Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - február 2024

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

BRESTENSKÁ, Kristína

Ostatné sa udeje v srdci /číta Miriama Fedorková/ 593 min.

slovenské romány

Po smrti manžela bojuje mladá vdova Anna za seba a svoju dcéru o holú existenciu. Pomocnú ruku jej podá švagriná Klára a pozve ju na svoj hrad. Zo dňa na deň sa stáva závislou od Petra Forgáča, ktorý prostredníctvom kapitána  Jakuba vyvolá v Anne strach. Postupne Anna zisťuje, že kapitán má dve tváre.  Keď však jedného dňa Jakub zmizne bez stopy, zistí, že dôverovala mužovi, o ktorom nič nevedela...

DÁN, Dominik

Reminiscencie /prevzaté/ 652 min.

slovenské romány

V kriminalistike platí zásada, že čím skôr sa detektívi dostanú k mŕtvole, tým majú väčšie šance na dolapenie vraha, je viac stôp na porovnávanie a viac očitých svedkov. Detektívom sa na stôl dostal prípad, ktorý sa stal pred päťdesiatimi šiestimi rokmi. Je vôbec možné po takom dlhom čase niečo vyšetriť?

DANIHELOVÁ, Majka

Zlodej tulipánu /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 990 min.

slovenské romány

Violet má pocit, že prichádza o hodnoty a stráca pevnú pôdu pod nohami. Jej a tetin plán sa rozpadá. Je ale odhodlaná strhnúť nablýskané masky timbletonskej smotánky a odhaliť pravdu o smrti vlastnej rodiny. Srdce ju však zamotáva do pavučiny túžob a klamstiev. Vyhrá jej oddanosť rodine alebo príťažlivosť k synovi nepriateľa, aj keď vie, že city by mohli zničiť každý, i ten najlepší plán?

DREXEL, Jeremiáš

Slnečnica : o podriadení slobodnej vôle Bohu /číta Jozef Lapšanský/ 900 min.

rozpravy

Slnečnica je kvet, ktorý sa počas celého dňa otáča za slnkom. Nech slobodná vôľa človeka napodobňuje prirodzený sklon kvetu a neustále sa pozerá na Božiu vôľu ako na svoje Slnko. V tom spočíva celá svätosť života. Všetko sa teda podriaďuje Bohu ako svojmu Stvoriteľovi, a od človeka sa očakáva dobrovoľné podriadenie.

DUSSE, Karsten

Moje vražedné vnútorné dieťa : mafiánske krimi nabité čiernym humorom /číta Michal Novák/ 643 min.

nemecké romány

Mafiánsky chlebíček je tvrdý a aby sa Björn stotožnil s novou profesiou, potrebuje pomoc. Vďaka príručke Vnútorné vymodlené dieťa Björn zisťuje, že všetky jeho súčasné problémy pramenia v detstve. Ak chce prijať samého seba, musí najskôr prijať potreby svojho vnútorného dieťaťa. Má však na to dosť odvahy?

JACOBSON, Don

Je za tým Boh : keď sa zázraky dejú bežným ľuďom /číta Peter Lejko/ 510 min.

americké príbehy

Kniha prináša tie najúžasnejšie príbehy o tom, ako Boh koná v našom živote: od zjavenia anjela v nemocničnej izbe, cez matku zachránenú pred potenciálnym útočníkom v londýnskom Hyde Parku a mladé autistické dievča, ktoré sa za deň stalo balerínou, až po mladého turistu, ktorý odišiel z miesta teroristického útoku.

LAPŠANSKÝ, S. V.

Démon hnevu : atentát rytiera Feliciána Zacha na uhorského kráľa Karola Róberta z Anjou /číta Jozef Lapšanský/ 720 min.

slovenské romány

V roku 1321 uhorský kráľ Karol Róbert získal cenného spojenca – Feliciána Zacha, niekdajšiu pravú ruku Matúša Čáka a s jeho pomocou ovládol rebelujúce dŕžavy Uhorského kráľovstva.  Historický román vťahuje čitateľa do tajomných súvislostí navonok nepochopiteľnej tragédie rytiera Feliciána Zacha a jeho krvavého činu.

LITTLE, Judithe

Sestry Chanel /číta Beáta Drotárová/ 873 min.

americké romány

Gabrielle „Coco“ Chanel a jej sestra Antoinette mali ťažký osud. Po smrti matky ich opustil otec a ony vyrastali v kláštore. Tam snívali svoj sen o krásnej budúcnosti. Len čo dosiahli plnoletosť, s odhodlaním sa vydali dokázať, že sú hodné spoločnosti. Keď vypukla prvá svetová vojna, život sestier sa zmenil a osud ich rozdelil. Obe si musia nájsť vlastné miesto vo svete.

LÄCKBERG, Camilla

Kukučie vajce /číta Peter Čižmár/ 915 min.

švédske romány

Vo výstavnej sieni sa pár dní pred vernisážou nájde mŕtve telo známeho fotografa a následne sa spisovateľ Henning Bauer ocitne v smrteľnom nebezpečenstve na neďalekom ostrove. No vyšetrovatelia Erika a Patrik sa s kolegami z policajnej stanice pri vyšetrovaní oboch prípadov dostanú do slepej uličky...

NAVRÁTIL, Martin

Okolo sveta 6 : Antarktídou od pobrežia po južný pól /číta Gabriel Lukáč/ 416 min.

cestopisy

Kniha popisuje prípravy a putovanie na južný pól - 1 047 km dlhú púť, mnohokrát v drsných podmienkach krutej zimy, ťahajúc za sebou viac než stokilové sane v trojčlennom tíme, odkázanom iba na vzájomnú pomoc. Autor sa tiež s čitateľom podelí o mnohé, často osobné myšlienky, ktoré mu občas blúdili v mysli.

POWELL, John

Kto prvý hodí kameňom? : praktické rady o komunikácii /číta Jozef Lapšanský/ 565 min.

populárno-náučné publikácie

Často počuť výčitku, že psychológia sa zaoberá iba chorými ľuďmi, že vždy skúma len pramene mentálnych a emocionálnych chorôb. V ostatnom čase sa objavil nový trend – študovať zdravých a šťastných ľudí a skúmať pramene ľudského zdravia a šťastia. Komunikácia je základným a podstatným predpokladom ľudskej spokojnosti.

SCORE, Lucy

Veci, ktoré tajíme pred svetom /číta Katarína Turčanová/ 1320 min.

americké romány

Náčelník polície Nash sa zotavuje zo strelných rán a so svojím utrpením sa zdôverí susedke Line. Napriek vzájomnej fyzickej príťažlivosti sa Line vzťahu bráni. Má svoje tajomstvá a ak Nash zistí, prečo v skutočnosti prišla do mesta, určite jej to neodpustí. No keď sa Nash rozhodne, že Lina bude jeho, nič ho nepresvedčí o opaku...

SKOVAJSA, Ján, MIŠÁK, Peter

Trenčianske povesti /číta Peter Lejko/ 615 min.

slovenské povesti

Zbierka povestí približuje kraj pod Trenčianskym hradom, niekdajším sídlom Matúša Čáka, hrdého pána Váhu a Tatier. Povesti hovoria o tajomstve slávnej Studne lásky, Katovho domu i o tom, čo skrývajú krypty trenčianskeho kostola, o kuruckých vojnách a zbojníkoch v Soblahove a inoveckých horách a mnohých ďalších príbehoch.

SZABLOWSKI, Witold

Čo sa varí v Kremli : ako vybudovať impérium nožom, naberačkou a vidličkou /číta Jozef Lapšanský/ 960 min.

reportáže

Autorova kulinárska reportáž nám ponúka spoznať Rusko cez kuchynské dvere. Prezradí nám, čo jedával Stalin na svojej tajnej dači neďaleko Moskvy, čo sa pieklo v peciach obliehaného Leningradu, aké bolo prvé jedlo vodcov Ruska, Ukrajiny a Bieloruska po rozpade ZSSR, čo sa varilo prvým likvidátorom černobyľskej katastrofy, či kto dal Gagarinovi pred odletom do kozmu vypiť pohár mlieka...

Pre deti a mládež

DOYLE, Arthur Conan

Sherlock Holmes vyšetruje : Strieborný Lysko /číta Jozef Kramár/ 75 min.

anglické romány

Strieborný Lysko, najlepší dostihový kôň v krajine, záhadne zmizol! A čo je horšie, jeho trénera našli mŕtveho. Podarí sa Sherlockovi Holmesovi odhaliť vraha a nájsť strateného koňa? A to všetko musí stihnúť pred dôležitými dostihmi! Piata časť série Sherlock Holmes vyšetruje.

ĎURÍČKOVÁ, Mária

Majka Tárajka /prevzaté/ 162 min.

slovenské príbehy

Kto by sa potešil prezývke Majka Tárajka? Aj šiestačku Majku hnevá - a ešte viac iné, oveľa horšie... Bystrá pozorovateľka úprimne a priamo komentuje svet tak, ako ho vidia jej pozorné oči. Trápi ju neúprimnosť a pretvárka medzi spolužiakmi i dospelými, neláska a hrabivosť, ktoré vedia zabrániť aj láske medzi zaľúbencami...

FLORENCE, Debbi Michiko

Len pokoj, Keiko Carterová /číta Cynthia Sajková/ 417 min.

americké romány

Keiko Carterovú čaká začiatok nového školského roka a nové výzvy. Verí, že všetko zvládne po boku Audrey a Jenny. Trojica najlepších kamarátok je pripravená vyriešiť každý problém tak ako vždy – spolu...

POSPÍŠILOVÁ, Zuzana

Starostlivá veverička : zvierací záchranári /číta Cynthia Sajková/ 117 min.

české príbehy

Ondrík a Nelka nájdu pri ceste zranenú veveričku. Opatrne ju odnesú do chaty. Ondrov dedko zavolá na záchrannú stanicu a požiada o pomoc. Tým sa však celé dobrodružstvo nekončí. Na druhý deň nájdu na rovnakom mieste dve podchladené veveričie mláďatá. Je zranená veverica ich matkou? Zachránia aj mláďatá?

SAMOJLIK, Tomasz

Na medvedej stope /číta Jozef Kramár/ 175 min.

poľské príbehy

Láskavá a múdra kniha o medvieďatkách Berte a Orsonovi a ich mame Tari, ktorá s nimi putuje lesom a snaží sa nájsť bezpečné miesto na život. No žiť v susedstve ľudí nie je jednoduché. Dokonca stretnú človeka, ktorý je plný zla. A popritom spoznajú aj ďalších obyvateľov lesa a pomôžu vyriešiť detektívnu zápletku.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

ALEXANDEROVÁ, Tamera

Z diaľky : odkazy z Timber Ridge / 5 zv.

Elizabeth je odhodlaná stať sa prvou fotografkou pre noviny v krajine, preto sa vyberá do odľahlého mestečka Timber Ridge, aby tam zachytila majestátnosť hôr. Daniel je muž spútaný okovami minulosti. Keď však fotografka zachytí snímku, ktorá je zrejme kľúčom k vyriešeniu vraždy, vystaví sa nebezpečenstvu. Daniel musí splatiť svoj dlh priateľovi, no splatenie dlhu by mohlo vyniesť na svetlo tajomstvá. 

BREZINSKÁ, Tatiana

Pod provensalským nebom / 3 zv.

slovenské romány

Lina niekoľko dní pred svadbou pristihne snúbenca pri nevere. Brat Noro s manželkou sa rozhodnú, že s ňou poletia do slnečného Nice, aby jej vrátili úsmev. No ani čarovné Azúrové pobrežie nepomáha. Až do chvíle náhodného stretnutia s iným mužom a jeho návrhu stráviť niekoľko spoločných dní túlaním sa po provensalských mestách. Pobyt v južnom Francúzsku tak získa nový rozmer.

DÁN, Dominik

Reminiscencie / 4 zv.

slovenské romány

V kriminalistike platí zásada, že čím skôr sa detektívi dostanú k mŕtvole, tým majú väčšie šance na dolapenie vraha, je viac stôp na porovnávanie a viac očitých svedkov. Detektívom sa na stôl dostal prípad, ktorý sa stal pred päťdesiatimi šiestimi rokmi. Je vôbec možné po takom dlhom čase niečo vyšetriť?

DÁN, Dominik

Bremeno minulosti / 5 zv.

slovenské romány

Nová vražda a zase v piatok! Krauz mal na poobedie úplne iné plány, no záhadná smrť vysokoškolského profesora mu ich prevrátila hore nohami. Namiesto voľna sa dvojica detektívov z ničoho nič ocitne uprostred dvoch závažných prípadov, lebo Burger sa im priznal so starým hriechom z minulosti, ktorý postavil vyšetrovanie kostrového nálezu do úplne iného svetla.

Duchovné cvičenia s otcom Michalom Zamkovským

Cesta blahoslavenstiev / 2 zv.

náboženská literatúra

Kniha redemptoristu p. Michala Zamkovského, má byť pozvaním vykročiť na strmú cestu blahoslavenstiev a vytrvať na nej. Je to cesta na vrch Pánov, kde je plnosť radosti a pokoja. Tou cestou je sám Ježiš. Jeho prítomnosť a jeho prísľuby spôsobujú, že to, čo svet považuje za nešťastie, neúspech, krach – to sa stáva pre nás požehnaním, blahoslavenstvom, šťastím.

HAZELWOOD, Ali

Analýza lásky / 5 zv.

talianske romány

Autorka prichádza s novou knihou z prostredia STEM, v ktorej vedkyňa musí spolupracovať so svojím úhlavným nepriateľom.

HEDEROVÁ, Petra

Floristka : príbeh jedného kvetinárstva / 3 zv.

slovenské romány

Eliška dostáva od neznámeho ctiteľa kytice, ktoré v kvetinárstve viaže floristka Marika. Súkromný detektív Roman žije svoj dobrodružný život v odľahlej dedinke. Mladý manželský pár s dvomi malými deťmi prechádza krízou, ktorá smeruje k rozvodu. Osudy celkom odlišných ľudí sa v istom momente neuveriteľne poprepájajú.

NESBØ, Jo

Nočný dom / 3 zv.

nórske romány

Štrnásťročný Richard nahucká kamaráta Toma, aby zo zábavy zavolali z telefónnej búdky náhodnému neznámemu. Slúchadlo však začne Toma zaživa požierať priamo pred Richardovými očami. Zhrozenému mladíkovi nikto neverí, a tak sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Mesto, v ktorom chlapci žili, má svoju minulosť a desivé príbehy o opustenom Nočnom dome. Mohli sa s Tomom dovolať práve tam?

PERRYOVÁ, Philippa

Toto mali čítať naši rodičia : (a naše deti sa potešia ak si to prečítame my) / 4 zv.

populárno-náučné publikácie

Všetci sme raz boli deťmi. A všetci sme si mysleli, že keď vyrastieme, budú z nás tí najlepší a najtolerantnejší rodičia. Ale naozaj sme sa poučili z vlastných skúseností? Táto kniha hovorí o tom, ako si vytvoriť plnohodnotný vzťah so svojím dieťaťom.

POPLUHÁROVÁ, Ivana

Žena, ktorá podľahla / 2 zv.

slovenské romány

Adela sa nechtiac dostala do situácie, z ktorej niet úniku. Celý jej život sa otriasa v základoch, keď podľahne nielen nesprávnemu mužovi, ale aj alkoholu a sama si už nedokáže poradiť. Príde o všetko, alebo zabojuje a bude opäť žiť naplno?

REGANOVÁ, Lisa

Pochované kosti / 4 zv.

americké romány

Detektívka Josie sa teší na pokojnú večeru so svojím priateľom Noahom u jeho matky. Keď však prídu k nej, nájdu ju bez známok života a s ústami plnými hliny. Počas vyšetrovania sa objavuje množstvo záhadných fragmentov a stôp. Josie začína váhať. Je možné,  že by sa Noahova matka, zaplietla do zločinu?

WEIS, Jozef

Cestami Ázie až za severný pól / 4 zv.

cestopisy

Cestopisná kniha Jozefa Weisa čitateľom približuje jeho vlastné cestovateľské zážitky a najmä informácie o daných krajinách a jeho postrehy zo života v nich.

Pre deti a mládež

PETERS, Helen

Mačiatko Cezmínka [4] / 1 zv.

anglické príbehy

Cezmínkin otec je farmár a mama zverolekárka, preto Cezmínka trávi veľa času starostlivosťou o zvieratá, ktoré sa zároveň usiluje aj chrániť. Keď Cezmínka s Tomom zachránia opustené mačiatko, zúfalo si ho túžia nechať, ale nemôžu. Ale Cezmínka je odhodlaná dať mačiatku najlepší vianočný darček – skvelý domov.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BAJO, Ivan

Smiech na lane /číta Ivan Vojtek/ 150 min.

horolezectvo

BARRY, Dave

Veľké trampoty /číta Igor Makovický/ 570 min.

humorné romány

BRONTËOVÁ, Charlotte

Villette /číta Adela Gáborová/ 1620 min.

anglické romány

CLARK, Douglas

Menu /číta Ľuboš Záhon/ 420 min.

detektívny román

DICKENSOVÁ, Monica

Vlani, keď som bol mladý /číta Dado Nagy/ 480 min.

spoločenské romány

DOSTOJEVSKIJ, Fiodor Michajlovič

Objav srdce : poviedky, denníky, listy žene /číta Peter Lejko/ 330 min.

poviedky ruské

GLOGER, Gotthold

Muž so zlatou prilbou /číta Igor Makovický/ 420 min.

životopisné romány

HRUŠOVSKÝ, Ján

Pohroma /číta Štefan Mráz/ 840 min.

historické romány

Írsko

/číta Jitka Krišková, Igor Šabek/ 60 min.

cestopisy

PRIBALA, Michal

Milenci neba /prevzaté/ 90 min.

rozhlasové hry

SENČÍK, Štefan

Hľadali úprimne /číta Igor Šabek/ 540 min.

náboženská literatúra

SIMENON, Georges

Maigret a samotár /číta Erika Bauerová/ 360 min.

detektívne romány

Smäd po šťastí

/prevzaté/ 60 min.

náboženské poviedky

VANDENBERG, Philipp

Kopernikova kliatba /číta Igor Šabek/ 930 min.

dobrodružné romány

VERNE, Jules

Dom na paru /číta Dušan Szabó/ 780 min.

dobrodružné romány pre mládež

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 13. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Minimum slušného správania   Informácie o knihe Minimum slušného správania
33%
Múr plaču, Hana Zelinová   Informácie o knihe Múr plaču
19%
Na muške zlato, Ondrej Bartoš   Informácie o knihe Na muške zlato
16%
Nápady tetky VŠEVEDKY, Betty MacDonaldová   Informácie o knihe Nápady tetky VŠEVEDKY
16%
Nebolo mi do smiechu, Joseph Heller, Speed Vogel   Informácie o knihe Nebolo mi do smiechu
16%
Hlasovalo: 212
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím