Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - marec 2024

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

BACKMAN, Fredrik

Medveďovce /číta Igor Šabek / 941 min.

švédske romány

Peter po skončení profesionálnej hokejovej kariéry v Kanade sa vracia do rodných Medveďoviec, malého mesta, kde je len zima, tma a nezamestnanosť. Má v úmysle postaviť na nohy svoj materský klub, zložený z miestnych juniorov. Mestečko bojuje o prežitie a budúce úspechy hokejového tímu mu majú prinavrátiť hrdosť a zašlú slávu.

BACKMAN, Fredrik

My verzus vy /číta Igor Šabek/ 988 min.

švédske romány

Voľné pokračovanie Medveďoviec, ponúka pôsobivý opis pohnutých ľudských osudov a vzťahov v malom meste hlboko v lesoch, kde sa rivalita medzi Medveďovcami a susednou Zubrovkou mení na šialený boj o peniaze, moc a prežitie. Je to príbeh o lojálnosti, priateľstve a láske, ktorá je vždy rozhodujúca.

BACKMAN, Fredrik

Víťazi /číta Igor Šabek/ 1589 min.

švédske romány

Do malého mestečka uprostred severských lesov vtrhne veterná smršť. Trvá iba jedinú noc, ale jej dôsledky zmenia životy miestnych obyvateľov nepredvídateľným spôsobom. Víťazi je záverečným dielom trilógie Medveďovce. Je to príbeh o dvoch malých mestách hlboko v severských lesoch.

COBEN, Harlan

Chýbaš mi /číta Michal Novák/ 946 min.

americké romány

Kat na webovom zoznamovacom serveri nájde bývalého snúbenec Jeffa. V Kat sa rozhorí iskierka nádeje, či práve toto nie je okamih, keď sa pominú dávne tragédie a otvorí sa pred ňou nová budúcnosť. No len čo sa pokúsi nadviazať kontakt s mužom z profilu, oživená nádej sa rýchlo zmení na hrôzu. Postupne vychádzajú na povrch obludné zločinecké plány a ich korisťou sa stávajú tí najzraniteľnejší.

HAJDUKOVÁ, Michaela Ella

Sľub cisárovnej Sisi /číta Beáta Drotárová/ 1185 min.

slovenské romány

Amalia si vydraží nádherný toaletný stolík z 19. storočia. Nie je to jej prvá starožitnosť v byte, ale tento kúsok v sebe čosi ukrýva - zvláštnu čiernobielu fotografiu známej ženy a vyryté písmená A. D. Nie sú to však jediné záhady, ktoré so sebou nábytok priniesol. A tak sa vydáva na cestu po stopách cisárovnej Sisi.

LADD, Sarah E.

Starožitníkova dcéra : poklady Surrey 1. diel /číta Beáta Drotárová/ 713 min.

americké romány

Camille vedie otcovo starožitníctvo. Keď však starožitníctvo prepadne útočník a zraní ju, zjaví sa lekárnik Jonathan, ktorý ju ošetrí.  Do obchodu prišiel kvôli vzácnemu  rubínu, ktorý zmizol zo zbierky jeho otca. Akú úlohu zohrá ukradnutý rubín v ich rodiacom sa vzťahu a aké tajomstvá odhalí pátranie po tomto drahokame?

LADD, Sarah E.

Úsvit nad panstvom Emberwilde : poklady Surrey 2. diel /číta Beáta Drotárová/ 775 min.

americké romány

Isabel odvedie na panstvo jej tety pán Bradford. Tu spozná temnú stránku privilegovaného života, plného úkladov a intríg. Ba čo viac, z jej tety sa vykľuje panovačná žena. V jej blízkosti sa nevedno prečo stále zdržiava pán Bradford. Keď ju požiada aby sa zaňho vydala, zaplaví ju panika. Prečo ju nútia do sobáša s niekým, koho takmer nepozná, a aké je skutočné spojenie medzi ním jej tetou?

LAUČEK, Anton

Päť dní Vendelína Michajloviča /číta Igor Šabek/ 180 min.

biografie

Slovenský misionár Vendelín Javorka trpel v sovietskych koncentrákoch desať rokov. Autor ponúka čitateľovi päť dní zo života kňaza, prežitých na rôznych miestach. Stretávame sa s ním ako s mladým novicom, ako s rektorom pápežského kolégia Russicum, misionárom vyšetrovaným a mučeným sovietskou KGB, väzňom v sibírskom gulagu a po prepustení jezuitom.

LOGAN, T. M.

Do polnoci doma /číta Peter Lejko/ 900 min.

anglické romány

Oslava ukončenia školského roku spolužiakov sa nepredvídateľne zvrtne. Po oslave je nezvestné jedno dievča. Podozrenie polície a mienka niektorých dospelých sa obracia proti Connorovi. Jeho rodičia sú presvedčení, že ich syn sa do ničoho nenamočil. Snažia sa ochrániť syna a dokázať jeho nevinu, preto začnú na vlastnú päsť pátrať po tom, čo sa v tú sobotnú noc vlastne stalo.

NEWMAN, Paul

Neobyčajný život obyčajného muža /číta Gabriel Lukáč/ 630 min.

autobiografické spomienky

Paul Newman vo svojich memoároch úprimne opisuje celý svoj život: traumatické detstvo, kariéru, pitie, ale aj svoje najväčšie herecké roly, intímny život s Joanne Woodwardovou či svoje najvnútornejšie obavy, vášne a radosti. Newmanovo rozprávanie je silné, niekedy vtipné, inokedy bolestné, vždy však hlboko úprimné.

OKEOVÁ, Janette

Za búrkovými mrakmi /číta Miriama Fedorková/ 455 min.

kanadské romány

Henry sa po piatich rokoch ocitá na novom pracovisku, kde stretáva niekoho, kto mu pomáha vyrovnať sa s minulosťou. Henryho sestra Christine tiež odchádza z domu. V meste si nájde prácu a zamiluje sa do syna svojho bohatého šéfa. Boyd je osamelý mladík s uboleným srdcom, ktorý však nezdieľa Christininu silnú vieru. Vedie ju srdce na nesprávnu cestu?

OKEOVÁ, Janette

Než príde zajtrajšok /číta Miriama Fedorková/ 467 min.

kanadské romány

Christine a jej starší brat Henry vyrastali v milujúcej rodine. Teraz sa chystajú vyletieť z hniezda. Henry sa zamiloval a plánuje svadbu. Christine sa teší z bratovho šťastia, hoci ešte stále ju bolia jazvy po vlastnom stroskotanom vzťahu. Uprostred neistoty spôsobenej vojnou v Európe o ňu prejavuje záujem viacero nápadníkov. Bude ochotná vzdať sa snov o živote na milovanom severe v mene celoživotnej lásky?

PRONSKÁ, Jana

Naveky tvoja /číta Silvia Donová/ 555 min.

slovenské romány

Dvorná dáma kráľovnej Jany Neapolskej Hermína de Brie-Comte sa zamiluje do uhorského rytiera Matiasa z Borše. Ale ich láska netrvá dlho. Kráľovná Jana má totiž s Hermínou vlastné plány a je pevne rozhodnutá ich naplniť. Kvôli pomste neváha Hermíne a Matiasovi zničiť život. Je však láska dvoch milujúcich sŕdc dosť mocná?

RILEYOVÁ, Lucinda

Olivovník /číta Beáta Drotárová/ 1033 min.

írske romány

Helena nikdy neprezradila manželovi, ani Alexovi, synovi z predošlého vzťahu, kto je Alexovým otcom. Olivovník je dojímavý príbeh o tom, ako sa správame, keď sme primladí a nevieme riešiť životné situácie,  o tom, ako klamstvá podkopávajú ľudské vzťahy, ako môže pocit viny a zrady rozdeliť aj najbližších členov rodiny a priateľov.

ROŠKOVÁ, Simona

Odteraz neplačem /číta Silvia Donová/ 520 min.

slovenské romány

Ella žila iba s mamou. Keď jej matka nečakane ochorela,  Ellu to nezlomilo. Starala sa o ňu, až potom o seba. Jednoducho to prijala. Bola jej vďačná za to, že ju vychovala sama, bez otca. Dospela veľmi rýchlo, život sa s ňou nemaznal. Nikdy neplakala, až dovtedy, kým sa to stalo...

Pre deti a mládež

BERZEDI, Juraj, RÁCZOVÁ, Anita

Petra Vlhová : šibalka na lyžiach /číta Slavomíra Fulínová/ 55 min.

slovenské príbehy

Keď sa dnes povie Petra Vlhová, každý vie, že na štarte stojí šampiónka. No nie každý vie, že kým sa ňou stala, musela sa boriť s prekážkami a nečakanými ťažkosťami. Knižka pútavo a s vtipom hovorí o tom, ako sa z malých detí stávajú veľkí hrdinovia. Deti motivuje k tomu, aby sa nevzdávali a robili to, čo milujú.

DODOKOVÁ, Zuzana

Lukášove trampoty /číta Peter Olejár/ 116 min.

slovenské príbehy

Dvanásťročný Lukáš prechádza náročným obdobím dospievania. Mladšia sestra aj rodičia mu lezú na nervy, najradšej trávi čas vo svojej izbe. V škole síce nerozumie učiteľom a spolužiaci občas tiež zazerajú, ale má zmysel pre pointu a chrlí trefné poznámky. Odkiaľ ich berie? Zbožňuje čítať staré grécke báje a povesti. A po najväčšom hrdinovi antického sveta dokonca získal prezývku.

HLAVATÁ, Dana

Agátka, kam letíš? /číta Kristína Bertičová/ 92 min.

slovenské príbehy

Agátka je neposedné dievčatko, ktoré si robí, čo chce. Neposlúcha, odvráva, vystrája a myslí si, že ma svete nie je nikto dôležitejší ako ona. No len do chvíle, keď sa jej prihodí čosi nevídané. Za jej ryšavé vrkôčiky ju schmatnú dve hviezdičky a unesú ju! Že kam? Všade tam, kde je svet iný ako Agátkin.

TARAKSON, Stella

Kúzelná zvieracia kaviareň : Myšací domovník /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 85 min.

austrálske príbehy

Ellie sa s mamou presťahujú do starého domu. Chcú si otvoriť mačaciu kaviareň, ale najskôr musia v dome privítať nových nájomníkov. Ellie sa nechce o nové bývanie deliť s nikým cudzím, ani so susedom Blakeom. Potom však spolu objavia zázračný starý telefón a myš, ktorá ich chce dostať z ich domu. Ellie a Blake musia spojiť sily a vymyslieť, čo s tým.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

HARTOVÁ, Danielle

Dohoda 1. diel / 3 zv.

slovenské romány

Rodinná firma je blízko krachu a otec v snahe ochrániť svoje tri dcéry siaha po poslednej možnosti. Jednu z nich musí vydať za syna riaditeľa nadnárodnej korporácie. Ian si však kladie svoje podmienky. Nadya sa proti tejto dohode búri a je presvedčená, že sa nenechá zlomiť rozmaznaným synáčikom bohatého finančníka. Čoskoro ju začne priťahovať ako magnet. Bude tancovať tak, ako jej bude on pískať?

HARTOVÁ, Danielle

Dohoda 2. diel / 3 zv.

slovenské romány

Nadya sa snaží spamätať z nešťastia, ktoré ju postihlo, ale so svojim budúcim manželom, Ianom sa jej to príliš nedarí. Dohoda, ktorú uzavrel jej otec stále platí, a aby zachránila svoju rodinu je rozhodnutá dodržať jej podmienky. Uvedomuje si, že sa musí popasovať s neprajníkmi, ktorí by ju najradšej videli na samom dne.

HORST, Jørn Lier, ENGER, Thomas

Jazvy / 4 zv.

nórske romány

Bývalý policajný vyšetrovateľ Alexander Blix je odsúdený za usmrtenie dcérinho vraha. Vo väzení sa dostane do potýčky s odsúdeným Reem. V Nemecku ujde z väzenia vrah Walter. Ree čaká na prepustenie po odsedení si trestu. Pred väzením na neho čaká Samanta. Novinárka Emma začne pátrať po príčinách prečo nemecký vrah mieri práve do Nórska, aké je prepojenie medzi Samantou, Reem a Walterom.

HOOVEROVÁ, Colleen

Všetky tvoje prednosti / 4 zv.

americké romány

Quinn a Graham si navzájom prisahali lásku, veriac, že všetky nepriazne osudu prekonajú spoločne. Dokonalú lásku však ohrozuje nedokonalé manželstvo. Životy manželov sa od seba vzďaľujú, sny o založení rodiny sa stávajú nedosiahnuteľnými. Prestať či neprestať bojovať za spásu manželstva, ktoré malo trvať večne?

HOOVEROVÁ, Colleen

Začína sa to nami / 4 zv.

americké romány

Lily a jej bývalý manžel Ryle sa práve dohodli na starostlivosti o dcéru Emerson, keď Lily na ulici nečakane natrafí na svoju prvú lásku Atlasa. Neváha a prijme Atlasovo pozvanie na rande. Neteší sa však dlho. Uvedomí si, že hoci s Rylom už nie sú manželia, ešte vždy má miesto v jej živote. A Ryle zas nestrpí Atlasa v blízkosti svojej dcéry a bývalej manželky.

LAUČEK, Anton

Iba srdce / 2 zv.

biografické príbehy

Autor v piatich kapitolách chronologicky sledujúcich život Jána Hudeca ukazuje, ako bolo jeho srdce postupne formované a napĺňané kňazskou obetou. Kapitoly mapujú život hlavného protagonistu, počnúc jeho detstvom, následne seminárnymi štúdiami, misionárskym pôsobením a nakoniec návratom do rodných Chlebníc.

NEWSONOVÁ, Louise

Pripravená na menopauzu / 2 zv.

populárno-náučné publikácie

Zdá sa vám, že v poslednom čase nie ste vo svojej koži? Pociťujete návaly tepla, bolia vás kĺby, v noci sa často budíte, bývate často podráždená a zhoršila sa vám pamäť? Dezinformácie, ktoré sú ešte stále okolo menopauzy, spôsobujú, že na ňu nie sme dostatočne pripravené. Dr. Louise Newsonová nám pomocou najnovšieho výskumu poskytne odborné rady a praktické tipy, ako toto obdobie prežiť.

Pre deti a mládež

CHAPMANOVÁ, Linda

Mesační jazdci : Búrkový žrebec / 1 zv.

anglické príbehy

Kalini sa pripojí k jazdeckej škole Mesačné stajne, no nepozná tajomstvo poníkov, ktorí majú čarovnú moc. Keď zvláštna búrka spôsobí v meste spúšť, Amara a ostatní Skutoční jazdci majú podozrenie, že v tom majú prsty Noční jazdci. Keď sa však zistí, že zlé počasie spôsobil vystrašený Búrkový kôň, práve Kalini môže byť kľúčom k jeho záchrane...

Leporelo pre najmenších / 1 zv.

publikácie pre deti

Leporelo pre najmenších - ovocia, zeleniny, tvarov, častí tela, zvierat a dopravných prostriedkov.

Mimoni 5-minútové rozprávky / 1 zv.

americké rozprávky

Prečítajte si, ako Mimoni prichystali narodeninovú oslavu pre grófa Drakulu, čo zažili na prázdninách pri mori, ako sa zabývali u zloducha Grua, či o tom, ako ukradli Mesiac.

PAGLIA. Isabella

Škatuľka / 1zv.

talianske rozprávky

Jedného rána sa v lese objaví tajomná škatuľka s dvoma dierkami, cez ktoré dve vystrašené očká pozorne sledujú, čo robia lesné zvieratká. Nikto nevie, ako sa škatuľka do lesa dostala. Odkiaľ prišla? Kto sa v nej ukrýva? A prečo? Jedno je isté: ten niekto odtiaľ nechce vyjsť.

Písmenkár : publikácia na nácvik písania písmen latinky / 1 zv.

publikácie pre deti

Publikácia na nácvik písania písmen latinky.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

COOPER, James Fenimore

Priekopníci /číta Dušan Ružička/ 630 min.

romány dobrodružné pre deti a mládež

DELINSKY, Barbara

Jeffov tieň /číta Gabriela Palubová/ 1080 min.

spoločenské romány

DOSTOJEVSKIJ, Fiodor Michajlovič

Bratia Karamazovovci 1. diel /číta Igor Šabek/ 990 min.

ruské romány

DOSTOJEVSKIJ, Fiodor Michajlovič

Bratia Karamazovovci 2. diel /číta Igor Šabek/ 1830 min.

ruské romány

ENGELHARD, Jack

Neslušný návrh /číta Dušan Ružička/ 510 min.

spoločenské romány

GURKA, Stanislava

Doloroso /prevzaté/ 90 min.

rozhlasové hry

JANŠÁK, Štefan

Brány do dávnoveku /číta Igor Šabek/ 780 min.

slovenské romány

McBAIN, Ed

Hluchý nám to osladí /číta Igor Makovický/ 390 min.

detektívne romány

MEINCK, Willi

Zánik jaguárích bojovníkov /číta Ľuboš Záhon/ 810 min.

nemecké romány

MERLE, Robert

Malevil /číta Igor Makovický/ 1260 min.

sci-fi romány

Odpusť mi Nataša

/prevzaté/ 90 min.

náboženské poviedky

SAINT BRIS, Gonzague

Slzy slávy : neslávne osudy slávnych žien /číta Nora Selecká/ 720 min.

životopisné romány

STEELOVÁ, Danielle

Tlkot srdca /číta Beáta Drotárová/ 780 min.

romány pre ženy

STEJSKAL, Jarýk, VRANKA, Milan

Zabudni na Everest : Tri osemtisícovky – Lhoce Šar, Dhaulágiri, Čho Oju a jedna, tá najvyššia, nevylezená /číta Igor Šabek/ 570 min.

cestopisné romány

ZELINKA, Milan

Povesť o strýkovi Kenderešovi /číta Dušan Szabó/ 360 min.

humoristické poviedky

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
21%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
20%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
19%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
17%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
23%
Hlasovalo: 884
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím