Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - jún 2024

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

AUSTINOVÁ, Lynn

Tiene raz pominú /číta Beáta Drotárová/ 970 min.

americké romány

Invázia nacistov do neutrálneho Holandska dramaticky zmení životy troch žien: Leny, jej dcéry Ans a mladej huslistky Miriam. Každá z nich musí prekľučkovať zložitou spleťou rozhodnutí a ich následkov. Životné cesty týchto troch žien sa v dôsledku nacistickej invázie nečakane pretnú.

BRONTË, Charlotte

Shirley /číta Peter Čižmár/ 1706 min.

anglické romány

V čase napoleonských vojen zasiahnu Anglicko ťažké nepokoje. Nespokojní robotníci sa obrátia aj proti výrobcovi látok Robertovi Moorovi. Ten sa pre záchranu rodinného podniku neváha postaviť na odpor celému kraju. Dokonca sa vzdá aj lásky k jemnej Caroline a budúcnosť spojí s bohatou dedičkou Shirley, aby zachránil rodinnú firmu...

CAPLINOVÁ, Julie

Hrad v Škótsku /číta Silvia Donová/ 655 min.

anglické romány

Izzy zdedila škótsky hrad a už na Vianoce ho prenajala skupinke zámožných hostí! Chátrajúci hrad potrebuje rozsiahlu rekonštrukciu a tak Izzy zostáva len niekoľko týždňov na to, aby ho premenila na kúzelný hotel. Našťastie má hneď niekoľkých pomocníkov a jedným z nich je aj Ross. A hoci si to Izzy vôbec nechce pripustiť, začína na neho myslieť čoraz viac...

CARTER, Chris

Ja som smrť /číta Michal Novák/ 772 min.

americké romány

Neďaleko letiska sa nájde telo ženy unesenej pred siedmimi dňami. Pitva ukáže, že obeť bola mučená a zavraždená mimoriadne vynaliezavým spôsobom. Prekvapenia však nekončia – vrah sa rád hrá a v tele zanechal odkaz. Detektívi sa snažia čo najrýchlejšie zneškodniť bezcitného predátora, ktorý má neuhasiteľná túžba zabíjať.

FRANTZ, Laura

Ruža a bodliak /číta Beáta Drotárová/ 1009 min.

americké romány

Otec lady Blythe Hedleyovej je vo Veľkej Británii vyhlásený za vlastizradcu. Mladá žena preto utečie zo svojho domova a ubytuje sa vo veži Wedderburnského hradu v Škótsku. Avšak v hrade, kde žije sedem bratov a početné služobníctvo, jej prítomnosť rýchlo odhalia.

GAJDOŠOVÁ, Stanislava

Menej konať, viac byť /číta Slavomíra Fulínová/ 690 min.

autobiografické príbehy

Táto kniha je pozvánkou oslobodiť sa z područia výkonu, priepustkou smerom k rovnováhe, radosti a hlbším vzťahom. Mnohí dnes trpíme „výkonovou chorobou“. Ako sa z tohto bludného kruhu vymaniť? Povedie nás osobný príbeh autorky a jej skúsenosti z niekoľkoročného boja s vyhorením a jeho následkami.

GOFFA, Vlado, BERZEDI, Juraj

Kontroverzný tréner : príbehy zo zákulisia slovenského futbalu /číta Jozef Lapšanský/ 372 min.

biografické príbehy

Bývalý futbalista a tréner Vladimír Goffa v knihe rozoberá veci z futbalového zákulisia, o ktorých ľudia často hovoria len pri pive. Hovorí o víťazstvách i pádoch hráčov, o korupcii a úplatkoch, o živote futbalistu v časoch socializmu, o pašovaní zo Západu, opisuje svoje trénerské zážitky.

HRAŠKOVÁ, Eva

Hra s ilúziami /číta Svetlana Wittnerová/ 439 min.

slovenské romány

Kým Michal sa snaží zachrániť vzťah poznačený neverou, naopak Júlia sa snaží nájsť v živote stratenú rovnováhu. Posmelená skutočnosťou, že sa Michal druhýkrát stane otcom, rozhodne sa vycúvať z tohto pseudovzťahu a ustáť nový život sama s dcérou. Keď nájde pod dverami zastrčený odkaz s volaním o pomoc, je to práve Michal, kto sa ju snaží ochrániť.

HREHORČÁKOVÁ, Ľudmila

Sme zrnká v Božej dlani : padnime na úrodnú, viera nás zachráni... /číta Jana Dolanská/ 48 min.

slovenská poézia 

Kniha je autorským zborníkom duchovnej poézie pani Ľudmily Hrehorčákovej.

KARIKA, Jozef

Hlbina /číta Igor Šabek/ 900 min.

slovenské romány

Zima 1963. Do mesta v liptovských horách prichádza skúsený dôstojník obávanej Štátnej bezpečnosti, aby dohliadal na vyšetrovanie beštiálneho zločinu. Rýchlo však zistí, že páchateľom nie je človek, ale nesmierne vynaliezavý a zlomyseľný fenomén. Uprostred storočnej zimy pribúda obetí, ako aj zvláštnych a desivých úkazov...

KING, Stephen

Rozprávka /číta Igor Šabek/ 1626 min.

americké romány

Charlie sa spriatelí s Howardom Bowditchom. Keď pán Bowditch zomrie, zanechá Charliemu dom, zlatý poklad a nahrávku neuveriteľného príbehu. V kôlni sa totiž nachádza portál do iného sveta. Nielen obyvatelia tejto ríše sú v ohrození, ale aj svet  Charlieho. V paralelnom vesmíre objavuje podzemné väzenia, súboje na život a na smrť a tiež magické slnečné hodiny, ktoré dokážu vrátiť čas.

KLASSENOVÁ, Julie

Dáma z Milkweed Manoru /číta Beáta Drotárová/ 899 min.

americké romány

Charlotte Lambová, dcéra anglikánskeho duchovného, musí sa pred svojím pokleskom ukryť v londýnskej rezidencii naháňajúcej hrôzu. Tu sa stretáva so svojím bývalým nápadníkom – mužom, ktorý je sám plný tajomstiev. Obaja sú odhodlaní s Božou pomocou ochrániť tých, ktorých milujú. Ani jeden z nich však netuší, akú veľkú obetu bude musieť priniesť.

KOMPANÍKOVÁ, Monika, HRUSTIČ, Ján

Umenie blízkosti : ako si budovať hlboké vzťahy bez osamelosti /číta Jozef Lapšanský/ 750 min.

rozhovory

Psychológ Ján Hrustič hovorí, že osamelosť je, keď sme vedľa seba, ale každý vo svojom svete. Keď partnerstvo upadne do rutiny a láska je vyčerpávaná hádkami, vzájomnými zraneniami, prichádza odcudzenie a pocit osamelosti. Všetko je ale v našich rukách - stačí zamerať pozornosť na tie správne veci, naučiť sa vhodne komunikovať a nájsť odvahu vziať na seba zodpovednosť za kvalitu vzťahu.

PÖTZSCH, Oliver

Hrobár a dievčina /číta Michal Novák/ 1050 min.

nemecké romány

Vo Viedenskom múzeu sa našiel sarkofág s mŕtvolou, no nejde o múmiu starú tisíce rokov. Mŕtvym je známy profesor egyptológie, ktorého telo niekto zabalzamoval podľa starovekého rituálu len nedávno. Okamžite sa objavia špekulácie, že sa stal obeťou starobylej kliatby. No hrobár Rothmayer ani inšpektor von Herzfeldt neveria v nijaké nadprirodzené vysvetlenie. Sú presvedčení, že to bola vražda.

PRONSKÁ, Jana

Súboj s láskou /číta Miriama Fedorková/ 485 min.

slovenské romány

Bratia Rafael a Ján Podmanickí z Bystrice sú mocní veľmoži a lúpežní rytieri. Pri jednom z lúpežných prepadov Rafael zajme krásnu šľachtičnú Hedvigu, ktorá ho očarí tak veľmi, že jej ponúkne manželstvo. V Bystrici však žije Janika, ktorá celé roky skrývala lásku k Rafaelovi.  Ako má presvedčiť muža, o ktorého stojí, že krásna tvár nie je všetko, na čom v živote záleží?

RIVERSOVÁ, Francine

Nádej jednej matky /číta Beáta Drotárová/ 1066 min.

americké romány

Na prelome 19. a 20. storočia odchádza Marta zo Švajčiarska za lepším životom. V Kanade sa zoznamuje s príťažlivým Niclasom. Založia si rodinu a odchádzajú do Kalifornie, kde Marta túži svojim deťom zaistiť lepšiu budúcnosť. No jej drsná láska často naráža na nepochopenie, a to zo strany najstaršej dcéry Hildemary Rose, ktorá dychtí po matkinom uznaní.

SASKOVÁ, Lucia

Neviditeľná /číta Silvia Donová/ 833 min.

slovenské romány

Ten istý cudzí byt. Samota bez akéhokoľvek kontaktu s ľuďmi. Tento stereotyp naruší až nečakaný príchod majiteľa bytu. Izolácia z nej urobila človeka s panickým strachom zo všetkého nového, a nútené spolunažívanie so spolubývajúcim je pre ňu nočná mora. Podarí sa jej však získať svoj život späť? Kam dokáže ľudská psychika zájsť v prípade absolútnej izolácie a môže jej to, do čoho sa púšťa naozaj pomôcť?

SMOLEŃSKI, Pawel

Oči zasypané pieskom : zápisky z Palestíny /číta Jozef Lapšanský/ 810 min.

reportáže

Kniha písaná formou reportáže nám približuje problém izraelsko-palestínskeho konfliktu v celej jeho šírke. Pravdivá sonda do hlavy a reality izraelských a palestínskych obyvateľov nám pomáha lepšie pochopiť jeho komplikovanosť z pohľadu ľudí na oboch stranách. Človek si po prečítaní týchto príbehov uvedomí, že rozuzliť problémy na tomto území bez krivdy na akejkoľvek strane jednoducho nejde.

Pre deti a mládež

MOLNÁR, Krisztina Rita

Malénina záhrada : (rozprávka pre deti i dospelých) /číta Marcela Petreková/ 484 min.

maďarské rozprávky

Hlavná hrdinka Maléna nie je hocakou štvrtáčkou. Je to citlivé dievčatko, ktoré si na meniny túži postaviť malý drevený záhradný domček. A najviac zo všetkého si želá, aby sa jej rodičia neustále nenaháňali za prácou a trávili s ňou viac spoločných chvíľ.

NOVOTNÁ, Simona

Ako si kukučka hľadala rodinu /prevzaté/

slovenské rozprávky

V meste žil majster hodinár so svojím kocúrom Frolišom. Jedného dňa na kostolnej veži našiel vo výklenku vajíčko. Onedlho vykuklo z neho kukučiatko. Alžbetka. V hodinárstve bolo hneď veselšie. No raz ráno, keď zazrela odlietať kŕdeľ divých husí, rozhodla sa, že tiež pôjde do sveta – hľadať svoju rodinu.

Rozprávky z Vlčích hôr

/čítajú dobrovoľníci VSE/ 189 min.

slovenské rozprávky

V knihe si prečítate 24 rozprávok, ktoré napísali deti deťom. Sú inšpirované Vlčími horami, ktoré sa nachádzajú v slovenskom Národnom parku Poloniny. Kniha vznikla na základe prihlásených rozprávok do online súťaže o najkrajšiu rozprávku. Príbehy, ktoré deti vymysleli sú dôkazom, že fantázii sa medze skutočne nekladú.

RYBANSKÝ, Michal

Za 7 horami : prázdniny v krajine rozprávok /čítajú dobrovoľníci VSE/ 158 min.

slovenské rozprávky

Pútavé príbehy plné dobrodružstiev, humoru a ponaučení zavedú detského čitateľa do prekrásnej horskej prírody imaginárnej krajiny ZA 7 HORAMI. Hlavná hrdinka, 7-ročná Hanička, sa do nej vyberie na prázdniny za starou mamou, s ktorou zažíva množstvo nečakaných príhod.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

BACKMAN, Fredrik

Každým dňom je cesta domov čoraz dlhšia a iné príbehy / 1 zv.

švédske poviedky

Každým dňom je cesta domov čoraz dlhšia a iné príbehy je zbierka noviel Fredrika Backmana. Tri príbehy, tri zamyslenia nad svojim životom. Príbehy o živote, láske, o generačných vzťahoch, o smrti, bolestiach...

BRYNDZA, Robert

Ťaživé ticho / 4 zv.

anglické romány

Maggie je úspešnou lekárkou a s manželom Willom žijú život, aký si vysnívali. Jedného dňa však do nemocnice privezú postreleného Willa. Maggie je presvedčená, že sa stal obeťou vlámania. Policajná správa však znie jasne: spúšť potiahol Will sám. Po pohrebe odchádza Maggie do ich prázdninového domu, aby unikla realite. Lenže všetko ju to dostihne a pravda je oveľa temnejšia, než čakala.

ĎURICOVÁ, Ivica

Kolega z pekla : ona ho neznáša, on je (možno) ten pravý... / 3 zv.

slovenské romány

Milin nový kolega Leon je otravne atraktívny a otravne milý. Keď ich prinútia pracovať na spoločnom projekte ich nepriateľstvo sa zmení na rodiaci sa vzťah. Keď však Mila odhalí krutú pravdu o svojom prvom (nie úplne) náhodnom stretnutí s Leonom, musí sa rozhodnúť. Nechá ho navždy odísť? Alebo dovolí, aby sa stal jej záchrancom.

DŽERENGOVÁ, Petra

Recepty z terasky / 2 zv.

kuchárske recepty

Autorka, vášnivá kuchárka, premietla svoju  kreativitu vo varení  nielen do tvorby nových receptov, ale i zmodernizovania tých tradičných, v zdravšom duchu. Recepty sú prehľadne rozdelené do siedmich kapitol a sú označené symbolmi pre ľahšiu orientáciu.

EŠTOKOVÁ, Alica

Ver mi / 3 zv.

slovenské romány

Ivana je rozvedená matka 17-ročnej dcéry Júlie. Jedného dňa sa objaví Martin a preskočí medzi nimi iskra. Ale aj Ivanin bývalý manžel Peter je do nej stále zamilovaný a v Martinovi vidí soka. Na otcovej strane je ich dcéra Júlia, ktorá chce rodičov udobriť, preto intriguje proti Martinovi a zámerne klame. Komu Ivana uverí?

FOLENTOVÁ, Veronika

Ako byť zdravý? / 3 zv.

populárno-náučné publikácie

Veronika Folentová sa už roky ako novinárka venuje zdraviu a zdravotníctvu. Preto sa desiatich popredných slovenských odborníkov a odborníčok spýtala, ako sa o seba starať, aby sme prežili čo najviac aktívnych rokov v dobrom zdraví bez liekov.

HORST, Jørn Lier, ENGER Thomas

Obeť / 5 zv.

nórske romány

Alexander Blix pracoval pred dvomi rokmi na prípade zmiznutia Elisabeth Eieovej. Vyšetrovanie sa zastavilo, keď bola zavraždená jeho dcéra. Čo ak sa však náhle ozve niekto, kto to vie? A čo znamená, že nielenže vie, čo sa stalo po jej zmiznutí, ale ovláda i detaily z Blixovho života?

HUNTEROVÁ, Denise

Obloha na jeseň / 4 zv.

americké romány

Keď sa v hostinci, ktorý vedie Grace objaví tajomný cudzinec, okamžite sa jej zapáči. Agenta Wyatta postrelia pri výkone služby. Keď mu šéf nariadi povinné voľno, odíde do Bluebellu. Grace sa ponúkne Wyattovi, že ho bude sprevádzať na túrach po okolitých horách. Wyatt sa jej začne otvárať a uvedomí si, že ho Grece priťahuje.

JURČOVIČ, Peter

Slovenské pranostiky na celý rok : múdrosti našich predkov, ktoré prežili stáročia

/ 7 zv.

populárno-náučné publikácie

Kniha meteorológa Petra Jurčoviča nielen spracúva, ale aj vysvetľuje vznik pranostík viažucich sa k jednotlivým dňom roka. Autor navyše pripojil aj množstvo zaujímavostí o mimoriadnych prírodných javoch, výčinoch počasia a teplotných či zrážkových rekordoch nielen na území Slovenska.

LAIFEROVÁ, Marcela

Ako nájsť vnútorný pokoj / 2 zv.

príručky

Autorka v knihe rozpráva o tom, ako môžeme znovu získať rovnováhu aj po úderoch osudu, ktorými potravinami si zlepšíme náladu a zvýšime energiu, ako udržíme pod kontrolou svoje emócie či ako na nás vplývajú farby. Ponúka podrobný program proti stresu, dvanásť zlatých zásad pri chudnutí, ale aj svoje vlastné triky na krásu.

MOZOLÁKOVÁ, Diana

Liečivá sila divokých byliniek : základy jedlej fytoterapie / 3 zv.

príručky

Divoké bylinky mnohí vnímajú ako burinu. Málokto tuší, že ich zelené listy či pestrofarebné kvety obsahujú celú paletu dôležitých vitamínov a minerálov. Tento praktický sprievodca svetom divokých byliniek nám ponúka základné jedlé druhy, ktoré sa skrývajú aj v našom okolí či priamo v záhradách.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BERKESI, Andráš

Kapitán Tomson /číta Dušan Szabó/ 990 min.

maďarská literatúra

COPE, Jack

Privolávač dažďa /číta Dušan Ružička/ 570 min.

spoločenské romány

DOBRACZYŃSKI, Jan

Samson a Dalila /číta Nora Selecká/ 870 min.

historické romány

EGRI, Viktor

Srdce nevymeníš /číta Milan Matejčík/ 540 min.

maďarské poviedky

EXBRAYAT, Charles

Pamätáte sa na Paca? /číta Anton Kaščák/ 390 min.

detektívne romány

EXBRAYAT, Charles

Tvoja láska a moja mladosť /číta Anton Kaščák/ 330 min.

detektívne romány

HERRIOT, James

Príbehy o psoch /číta Dagmar Jablonovská/ 600 min.

príbehy

HERTOG, Ary den

Ženy do Jacatry /číta Erika Bauerová/ 690 min.

holandské romány

MORIC, Rudo

Povesti z Turca a starej Bratislavy /prevzaté/ 60 min.

slovenské rozprávky

NÁDAŠI-JÉGÉ, Ladislav

V čom je radosť života /číta Igor Šabek/ 510 min.

slovenské novely

SCHAEFER, Jack

Jazdec z neznáma /číta Prevzaté/ 90 min.

dobrodružné romány

Stretnutia v Mengusovciach a Batizovciach

/prevzaté/ 90 min.

rozhovory

TOMAŠČÍK, Karol

Na dobrej ceste /číta Peter Jerguš/ 690 min.

vojnové romány

VANTUCH, Anton

Príbeh o Jane z Arku /číta Dušan Ružička/ 330 min.

historické romány

VERNE, Jules

Sever proti Juhu /číta Slavomír Benko/ 810 min.

historické romány

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
21%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
20%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
19%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
17%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
23%
Hlasovalo: 967
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím