Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - jún 2023

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

AICI, Stefania

Floriovci III. diel : Úpadok kráľov Sicílie /číta Igor Šabek/ 1077 min.

talianske romány

Keď po otcovej smrti zdedí impérium Floriovcov jeho syn Ignazio, zachváti ho strach. Nechce byť otrokom slávneho mena, navyše svet naokolo sa mení až príliš rýchlo. Aj keď dáva zo seba maximum, uvedomuje si, že mať krv Floriovcov samo osebe nestačí na to, aby vynikol. Dokážu si Floriovci napriek tomu udržať svoju moc, bohatstvo a silné meno?

BRYNDZA, Robert

Osudné svedectvo /číta Katarína Turčanová/ 792 min.

anglické romány

Šéfinšpektor Erika Fosterová sa počas večernej prechádzky ocitne na mieste činu. Brutálne zavraždenou ženou je Vicky, ktorá mala svoj vlastný podcast o skutočných zločinoch. Erika zistí, že Vicky pracovala na novej epizóde podcastu o sexuálnom predátorovi. Keď všetky Vickine poznámky a zvukové nahrávky z jej bytu záhadne zmizli, Erika tuší, že Vicky musela byť len krok od zistenia totožnosti útočníka, ktorý ju zrejme zavraždil, aby ho neodhalila.

FOLEY, Gaelen

Škandalózny vojvoda /číta Beáta Drotárová/ 827 min.

americké romány

Zvodca Jason Hawthorne, si nikdy nevšímal mladšiu sestru svojho najlepšieho priateľa. Keď ho jedného dňa v Londýne vyhľadá Felicity Carvelová, je z nej krásna žena. Nedávno zdedila slušný majetok, a tak sa o ňu zaujímajú rôzni muži. Jason si uvedomí, že ju musí pred lovcami vena chrániť. Felicity prijala jeho ochranu, navyše si Jasona chce získa pre seba. Zahráva sa s ohňom, no dúfa, že tentoraz jej škandalózny vojvoda podľahne...

FOLEY, Gaelen

Tajomný vojvoda /číta Beáta Drotárová/ 846 min.

americké romány

Bohatý a príťažlivý Azrael, vojvoda z Rivenwoodu, je jediný človek na svete, ktorý by Serene Parkerovej odhalil pravdu o jej minulosti. Spočiatku odmieta prezradiť tajomstvo, týkajúce sa minulosti jej rodiny, no keď sa ju Serene dozvie, celý jej život sa obráti hore nohami...

FOLEY, Gaelen

Nespútaný vojvoda /číta Beáta Drotárová/ 1225 min.

americké romány

Lady Margaret sa snaží uniknúť z domácnosti svojej panovačnej sestry. Majora Connora sa niekto pokúsi zabiť. Preto sa rozhodnú spojiť svoje sily a vyriešiť všetky záhady a popritom sa zblížia.  Môže však ich krehké puto vydržať, aj keď im cestu skríži pomstychtivý vrah? Podarí sa im odhaliť rodinné tajomstvá skryté hlboko v minulosti ?

FRANTZ, Laura

Unášané srdce /číta Beáta Drotárová/ 966 min.

americké romány

Je rok 1755 a nad koloniálnym Yorkom vo Virgínii visí hrozba vojny s Francúzskom. Výrobkyňa čokolády Esmée zvádza boj – so svojím srdcom. Zmierila sa s tým, že po neúspešnom vzťahu prežije zvyšok života sama. Túži však nájsť niečo, čo by ju napĺňalo a dalo jej životu zmysel. Kapitána Henriho požiada vláda, aby viedol tajnú námornú výpravu proti Francúzom. Udrží ich vojna a ľútosť od seba, alebo ich oddanosť kolónii zahoja dávne rany, ktoré si navzájom spôsobili?

GRISHAM, John

Čarodejník /číta Michal Novák/ 1486 min.

americké romány

Rudy je študent posledného ročníka práva. V rámci seminárov navštívi klub, kde sa stretávajú dôchodcovia, aby im poskytli právne rady. Tam získa prvých klientov. Pani Birdie a druhým klientom je rodina Blackovcov. Ich syn umiera, pretože poisťovňa mu odmieta preplatiť transplantáciu kostnej drene. Rudy si postupne vytvorí k rodine vzťah. Vidí, že im nejde v prvom rade o peniaze, ale o spravodlivé odsúdenie podvodníckej organizácie. Zaumieni si preto, že spor za každú cenu vyhrá.

LORINC, Andrej

Vrtkavý osud /číta Katarína Turčanová/ 630 min.

slovenské romány

Román popisuje osudy a životné príbehy šľachticov, zemanov, remeselníkov a prostého ľudu okolo roku 1619, keď  sedmohradské knieža Gabriel Betlen s pomocou Turkov vpadol na územie Kráľovského Uhorska. Vykresľuje dobu plnú násilia a krutosti ako aj konanie ľudí, ktoré ich ženie do odvekého súboja dobra a zla, výhry a prehry, vernosti a zrady, a napokon aj lásky.

ONDRIOVÁ, Ivana

Stratená nevinnosť /číta Beáta Drotárová/ 1002 min.

slovenské romány

Príbeh o Jonasovi  Galas Zaufal von Böhlkeovi, ktorý sa zahľadí do šestnásťročnej poľskej slúžky Agnieszky, je založený na skutočných udalostiach r. 1905 – obdobia malej hospodárskej revolúcie v nemeckom Sasku. Aj keď obaja pochádzali z  rozdielnych svetov, napokon ho však navzdory všetkému spojili v jeden, ktorý bol plný vášne a lásky.

SCORE, Lucy

Veci, ktoré v nás ostanú navždy /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 1217 min.

americké romány

Naomi utečie zo svojej svadby, za svojím dvojčaťom, lebo potrebuje od nej pomoc. Po tom, čo jej Tina ukradne auto a peniaze, nechá jej nečakaný darček: neter, o ktorej Naomi ani len netušila. Keďže ju Tina okradla, musí si nájsť prácu - u Knoxa, ktorý z toho nie je nadšený, pretože sa mu Naomi dostáva pod kožu. Túži po nej, no zároveň ju nechce .......

SZABLOWSKI, Witold

Ako nakŕmiť diktátora /číta Jozef Lapšanský/ 596 min.

reportáže

Ovplyvnili kuchári diktátorov svojim kuchárskym umením chod dejín? Witold Szabłowski nám ponúka osudy piatich diktatúr, ale zároveň aj jedinečné osobné príbehy kuchárov, ktorí sa dostali celkom blízko tým najhrôzostrašnejším vládcom sveta – priamo do ich kuchýň.

ŠULAJOVÁ, Zuzka

Právo krvi a železa /číta Igor Šabek/ 2395 min.

slovenské romány

Temný príbeh opisuje príchod výpravy diplomatických vyslancov v roku 623 do Devínskej brány, významnej križovatky obchodných ciest na sútoku riek Dunaja a Moravy. Vpadli v prestrojení ako kupecká karavána na čele s franským kupcom Samom. Keď o niekoľko mesiacov odchádzajú späť do Francie, zanechávajú za sebou smrť, spúšť a chaos...

Pre deti a mládež

KARDOŠOVÁ, Babča B.

Traja kamoši a fantastický zázrak fakticky /číta Matúš Malý/ 260 min.

slovenské rozprávky

Juraj, Laura a Jožino Tigria noha si musia poradiť s novými situáciami a emóciami zo sveta dospelých. Žiarlivosť aj urazenosť ešte viac zamotajú záhadu miznúcich mačiek a jazvečíka Starého Ďábla. Na pomoc prídu traja zvierací kamoši a pomôžu deťom spomenúť si, ako by situáciu vyriešili v minulosti. Zázraky existujú a vďaka dobrým priateľom sa aj tie najzložitejšie chvíle v živote dajú zvládnuť.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

BALOGOVÁ, Beata

Kornélie / 3 zv.

slovenské romány

Kniha Kornélie neponúka príbeh s dejom, ponúkajú mnoho malých príbehov - dejov viacgeneračnej rodiny. Autorka chcela svoju knihu presne takto koncipovať, na drobných, zaujímavých a hĺbavých okamihoch, ktoré sa odohrávajú v každej rodine a mnohokrát ostanú pre ďalšiu generáciu nezaznamenané, odnesené časom. Bez príbehu sa rodina rozpráši vo vetre ako popol z cigariet jej mamy, Kornélie.

BARÁTHOVÁ, Nora

Muž, ktorý kráčal za smrťou / 3 zv.

slovenské romány

Žil pre druhých a vlastné ideály, zomrel za česť a ešte sa hrdo pozeral svojim vrahom do očí. Jakub Kray. Miloval manželku nadovšetko, ale ktosi mu ju závidel… Mnohí uhorskí šľachtici na čele s Františkom Rákóczim II. sa postavili proti cisárovi. Historický román sa odohráva na začiatku 18. storočia, v čase krutých protihabsburských povstaní, hrdých bojovníkov a vznešených dám.

CANTOROVÁ, Jillian

Krásni malí blázni / 4 zv.

americké príbehy

V letný deň v auguste 1922 zastrelia Jaya Gatsbyho v bazéne na jeho pozemku. Nález diamantovej sponky na mieste činu vrhne podozrenie na tri ženy. Každá z nich môže držať v ruke kľúč k príčine smrti záhadného milionára. Životy trojice žien rokmi pomaly smerujú k osudnému priesečníku leta 1922, popritom ich čoraz väčšmi priťahuje Gatsbyho romantická posadnutosť s ničivými následkami pre všetkých. 

COSIMANO, Elle

Nájomná vrahyňa na materskej / 5 zv.

americké romány

Keď niekto počas obeda začuje Finlay diskutovať o zápletke svojho nového románu so svojou agentkou, pomýlia si ju s nájomnou vrahyňou a Finlay neúmyselne prijíma ponuku zbaviť sa problémového manžela obete, aby si zarobila peniaze a splatila tak všetky potrebné účty. No čoskoro zistí, že spáchanie zločinu je v skutočnom živote

FIELDS, Helen

Dokonalé stopy / 5 zv.

anglické romány

V odľahlom kúte Škótskej vysočiny zhorelo telo právničky Elaine Buxtonovej a jediné stopy na identifikáciu sú zub a zdrap zakrvavenej šatky. V tajnej miestnosti kdesi v Edinburghu medzitým skutočná Elaine vydesene kričí do tmy. Podarí sa inšpektorovi Callanachovi nájsť vraha, ktorý za sebou veľmi starostlivo zahladzuje všetky stopy?

HORŇÁK, Roman

Vymývač / 2 zv.

slovenské romány

V prepychovej štvrti sa našli telá dvoch mužov a troch žien. Mŕtvymi boli podnikatelia, riaditelia bánk aj cestovných kancelárii. Tesne pred smrťou bol vybielený osobný účet každej z obetí. Obrovské sumy peňazí končili v bankách na Seychelských ostrovoch. Brutálne „podnikanie“ s ľudskými životmi naberá na obrátkach. Vrah splieta ďalšie siete - a čas sa neúprosne kráti.

LUSCOŇ, Jozef

Odkiaľ čerpať radosť a šťastie / 2 zv.

duchovný život

O pokoj, vnútornú radosť a dobré nastavenie svojho vnútorného sveta musíme neraz zvádzať súboj. So všeličím. Lebo všeličo by nás chcelo odkloniť od cesty podľa Ducha. Salezián Jozef Luscoň sa vo svojej kňazskej službe dlhé roky venuje profesionálnemu hľadaniu radosti a šťastia v Bohu. V knihe sa s čitateľmi delí o množstvo skúseností, príbehov a vtipných postrehov.

QUINNOVÁ, Julia

Bridgerton : Na ceste k sobášu / 5 zv.

americké romány

Zasnúbená Lucinda Abernathyová sa zamiluje do Gregoryho Bridgertona. Aj keď jej strýko nechce, aby zo zasnúbenia vycúvala, Gregory si uvedomí, že Lucy so svojím dôvtipom a slnečným úsmevom mu rozbúchala srdce. A tak musí riskovať všetko, aby v momente, keď nadíde čas pobozkať nevestu, bol pri oltári ten, čo ju pobozká...

SASKOVÁ, Lucia

Utajená / 5 zv.

slovenské romány

Hlavná hrdinka sa ocitla v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Spoznáva členov kapely, o ktorej nikdy nepočula, najmä jej lídra Lea, ktorý jej zaužívané stereotypy obráti hore nohami. Ona kvôli jazvám na tvári žije život, v ktorom ju strach núti skrývať sa. Obaja taja svoju minulosť, netušia, čo prinesie budúcnosť. Ako dlho sa dá žiť utajený život, keď sa za každým rohom skrýva niekto, kto vás sleduje?

Pre deti a mládež

FUTOVÁ, Gabriela

Očko Špehúň : čo nám dedo nikdy neprezradil / 2 zv.

slovenské príbehy

Blížia sa prázdniny a detektív Očko sa bojí, že sa bude u starkých nudiť. Brat sa venuje frajerke a dedo stále nemá ani len internet. Lenže keď Očko objaví starú zabudnutú povalu, vrhne sa do pátrania a odhalí neuveriteľné veci. Len šikovný detektív odhalí tajomstvá schované na zaprášenej povale, o ktorých dedo nikdy nehovoril...

LAZÁROVÁ, Mária

Líška s dúhovými očami / 1 zv.

slovenské rozprávky

V jeden deň natrafí osemročná Hani na zranené líščie mláďa. Prinesie ho domov a dá mu meno Merit. Onedlho v dedine zmizne dieťa a miestny šaman usúdi, že ho uniesla líška a Merit hrozí nebezpečenstvo. Ktovie, ako by sa celé dobrodružstvo skončilo, nebyť líškiných čarovných vlastností a odvážneho rysa, ktorý sa k obom pripojí.

MAREKOVÁ, Bronislava

Sila odvahy : príbehy z kúzelného lesa / 1 zv.

slovenské rozprávky

Túto krásnu rozprávkovú knihu napísalo 15 ročné dievča. Hlavnými hrdinami príbehov sú zvieratká, ktoré zažívajú veselé i nebezpečné dobrodružstvá. Každý príbeh v sebe nesie ponaučenie o tom, že priateľstvo a láska sú v živote to najdôležitejšie a že sa nikdy netreba vzdávať svojich snov.

VARÁČKOVÁ, Miroslava

Najmilšie želanie / 3 zv.

slovenské romány

Gréta má šestnásť, čaká ju život na stredoškolskom internáte a odlúčenie od rodiny. Je naučená sústrediť svoju pozornosť na sestru, ktorej zdravotný stav vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Dni poznačené osamelosťou striedajú znepokojivé noci zahalené zlovestnými tieňmi, čo sú jej neustále v pätách. Pod tlakom okolností, odkázaná len sama na seba, prepadne Gréta do sveta, z ktorého cesta nazad je neľahká a tŕnistá.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BARABÁŠ, Tibor

Mozartova cesta do Paríža /číta Ľuboš Záhon/ 330 min.

životopisné romány

Cyprus

/číta Jitka Krišková, Igor Šabek/ 60 min.

cestopisy

FLAUBERT, Gustave

November /číta Milan Drotár/ 270 min.

spoločenské romány

KOVÁČIK, Peter

Indický kľúč : zborník 12 poviedok so športovou tematikou /číta Karol Fischer/ 540 min.

poviedky

KUČERA, Matúš

Pater Patriae : otec vlasti. Zo starých českých a slovenských dejín /číta Eva Curylová/ 630 min.

historické romány

NOËL, Lucien

Monikina obeť /číta Ľuboš Záhon/ 240 min.

vojnové romány

SAROYAN, William

Volajú ma Aram /číta Igor Makovický/ 270 min.

poviedky

SAGANOVÁ, Francoise

Zázračné oblaky /číta Alžbeta Šebová/ 240 min.

francúzske romány

SCERBANENCO, Giorgio

Milánčania vraždia v sobotu /číta Igor Makovický/ 330 min.

detektívne romány

SCERBANENCO, Giorgio

Súkromná Venuša /číta Igor Makovický/ 420 min.

detektívne romány

ŠOLOCHOV, Michail Alexandrovič

Azúrová step /číta Andrej Šilan/ 420 min.

ruská literatúra

ŠTIAVNICKÝ, Ján

Akcia „Kláštor“ /číta Dušan Szabó/ 495

špionážne romány

ŠTIAVNICKÝ, Ján

Povesti z dávnych vekov /číta Miloš Chrappa/ 570 min.

povesti

VARELA, Alfredo

Temná rieka /prevzaté/ 90 min.

rozhlasové hry

VERNE, Jules

Nádherné Orinoco /číta Igor Šabek/ 750 min.

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
22%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
25%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
20%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
13%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
20%
Hlasovalo: 108
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím