrate z majstrovstiev zarezáva v akadémii, čaká ho prvá sezóna, počas ktorej zažije všeličo vtipné, záhadné i futbalové. A v hre sú aj dievčatá.

BELAN, Július

Super strela, Carlos! / 3 zv.

slovenské romány

Carlos má za sebou prvú sezónu za futbalový klub Modré gepardy a má pocit, že všetko pôjde ako po masle. Opak je však pravdou. Na tréningu si zlomí ruku, tímu sa vôbec nedarí, tréner Silva je odvolaný a medzi hráčmi panuje napätá atmosféra. Keď sa napokon Carlos vráti späť do hry, boj o vytúžený ligový titul sa môže začať.

BELAN, Július

To je finta, Carlos! / 3 zv.

slovenské romány

Počas sezóny sa Carlos zapojí do Pouličnej ligy. Ligy pre tých najlepších hráčov, ktorá má svoje vlastné pravidlá a špeciálne ihriská. Vyhrať túto súťaž je v meste veľká prestíž. Okrem nadupaných futbalových zápasov čaká našich hrdinov množstvo dobrodružných a vtipných zážitkov.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BJÖRNSON, Bjornstjerne

Sedliacke poviedky /číta Beáta Znaková/ 750 min.

poviedky

BUCAY, Jorge

Porozprávam ti... : príbeh ľudského sebapoznania /číta Peter Čižmár/ 450 min.

psychoterapia

CANFIELD, Jack, HANSEN, Mark Viktor

Slepačia polievka pre deduška a babičku /číta Oľga Tinajová/ 600 min.

poviedky

CRAIG, David

Skrýša /číta Ľuboš Záhon/ 390 min.

detektívne romány

GARWOODOVÁ, Julie

Čarovný princ /číta Gabriela Palubová/ 930 min.

ľúbostné romány

Holandsko

/číta Jitka Krišková, Igor Šabek/ 60 min.

cestopis

HOLKA, Peter

Jazva /prevzaté/ 60 min.

rozhlasové hry

JÁNOŠDEÁK, Ján

Športová masáž a sebamasáž /číta Eva Rusnáčiková/ 540 min.

liečebná rehabilitácia

KILHAN, Christopher S.

Päť „Tibeťanov“ : päť dynamických cvičení pre zdravie, energiu a osobnú silu /číta Igor Šabek/ 150 min.

liečebná rehabilitácia

MINÁČ, Vladimír, CÍSAR, Alexander, BALÁŠEK, Milan

V krajine gumeného času /číta Igor Šabek/ 630 min.

Indonézia

Naša záhrada na jar

/číta Jozef Lapšanský/ 90 min.

záhradníctvo

SEUFFERT, Jozef

Tomáš Morus /číta Anton Kaščík/ 240 min.

náboženská literatúra

STIFFEL, Harald

Poľovnícke tragédie /číta Igor Makovický/ 300 min.

poľovnícke príbehy

WEISS, David

Nahý som prišiel na svet /číta Ivan Janda/ 1530 min.

biografické romány

WOODOVÁ, Barbara

Na rozhraní života /číta Mária Paluchová/ 1050 min.

romány z lekárskeho prostredia

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Ako uloviť milionára, Olivia Goldsmith   Informácie o knihe Ako uloviť milionára
23%
Boh maličkostí, Arundhati Royová   Informácie o knihe Boh maličkostí
14%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
14%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
23%
Farby kaki, Pavel Dvořák   Informácie o knihe Farby kaki
26%
Hlasovalo: 22
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím