Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - november 2018

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ARLIDGE, M. J.

Keď čert nespí / číta Michal Novák / 631 min.

anglické detektívne romány

V zašitom nočnom klube Raj bolesti, kde každý môže byť na chvíľu sám sebou, sa stretáva uzavretá komunita. Klientela je pestrá, diskrétnosť je preto zákonom. Útočisko však naruší vrah a na mieste zostane jeden mŕtvy.

AUSTEN, Jane

Emma / číta Jana Dolanská / 1144 min.

anglické romány

Úspešný román z prostredia anglickej „lepšej spoločnosti“ 19. storočia, kde čas plynie pomaly a porušenie spoločenských konvencií je neodpustiteľnou chybou, kde city a vzťahy medzi mladými ľuďmi výrazne ovplyvňuje výška majetku a ich zväzky sú často výsledkom osobných obetí a kompromisov.

BREŽNÁ, Irena

Postrehy emigrantky. Eseje, prózy, reportáže / číta Jana Dolanská / 366 min.

slovenské prózy

Texty prinášajú rozmanité témy prepojené premýšľavo esejistickým, hravo poetickým a zároveň reportážne konkrétnym uvažovaním o zneužívaní, ale aj o využívaní moci, o strachu z inakosti.

CAGÁŇ, Bohdan

Maskáčové príbehy / číta Michal Novák / 317 min.

slovenské príbehy

Zážitky z vojenčiny bývajú často zdrojom bizarných príhod. Budúci výsadkári žijú dva životy – jeden pod dohľadom veliteľov a druhý v prerušenej línii súkromia. Občas ide o život, občas skončí sa veľká láska, ale život pokračuje, až do vytúženého civilu.

ČERVENÁK, Juraj

Bohatier. Horiaca ríša. Tretia kniha / číta Igor Šabek / 892 min.

slovenské historické romány

Chazarská ríša niekoľko storočí ovládala pobrežia Kaspického mora a dolný tok Volgy a Donu. Jej sláva sa však chýli ku koncu. Kyjevský knieža Svjatoslav túži posunúť hranice svojho mocnárstva a otvoriť si prístup k bohatým južným krajinám.

DÁN, Dominik

Cigaretka na dva ťahy / prevzaté / 630 min.

slovenské detektívne romány

V polovici deväťdesiatych rokov sa aktivizovalo nielen podsvetie, ale ich metódy sa pokúsili napodobniť aj iní. Na jar 1995 sa chlapcom z oddelenia vrážd dostal na stôl prípad vodiča dodávky – chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie mŕtvoly, ťažký kriminálny zločin.

DÁN, Dominik

List zo záhrobia / prevzaté / 660 min.

slovenské romány

V roku 1990 sa začína nová éra v dejinách nášho štátu, staré socialistické štruktúry sa rúcajú, nastupuje demokracia so všetkými kladnými aj zápornými dopadmi na bežných ľudí, policajtov nevynímajúc. Na otázku, komu svitá na lepšie časy, zatiaľ nevie odpovedať nikto, všetko ukáže budúcnosť.

GREGORY, Philippa

Druhá Boleynová / číta Miriama Fedorková / 1500 min.

biografické romány

Dve sestry súperia o to najcennejšie. O lásku a kráľa. Kráľovná Katarína upadá do nemilosti, lebo Henrichovi neporodila vytúženého syna. Na dvor prichádzajú Mary Boleynová a jej sestra Anna. Ich rodina túži po moci a pre svoj cieľ neváha bezohľadne využívať dcéry. Mary sa vydá, no stane sa kráľovou milenkou a porodí mu dcéru a syna. Kráľov záujem o ňu chladne a zatúži po jej sestre Anne. No tej ide o viac ako o postavenie milenky.

JANOVSKÁ, Zuzana

Dilemy obyčajných žien / číta Antónia Kurimsky-Oľšavská / 420 min.

slovenské romány

Príbeh troch generácií žien z jednej rodiny, ktoré stoja pred zásadnou voľbou. Etela, jej matka Ilona i dcéra Paulína sa musia rozhodnúť a vybrať: buď sa budú riadiť srdcom a zvyšok rodiny i susedia ich odsúdia, alebo podľahnú tlaku okolia a ich nádej na šťastný život sa nadobro rozplynie.

KARJEL, Robert

Africká misia / číta Dušan Kubaň / 982 min.

švédske romány

Na strelnici v džibutskom hlavnom meste ktosi zastrelil švédskeho poručíka. Priamo v Afrike má jeho smrť vyšetriť agent švédskej tajnej služby Ernst Grip. Nemôže sa zbaviť dojmu, že mu o priebehu udalosti všetci klamú.

LESNÁ, Ľuba

Tisícročná žena / číta Jana Dolanská / 652 min.

slovenské romány

Výpovede štyroch hrdiniek, ktoré neboli len dcérami či manželkami, i keď sa to tak na prvý pohľad môže zdať. Všetky majú jedno spoločné túžbu pravdivo a dôstojne prežiť svoj život. Všetky sú obvinené zo zločinov, ktoré nespáchali, alebo bojujú proti nepriateľskej a nespravodlivej štátnej mašinérii.

MAY, Karl

Púšťou / číta Igor Šabek / 1141 min.

nemecké dobrodružné romány

Kara ben Nemsi (na amerických prériách známy pod menom Old Shatterhand) pri púti cez Saharskú púšť spozná verného sluhu a dobrého priateľa Halefa Omara. Spolu sa plavia po Níle, navštívia posvätné Islamské mestá v Arábii i biblické mestá v Mezopotámii. Počas dobrodružných ciest prenasledujú vrahov, usvedčia únoscu, ujdú pirátom, bojujú v kmeňovej vojne, dostanú sa medzi uctievačov diabla...

PASSIGOVÁ, Kathrin – SCHOLZ, Aleks

Lexikon nevedomosti. Na čo dodnes niet odpovede / číta Jana Dolanská / 364 min.

populárno-náučné publikácie

Prečo vlastne spíme? Ako mačky pradú? Prečo lepidlo lepí? Ako vznikol život na Zemi? Prečo sa stromové listy na jeseň farbia do červena? Čo je guľový blesk? Nikto nepozná definitívnu odpoveď na tieto otázky. Táto kniha vás pozýva na fascinujúcu cestu svetom nezodpovedaných otázok.

SHAKESPEARE, William

Rómeo a Júlia / číta Igor Šabek / 265 min.

divadelné hry

Verše o nesmrteľných milencoch zo Shakespearovho veľdiela Romeo a Júlia, ktoré nebolo vytvorené iba pre javisko, ale je aj nádherným čitateľským zážitkom.

SOKOL, Ondrej

Ako som vozil Nórov / číta Michal Novák / 606 min.

slovenské humoristické romány

Voziť Nórov v MHD nie je len tak! Jednak je tam oveľa väčšia zima ako na Slovensku a podľa Ondrejovho písania aj oveľa väčšia sranda. Ak očakávate, že sa dozviete informácie z geografických a demografických rozdieloch a nórskych zvyklostiach máte čiastočne pravdu. Akurát, že ich nemusíte postrehnúť, pretože sa budete práve smiať na jeho neopakovateľných a trefných prirovnaniach.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

Waltari, Mika

Karin Mansová / číta Jozefína Ondrejčáková / 600 min.

historické romány

Scerbanenco, Giorgio

Masakra / číta Igor Makovický / 420 min.

detektívne romány

Scerbanenco, Giorgio

Raz ťa vezmem k moru / číta Igor Makovický / 270 min.

detektívne romány

Summers, Anthony

Bohyňa / číta Marta Konôpková / 1170 min.

životopisné romány

Kele, František

Severný pól / číta Alfréd Swan / 720 min.

cestopisné romány

Strasser, Todd

Dobrý synček / číta Igor Makovický / 390 min.

spoločenské romány

Cook, Robin

Osudná liečba / číta Nora Selecká / 990 min.

romány z lekárskeho prostredia

Thiery, Alain

Doktor Tillac / číta Igor Makovický / 870 min.

romány z lekárskeho prostredia

Benzoni, Juliette

Marianne a Turan bej 6 / číta Beáta Drotárová / 630 min.

historické romány

Benzoni, Juliette

Mariannin návrat 7 / číta Beáta Drotárová / 750 min.

historické romány

Vitamín C pre dušu ženy / číta Mária Palúchová / 540 min.

skutočné príbehy

Rendellová, Ruth

Korene zla /číta Igor Makovický / 1100 min.

detektívne romány

Thoma, Helga

Nemilované kráľovné / číta Nora Selecká / 630 min.

historické romány

Sparks, Nicholas

Osudová zákruta / číta Peter Čižmár / 720 min.

spoločenské romány

Hünermann, Wilhelm

Mních medzi vlkmi / číta Peter Lejko / 720 min.

náboženské romány

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

BALAŽOVJECH, Ivan

Spomienky lekára / 3 zv.

slovenské biografické romány

Plnokrvné čítanie, vážne i humorné, o lekárovi kardiológovi, ktorý celý svoj život zasvätil pacientom, vede, rodine a priateľom.

BENKOVÁ, Jana

Čip / 3 zv.

slovenské romány

Novinárka Simona si upratala život, vydala sa za milovaného Olivera a odolala sa bláznivému pokušeniu v podobe šarmantného suseda Daniela. Lenže ani ten najväčší optimista a chápavý partner, akým Oliver je, nemôže očakávať, že jeho akčná manželka bude pokorne sedieť v redakcii pri počítači.

BUSSI, Michel

Mama klame / 6 zv.

francúzske romány

Trojročný Malone tvrdí školskému psychológovi Vasilovi, že jeho mama nie je jeho skutočná matka,  aj keď sa zdá, že to nie je možné, psychológ mu verí. Lenže pamäť dieťaťa je nestála a spomienky rýchlo miznú.

BUSSI, Michel

Vážka / 6 zv.

francúzske romány

Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou... 

GULIK Van, Robert

Červený pavilón / 3 zv.

holandské detektívne romány

Slávny vyšetrovateľ sudca Ti opäť ožíva v napínavých fascinujúcich príbehoch, kde je zločin dômyselne skĺbený s hlbokou múdrosťou a malebným koloritom starej Číny. Pri vyšetrovaní smrti krásnej kurtizány, údajnej samovraždy známeho akademika a tajomstva pavilónu, v ktorom je ubytovaný, odhaľuje súvislosti siahajúce do dávnej minulosti, v ktorých hrajú úlohu najmä ľudské city a osudová vášeň.

HAVRAN, Michal

Agent s pasom diplomata / 4 zv.

slovenské biografické romány

Richard Švehla bol môj priateľ. Začal ako československý diplomat, no stal sa americkým špiónom. Pracoval pre CIA. Nezradil vlasť, iba prebehol na druhú stranu... Dej knihy sa pridržiava faktov a je zasadený do chronológie, kontextu a súvislostí prevratnej doby.

JELLOUN, Tahar Ben

Manželstvo pre potešenie / 3 zv.

marocké romány

Amir, úspešný obchodník vo Feze, je ženatý a má štyri deti. Každý rok cestuje cez púšť do Senegalu po nový tovar. Tam sa zoznámi s Nabou a aby ako silno veriaci moslim nemusel žiť v hriechu, uzavrie s touto ženou „manželstvo pre potešenie“, ktoré islam veriacim povoľuje. Nabou mu porodí dvojčatá-chlapcov, jedného bieleho, druhého čierného.

KOMOROVÁ, Mariana

Väzni lásky / 2 zv.

slovenské romány

Príbeh je plný viery a nádeje, že láska a dobrota sú predsa len tie najsilnejšie a najhodnotnejšie city človeka, ktoré sú v každej situácii tie najdôležitejšie.

MOYESOVÁ, Jojo

Čo bolo potom / 6 zv.

anglické romány

Pokračovanie románu Predtým som ťa poznala.

PROCTOROVÁ, Candice

Milujem ťa / 6 zv.

anglické ľúbostné romány

Nezabudnuteľný príbeh o strate nevinnosti a víťazstve odvahy a lásky. Krásna a cnostná dievčina Gabrielle Antoinová, ktorá vyrastala v kláštore ako sirota, sa jedného dňa dozvie, že sa stala dedičkou majetku v baníckom mestečku Central City.

SEMPLEOVÁ, Maria

Kam si zmizla, Bernadette / 5 zv.

americké romány

Nedbanlivo vtipná kniha o dievčati, ktoré na vlastnú päsť pátra, kam sa podela jej matka. Bernadette Foxová zmizla po tom, čo jej pätnásťročná dcéra Bee priniesla zo školy samé jednotky a začala sa dožadovať sľúbenej odmeny: rodinného výletu do Antarktídy.

ŠULKOVÁ, Jana

Skús to znova / 3 zv.

slovenské romány

Sedemnásťročná Nataša má síce trochu iný život ako jej rovesníci, no napriek tomu pokojný. Jedného večera, keď sa vracia domov z tréningu baletu, sa stane niečo, čo spustí sled mnohých nepredvídateľných udalostí. Jej život sa razom mení, až sa obráti úplne hore nohami, a to najmä preto, že doň vstúpi záhadný a drzý Adam, ktorý je pre ňu čím ďalej, tým viac príťažlivý.

URBANÍKOVÁ, Evita

V lete ti poviem, ako sa mám / 3 zv.

slovenské romány

Tri manželské páry, jedna právnička, spojené spoločnou minulosťou. Stačí polrok a v ich životoch sa všetko zmení. Lebo tajomstvá prekračujú prahy ich domovov.

VARGA, Viktor

Z Karibiku do Patagónie. 13 000 (kilometrov) zážitkov / 4 zv.

slovenské cestopisy

V tejto knihe sa dozviete, ako to bez ovládania španielčiny a s batohom na chrbte dopadlo. Ak som náhodou v nejaký deň práve nevystúpil na šesťtisícovku v Bolívií, nekúpal sa s anakondami a piraňami v Ekvádore, neprešiel pešo 120 kilometrov v čílskych Andách, netancoval na kolumbijskej svadbe, nejedol morské prasiatko v Peru, alebo sa neprechádzal s tučniakmi v Argentíne, tak som si vymyslel hŕbu aktivít.

Pre deti a mládež

NIELSENOVÁ, Janka

Zdravie na tanieriku / 1 zv.

básničky pre deti

Básničky o ovocí: banán, mandarínka, pomaranč... 

NUI, Sara

Rozprávky zo starých čias / 1 zv.

slovenské rozprávky

Rozprávky pre deti a niektorých dospelých, v ktorej  sa autorka inšpirovala Andersenom a Dobšinským. Keď už mala napísané romániky pre deti, premenovala ich na Rozprávky zo starých čias, lebo sa v nich opierala o starých rozprávkarov.

TURAN, Ján

Zo zlatého krčiažteka / 1 zv.

poézia pre deti

Rozsiahla kniha poézie pre deti.

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím