Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - január 2019

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

BALOGHOVÁ, Mary

Krásna dedička / číta Jana Dolanská / 693 min.

kanadské ľúbostné romány

Prvý diel najnovšej série kráľovnej historickej romance. Humphrey Westcott, gróf Riverdale zanechal po sebe veľký majetok a jedno škandalózne tajomstvo, ktoré navždy zmenilo život jeho rodiny – vrátane dcéry, o ktorej nik netušil.

BÁN, Andrej

Slon na Zemplíne / číta Jozef Lapšanský / 540 min.

slovenské príbehy

Kniha je intímnym svedectvom o krajine i ľuďoch žijúcich svoje životy v dedinách a mestečkách ďaleko za horizontom všeobecnej pozornosti. Vedľa muža, ktorý sa rozhodol žiť v súlade s prírodou neďaleko Sečoviec stojí príbeh oklamaných farmárov a agromafie z východného Slovenska. Reportáže Andreja Bána sú pestrou freskou príbehov z krajiny, ktorú poznáme zo všetkých najmenej.

BRYNDZA, Robert

Ten pravý a tá ľavá / číta Lucia Hrašková / 570 min.

anglické romány

Natalie Loveová celý život usilovne a tvrdo pracovala, aby si splnila svoje sny. Riadi úspešné divadlo v londýnskej štvrti Soho, v ktorom sa práve chystajú angažovať jednu z najväčších hollywoodskych hviezd, miláčika všetkých žien Ryana, a dokonca má aj „dokonalého“ frajera, učiteľa jogy Benjamina – Namaste! 

BRYNDZA, Robert

Dievča v ľade / číta Katarína Turčanová / 847 min.

anglické romány

Potom, čo je v parku v južnom Londýne pod vrstvou ľadu nájdené telo mladej ženy, na miesto prichádza detektív šéf inšpektor Erika Fosterová. Obeť, krásna dievčina z mocnej a bohatej rodiny, mala podľa všetkého dokonalý život.

FJELL, Jan-Erik

Svedok / číta Michal Novák / 782 min.

nórske detektívne romány

Vincent Giordano sa v 60. rokoch v New Yorku stáva členom neslávne známej mafiánskej rodiny Locatelliovcov. Ako krst ohňom dostane za úlohu zbaviť sa svedka.

HARPHAMOVÁ, Heathr

Kľukatá cesta za šťastím. Skutočný príbeh o rodičovskej láske a sile rozhodnúť sa / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 675 min.

americké romány

Autobiografický román je pretkaný láskavým humorom, vďaka ktorému autorka  prekonala ťažké okamihy. Je to dojímavý, citlivo napísaný príbeh o romantickej láske, vďačnosti za krásny, nevyspytateľný život, hlbokom priateľstve aj o úprimnej rodičovskej láske. Je to príbeh o pokrivenom šťastí.

HJORTH, Michal & ROSENFELDT, Hans

Hrob v horách / číta Igor Šabek / 1181 min.

švédske detektívne romány

Mal to byť celkom obyčajný, hoci trocha náročný výlet do hôr, ale kamarátky Karin a Maria boli na takéto túry pripravené. V tom sa spustil prudký dážď a pridal sa aj nepríjemný studený vietor. Vtom sa Karin nebezpečne pošmykne a rúti sa dolu svahom. Ešteže sa má čoho zachytiť – bože, ale veď to nie je konár, ani palica, ona sa drží ľudskej kosti!

HOLETZOVÁ, Katarína

Správa od mŕtveho chlapca / číta Antónia Kurimský-Oľšavská / 651 min.

slovenské psychologické romány

Myslela si, že jeho smrťou sa to skončí. Ale potom znova zavibroval telefón.
Nina sa presťahuje do horského mestečka Canossa s nádejou na lepší život. Ale vzťah s manželom chladne a ona často prepadá depresiám. Nastúpi na miesto učiteľky do prominentnej internátnej školy, kde podľahne problémovému tínedžerovi Damianovi Ostrowitzovi.

HRUBOVÁ,Lenka

Slivky v čokoláde / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 209 min.

slovenské romány

Rozvedená štyridsiatnička Laura žije s dospievajúcim synom. Sklamaná a životom ošľahaná je už niekoľko rokov bez vzťahu. Na internete sa zoznámi s mužom, ktorý je od nej o pár rokov mladší a je Poliak. Mladík je vo vzťahoch úplne neskúsený, navyše má mnoho komplexov a jedno veľké tajomstvo. Laura má zmysel pre humor a dokáže aj bizarné situácie zvládnuť s nadhľadom.

HUTCHISONOVÁ, Dot

Májové ruže / číta Lucia Hrašková / 627 min.

anglické detektívne romány

Štyri mesiace po výbuchu a požiari v Záhrade motýľov, kde bohatý psychopat držal mladé dievčatá v zajatí, agenti FBI pomáhajú obetiam, ktoré prežili, prispôsobiť sa životu na slobode.  Pre agentov však postupujúci odmäk znamená aj blížiacu sa hrozbu: s mrazivou určitosťou sa niekde v krajine opäť nájde v kostole mŕtve dievča s podrezaným hrdlom obklopené kvetmi. Voľné pokračovanie Záhrada motýľov.

KRIŠTÚEK, Peter

Lady Xanax, pán Snehulienka a ja / číta Michal Novák / 660 min.

slovenské romány

Román je satirickou výpoveďou o stratenej generácii, ktorá uviazla jednou nohou v neskorom komunizme a druhou v ranom kapitalizme. V úvodnej časti Tomáš opisuje detstvo a dospievanie vo svojej rodine a končí v blázinci. V druhej časti sa usadí v obrovskom nákupnom centre. V tretej časti zapadne do spoločenstva vydedencov v útulku Labré a napodiv sa medzi nimi konečne cíti ako doma. Po celý čas ironicky komentuje dianie okolo seba.

KUČERKOVÁ, Magda – KNAPÍK, Ján

Cesta do Compostely. Legendy, história, skúsenosti / číta Jozef Lapšanský / 467 min.

pútnické miesta – kresťanský život

Analýza autentických príbehov pútnikov zo Slovenska i zo zahraničia, doplnená o historickú a literárnu tradíciu putovania, sa pokúša odpovedať na tieto a ďalšie otázky, ktoré v čitateľovi fenomén putovania do Compostely vyvoláva.

KURNIAWAN, Eka

Krása bolí / číta Jana Dolanská / 1050 min.

indonézske romány

Na začiatku románu hlavná postava vstane z hrobu. Bývalá kurtizána Dewi Ayu to neurobila iba tak. Má poslanie, ktoré musí splniť, aby ochránila svoju rodinu: štyri dcéry, tri nádherné, jednu ohavnú, ktorá dostala meno Kráska.

MARTINOVÁ, Kat

Vianočné hodiny / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 207 min.

anglické romány

Autorka vytvára nezabudnuteľný, inšpirujúci sviatočný príbeh o porušených sľuboch vykúpených láskou, príbeh o odvahe a sile, ktorý nás bude sprevádzať ešte dlho po prečítaní knihy.

MARTINCOVÁ, Denisa

Šepot motýľov / číta Lucia Hrašková / 488 min.

slovenské romány

Simona je mladá, ambiciózna novinárka. Netuší, že jej zdanlivo dokonalý život zmení jeden telefonát. Šepot motýľov je príbeh, ktorý sa vám dostane pod kožu, navodí vám skutočný pocit strachu, ale aj dojme k slzám.

PANKOVČÍN, Václav

Marakéš. Šicke me naše! / číta Igor Šabek / 420 min.

slovenské poviedky

Dej knihy sa odohráva v Marakeši - presne medzi Aljaškou a Saharou, v imaginárnej dedine na východe Slovenska, blízko Humenného, v oblasti, kde autor prežil veľkú časť svojho detstva. Pán Šalamaha, Fiťo, baba Peťová a ďalšie postavičky Vám veľakrát vyčaria úsmev na tvári a zlepšia náladu.

SULLIVAN, Mark

Pod šarlátovou oblohou / číta Igor Šabek / 1189 min.

americké  romány

Pino žije v Miláne a nechce mať nič spoločné s vojnou ani s nacistami. Ako každý taliansky tínedžer aj on má plnú hlavu hudby, jedla a dievčat. Keď dom počas bombardovania dostane zásah, rodičia pošlú Pina do chlapčenskej školy vysoko v Alpách. Tam dostane za úlohu tajne prevádzať cez hory Židov do Švajčiarska. Ako osemnásťročný sa stane osobným šoférom generálmajora Hansa, ktorý priamo podlieha Adolfovi Hitlerovi. Pino využije príležitosť a dodáva informácie Spojencom, ktorí sa pripravujú na oslobodenie Milána. Hrôzy vojny pretrpí len vďaka tomu, že hoci v utajení, ale predsa bojuje proti Nemcom.

ŠRANKOVÁ, Eva Ava

Izabela a jej lásky / číta Igor Šabek / 1074 min.

slovenské historické romány

Príbeh nevšednej lásky, bolesti, zrady, hrdosti a cti. To všetko na pozadí bratovražednej vojny medzi Armagnačanmi a Burgunďanmi vo Francúzsku v prvej polovici 15. storočia.

ZANOVÁ, Koethi

Služobnica / číta Antónia Kurimský-Oľšavská / 775min.

americké psychologické romány

Krásna Julie má dokonalý život. Láskavého priateľa, milujúcich rodičov. Všetko má ešte pred sebou. Corin život je nočná mora. Psychopatický manžel posadnutý náboženskými víziami, násilnícky otec a strašné tajomstvo ju priviedli do slepej uličky. Raz v noci sa však ich svety zrazia.

Pre deti a mládež

ČECHOVIČOVÁ, Mária

Koza Erža / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 242 min.

slovenské rozprávky

Neobyčajné dobrodružstvá kozy Eržy.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

Arnothyová, Christine

Horiaca púšť / číta Igor Makovický / 630 min.

dobrodružné romány

Edwardsová, Anne

Mária Callasová / číta Nora Selecká / 1170 min.

životopisné romány

Filan, Boris

Tam tam 1. / číta Igor Šabek / 480 min.

Greene, Graham

Pištoľ na predaj / číta Igor Makovický / 540 min.

detektívne romány

Hello, children! 1. / prevzaté / 180 min.

učebnice angličtiny

Hello, children! 2. / prevzaté / 300 min.

učebnice angličtiny

Hugo, Victor

Deväťdesiattri / číta Peter Čižmár / 900 min.

francúzske romány

Marshall, Bruce

Červený Dunaj / číta Igor Šabek / 480 min.

náboženské romány

May, Karl

Old Surehand 1 / číta Peter Čižmár / 720 min.

dobrodružné romány pre deti a mládež

Melicher, Jozef

Požitavské povesti / číta Marta Sládečková, Zuzana Kronerová / 240 min.

slovenské povesti

Spencer, LaVyrle

Požehnanie rodiny / číta Mária Palúchová / 1050 min.

ľúbostné romány

Steinbeck, John

Na východ od raja / číta Beáta Drotárová / 1770 min.

historické romány

Van Slykeová, Helen

Vždy nie je navždy / číta Beáta Drotárová / 1110 min.

spoločenské romány

Weiss, David

Benátčan / číta Igor Šabek / 1110 min.

životopisné romány

Zrubec, Laco

Mohamedan z Ďarmot / číta Peter Lejko / 450 min.

slovenské romány

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

FATUL, Stano

Kniha Lysanthys I. Dotyk draka / 3 zv.

slovenské prózy

Príbeh prvej z Kníh Lysanthys sleduje prerod dvoch bratov na prahu dospelosti na zodpovedných a svedomitých mladých mužov, ktorí sa starajú o správny sled udalostí svojej milovanej rodnej Lysanthie.

FERRERO, Bruno

Príbehy pre potešenie duše / 2 zv.

populárno-náučné publikácie

Táto knižka obsahuje krátke príbehy končiace malou myšlienkou. Príbehy sú rozdelené do štyroch tém: O láske, O rodine, O ďalekých krajoch, O malých zázrakoch.

HESSEOVÁ, Monika

Dievča v modrom plášti / 4 zv.

vojnové romány

Píše sa rok 1943 a v nacistami okupovanom Amsterdame vládne prídelový systém. Mladučká Hanneke sa však vyzná. Na čiernom trhu sa pohybuje ako ryba vo vode a dokáže zaobstarať väčšinu vecí, ktoré ľudia potrebujú. Postupne je vtiahnutá do pavučiny tajomstiev a ohromujúcich odhalení, ktoré ju zavedú až do centra študentského protifašistického odboja...

OAKLEYOVÁ, Colleen

Stačí iba dotyk / 6 zv.

americké romány

Jubilee odmalička trpí nevšednou chorobou: je alergická na ľudský dotyk. Keď na strednej škole takmer prišla o život po prvom bozku, stala sa samotárkou. Po matkinej smrti je však nútená postaviť sa zoči-voči svetu. Zamestná sa v knižnici, kde sa zoznámi s účtovníkom Ericom a s jeho adoptívnym synom Ajom.

PETTREYOVÁ, Dani

Chrabrosť z Chesapeaku. Studený výstrel / 4 zv.

americké detektívne romány

Štyria najlepší priatelia a potom jeden zmizne. Griffin McCray a jeho traja najlepší priatelia si celý život naplánovali už na univerzite. Griffin a Luke Gallagher sa pridajú k baltimorskej polícii, Declan Grey sa stane riaditeľom FBI a Parker Mitchel kriminalistickým technikom. Ale tesne pred promóciou Luke zmizne a ich svet sa zrúti a priateľstvo rozpadne.

RYNKE, Alica

Africká ruža. Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami / 4 zv.

slovenské romány

Slovenskí študenti Natália, Katarína, Julka, Daniel a Martin reagujú na výzvu charitatívnej organizácie pomôcť s výučbou angličtiny v jednom z početných sirotincov v najchudobnejšej krajine sveta, Malawi. Vybavení liekmi a radami pristanú v hlavnom meste Lilongwe. Podvyživené deti, ľudia zomierajúci na choroby, predsudky a ľahostajnosť, ale aj nekonečné zúfalstvo, to je skutočnosť, s ktorou sa dennodenne stretávajú.

SHELLEYOVÁ, Mary W.

Frankenstein, čiže moderný Prometeus / 3 zv.

anglické romány

Príbeh netvora, ktorý hľadal, ale nenašiel ľudskú lásku, a zo svojho sklamania sa pomstil svojmu stvoriteľovi, až kým ho nevohnal do smrti...

Pre deti a mládež

BOEHME, Julia

Terka na školskom výlete / 1 zv.

nemecké príbehy

Terka a jej priateľky sa nevedia dočkať školského výletu. Budú dokonca bývať na skutočnom hrade, v útulných izbičkách po štyroch. Nakoniec to však dopadne inak.

BOEHME, Julia

Terka a zamilovaný list / 1 zv.

nemecké príbehy

Terka a Paľko sú zaľúbení! šíri sa celou triedou správa. Terka je nahnevaná. Ona predsa nie je zaľúbená! Alebo predsa len? Ako sa dá spoznať, že je človek zamilovaný? premýšľa Terka.

SCHODEROVÁ, Sabine

Láska je pre bláznov. Ako som ja / 4 zv.

rakúske ľúbostné romány pre mládež

Jay Feretty je najhorší chalan na svete. Lacná kópia rockovej hviezdy, krásavec školy. Tvári sa, že chce zmeniť svet. Pritom mu ide iba o to, aby mohol baliť baby. A dnes večer je s ním Viki. Nasledujúce ráno si na nič nedokáže spomenúť a predsa toho chalana nemôže dostať z hlavy. Naozaj k nemu niečo cíti? A ak áno, čo proti tomu môže urobiť?

WEST, Kasie

Zabuchnutá v knižnici / 4 zv.

dievčenské romány

Keď Autumn zistí, že zostala vymknutá v knižnici a zrejme tam bude musieť stráviť celý víkend, nemá ani tušenia, že tam nie je sama. Zavreli tam aj Daxa. Zo školy ho pozná iba zbežne ako samotára a problémového týpka.

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
21%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
20%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
19%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
17%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
23%
Hlasovalo: 884
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím