Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - júl 2022

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

BROWN, Sandra

Nebezpečné puto /číta Michal Novák/ 776 min.

americké romány

Po úspešnej krádeži pred 24 rokmi sa v priebehu jedinej noci štyrom lupičom zmenil život. Jeden skončil vo väzení za iný zločin, druhý v nemocnici, tretí bol mŕtvy a štvrtý z nich, otec dvoch dcér Joe Maxwell, zmizol spolu s lupom. Po rokoch sa do mestečka vráti Maxwellova dcéra Arden. Dvaja otcovi bývalí komplici sledujú každý jej krok. Tuší Arden o nebezpečnom pute, ktoré spája oboch mužov s jej otcom?

 

BYSTRIČANOVÁ, Silvia

Ticho nikdy nemlčí /Ľudmila Swanová/ 335 min.

slovenské romány

Dionýz, študent medicíny navštívi v meste starých rodičov, aby zistil, kým všetkým je jeho dedo a čo preňho znamená rodina. Dionýz má dve sestry, mlčanlivého otca, tvrdohlavú milujúcu mamu a koňa, ktorý sa stane svedkom jeho plachej lásky. Nevšedne všedné dni v meste, túžby, pevné rodinné väzby a láska, o ktorej sa nehovorí, ale denne sa trpezlivo žije. Jeden za všetkých a všetci za jedného.

 

DERŇÁR, Peter

Škrabot /číta Matúš Malý/ 692 min.

slovenské romány

Peter má krátko po rozvode a chce skúsiť terapiu tmou – nechá sa na týždeň zavrieť do miestnosti bez okien, aby sa postavil vlastným strachom a  prekonal ich. Tomáš je filmár a už má po krk natáčania televíznych seriálov. Po nezrealizovanom projekte sa v ňom niečo zlomí. Lenže keď sa životy dvoch mužov pretnú, ani jeden z nich nehovorí celú pravdu a v hĺbke duše schováva nejedno nepekné tajomstvo.

 

FRANTZ, Laura

Tidewaterská nevesta /číta Beáta Drotárová/ 889 min.

americké romány

Slobodnú Selah Hopewellová poslali do prístavu privítať loď, privážajúcu tabakové nevesty, o ktoré sa treba postarať, kým si medzi mnohými nápadníkmi nevyberú toho pravého. Xander Renick je najžiadanejším tabakovým lordom v osade, ktorý ešte stále smúti nad stratou manželky. Môžu dvaja ľudia, ktorí vášnivo milujú svoju nezávislosť, nájsť spoločné životné šťastie a uspokojenie?

 

GAZDA, Imrich, RÁBARA, Pavol

Michal Zamkovský : Spovedal som Slovensko : rozhovor o stave slovenskej duše /číta Peter Lejko/ 420 min.

kresťanstvo a spoločnosť

Kniha  nás prevedie životným príbehom kňaza a rehoľníka Michala Zamkovského, dozvieme sa o potrebnosti a účinnosti ľudových misií. Je pútavou výpoveďou o človeku, Cirkvi a Slovensku. Michal Zamkovský rozpráva o ľudových misiách, spovedaní, nerestiach Slovákov, o problémoch a výzvach rodiny.

 

HAJDUKOVÁ, Michaela Ella

Zákon krvi /číta Svetlana Wittnerová/ 463 min.

slovenské romány

Eliza je mladé dievča, ktoré prichádza do Košíc študovať. Daniel, syn bankára žije v Košiciach. Daniel miluje Elizu, ale Eliza je Nemka a Daniel je žid a píše sa rok 1938. Eliza odchádza do Nemecka a nastúpi ako zdravotná sestra na zvláštnom mieste za železnou bránou, kde sa rodia deti pre vodcu. Eliza ich všetky objaví. Zlomí ju šialená ideológia a príde o rozum, alebo je aj na konci jej tunela svetlo?

 

HOFFNER, Nika

Betónový hrad /číta Michal Novák/ 799 min.

slovenské romány

Na odľahlom mieste v lesoch má prebehnúť obchod medzi mafiánmi. Dvaja vyšetrovatelia sa tej osudnej noci vyberú k miestu stretnutia vypátrať zločineckého bosa. Akcia sa skončí katastrofou, len jednému z policajtov sa podarí vyviaznuť. Nováčik na oddelení Mendel sa v priebehu tejto noci stáva rukojemníkom zločincov. Každý deň môže byť jeho posledným. Mendel začína prehodnocovať okolnosti, ktoré ho do tej situácie dostali. No nielen zločinci majú svoje temné tajomstvá ...

 

HORST, Jørn Lier

Šarha /číta Matúš Malý/ 545 min.

nórske romány

Na jeseň býva v Larviku hustá hmla. Keď sa však v to ráno rozptýli, ukáže sa, že uprostred hlavného námestia stojí kôl a na ňom je napichnutá hlava dievčaťa.

Nevie sa, kto to je, a občania i tlač sa dožadujú vysvetlenia. Tlak na políciu sa znásobí, keď z hlbín rieky vypláva ďalšia mŕtvola. Celé Nórsko je otrasené a inšpektor Wisting sa púšťa do riešenia azda najbizarnejšej vraždy jeho kariéry.

 

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Skúšky /číta Antónia Kurimský-Oľšavská/ 1028 min.

slovenské romány

Autorka zachytáva osudy piatich rodín na pozadí súčasného diania pandémie koronavírusu. V časoch, keď ľudí ovplyvňuje pandémia, zákazy a nekonečné zmeny, je všetko oveľa ťažšie a komplikovanejšie. Ako si hrdinovia príbehu poradia so zmenami? Ako ich zvládnu? Príjmu ich alebo nie? A čo to urobí s ich vzťahmi? Všetci sú vystavení skúškam, na ktoré sa neprihlásili, o ktoré nestáli.

 

KINSELLA, Sophie

Máš to u mňa /číta Katarína Turčanová/ 743 min.

anglické romány

Neznámy muž v kaviarni požiada Fixie, aby mu na chvíľu postrážila notebook. Sebastian, majiteľ notebooku jej nechá odkaz, že je jej dlžníkom. Vtedy sa do jej života vracia Ryan, láska z mladosti, ktorý potrebuje jej pomoc. Fixie sa zmieta medzi minulosťou a lákavou budúcnosťou a séria malých láskavostí a dlhov môže od základu zmeniť jej život. Bude mať konečne odvahu pomôcť aj sebe?

 

KUZMA, Štefan

Stratený boh /číta Igor Šabek/ 1015 min.

slovenské romány

Román Stratený boh je príbehom lásky vo všetkých jej podobách – lásky k žene, k rodine, k mestu, k tradícii, k Bohu, no súčasne kladie otázky o zmysle ľudskej existencie, o hľadaní osobného boha, ktorý by bol človeku paradigmou morálneho správania. Príbehy jednotlivých postáv sa prepletajú, spejú k šťastnému i menej šťastnému koncu, predovšetkým však tlmočia autorovo naliehavé posolstvo ľudstvu.

 

LIPIŃSKA, Blanka

Ten deň /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 825 min.

poľské romány

Laura Bielová zažíva na Sicílii rozprávkové obdobie. Po veľkolepej svadbe s mužom, ktorý by jej zniesol aj modré z neba, sa teší z tehotenstva, honosných darov, luxusu, služobníctva, áut. Má to však jeden háčik – všade naokolo sa hemžia gangstri a Laure ide o krk. Byť manželkou najobávanejšieho sicílskeho mafiána má skrátka svoje tienisté stránky, o čom sa Laura čoskoro presvedčí na vlastnej koži.

 

MIDWOOD, Ellie

Huslistka z Osvienčimu /číta Dora Kulová/ 623 min.

anglické romány

Kniha založená na skutočnom osude nezabudnuteľnej Almy Rosé, huslistky z Auschwitzu a nadaného pianistu Miklósa, prináša príbeh jednej z najodvážnejších a najinšpiratívnejších hrdiniek histórie. Almina statočnosť priniesla nádej a zachránila nespočetné množstvo životov. Tento príbeh dokazuje, že aj v najtemnejších časoch môže vzniknúť láska a dať vám dôvod, prečo žiť...

 

PAVONIČ, Peter

O mŕtvych len v dobrom /číta Peter Lejko/ 810 min.

slovenské romány

Spisovateľa Daniela slovenská kriminálka žiada, aby sa okamžite vrátil z dovolenky vo Fínsku pre podozrenie z vraždy historika Milana Hromnicu. Muža niekto brutálnym spôsobom dobodal. Spisovateľ sa na vlastnú päsť rozhodne pátrať po vrahovi. S pomocou súkromného detektíva sa mu podarí odhaliť utajenú tvár historikovho života. Pátranie však prekazí zásah polície a z ďalšej vraždy obvinia Daniela...

 

RIVERSOVÁ, Francine

Rodokmeň milosti /číta Beáta Drotárová/ 1416 min.

biblické príbehy

Biblia je plná inšpiratívnych príbehov obyčajných ľudí, ktorých Boh nečakane použil na to, aby zmenil svet. Medzi nich patria aj Tamara, Rachab, Rút, Betsabe a Mária. Každá z nich čelila mimoriadnym problémom, ale všetkých päť sa im postavilo s odvahou. Niekedy sa dopustili chýb, ale nekonečne milosrdný Boh prostredníctvom nich priviedol na svet Krista, nášho Spasiteľa.

 

RILEYOVÁ, Lucinda

Levanduľová záhrada /číta Beáta Drotárová/ 1030 min.

írske romány

Príbeh lásky a hrdinstva sa odohráva vo vojnovom Paríži. Emilie prichádza po smrti rodičov na zámok v južnom Francúzsku, kde sa  zoznámi so Sebastianom, obchodníkom s umeleckými dielami. Emilie sa vydá za Sebastiana a začne sa zaujímať o rodinnú históriu aj o to, ako do nej zapadá jej manžel. Hľadanie pravdy o minulosti jej prinesie mnohé bolestné prekvapenia a zasiahne aj jej osobný život...

 

RIMOVÁ, Andrea

Posledná kapitola /číta Svetlana Wittnerová/ 470 min.

slovenské romány

Samo je rozhodnutý spáchať samovraždu. V poslednej chvíli však nečakane spoznáva Svetlanu a prehodnotí svoj zámer. Aby ju však pred sebou ochránil, musí ju opustiť. Po rokoch Svetlanu náhoda privedie na miesta, ktoré navštívila so Samom. Všetko zrazu zmení odkaz, ktorý mohol Svetlane zanechať jedine on. Je obeťou, vrahom, alebo je to celé úplne inak?

 

SEE, Lisa

Tajný vejár /číta Dora Kulová/ 610 min.

americké romány

Dievčatá v Číne v 19. storočí prechádzali drastickou skúškou podväzovania chodidiel a ako ženy boli odsúdené žiť v izolácii. Preto sa medzi sebou dorozumievajú tajným písmom nu-šu, ktoré muži nepoznajú. Maľujú svoje odkazy štetcom do vejárov. Taký je i osud Lili a jej kamarátky, ktoré odchádzajú z dediny a nasledujú svojich mužov.

 

ŠVANTNER, František

Nevesta hôľ /číta Peter Lejko/ 564 min.

slovenské romány

Hájnik Libor sa po rokoch vracia do rodnej obce, kde stretáva svoju detskú lásku, divú a tajomnú Zunu. Aby ju získal, musí nielen prekonať svojich sokov, ale aj preniknúť do jej sveta, pretože Zuna je spätá s kráľovstvom horskej prírody, skalných stien, zvierat, tulákov a zatratených duchov.

 

ZAŤKOVÁ, Beatrix

Dva svety /číta Svetlana Wittnerová/ 600 min.

slovenské romány

Lizin manžel náhle upadol do kómy spolu s miliónom ďalších ľudí. Dva roky samoty preruší stretnutie s Alexom, ktorého postretol rovnaký osud. Líza zisťuje, že podivný spánok ich najbližších nezavinila náhoda, nitky vedú do najvyšších kruhov. Kniha je mrazivou výpoveďou o tom, že svet budúcnosti postavený na umelej inteligencii a moderných technológiách nám pripravuje pasce plné samoty a blúdenia.

 

Pre deti a mládež

 

MOLÁKOVÁ, Katarína, KEREKESOVÁ, Katarína, ŠEBESTOVÁ, Ivana, VÁŠOVÁ, Anna

Mimi & Líza : záhrada /číta Svetlana Wittnerová/ 60 min.

slovenské príbehy

Nevidiaca Mimi a jej najlepšia kamarátka Líza objavia za domom nádhernú záhradu. Malý čarovný záhradník im ukáže zázraky plynutia prírodných cyklov, dozrievania aj rastu. Zatiaľ čo jabĺčka pod dotykom jeho kúzelnej vetvičky dozrievajú, neďaleko, v kontajneri na odpad, sa rodí obrovská Opacha. Aj ona sa chce v záhrade hrať, ale je taká nemotorná, hlučná a nezastaviteľná…

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

 

DAVEOVÁ, Laura

Posledná vec, čo si mi povedal / 4 zv.

americké romány

Prv než Owen zmizne, stihne ešte poslať svojej manželke Hannah správu: Ochráň ju! Hannah má ochrániť jeho dcéru Bailey, ktorá si však so svojou macochou vôbec nerozumie. Keď Owenovho šéfa zatknú za podvody, a polícia ju začne vypočúvať,  uvedomí si, že jej manžel nie je tým, za koho sa vydával. A že Bailey možno drží v ruke kľúč k odhaleniu jeho identity. Spoločne sa vydajú na cestu, aby odkryli pravdu.

 

HLUBOCKÁ, Martina

Tajomný gróf / 3 zv.

slovenské romány

Hannah O’Nellová sa na konci svojho prvého večera v spoločnosti londýnskej smotánky zasnúbila. Jej budúcim manželom sa mal stať Gróf Ashton Kinkleyd, muž, o ktorom tajne snívala. Jej naivné srdce dúfalo v lásku ako z románu, no Ashtonovo rozhodnutie zostať starým mládencom malo svoj dôvod. Hannah si veľmi skoro uvedomí, že vziať si niekoho, koho skutočne nepoznala, nebolo dobré riešenie.

 

HUNTEROVÁ, Kristi Ann

Kto získa vikomta? / 6 zv.

americké romány

Pre slečnu Biancu Snowleyovú je stajňa na susednom panstve útočiskom už niekoľko rokov. Keď sa tam jedného dňa objaví akýsi cudzinec a zdá sa, že sa pokúša ukradnúť kone, bez váhania sa ich pustí brániť. Neskôr však zisťuje, že tento prišelec je novým majiteľom panstva i stajní, a veľmi rýchlo podľahne šarmu tohto výnimočného mladého muža.

 

JACQ, Christian

Nefertiti : Tieň slnka / 4 zv.

francúzske romány

Historický román je príbehom dvoch sestier sebavedomej Nefertiti, ktorá sa vydáva za kráľa Amenhotepa, pokúšajúceho sa zaviesť monoteizmus, a jej rozvážnej sestry Mutnodjmet. Obe sa usilujú nájsť životné šťastie v niečom inom. Nefertiti túži získať najvyššiu moc a uznanie, kým Mutnodjmet túži po pokojnom živote v kruhu rodiny, vo svojej bylinkovej záhrade a v pomoci ľuďom.

 

JACQ, Christian

Nefertiti a Achnaton / 3 zv.

francúzske romány

Autor nám v knihe podáva vlastnú víziu života tajuplného vládcu Achnatona - jedného z najzvláštnejších faraónov 18. dynastie Novej ríše a Nefertiti - jednej z najkrajších Egypťaniek v XIV. storočí pred n.l. S dôvernou znalosťou nám sprístupňuje život v kráľovskom paláci a v posvätných chrámoch, rovnako ako v najskromnejších obydliach z obdobia panovania kacírskeho kráľa Achnatona.

 

KINGSBURY, Karen

Anjelská misia / 4 zv.

americké romány

Bývalá bejzbalová hviezda Tyler Ames utrpí úraz, ktorý ukončí jeho kariéru. Jeho stará láska Sami Dawsonová žije na opačnej strane Spojených štátov a rozbieha sľubnú kariéru. Tylera sa zamestná v domove dôchodcov ako upratovač. Tam sa zoznamuje s Virginiou Hutchesonovou, starenkou trpiacou Alzheimerovou chorobou, ktorá má odpovede na jeho mučivé otázky. Dvaja anjeli sa vydávajú na misiu, ktorej cieľom je vrátiť Tylerovi, Sami a Virginii nádej.

 

SCHMIDT, Joachim B.

Kalmann / 4 zv.

nemecké romány

Kalmann, samozvaný šerif. Deň čo deň brázdi zasnežené pláne Melrakkaslétty a loví polárne líšky. V jeden chladný deň objaví pri potulkách v snehu čerstvú kaluž krvi. Stala sa vražda? Kalmann je odhodlaný za každú cenu pomôcť s vyšetrovaním. Aj keď sa mu smejú, že má o koliesko menej, veľmi dobre vie, ako sa vyrovnať s ponižovaním. A hlavne: musí vyriešiť tento prípad. Nie je dôvod na obavy.

 

STEEL, Daniele

V otcových šľapajach / 4 zv.

americké romány

Po oslobodení koncentračného tábora sa Jakob a Emmanuelle dostanú do New Yorku, kde začnú žiť nový život. Po čase Jakob žne obrovský úspech a ukazuje synovi Maxovi, že Amerika je krajinou príležitostí. Maxov hýrivý život je pre rodičov nemysliteľný. Max túži pokračovať v otcových šľapajach a nahonobiť vlastný majetok. Po narodení detí sa mu rozpadne manželstvo a otvoria sa mu oči. Nahnevaný Max sa musí naučiť, čo to znamená nasledovať svoje ideály a ísť deťom príkladom.

 

ZAŤKOVÁ, Beatrix

Dámska jazda na dno duše / 4 zv.

slovenské romány

Čaká vás príbeh dvoch odvážnych cestovateliek. Obe dospeli do obdobia, keď deti už vyrástli, práca ich nenapĺňa, manželstvo zovšednelo a na dvere zaklopala vážna choroba. Túžia nájsť lásku, odpustenie a stratenú chuť do života. Počas nevšednej cesty zažijú množstvo veselých aj dojímavých situácií, stretnú veľa zaujímavých ľudí, spoznajú ich osudy, nadviažu priateľstvá a prejdú vnútornou katarziou.

 

Pre deti mládež

 

HLUŠÍKOVÁ, Marta

Krištof Vrabec z prvej cé / 1 zv.

slovenské príbehy

Je koniec augusta a budúci prváčik Krištof sa do školy aj teší, ale trochu sa aj bojí. Čo ak bude sedieť s Igorom s ich dvora, ktorý má vlasy ako štetiny na zubnej kefke a chvastá sa, že dokáže všelijaké veci, napríklad požuť dážďovku? Ako bude vyzerať ich učiteľka? Bude sa usmievať, alebo bude prísna hneď od začiatku?

 

NAGY, Peter

O princeznej Eleanore : rozprávky pre odvážne dievčatá a chlapcov / 1 zv.

slovenské rozprávky

Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno kráľovstvo. Žili v ňom kráľ, kráľovná a malá princeznička Eleanora. Jedného dňa sa Eleanora prebudila, prehľadala celé kráľovstvo, no nikde nemohla nájsť mamičku. Kde je? Čo sa stalo? Zbalila si teda pár vecí do batôžka a vydala sa ju hľadať. Čaká vás príbeh plný dobrodružstiev, kúziel, zaklínadiel, víl, ježibáb, čarodejníkov a iných rozprávkových bytostí.

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

DICKENS, Charles

Malá Doritka 1 /číta Beáta Drotárová/ 1170 min.

historické romány

 

DICKENS, Charles

Malá Doritka 2 /číta Beáta Drotárová/ 1080 min.

historické romány

 

ENDORE, Guy

Kráľ Paríža /číta Peter Lejko/ 1380 min.

životopisné romány

 

FLORIÁNOVÁ, Anna, ŠPAČKOVÁ, Zora

Slovenská a česká literatúra na dlani : obsahy z diel slovenských a českých spisovateľov /číta Igor Šabek/ 870 min.

učebnice stredných škôl

 

HAILEY, Arthur

Detektív /číta Vlado Bálint/ 1200 min.

kanadské romány

 

PORTEROVÁ, Eleanor Hodgman

Pollyanna dospieva /číta Dagmar Jablonovská/ 600 min.

dievčenské romány

 

SAINT-EXUPÉRY, Antoine de

List rukojemníkovi /číta Milan Drotár/ 90 min.

francúzske romány

 

SAINT-EXUPÉRY, Antoine de

Vojnový pilot /číta Milan Drotár/ 360 min.

francúzske romány

 

SCHUSTER, Rudolf

Návrat do veľkej politiky /číta Igor Šabek/ 1020 min.

politika

 

SMITHOVÁ, Harriet Lummis

Pollyanna sa vydala /číta Dagmar Jablonovská/ 540 min.

dievčenské romány

 

Sila vedomia /číta Igor Šabek/ 420 min.

parapsychológia

 

TKÁČ, Marián, NÁVRAT, Rudolf, VALACH, Ján

Mali sme bankárov? : po stopách osobností /číta Igor Šabek/ 480 min.

bankovníctvo, história

 

TKÁČ, Marián, NÁVRAT, Rudolf

Synovia a otcovia : (voľné pokračovanie knihy „Mali sme bankárov?“) /číta Peter Lejko/ 450 min.

bankovníctvo, história

 

TUSCHEL, Karl-Heinz

Komando Venuša 3 /číta Igor Makovický/ 600 min.

sci-fi romány

 

URBAN, Milo

Hmly na úsvite /číta Dušan Ružička/ 1050 min.

slovenské romány

 

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 15. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Váhavec, Ed McBain   Informácie o knihe Váhavec
22%
Osemdesiat miliónov očí, Ed McBain   Informácie o knihe Osemdesiat miliónov očí
21%
Pod kopytami stád, Louis L'Amour   Informácie o knihe Pod kopytami stád
18%
Prvý venček, Mária Rázusová-Martáková   Informácie o knihe Prvý venček
20%
Tajomstvo zdravia a dlhého života, Ernest Günter   Informácie o knihe Tajomstvo zdravia a dlhého života
19%
Hlasovalo: 499
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím