Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - júl 2019

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ALEXANDEROVÁ, Tamera

Príbehy z Belmontu 3. Nadpozemská melódia / číta Beáta Drotárová / 953 min.

americké ľúbostne romány

Rebeka Carringtonová, husľová virtuózka, ktorá získala vzdelanie vo Viedni, sa votrie na konkurz s dirigentom Nashvillskej filharmónie. Ženy sú však príliš krehké stvorenia a nemôžu zvládnuť námahu, ktorú od nich hra v orchestri vyžaduje. Rebekina nádej rýchlo zhasne, pretože dirigent sa musí podriadiť názoru verejnosti.

ČERVENÁK, Juraj

Bohatier. Kniha štvrtá. Biela veža / číta Igor Šabek / 725 min.

slovenské historické romány

Ktorá dobyvačná horda sa skôr zmocní pokladov Kaukazu, odľahlých chazarských miest pri Azovskom mori a najmä pohraničnej pevnosti zvanej Sarkel – Biela veža? Aký osud postretne Iľju Muromca a ostatných členov bohatierskej družiny, rozvrátenej temnými čarami démonického Koščeja?

ČINČURA, Juraj

Potopa sveta. Mýtus alebo historický fakt? / číta Igor Šabek / 754 min.

populárno-náučné publikácie

Geológ a geograf Juraj Činčura pozbieral mýty, legendy aj fakty na tému biblická potopa sveta a hľadá odpovede na dodnes nezodpovedané otázky – kto, kedy, kde a prečo ju „zapríčinil".

REMIŠOVÁ, Zuzana

Mongolsko a Sibír / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 1333 min.

cestopisy

Cestopis Mongolsko a Sibír je nabitý zážitkami, farbami, chuťami aj vôňami ďalekých a exotických krajín. Spolu so Zuzanou a Martinom precestujete kus sveta, stretnete úžasných miestnych ľudí, objavíte skryté zákutia s nádhernou prírodou a spoznáte zopár prekvapujúcich až neuveriteľných faktov.

ROY, Arundhati

Vláda blaženosti / číta Igor Šabek / 987 min.

indické romány

Na starom dillíjskom cintoríne sa usadí Aňdžum, ktorá kedysi bola Áftábom. Spoločnosť jej však nerobia len vtáky, stromy a duchovia mŕtvych – čoskoro sa k nej prisťahuje mladý muž, ktorý si hovorí Saddám Husajn. Spoločne si na cintoríne zriadia Penzión Džannat, teda Raj. Miesto sa stane útočiskom pre všetkých, ktorých sklamal svet ľudí a ktorí vďaka láske a nádeji žijú ďalej a s nimi aj ich príbehy. 

WENZLOVÁ ŠVÁBEKOVÁ, Zdenka

Nesmieš povedať / číta Kristína Prekopová / 1375 min.

slovenské romány

Som dievča, ktorému bolo odopierané žiť životom dieťaťa. Do mozgu sa mi ako pijavice zahryzli dve slová: Nesmieš povedať. Tento skutočný príbeh plný zvratov a emócií vám vykreslí až neuveriteľné utrpenie mladej Lenky. Dievčatka, ktorému okrem mena dali rodičia do vienka aj neľahký osud. S pribúdajúcimi rokmi narastá utrpenie a ono sa ocitá stále bližšie k hranici pekla, spútané chápadlami ľudského hyenizmu. Môže tak malé dieťa toto všetko prežiť?

Pre deti a mládež

MAY, Karl

Vianoce / číta Igor Šabek / 761 min.

dobrodružné romány pre mládež

V románe Vianoce sa dozvedáme o udalostiach zo života Old Shatterhanda pred jeho odchodom do Ameriky, a tiež o ďalších dobrodružstvách na Divokom západe.

RIEČANSKÁ, Lena

Sladkých štrnásť s horkou príchuťou / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 530 min.

dievčenské romány

Sladkých štrnásť prežíva hrdinka románu Katka. Zaľúbené dievča sa podelí so svojimi pocitmi s babkou. „Povedz, babi, ako to bolo, keď si ty mala štrnásť?“ vyzvedá. Od vyslovenia tejto otázky sa v románe odvíja ďalší príbeh. Pútavo sa prelínajú dve časové pásma. Zážitky štrnásťročnej dievčiny súčasnosti a skutočný príbeh vyrozprávaný babkou, ktorá približuje život mládeže prežívajúcej svojich štrnásť v roku 1968.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

Bardová, Mary

Doktor má tri tváre / číta Jana Dolanská / 600 min.

ľúbostne romány

Belline

Veľkí vizionári v dejinách / číta Igor Šabek / 600 min.

životopisné romány

Carcaterra, Lorenzo

Gangster / číta Igor Makovický / 1020 min.

spoločenské romány

Doyle, Arthur Conan

Záhadné zmiznutie / číta Igor Makovický / 390 min.

detektívne romány

Fieldingová, Kate

Havranie údolie 1.  / číta Nora Selecká / 720 min.

spoločenské romány

Fieldingová, Kate

Zima v Havraňom údolí 2. / číta Nora Selecká / 600 min.

spoločenské romány

Fieldingová, Kate

Jar v Havraňom údolí 3. / číta Nora Selecká / 540 min.

spoločenské romány

Grisham, John

Cela smrti / číta Igor Makovický / 1530 min.

psychologické romány

Habovštiak, Anton

Za mrakmi je moje milované slnko. Blahoslavená sestra Zdenka – obeť lásky i násilia / číta Ľudmila Swanová / 540 min.

náboženská literatúra

Holec, Roman

Poslední Habsburgovci a Slovensko / číta Igor Šabek / 780 min.

populárno-náučne publikácie

Rosenfeld, Isadore

Pán doktor, čo mám robiť / číta Jozef Lapšanský / 1020 min.

populárno-náučne publikácie

Sto slávnych Slovákov / číta Igor Šabek / 360 min.

populárno-náučne publikácie

Tamussino, Ursula

Deti lásky. Slávni ľavobočkovia / číta Nora Selecká / 720 min.

životopisné romány

Thorne, Tony

Grófka Drakula / číta Nora Selecká / 840 min.

životopisné romány

Wilson, Paul F.

Implantát / číta Jaroslav Velič / 930 min.

romány z lekárskeho prostredia

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

ADLER, Elizabeth

Plavba na Capri / 5 zv.

americké romány

Keď anglický magnát sir Robert Waldo Hardwick záhadne umrie pri automobilovej nehode, zanechá list s menami šiestich osôb, ktoré podozrieval, že sa usilovali o jeho smrť. Jeho asistentka Daisy Keanová a súkromný detektív Harry Mantana sa spoja, aby splnili želanie zavraždeného a pozvali podozrivých na nádhernú plavbu po Stredozemnom mori.

ČIERNY, Michal

Pomáhaj a chráň / 3 zv.

slovenské romány

Snáď neexistuje človek, ktorý by nemal vtipnú, milú, úsmevnú, zábavnú, poburujúcu či nepeknú historku s policajtom... Mnohokrát keď ich vidíme odstavených v zašitom úseku vozovky, prevrátime oči a dupneme na brzdu. Zabúdame na to, že sú to ľudia presne takí, ako sme my, obzvlášť ak stretneme dopravákov.

DEERINGOVÁ, Julianna

Pravidla vraždy / 5 zv.

americké detektívne romány

Drew Farthering obľubuje záhady, ale očakáva ich skôr na stránkach kníh, než na pozemku svojho vidieckeho sídla. S pomocou krásnej a bystrej Madeline Parkerovej, návštevníčky z Ameriky, a na základe poznatkov osvojených čítaním detektívok, sa podujme zločin vyriešiť.

FITZEK, Sebastian

Terapia / 3 zv.

nemecké romány

Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni. Lekár aj sestrička zhodne tvrdia, že tam nikdy nevstúpila. Odvtedy nikto nevie, kde sa dievča zdržiava a čo sa s ňou stalo. Doktor Larenz sa pokúša vyrovnať s tragédiou.

HORST, Jørn Lier

Zmiznutie Felicie  / 4 zv.

nórske detektívne romány

Pri výkopových prácach nájdu robotníci v dvojmetrovej hĺbke starú skriňu a v nej telo v pokročilom štádiu rozkladu. Inšpektor Wisting sa púšťa do vyšetrovania tejto vraždy a bojuje s časom, hrozí totiž, že zločin bude premlčaný a vrah unikne. Pri svojej práci naráža na sieť mlčania, klamstiev a poloprávd a má čo robiť, aby sa z nej vymotal.

KELEOVÁ – VASILKOVÁ, Táňa

Tri sestry / 3 zv.

slovenské romány

Viera je učiteľka. Má rada svoju prácu, rodinu. Len dcéra Liv dospieva akosi prirýchlo. Lucia je matka dvoch malých chlapcov, ktorí potrebujú veľa lásky a pozornosti. V manželovi Tomášovi však oporu nenachádza. Najmladšia Ema je slobodná. V láske sa jej nedarí, ale stále verí, že raz sa dočká. Tri sestry a mama, na ktorú dvom z nich nezostáva čas. Mama tuší, že pre dobro jej najdrahších treba niečo urobiť, kým nie je neskoro.

KOCIAN, Nikola R.

Rozchod / 3 zv.

slovenská próza

Príbeh je reálny a spísaný so všetkým, čo sa  naozaj stalo. Je priamy a prerozprávaný na rovinu. Rozchod nie je ľahká vec a nikdy ňou nebude. Nikola Kocian hovorí otvorene o jeho najtemnejších stránkach a opisuje reálne situácie, do ktorých ju dostal. A hlavne, ako sa z neho dostala ona.

KOPCSÁNYI, Katarína

Svetlo je aj za oponou / 3 zv.

biografické romány

Pri zmysloch a v nádeji, že sa zas vráti jej predošlý život, ju drží láska v srdci a vytrvalý, majetnícky priateľ poruke. Novú výzvu bez podpory toho, ktorého ľúbi a po boku s tým, ktorý ju nechápe, však musí nakoniec uchopiť a pokoriť navzdory citovému vydieraniu a so zatiahnutou oponou pred očami sama. Nenápadne sprevádzaná obetavou mamou, vedená talentom a túžbou po slobode, sa rozhodne zahodiť minulosť a byť šťastná. Či sa jej tento zámer podarí, kto sa jej nečakane ozve a ako minulosť predsa len nečakane vojde aj do jej budúcnosti, čítajte v novom skutočnom románe Svetlo je aj za oponou.

MACHÁČOVÁ, Adriana

Niekto ako ty / 4 zv.

slovenské romány

V psychologickom príbehu skupinky priateliek rieši Adriana Macháčová kolízne situácie, ľúbostné vzťahy, šťastné chvíle, ale aj vypäté emočné drámy svojich hrdiniek.

McEWAN, Ian

V orechovej škrupinke / 3 zv.

anglické romány

Klasický príbeh o zrade a vražde podaný z originálneho, novátorského uhla od jedného z najväčších svetových prozaikov. Pôvabná Trudy zrádza svojho manžela básnika Johna. Ešte vždy býva v ich spoločnom príbytku – spustnutom londýnskom dome v dobrej štvrti, odkiaľ sa John na jej popud odsťahoval.

ZLATOVSKÝ, Pavol

Drž hubu a bude Ti dobre / 2 zv.

slovenské romány

Viktor viedol spokojný život. Mal všetko, čo naň potreboval. Dostal však možnosť získať ešte viac. Stačilo povedať áno. Podporovalo ho v tom jeho okolie i rodina, ale on sa nepodriadil. A tak postupne o všetko prišiel.

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím