Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - jún 2019

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

APFEL, Viliam

Za oponou času / číta Peter Lejko / 330 min.

biografické romány

Kniha prináša dvadsať príbehov o ženách z našej histórie, ktoré sú zahalené tajomstvom. Autor poodkrýva oponu času a poodhaľuje nám strhujúce osudy výnimočných žien.

DÁN, Dominik

Venuša zo zátoky / číta Dušan Kubaň / 881 min.

slovenské detektívne romány

Pohodovú prázdninovú atmosféru leta naruší hrôzostrašný nález dievčenského tela bez hlavy a rúk. O dva dni sa na opačnom konci mesta v zátoke rieky nájde odseknutá hlava. Prípad sa začne nepríjemne a hlavne nepredvídateľne zamotávať. Do života oddelenia vrážd zasiahnu okrem rozsekaného dievčaťa aj iné tragické udalosti.

FILAN, Boris

Hodina človečiny : [plus mínus] tridsaťtri vybraných filanoviek / číta Peter Pilz / 600 min.

eseje

V knihe sú krátke poviedky, úvahy a fejtóny o tom, čo ma oslovilo, potešilo alebo nahnevalo.

HAJKO, Jozef

Odsúdení na dohodu. Spoločné tisícročie Slovákov a Maďarov / číta Igor Šabek / 1465 min.

populárno-náučné publikácie

Pohľad do „duše" príslušníkov týchto národov autor dopĺňa o postrehy získané z beletrie. Odkrýva príčiny vzájomného nepochopenia, dotýka sa období, ktoré boli pre jednu aj druhú stranu priaznivé i bolestivé. Prichádza k záveru, že osudy Slovákov a Maďarov sú stále späté, hoci už takmer sto rokov žijú v rozdielnych štátoch. Naznačuje riešenia kadiaľ sa uberať, aby sa národy vyhli vzájomným konfrontáciám a napredovali v úspešnom samostatnom vývoji.

HOMOLOVÁ-TÓTHOVÁ, Veronika

Mama milovala Gabčíka / číta Igor Šabek / 975 min.

biografické romány

Príbeh Jozefa Gabčíka, Anny Malinovej a jej dcéry Alenky (1939) sa týka nás všetkých. Aj vďaka ich odhodlaniu a odvahe sa mohlo po druhej svetovej vojne Československo obnoviť v pôvodných hraniciach.

O Jozefovi Gabčíkovi sa píše aj v učebniciach pre špeciálne jednotky. O Anne Malinovej nie. A pritom bola pre Gabčíka pred atentátom na Heydricha, ale aj po ňom, veľmi dôležitá. Neprávom sa na ňu zabudlo, lebo sa nezachoval výsluchový protokol z gestapa.

KALANITHI, Paul

Môj posledný výdych / číta Michal Novák / 450 min.

americké romány

V tejto úžasnej knihe čitateľ sleduje Kalanithiho premenu z naivného študenta medicíny posadnutého otázkou, čo dáva krehkému ľudskému životu zmysel, na neurochirurga, ktorý sa zameriava na mozog, najkritickejšie miesto ľudskej identity, a napokon na pacienta a čerstvého otca, ktorý čelí svojej vlastnej smrteľnosti.

KLASENOVÁ, Julie

Hostinec v Ivy Hille. Kniha prvá / číta Beáta Drotárová / 1015 min.

historické ľúbostné romány

Po náhlej smrti majiteľa hostinca sa jeho vedeniu zdráhavo ujíma mladá vdova Jane Bellová, ktorá o podnikaní nevie vôbec nič. Keďže v stávke je živobytie celej dediny a Jane má na krku veľkú pôžičku, musí nájsť spôsob, ako hostinec zachrániť.

Hoci má so svokrou Thorou, bývalou hostinskou, napätý vzťah, obracia sa s prosbou o pomoc práve na ňu. Thore, ktorá hľadá nový zmysel života, sa do cesty pripletú dvaja muž z jej minulosti. Ona sa už dávnejšie zaprisahala, že sa znova nevydá; podarí sa jednému z nich presvedčiť ju, aby láske ešte dala šancu?

JANAS, Marek

Listopad 1989 / prevzaté / 830 min.

populárno-náučné publikácie

„Táto audio kniha sa zaoberá deň po dni, hodinu po hodine okolnosťami pádu totality koncom roka 1989. Mnohé nahrávky neboli vo zvukovej podobe nikdy publikované. Vďaka nahrávkam zákulisných rokovaní s komunistickou mocou budete mimo iného svedkami rozčúlenia komunistického premiéra Ladislava Adamca, aj jeho taktickej snahy stať sa novým prezidentom, vypískania mestského tajomníka KSČ Miroslava Štěpána z ČKD vo Vysočanoch alebo slov Václava Havla o tom, že nechce byť prezidentom.“

OZ, Amos

Judáš / číta Peter Pilz / 720 min.

izraelské romány

V príbehu o omyle, túžbe, neopätovanej láske a nezodpovedanej náboženskej otázke, ktorý sa odohráva v rozdelenom Jeruzaleme na prelome rokov 1959 a 1960, sa autor vracia k počiatkom židovsko-arabského konfliktu, k dejinám Jeruzalema a vzniku kresťanstva a radikálne prehodnocuje zažitú predstavu o zrade a zradcoch.

PRONSKÁ, Jana

Jorga / číta Beáta Drotárová / 500 min.

slovenské romány

Autorka nám vo svojom najnovšom románe ponúka dlho očakávané pokračovanie bestselleru Kliatba, ktorý nedávno vyšiel v 3. vydaní. Dajte sa uniesť autorkinou fantáziou a ponorte sa do strhujúceho príbehu, v ktorom sa zavŕši osud ochrankyne Jorgy.

REICHS, Kathy

Pavúčie kosti / číta Katarína Turčanová / 780 min.

americké detektívne romány

Johna Loweryho vyhlásili za mŕtveho v roku 1968. Podľa záznamov zahynul pri páde helikoptéry vo Vietname a jeho telo pochovali v Severnej Karolíne. O štyridsať rokov neskôr zavolajú Tempe Brennanovú k mŕtvole muža zabaleného v igelitovej fólii, ktorú vytiahli z rybníka na juhu Québecu. Krátko nato obeť identifikujú ako Johna Loweryho. Ako mohol jeden človek umrieť dvakrát?

RIVERSOVÁ, Francine

Dielo majstra / číta Lucia Hrašková / 914 min.

americké romány

Úchvatný román – Dielo majstra, je o hľadaní, starých jazvách, o láske aj odpúšťaní. Obľúbená autorka Francine Riversová v ňom ponúka súčasný príbeh zasadený do prostredia Kalifornie.

STRUKUL, Matteo

Mediciovci. Mocná kráľovná / číta Igor Šabek / 600 min.

francúzske historické romány

Francúzsko 1536. Niekto zavraždil následníka trónu Františka de Valois. Najväčší tieň podozrenia zo spáchania tohto zločinu padne na jeho švagrinú Katarínu de'Medici. No francúzsky kráľ František I. verí, že je nevinná, dokonca ju nabáda, aby si upevnila svoje postavenie na dvore sobášom s jeho synom Henrichom II. a stala sa tak kráľovnou. 

TOLSTOJ, Lev Nikolajevič

Vojna a mier 1. / číta Alfréd Swan / 2160 min.

ruské romány

Ide o klasický  román zo života ruskej spoločnosti v prvých desaťročiach 19. storočia.

Hlavnými hrdinami románu sú dvaja šľachtici Andrej Bolkonský a Pierre Bezuchov, ako aj členovia rodiny Rostovovcov. Pierre Bezuchov je nositeľom Tolstého myšlienok, často výstižne hodnotí politicko-spoločenské dianie okolo seba, niekedy aj významné historické postavy.

WENZLOVÁ – ŠVÁBEKOVÁ, Zdenka

Navždy prekliata / číta Lucia Hrašková / 535 min.

slovenské romány

V živote hlavnej postavy Lindy akoby zomrela duša a zhasli slová nádeje. Svojou spoveďou vás prevedie traumou dieťaťa rozvedených rodičov, ktorí ju neustále odkladali ako nechcenú batožinu, raz tu a raz tam. Ukáže vám svoju cestu ženy hľadajúcej lásku a opíše skutočné peklo emócií, ktoré by nechcela zažiť žiadna matka. 

WENZLOVÁ – ŠVÁBEKOVÁ, Zdenka

Nesmieš povedať  / číta Kristína Prekopová / 505 min.

slovenské romány

Tento skutočný príbeh plný zvratov a emócií vám vykreslí až neuveriteľné utrpenie mladej Lenky. Dievčatka, ktorému okrem mena dali rodičia do vienka aj neľahký osud. S pribúdajúcimi rokmi narastá utrpenie a ono sa ocitá stále bližšie k hranici pekla, spútané chápadlami ľudského hyenizmu. Môže tak malé dieťa toto všetko prežiť?

Pre deti a mládež

HOLASOVÁ, Zuzana

Strašidelné mesto / prevzaté / 216 min.

slovenské fantazijné romány

Autorka ponúka vzrušujúci príbeh aj trefné pozorovania o tom, ako zlo klame, ako škodí a ako sa mu vzoprieť. Akčný záver nakoniec vyústi do prekvapivej pointy. A Vianoce sa môžu začať...

HERIBAN, Dano

Čosi úsmevné / prevzaté / 45 min.

pesničky pre deti

S obrovskou a nefalšovanou radosťou vám predstavujeme nový hudobný album Dana Heribana Čosi úsmevné. Pripravovali sme ho viac ako rok, obsahuje 12 pesničiek a je plný dobrodružstiev a krásnych príbehov...

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BARÁTHOVÁ, Nora

Nepokojné mesto / číta Dušan Szabó / 780 min.

BÁRT, István

Rudolf, nešťastný následník trónu / číta Milan Drotár / 510 min.

FERKO, Vladimír

Tisícnásobný dukát / číta Štefan Mráz / 360 min.

GULIK Van, Robert

Motív vŕbovej halúzky / číta Dušan Ružička / 360 min.

HOGAN, Ray

Šerif z Crisscrossu / číta Milan Drotár / 420 min.

JAŠÍK, Rudolf

Mŕtvi nespievajú / prevzaté / 180 min.

KOZÁK, Ján

Lovcom v tajge / číta Milan Drotár / 840 min.

PAPINI, Giovanni

Život Krista / číta Ľuboš Záhon / 1320 min.

REMARQUE, Erich Maria

Miluj blížneho svojho / číta Milan Drotár / 810 min.

TOLSTOJ, Lev Nikolajevič

Vzkriesenie / číta Dušan Szabó / 1260 min.

VERNE, Jules

Záplava z mora / číta Anton Kaščák / 390 min.

Vesmírne hry / číta Dušan Szabó / 420 min.

WERFEL, Franz

Pieseň o Bernadette / číta Mikuláš Fehér / 1200 min.

WOLANOWSKI, Lucjan

Povzdych za Lapu Lapom / číta Anton Kaščák / 720 min.

ZELINOVÁ, Hana

Kľukatý let motýľa / číta Igor Šabek / 1020 min.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

CAMERON, Bruce W.

Psia cesta domov / 5 zv.

americké romány

Príbeh o láske a vernosti, očarujúce aj vtipné rozprávanie o nezlomnom pute medzi ľuďmi a ich zvieracími priateľmi s mnohými podnetmi na zamyslenie.

CODINGTON, Andrea

Dedičný hriech / 3 zv.

slovenské romány

Dorota stretne svoju osudovú lásku na potulkách Talianskom. Matej je úplne iný, ich láska je okamžitá a intenzívna. Vzťah, do ktorého sa hlavní hrdinovia vrhnú bez hlavy a rezervy, odhaľuje komplikované väzby medzi Dorotou a jej rozvedenou mamou. Neočakávaným tehotenstvom sa otvorí Pandorina skrinka tajomstiev a priznaní, ktoré všetko zmenia. Niektoré hriechy sú totiž dedičné, pykajú za ne celé generácie.

COLOMBANIOVÁ, Laetitia

Vrkoč / 3 zv.

francúzske romány

Indka Smitá sa vzbúri proti krutej kastovníckej nespravodlivosti, ktorá bráni jej dcére chodiť do školy. Talianka Giulia sa vzoprie patriarchálnemu spôsobu života v mene svojej lásky k sikhskému utečencovi, ktorá jej ponúkne nové obzory. Úspešná emancipovaná kanadská advokátka Sarah ochorie na rakovinu a na vlastnej koži zažije diskrimináciu kruhov mocných, v ktorých niet miesta pre slabých a chorých.

CONWAY, Hugh

Volanie temnoty / 3 zv.

detektívne romány

Pátranie po páchateľoch zákernej vraždy vedie z Londýna do Petrohradu a ďalej do cárskych temníc na Sibíri.

EŠTOKOVÁ, Alica

Kým je čas. Súď ma nežne / 3 zv.

slovenské romány

Láska sa nezaobíde bez odpúšťania. Najmä keď ten, čo ublížil, o to prosí. Mali by sme využiť príležitosť a odpustiť. Kým je čas! Šarmantná Rebeka žije bežný život magistry v lekárni. Zdá sa, že jej vnútornú rovnováhu nič nenaruší. Manžel ju miluje, majú krásne, zdravé deti a aj práca ju baví. Jedného dňa jej však najlepšia priateľka nasadí chrobáka do hlavy – presviedča Rebeku o Braňovej nevere.

FARTELOVÁ, Marta

Chlapec bez mena. Román podľa skutočných udalostí / 4 zv.

slovenské vojnové príbehy

Malý David so svojimi rodičmi len o vlások unikne transportu do koncentračného tábora. Po tom, čo jeho otec zahynie pri pokuse nájsť im nový bezpečný domov vo Švajčiarsku, sa vydajú s mamou na nebezpečný útek cez hranicu do Budapešti...

FERRANTE, Elena

Dni opustenia / 3 zv.

talianske romány

Oľga mala kedysi literárne ambície, ale vymenila ich za manželstvo a materstvo. Presťahovala sa do Turína, kde žije s manželom Mariom, dvomi deťmi a psom. Keď ju Mario po pätnástich rokoch spoločného života opustí, je úplne zmätená.

HLAVATÁ, Dana

Všetko je zabudnuté / 2 zv.

skutočné slovenské príbehy

V knihe sú príbehy plné nečakaných zvratov, lásky, nenávisti, nepochopenia tých druhých, životných prehier, ale aj drobných víťazstiev, pri ktorých si človek uvedomí, čo má pre neho v živote zmysel.

HLAVATÁ, Dana

Bosou nohou / 3 zv.

slovenské príbehy

V živote sa stávajú veci, ktoré sa pre mnohých môžu zdať až neuveriteľné a zaručene vymyslené. Šesť príbehov podľa skutočnosti odráža, ako sa môže s kýmkoľvek z nás osud nečakane zahrať. Zvrátiť celý náš život, donútiť prehodnotiť to, čo je pre nás dôležité a čo pominuteľné.

KRUEGER, Wiliam Kent

Sila odpustenia / 5 zv.

americké romány

Mesto New Bremen, štát Minnesota, USA, rok 1961. Pokojné obdobie plné nádeje pre krajinu s mladým prezidentom Kennedym. Pre trinásťročného Franka Druma, pastorovho syna, to však bolo kruté leto, v ktorom sa až príliš často stretával so smrťou v mnohých podobách. Prirodzená smrť. Nehoda. Samovražda. Vražda.

MARTIN-LUGAND, Agnès

Šťastie mi uniká pomedzi prsty / 4 zv.

francúzske romány

Bohémske prostredie parížskej módy nie je dosť seriózne pre dievča z provinčného mestečka, a tak sa Iris – presne podľa rodičovského scenára – stane úradníčkou v banke a zabezpečenou manželkou lekára.

MOYSEOVÁ, Jojo

Stále som to ja / 7 zv.

americké ľúbostné romány

Lou Clarková vie všeličo. Nevie však, že sa stretne s niekým, kto jej obráti život naruby. Josh jej tak veľmi pripomína muža, ktorého poznala, až to bolí. Lou netuší, čo si počať so svojím srdcom, to by najradšej žilo na dvoch miestach. Nech sa však

rozhodne akokoľvek, všetko sa tým krokom zmení. Stále som to ja je voľným pokračovaním svetových bestsellerov Predtým ako som ťa poznala a Čo bolo potom.

SINAY, Maya

Navždy / 4 zv.

slovenské ľúbostné romány

Funny má svoj život pevne v rukách. Má basketbal, ktorý ju neskutočne baví, svoju rodinu a priateľa Denisa. Môže jedna návšteva tenisového zápasu spôsobiť v živote zmenu? Zdanlivo nevinná príhoda spustí lavínu udalostí a Funny sa zrazu cíti nešťastná, opustená a bezradná. Jediné, čo ju môže dostať z beznádeje, je basketbal. A ešte láska.

SOLTELO ZUMARÁN, Carlos Arturo

Eslovenčina je ťažká / 3 zv.

autobiografické príbeh

Carlos v tejto knihe rozpráva, čo videl, ako žil, najprv v spoločnosti zahraničných študentov a neskôr na univerzite. Je to história Carlosovho dospievania, ale aj história premeny Slovenska.

Pre deti a mládež

PRATCHETT, Terry

Striga na vysávači / 2 zv.

anglické fantazijné romány

Čakajú vás bombasticky bláznivé príbehy o deckách a dospelých, o pirátoch i kúzelníkoch, o strigách i policajtoch, o dobrákoch i lotroch. V mnohých s potešením objavíte zárodky nápadov, ktoré sir Terry Pratchett neskôr rozvinul v ďalších dielach

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím