Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - júl 2021

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

AUSTINOVÁ, Lynn

V tvojej koži /číta Antónia Kurimsky Oľšavská/ 925 min.

americké romány

Po skončení vojny opúšťa Audrey rodinné sídlo v Anglicku. Ako ovdovená vojnová nevesta potrebuje finančnú podporu svojich amerických svokrovcov, ktorých nikdy predtým nevidela. Po príchode do Ameriky však zisťuje, že jej dlhoročná priateľka Eve tam už štyri roky vystupuje pod jej menom. Rozmotávaním klbka klamstiev vyplávajú na povrch Audrine aj Evine tajomstvá – a zároveň história ich priateľstva.

CRAVEN, M.W.

Bábkové divadlo /číta Dušan Kubaň/ 797 min.

anglické romány

Na severozápade Anglicka vyčíňa sériový vrah. Svoje obete upaľuje v prehistorických kamenných kruhoch a nezanecháva po sebe žiadne stopy. Polícia je bezradná. Do vyšetrovania sa zapojí suspendovaný detektív Washington Poe. S narastajúcim počtom obetí sa Poe ponára do prípadu viac, ako je preňho prípustné. Čoskoro zistí, že existujú aj oveľa horšie veci než zhorieť zaživa.

DOKTOR, Vladislav

Prekliaty poklad a meč /číta Peter Lejko/ 622 min.

slovenské romány

Píše sa rok 1620, na Trenčianskom hrade sa chystá stretnutie evanjelickej šľachty a mesto je pred jarmokom plné žoldnierov. Na trhy sa schádzajú obchodníci zo širokého okolia i Čiech. Župan Gašpar Ilešházi má spečatiť spojenectvo so sedmohradským kniežaťom Gabrielom Betlenom svadbou svojej jedinej dcéry. Náhla smrť troch strážcov v hradnej bašte však môže všetko prekaziť. Po vrahoch niet ani stopy a zmizol aj poklad nesmiernej hodnoty, o ktorom takmer nik netušil.

FITZEK, Sebastian

Noe /číta Michal Novák/ 1093 min.

nemecké romány

Nevie, ako sa volá. Netuší, ako sa ocitol v Berlíne a prečo žije ako bezdomovec. Nevie, prečo má na pleci čerstvú ranu po guľke. Vie len to, že ho niekto chcel zabiť. Kumpáni z ulice ho volajú Noe, pretože toto meno má vytetované na dlani pravej ruky. Kam má ísť? S kým sa môže o tom porozprávať? Pátranie po vlastnej identite sa mení pre Noema na nočnú moru.

FRANTZ, Laura

Neobyčajná žena /číta Beáta Drotárová/ 825 min.

americké romány

Nebojácna Tessa Swanová spolu s piatimi bratmi vyrástla v pohraničnej oblasti západnej Virgínie. Tichého a odvážneho Clay Tygarta vychoval indiánsky kmeň a teraz sa vracia z francúzsko-indiánskej vojny. Clay je ako veliteľ pevnosti odhodlaný vyhnúť sa ľúbostným pletkám a pri stretnutí s pôvabnou Tessou si udržiava odstup. Keď sa však okolnosti dotknú aj jeho srdca, musí sa postaviť tvárou v tvár jednej veľmi osobnej dileme.

GRISHAM, John

Vražda na ostrove Camino /číta Michal Novák/ 657 min.

americké romány

Hurikán na ostrove zrovná so zemou domy a pripraví o život desiatku ľudí. Jednou z obetí je aj Nelson Kerr, autor trilerov a priateľ Brucea, majiteľa kníhkupectva. Čoskoro však vysvitne, že jeho smrť nezapríčinil nespútaný živel. Bruceovi napadne, či pochybné postavy z Nelsonových románov nemajú základ v skutočnosti. V priateľovom počítači je uložený rukopis nového románu. Bruce sa pustí do pátrania a vtedy objaví medzi riadkami čosi, čo prekoná všetky Nelsonove zápletky.

HANZELOVÁ, Katarína

Princezné : lásky, tragédie, škandály na európskych panovníckych dvoroch /číta Peter Lejko/ 720 min.

biografie

Kniha Princezné prináša príbehy výnimočných žien, ktoré sa počas života stretávali s obdivom, no ani ich osud neušetril trápenia. Tieto ženy vedeli, ako chutí víťazstvo, poznali však aj trpkú pachuť prehry. Niektoré ľud miloval, iné nenávidel. Boli medzi nimi filmové hviezdy, hriešne svätice, vládkyne oddané svojej krajine, ale aj rebelky. Vojvodkyne, princezné, kňažné, aristokratky, ktorým nič ľudské nebolo cudzie.

HRAŠKOVÁ, Eva

Všetko, čo nechcem /Kristína Medvecká-Heretiková/ 478 min.

slovenské romány

Nina má tesne pred tridsiatkou a túži vycúvať zo vzťahu, ktorý ju dusí. Dve čiarky na tehotenskom teste ju stavajú pred najvážnejšie rozhodnutie jej života. Floristka Liana sa vysnívaných dvoch čiarok nikdy nedočká. Tvári sa, že je nad vecou. Až kým jej manžel nepríde s nápadom, aby pohľadali ženu, ktorá im dieťatko vynosí...

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Manželky po rokoch /číta Antónia Kurimsky Oľšavská/ 708 min.

slovenské romány

Štyri priateľky – Iva, Diana, Martina a Michaela – sa k autorke po dvadsiatich dvoch rokoch vrátili. Príbeh o štyroch ženách, ktorých život rokmi prešiel nevyhnutnou premenou. V niečom sa zmenili ony, veľa sa udialo v ich živote, ale ich túžby a sny zostali podobné tým, ktorých aj pred rokmi mali plnú náruč...

PIŠKO, Rasťo

Mohyla veľkého brata /číta Rasťo Piško/ 688 min.

slovenské romány

V dedinke na južnom Slovensku leží zabudnutý hrob sovietskeho vojaka. Po šesťdesiatich rokoch sa zistí, že v hrobe leží otec bohatého ruského oligarchu... Zatiaľ čo sa ruský miliardár snaží očistiť svoju minulosť, skupinka drobných slovenských podvodníkov zosnuje geniálny plán a roztáča na Slovensku smršť neuveriteľných aktivít, ako rozprávkovo zbohatnúť a splniť si životný sen.

RIMMEROVÁ, Kelly

Kým ťa nechám odísť /číta Lucia Hrašková/ 803 min.

austrálske romány

Ako deti si Lexie a Annie boli veľmi blízke, ako dospelé ženy sú odlišné. Lexie je lekárka, Annie je drogovo závislá, bez prostriedkov – a je tehotná. Annie poprosí sestru o pomoc. Jej dieťaťu hrozí, že ho umiestnia do pestúnskej rodiny. Lexie sa maličkej netere ujme pod podmienkou, že sestra podstúpi odvykaciu liečbu, ktorú jej nariadil súd. Zvládnu sestry ťažkú životnú skúšku?

SASKOVÁ, Lucia

Unesená /číta Beáta Drotárová/ 630 min.

slovenské romány

Po tragickej smrti rodičov trápia hlavnú hrdinku vážne finančné problémy. Úplnou náhodou jej do života vstúpi bohatý muž. Čím dlhšie sa s ním stretáva, tým viac otázok si kladie: Prečo sa s ňou Dávid neukazuje na verejnosti? Kde sa skrýva, keď sa neozýva niekoľko týždňov? A prečo o svojej práci zaryto mlčí? Hlavná hrdinka sa proti svojej vôli postupne ocitá vo svete, v ktorom ide o peniaze aj o život.

SOO, Kim

Toto je Kórea /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 332 min.

monografie

Tento knižný sprievodca vás zoznámi s dejinami a úžasnou geografiou Kórey, jej jedinečnými zvykmi aj osobitosťami každodenného života. Prináša vyčerpávajúci prehľad všetkého, čo je kórejské – spoznáte kuchyňu, dejiny, architektúru, umenie, svojráznu módu, inovatívny dizajn, rodinný život, tradície, filozofiu, hudbu, zemepis a najnovšie technológie.

WIŚNIEWSKA, Ilona

Biele : ľadové ostrovy Špicbergy /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 470 min.

poľská próza

Biela je farbou tohto kraja. Obloha, zem i voda sú biele. Špicbergy, najsevernejšie ľudské sídlo na svete. Predstavte si dlhý, pol roka trvajúci deň. Neustále svetlo. Slnko sa sotva dotkne horizontu, Nekonečnú polárnu noc. Tma pri rannej káve je rovnaká ako pri večeri. Ako sa tu dá žiť? Reportážna knižka Biele je výnimočnou kronikou tohto odľahlého miesta i jeho obyvateľov.

Pre deti a mládež

RANKOV, Pavol

Princezné a princovia /číta Peter Lejko/ 480 min.

slovenské rozprávky

Bývajú klasické rozprávky s ježibabami a kráľovstvami; bývajú moderné s robotmi či telefónmi; Rankovove rozprávky nie sú ani také, ani také. Stoja niekde na pomedzí. Ich hlavné postavy – samé princezné a princovia – pochádzajú zo sveta klasického, ale zahalené sú moderným literárnym rozprávačstvom a plné láskavého humoru.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

BOWEN, Rhys

Toskánske dieťa / 5 zv.

anglické romány

Píše sa rok 1944. Keď britskému pilotovi Hugovi začne horieť lietadlo, zoskočí do Nemcami okupovaného Toskánska. Pri dopade na zem si vážne zraní nohu, no dostane sa mu pomoci od mladej Talianky Sofie. Do ich nečakaného zblíženia však zasiahne zrada a Sofia záhadne zmizne. O tridsať rokov neskôr Hugo náhle zomiera a jeho odcudzená dcéra Joanna prichádza zariadiť pohreb. Medzi otcovými vecami nachádza aj list adresovaný Sofii, ktorý sa vrátil neotvorený, a jeho obsah po rokoch odhalí prekvapujúce tajomstvo.

FRANKOVÁ, Lina

Hadí zámok / 4 zv.

slovenské romány

Kritička umenia Bea Abramová sa stala dedičkou bizarnej nehnuteľnosti. Ako bonus získala nepríjemnú spoločnosť svojho príbuzného. Spolu s rodinou sa  na toto neopakovateľné miesto,  dýchajúce históriou, presťahuje.  Čoskoro však zisťuje, že hady, ktoré sú hlavným symbolom rodu von Barevanson, tu ožívajú i v ľuďoch a nebezpečenstvo číha doslova na každom kroku.

GORTNER, C.W.

Vatikánska princezná / 7 zv.

americké romány

Keď sa Španiel Rodrigo Borgia stane pápežom Alexandrom VI., z otcovho povýšenia majú prospech pápežove nemanželské deti – synovia Cesare a Juan, a dcéra Lucrezia. Rím je však nebezpečné miesto, talianske vládnuce dynastie stále menia spojenectvá. Hrozba francúzskej invázie prinúti pápeža vydať Lucreziu za svojho nepriateľa. Keď Lucrezia odhalí strašnú pravdu, pustí sa do nebezpečnej hry.

MOYESOVÁ, Jojo

Darca hviezd / 6 zv.

anglické romány

Život uprostred kentuckých hôr, je pre novomanželku Alicu sklamaním. Preto sa prihlási ako dobrovoľníčka do projektu konských knižníc. Skupinka mladých žien jazdí na koňoch cez hlboké lesy a roznáša knihy a časopisy chudobným. Alica nachádza slobodu a naplnený život. Ale Alicin svokor to neschvaľuje. Darca hviezd je fascinujúcim rozprávaním o ženskom priateľstve, láske a o zázraku kníh a čítania inšpirovaný skutočným príbehom.

SINAY, Maya

Veriť / 3 zv.

slovenské prózy

Mia je ako každá jedna z nás. Výnimočná, talentovaná a opatrná v láske. Je usmiata a priateľská a predsa má dôvod, prečo chce svoje srdce chrániť a nedôveruje mužom. Nájde sa muž, ktorý prekoná hradby jej srdca? Dokáže aj ona uveriť?

Dokážu si veriť navzájom?

Pre deti a mládež

WEST, Kasie

Hlas tvojho srdca / 4 zv.

americké romány

Šestnásťročná Kate je hanblivá a utiahnutá. Najlepšia kamoška ju prehovorí, aby si ako voliteľný predmet dala nahrávanie školského podcastu. Na vlastné prekvapenie však zistí, že jej moderovanie ide celkom dobre. Až kým raz nezavolá chalan, ktorý si nevie dať rady so svojou tajnou láskou. Kate pochopí, že rozdávať rady ostatným je v pohode. Naozaj ťažké je počúvať svoje vlastné srdce. Ako sa s tým popasuje?

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BICKMOROVÁ, Barbara

Zelené z neba /číta Nora Selecká/ 1080 min.

romány pre ženy          

Čarodejnice /číta Igor Šabek/ 300 min.

čarodejníctvo

ČARSKÁ, Lýdia A.

Bez mamičky /číta Dagmar Jablonovská/ 540 min.

spoločenské romány

HIGGINS-CLARKOVÁ, Mary

Jedného dňa uvidíš /číta Alfréd Swan/ 660 min.

detektívne romány

HRONSKÝ, Jozef Cíger

Dielo 1. diel /číta Igor Šabek/ 1410 min.

slovenské romány

KELE, František, KELE, Lidka

Cesty snov /číta Nora Selecká/ 420 min.

cestopisné romány

Mauri /číta Igor Šabek/ 270 min.

Mauri

McGINNIS, Alan Loy

Priateľstvo : ako sa priblížiť k ľuďom, na ktorých nám záleží /číta Marián Šidlík/ 330 min.

psychológia

MINÁR, Imrich

Americkí Slováci a Slovensko 1880-1980 /číta Igor Šabek/ 570 min.

Slováci v zahraničí

MONTGOMERYOVÁ, Lucy Maud

Annina dcéra Rilla 8. diel /číta Dagmar Jablonovská/ 810 min.

dievčenské romány

MONTGOMERYOVÁ, Lucy Maud

Anna v Glene St. Mary 7. Diel /číta Dagmar Jablonovská/ 630 min.

dievčenské romány

PALMER, Michael

Peklo návratov /číta Igor Makovický/ 1020 min.

romány z lekárskeho prostredia

SNOPKO, Matej

Vrahovia 1. diel : Fakty o vrahoch /číta Viliam Rozboril/ 420 min.

morálka

STEELOVÁ, Danielle

Koniec leta /číta Nora Selecká/ 660 min.

spoločenské romány

TRSTENSKÝ, Viktor

Sila viery, sila pravdy /číta Peter Lejko/ 1500 min.

náboženská literatúra

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím