Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - máj 2021

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

BENGTSDOTTER, Lina

Beatrice : niektoré mosty je lepšie spáliť... /číta Dušan Kubaň/ 652 min.

švédske romány

Inšpektorku Charlie Lagerovú zavolajú do Karlstadu, kde sa stratilo deväťmesačné dievčatko. Rodičia sú v šoku a obávajú sa najhoršieho. Charlie sa snaží bábätko čím skôr nájsť, no ako sa zdá, každý niečo tají a nikto nechce povedať celú pravdu o zmiznutí malej Beatrice. Čas plynie a šance nájsť dieťatko živé sú čoraz menšie. Akú úlohu v zmiznutí Beatrice zohrávajú jej rodičia? Čo taja ich známi? Mohol by tento prípad nejako súvisieť s Charlinou bolestivou minulosťou?

BROWN, Sandra

Dokonalá lesť /číta Peter Cibula/ 850 min.

americké romány

Agent FBI Drex Easton zasvätil celý život jedinému cieľu – dolapeniu sériového vraha. Po páchateľovi neostávajú telá obetí ani žiadne stopy. Ženy vždy záhadne zmiznú spolu s peniazmi z bankových účtov. Po rokoch pátrania sa objaví stopa, ktorá vedie k šesťdesiatnikovi Jasperovi Fordovi. Podarí sa Drexovi získať kľúčové dôkazy, ktoré by Forda spojili aspoň s jedným prípadom? Alebo mu priamo pred očami predvedie ďalšiu dokonalú lesť a znovu zmizne ako duch.

CAPLINOVÁ, Julie

Kaviareň v Kodani /číta Lucia Hrašková/ 785 min.

anglické romány

Mladá Katie nikdy nemala ustlané na ružiach. Mama jej zomrela príliš skoro a otec nezvládol situáciu práve najlepšie. Napriek tomu si dokázala vybudovať úspešnú kariéru v jednej z najprestížnejších londýnskych PR agentúr a nájsť skvelého priateľa. K šťastiu jej chýbalo už len vytúžené povýšenie. Sny o úspešnej kariére zrazu visia na vlásku, keď sa dozvie, že jej priateľ ukradol nápad, vďaka ktorému ho povýšili namiesto nej. A tak sa Katinou poslednou nádejou stáva cesta do Kodane.

DOPJEROVÁ-DANTHINE, Mária

Francúzsko krížom-krážom : alebo od Paríža po Marseille /číta Dora Kulová/ 290 min.

slovenské romány

Francúzsko sú vinice a poľné cesty so šípkami k románskym kostolom. Námestia pod košatými platanmi a hráči petangu, mätový sirup a starodávne kolotoče. Anízový likér za teplých večerov, slnečnice na trhoch, farebné vitráže katedrál a citrónové sorbety. Francúzsko sú pekárne s koláčmi, ktorých názvy rozprávajú príbehy. Musíte prísť práve sem, aby ste mohli pochopiť, uchopiť a kúsok si so sebou odniesť.

FARTELOVÁ, Marta

Červená veža smrti : skutočný príbeh /číta Dušan Kubaň/ 622 min.

slovenské romány

Mária a Ján mali spokojné manželstvo až kým do ich osudov zasiahol komunistický režim a Ján sa stal jednou z jeho nevinných obetí. Jánovým trestom bola ťažká práca v jáchymovských uránových baniach,. Zmyslom jeho života sa stal boj o každodenné prežitie v podmienkach pripomínajúcich koncentračné tábory. Po návrate domov sa Ján zo všetkých síl snažil zabudnúť na čas strávený vo väzení. A to isté žiadal i od svojej manželky. No trpkosť krivdy mu aj naďalej zostávala na jazyku i v srdci.

GILLEROVÁ, Katarína

Priveľa tajomstiev /číta Eva Cibulová Ryšáková/ 692 min.

slovenské romány

Prečo sa Romana nečakane rozhodne nastúpiť ako predavačka v obchode s kabelkami? Šéfka necháva Romanu v predajni dlho samu, a tak Romana nemá čas na stretnutia s Jakubom. Keď sa konečne stretnú, zasiahne do ich vzťahu Jakubovo tajomstvo. Romanin život sa ešte väčšmi zamotá, keď ju nečakane vyhľadá bývalý priateľ Kamil. Život je plný náhod a Romana postupne odkrýva nepríjemné pravdy i tajomstvá, ktoré pred ňou skrývajú jej najbližší. 

HAJDUKOVÁ, Michaela Ella

Berlínske hviezdy /číta Lucia Hrašková/ 1005 min.

slovenské romány

Zlaté dvadsiate roky v Berlíne. Lina je žurnalistka, ktorá pozná všetkých dôležitých ľudí z filmovej i divadelnej brandže. Keď sa Berlín začína obliekať do nacistických vlajok, vlastnou šikovnosťou sa dostane až do blízkosti vodcu. I ju na istý čas strhnú idey a program národných socialistov. Jedna noc s vôňou ohňa však zmení jej život. Reinhard, člen SS si zaumieni dostať drzú novinárku, v ktorej klíči nenávisť. Tú uhasí len pravda. No potrvá dlho, kým si z tvárí strhnú masky.

JAKUBECZOVÁ, Monika

Kozmická láska : galaktické spomienky duše /číta Ivana Šeptáková/ 810 min.

slovenské romány

Kniha Kozmická láska je román nielen o láske dvoch duší, ktoré sa nájdu, zaľúbia, žijú nádherný život, osud ich však rozdelí a začnú hľadať cestu k opätovnému stretnutiu. Hovorí aj o večnej láske, ktorú všetci hľadáme a túžime zažiť. Príbehy a udalosti sú opísané z pohľadu vyšších dimenzií, anjelov a iných svetelných bytostí.

KING, Stephen

Temná veža VII : Temná veža /číta Lukáš Šepták/ 1950 min.

americké romány

Na začiatku posledného dobrodružstva je Rolandov ka-tet roztrúsený v rôznych časoch a svetoch. Len čo sa ka-tet opäť spojí, priatelia sa vydajú na cestu do sídla vlkov v Hrome, aby odhalili, načo potrebujú služobníci karmínového kráľa mozgy dvojčiat z Cally Bryn Sturgis. Odpoveď je desivá a priamo súvisí s Rolandovou výpravou za Temnou vežou, ktorá je čoraz bližšie. Podarí sa ju pištoľníkovmu ka-tet nájsť a vystúpiť na jej vrchol?

NEUHAUSOVÁ, Nele

Deň matiek : kriminálny román /číta Dora Kulová/ 1037 min.

nemecký román

V starom dome nájde doručovateľka novín mŕtvolu. Hlavná kriminálna komisárka Pia zistí, že ide o bývalého majiteľa továrne Theodora Reifenratha. V rámci obhliadky miesta činu nájdu ľudské kosti. Postupne nachádzajú na pozemku ďalšie mŕtvoly. Pred dvadsiatimi rokmi záhadne zmizla Reifenrathova žena Rita. Odkrývajú sa aj ďalšie podozrenia – manželia kedysi mali plný dom detí, ktoré si brali z detských domovov do pestúnskej starostlivosti. Čo si pamätajú z mladosti a čo sa s nimi stalo?

PRONSKÁ, Jana

Právo na lásku /číta Antónia Kurimsky Oľšavská/ 520 min.

slovenské romány

Bianka nemá v manželstve s Mikulášom Révaiom na ružiach ustlaté. Pán Blatnice je surový ukrutník, ktorý manželku drží na hrade ako vo väzení. Preto sa mu nepáči, že uhorský kráľ Ladislav pozve Bianku na hrad Sklabiňa, aby robila spoločnosť manželke francúzskeho veľvyslanca. Medzi hosťami je aj kapitán veľvyslancovej stráže Damien d´Ansacq, ktorého Bianka očarí na prvý pohľad. Ani mladej žene nie je kapitán ľahostajný, no rokmi zakorenený strach z manžela jej bráni, aby mu dala čo i len najmenšiu nádej.

STRUKUL, Matteo

Mediciovci : Úpadok rodu /číta Igor Šabek/ 698 min.

talianske romány

V 17. storočí je Paríž plný neresti a násilia. Mária de' Medici, mladá nevesta Henricha IV. Burbonského, sa musí vysporiadať so šľachticmi, ktorí sa chcú intrigami zmocniť trónu. Keď Henrich IV. Burbonský zomiera ako obeť sprisahania, na politickú scénu vstúpi kardinál Richelieu. Práve kardinál získa po kráľovej smrti veľkú moc a zradí svoju najväčšiu podporovateľku Máriu de' Medici.

WASIK, John F.

Záblesk geniality : nestarnúce lekcie kreativity od Nikolu Teslu /číta Dušan Kubaň/ 479 min.

populárno-náučné publikácie

„Do konca tohto storočia budú ľudia komunikovať jednoduchými vreckovými prístrojmi. Frekvencia zemetrasení sa zvýši...“ Takto predpovedal budúcnosť vynálezca srbského pôvodu Nikola Tesla. O desaťročia neskôr sa z jeho mena stala značka, ktorá je synonymom pokroku a inovácií. Ako Tesla dokázal tak výrazne predbehnúť svoju dobu? Autor John F. Wasik vám predstaví lekcie, vďaka ktorým sa naučíte premýšľať rovnako inovatívne aj vy.

WHITEOVÁ, Roseanna M.

Tiene nad Anglickom 3 : Hodina bez výčitiek /číta Michal Novák/ 1110 min.

americké romány

Kedysi jeden z najšikovnejších londýnskych zlodejov Barclay dal zbohom zločinu a svoje schopnosti využíva v prospech vlasti zmietanej vojnou. Jednou z jeho úloh je dohliadať na talentovaného konštruktéra, ktorý pracuje ako hodinár. Po tom, ako zachráni jeho dcéru pri prepadnutí, sa začne o neho zaujímať. Keď v roku 1915 Anglicko ešte viac zachváti vojna, začne sa boj o vynálezy Evelininho otca. Zdá sa, že nebezpečenstvo číha zo všetkých strán. Možno bude stačiť, keď napravený zlodej ukradne čas, ktorý potrebujú na útek.

Pre deti a mládež

ALBERTALLI, Becky, SILVERA, Adam

Čo ak sme to my /číta Michal Novák/ 768 min.

americké romány

Arthur trávi prázdniny v New Yorku a práve Broadway ho naučil, že vesmír vás môže prekvapiť nezabudnuteľnou romancou vtedy, keď to najmenej čakáte. Ben je presvedčený o tom, že vesmír sa nemá čo starať do jeho života. Ak by mu totiž kryl chrbát, určite by teraz nesmeroval na poštu, aby odoslal balík s vecami po bývalom priateľovi. Môžeme len hádať, čo si nevyspytateľný vesmír na nich oboch prichystal, keď sa rozhodol skrížiť im cesty práve na pošte.

ARMENTROUT, Jennifer L.

Počkám na teba /číta Antónia Kurimsky Oľšavská/ 740 min.

americké romány

Pre devätnásťročnú Avery je štúdium na univerzite vzdialenej tisíce kilometrov od domova jediný spôsob, ako uniknúť pred udalosťami spred piatich rokov. Netúži po inom, ako stíhať prednášky, nepútať pozornosť a nájsť si nových priateľov. Hneď v prvý deň sa však na chodbe zrazí s krásavcom Camom a ten jej plány naštrbí.

ITURBE, Antonio

Knihovníčka z Auschwitzu /číta Lucia Hrašková/ 909 min.

španielske romány

Písal sa rok 1939, keď Ditu Krausovú s rodinou zajali nacisti a uväznili ich najprv v Terezíne a neskôr v koncentračnom tábore Auschwitz. Dita uprostred všetkých hrôz prejavovala neskonalú ľudskú silu a húževnatosť. Aj preto ju židovský vodca Fredy Hirsch požiadal, aby u seba uschovala vzácne knižné zväzky, ktoré sa väzňom podarilo prepašovať do tábora. Dita sa tejto úlohy chopila celým svojím srdcom a stala sa tajnou knihovníčkou Auschwitzu.

FELDEK, Ľubomír

Veľká kniha slovenských rozprávok /číta Ivan Vojtek/ 744 min.

slovenské rozprávky

Rozprávky sú prvým kontaktom detí so svetom dobra a zla, so svetom, do ktorého sa radi vracajú, aj keď vyrastú. Päťdesiat najkrajších slovenských rozprávok v novom podaní, to je Veľká kniha slovenských rozprávok. Prihovárať sa vám bude Popolvár aj Popoluška, Lomidrevo aj Janko Hraško, bača Pánboh aj Maruška, ktorú si obľúbite do poslednej štipky soli.

NOSOV, Nikolaj

Nevedkove dobrodružstvá /číta Ivan Vojtek/ 294 min.

ruské rozprávky

Nevedko s kamarátmi zažije rôzne neuveriteľné dobrodružstva: postavia vzdušný balón, vozia sa na sódovkovom aute, oberajú ovocie, ktoré je v porovnaní s nimi neúmerne veľké. Naši hrdinovia si však poradia so všetkým. Sú veľmi talentovaní: jeden hrá na rôzne hudobné nástroje, druhý maľuje, ďalší píše verše, iný je majstrom-mechanikom. A všetečný Nevedko by sa rád všetkému priučil.

NOSOV, Nikolaj

Nevedko v Slnečnom meste /číta Ivan Vojtek/ 512 min.

ruské rozprávky

Ani ďalšie pokračovanie príbehov, písané v podobe svojráznej vedeckofantastickej rozprávky, nesklame priaznivcov dobrodružstiev, humoru, krkolomných kúskov a najmä nezbedného malého hrdinu, ktorý nám ukazuje, že nevedieť často znamená vidieť viac. Nevedko, napriek svojmu menu nie je hlupák, ale kratu

ľko, priťahujúci udalosti viac či menej bizarného až bláznivého rázu.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

BROWN, Sandra

Krvavé spomienky / 6 zv.

americké romány

Televízna reportérka Kerra Baileyová robí rozhovor s legendárnym Franklinom Trapperom, ktorý sa preslávil pri bombovom útoku v Dallase. Kerra požiada o pomoc jeho syna, bývalého agenta federálneho úradu pre výbušniny. John Trapper skúmal prípad dallaského bombového útoku, no očividne tým niekomu stúpil na otlak. Nepáči sa mu, že Kerra vystavuje seba aj jeho rodinu nebezpečenstvu. Mladá reportérka netuší, že tým prebudí spiacu hrozbu, ktorá môže mať pre všetkých fatálne následky.

 

BROWN, Sandra

Zrada / 6zv.

americké romány

Keď sa Jordie a Shawovi stretnú pohľady v lacnom bare, ihneď medzi nimi preskočí iskra. Obaja sa v tomto zapadákove ocitli náhodou, no každý z iného dôvodu. Ju sem ktosi vylákal pod zámienkou, že má dôležité informácie o jej bratovi, jeho ktosi najal, aby ju zabil. Shaw  unesie Jordie a chce získať tridsať miliónov, ktoré ukryl jej brat. Jordie si uvedomí, že jej jediná šanca na záchranu je Shawa nejako prekabátiť.

 

FREEMAN, Brian

Kľukatá cesta / 6 zv.

americké romány

Inšpektor Frost  už roky nevidel svojho bývalého priateľa Dennyho. Jedného dňa Denny zomrie rovno pred Frostovým domom, a skôr ako naposledy vydýchne, povie záhadné slovo – Lombard. Frost si to nevie vysvetliť, a tak začne pátrať. Vysvitne, že Denny je najnovšia obeť série vrážd, ktoré spája charakteristická stopa, grafit červeného hada neďaleko miesta činu. Je to práca sériového vraha? Alebo je Dennyho smrť komplikovanejšia a osobnejšia?

GLÜCKOVÁ, Louise

Vidiecky život / 1 zv.

americká poézia

Louise Glücková, americká poetka s koreňmi v Strednej Európe, je autorkou dvanástich zbierok básní, za ktoré bola ocenená mnohými literárnymi cenami. V slovenskom knižnom vydaní vychádza táto originálna autorka prvý raz. Poetka a prekladateľka Jana Kantorová-Báliková nám ju predstavuje prebásnením zbierky Vidiecky život.

HAMZOVÁ, Mária

Vysníval som si ťa / 4 zv.

slovenské romány

Tadeáš príde po tragickej nehode o syna. Neverí, že bude ešte niekedy normálne žiť. Rozália trpí nenaplneným materstvom. Stretáva človeka, o ktorom sa šíria hrozivé klebety. Prekoná strach z muža, ktorý ju priťahuje. Anna má postihnuté dieťa a jej manžel ho odmieta prijať. Zmieri sa s osudom a odpustí človeku, ktorý ju ponížil? Tadeáš, Rozália, Anna – majú nádej na šťastie napriek všetkému, čo prežili?

 

LAUREN, Christina

Láska a iné slová / 4 zv.

americké romány

Pediatrička Macy vedie pokojný život. Plánuje svadbu so starším mužom a naďalej pchá hlavu do piesku, aby si chránila ubolené srdce. Keď narazí na Elliota, lásku svojho života, bublina, ktorú si okolo seba vytvorila, praskne. S Elliotom trávila víkendy aj lenivé letá, až do osudného večera, keď jej vyznal lásku a vzápätí zlomil srdce. Po rokoch odmlky sa nečakane stretávajú. Hoci ich spomienky zahmlieva bolesť z udalostí, ktoré sa udiali v zlomový deň, Elliot napokon zistí skutočný dôvod Macinho desaťročného mlčania.

 

MANÁKOVÁ, Mirka

Prostitútka a Arab / 3 zv.

slovenské romány

Príbeh o luxusnej spoločníčke Graciele, ktorej jediným cieľom je žiť v luxuse. Verí, že cez svoju prácu dokáže zviesť muža snov a vydať sa za neho. Jedného dňa to skutočne dosiahne. Brian Jones je bohatý a šarmantný muž, a takmer sa jej podarí dostať ho pred oltár. Lenže karty nečakane zamieša neodolateľný Emir, ktorý v nej svojou horúcou arabskou krvou rozdúcha nepoznanú vášeň. Má to však jeden háčik. Emir nie je milionár a nemôže Graciele poskytnúť život, aký by mala pri Brianovi.

 

MORNŠTAJNOVÁ, Alena

Hana : román / 5 zv.

české romány

Je zima roku 1954 a deväťročná Mira sa napriek zákazu rodičov vyberie k rieke voziť sa na ľadových kryhách. Spadne do vody, čím sa jej neposlušnosť prezradí, a je za to potrestaná tým, že na rodinnej oslave nedostane zákusok. Nevinná príhoda z detstva však pre Miru znamená zásadný životný zvrat. Nasleduje tragédia, ktorá ju na dlhé roky pripúta k mĺkvej a depresívnej tete Hane a odhalí pohnutú rodinnú históriu, čo popláva ďalej s prúdom jej života ako ľadová kryha.

 

PRONSKÁ, Jana

Prekliata láska / 5 zv.

slovenské romány

Krásna Seleina, pani Soľnohradu a dedička vzácnych soľných prameňov, právom pokladá svoje „slané dedičstvo“ za prekliate, veď len kvôli nemu prišla o milovaného muža a ocitla sa v nútenom manželstve s tyranom Arvanom Révaim. Keď hrad dobyje Ctibor Šóša, Révai zbabelo utečie a Seleinu nechá napospas osudu. Rytier Ctibor, hnaný pomstou za bratovu smrť, je presvedčený, že práve Seleina môže za všetko zlo, čo postihlo jeho rodinu, a tak nemá s mladou ženou zľutovania...

 

PRONSKÁ, Jana

Zradená ľúbosť / 4 zv.

slovenské romány

Krásna Marica, dcéra uhorského zemana, sa po desiatich rokoch strávených v kláštore ocitne na kráľovskom dvore plnom lesku a nádhery, ale aj klebiet a zákulisných intríg. Neskúsená dievčina si svojou milotou získa priazeň kráľovnej, no zároveň aj nevraživosť dvorných dám. Keď sa za dramatických okolností stretáva s vojvodom Alexandrom, šľachtic jej ponúkne svoju ochranu. Netrvá dlho a medzi nimi preskočí iskra...

 

PRONSKÁ, Jana

Janičiarova žena / 4 zv.

slovenské romány

Keď sa rytier Richard vracia domov z kráľovského dvora, očarí ho miestna dievčina, z ktorej sa vykľuje dcéra grófa Pálfiho. Vladan, ktorému bola pôvodne prisľúbená, sa jej nemieni vzdať. Richarda predá do otroctva a zmocní sa jeho majetku. Vďaka nezlomnej vôli žiť sa Richard po rokoch vráti do rodnej krajiny, no je z neho krutý, neľútostný janičiar, ktorý nevie zabudnúť na krivdy a zradu z minulosti. Dostane ešte šancu vzkriesiť lásku, v ktorú kedysi veril?

 

PRONSKÁ, Jana

Kliatba / 4 zv.

slovenské romány

Pred mnohými stáročiami kliatba nešťastnej matky odsúdila Markusa Berzeviča na večný život – kliatba taká mocná, že sa ju nedarí zlomiť nijakými čarami. Keď Markus stráca aj poslednú iskierku nádeje, na jeho tajomný Čierny hrad v hlbokých lesoch osud zaveje krásnu Verenu z Orlay. Verena je výnimočná mladá žena, no bude jej srdce dosť veľké a myseľ dosť slobodná, aby prijala neuveriteľnú pravdu o záhadnom hradnom pánovi?

 

PRONSKÁ, Jana

Rebelka / 4 zv.

slovenské romány

Kontesa Cecília, ktorá narába lukom a mečom lepšie než rytieri jej otca, si vynúti účasť na turnaji pod Bielym Kameňom. Tomu, kto ju porazí, prisľúbi svoju ruku. Riskuje tým vlastnú slobodu a nezávislosť, na ktorých si tak veľmi zakladá. Temešvárskeho župana Štefana krásna a odvážna dievčina očarí natoľko, že sa ju podujme zachrániť pred manželstvom s mužom, ktorému ide len o jej veno.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

APFEL, Viliam

Čas pekelných ohňov : procesy s bosorkami na Slovensku (1506-1766) /číta Peter Lejko/ 330 min.

literatúra faktu

ARRIGHINI, A.

Dvanásti 4. diel /číta Ľuboš Záhon/ 330 min.

náboženská literatúra

BITTAR, Thérese

Dobývanie nových svetov /číta Igor Šabek/ 90 min.

cestopisné romány

COOKSONOVÁ, Catherine

Maltézsky anjel /číta Eva  Ryšáková/ 1170 min.

historické romány

COSCARELLIOVÁ, Kate

Pokušenie bohatých /číta Štefan Mráz/ 1110 min.

spoločenské romány

DÄNIKEN, Erich von

Bohovia prichádzajú /číta Igor Šabek/ 540 min.

kozmos

DIAMONT, Marilin

Ako si ovládať telo /číta Oľga Tinajová/ 720 min.

výživa

FREUD, Sigmung

Psychopatológia každodenného života /číta Dušan Szabó/ 450 min.

psychohygiena

GAARDER, Jostein

V zrkadle, v záhrade /číta Jana Dolanská/ 270 min.

spoločenské romány

GRISHAM, John

Zoznam /číta Igor Makovický/ 780 min.

detektívne romány

CHRISTIE, Agatha

Vražda na fare /číta Igor Makovický/ 540 min.

detektívne romány

JURIČ ZAGORKA, Marija

Gričská zvonárka /číta Gabriela Palubová/ 1170 min.

historické romány

KARVAŠ, Peter

Zastavený čas /číta Dušan Ružička/ 1230 min.

fejtóny

KOBYĽANSKÁ, Oľha

Kráľovná /číta Viera Petrusová/ 750 min.

ukrajinské romány

LACK, Rudi

Životné križovatky /číta Peter Lejko/ 210 min.

náboženské poviedky

McGINNIS, Alan Loy

Sebadôvera : ako sa stať sám sebou /číta Marián Šidlík/ 300 min.

sebadôvera

MICHAEL, Judith

Podvody /číta Beáta Drotárová/ 1290 min.

spoločenské romány

MICHAEL, Judith

Sabrina a Stephania /číta Beáta Drotárová/ 1320 min.

spoločenské romány

MONTEFIORE, Santa

Stretneme sa pod stromom ombu : strhujúci príbeh zakázanej lásky /číta Jana Dolanská/ 1320 min.

historické romány

MONTGOMERYOVÁ, Lucy Maud   

Annine lásky 6. diel /číta Dagmar Jablonovská/ 780 min.

dievčenské romány

MONTGOMERYOVÁ, Lucy Maud

Annin vysnívaný domov 5. diel /číta Dagmar Jablonovská/ 540 min.

dievčenské romány

Neuveriteľné, ale skutočné 2. diel /číta Jozef Lapšanský/ 540 min.

skutočné príbehy

PATTERSON, James

A pavúk prichádza /číta Igor Makovický/ 840 min.

detektívne romány

PIAF, Édith

Môj život /číta Beáta Znaková/ 270 min.

autobiografia

PLUHAŘ, Zdeněk

O šiestej večer v Astórii /číta Dušan Szabó/ 1320 min.

spoločenské romány

PORUBČAN, Jozef

Apokalypsa /číta Jozef Lapšanský/ 210 min.

predpovede

RAJSKÝ, Milan

Na mieste činu /číta Dušan Rakšány/ 765 min.

slovenské poviedky

ŠŤASTNÝ, Peter, OTČENÁŠ, Igor

Hokej na dvoch kontinentoch /číta Jozef Lapšanský/ 1140 min.

hokej

TATARKA, Dominik

Prútené kreslá /číta Dušan Ružička/ 330 min.

slovenské romány

VUJITY, Tvrtko

Videl som peklo 2. diel /číta Peter Čižmár/ 690 min.

literatúra faktu

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím