Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - november 2021

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ANTAL, Milan

Tyfór /číta Michael Szatmary, Stano Staško, Ondrej Rosík/ 80 min.

slovenské príbehy

Keď si partia nevidiacich ide posedieť, vždy sa napokon dostane k vtipom. Tie najlepšie sú práve z ich prostredia. Preto vznikla myšlienka, že by bola škoda na takéto vtipy zabudnúť. Nevidiaci pán Milan Antal sa podujal ich zozbierať a dať ich do ucelenej brožúrky, pretože humor často pomáha prekonávať rôzne životné situácie...

AUCI, Stefania

Floriovci : nekorunovaní králi Sicílie /číta Igor Šabek/ 1008 min.

talianske romány

Od začiatku 19. storočia až do polovice 20.storočia prevzala postupne rodina Floriovcov vládu nad Sicíliou. Cieľavedomí, ambiciózni a dôvtipní Floriovci boli odhodlaní stať sa bohatšími a mocnejšími než ktokoľvek iný. Strhujúce rozprávanie o nekorunovaných kráľoch Sicílie sleduje tri generácie známej talianskej dynastie Floriovcov od ich skromných začiatkov až na vrchol hierarchie.

BROWN, Sandra

Podlé úmysly /číta Lucia Hrašková/ 818 min.

americké romány

Emory Charbonneauová sa rozhodne stráviť víkend v horách a pripraviť sa na maratón. Ide bez manžela, s ktorým sa pred odchodom pohádala. Bežecká trasa cez vysokohorský terén nie je jednoduchá, no Emory má výbornú kondíciu. Odrazu sa však preberie v zrube neznámeho muža. Tvrdí, že ju našiel ležať na horskom chodníku v bezvedomí. Kto je tajomný neznámy a prečo neodviezol Emory do nemocnice? Bol jej pád nehoda, alebo sa v lese skrýval niekto s podlým úmyslom?

CRICHTON, Michael

Veľká vlaková lúpež /číta Peter Lejko/ 720 min.

americké romány

V polovici devätnásteho storočia sa v Londýne jedni kúpu v okázalom bohatstve, iní sa plahočia v odpudzujúcej špine a biede. Medzi obidvoma extrémami sa s dokonalou ľahkosťou pohybuje tajuplný džentlmen. Bohatý, príjemný a vynachádzavý Edward Pierce si berie na mušku tých, čo netrú núdzu, spriadajúc pritom zločin storočia. Komu by čo i len napadlo, že džentlmen z lepšej spoločnosti môže zosnovať takú trúfalú lúpež?

DAHL, Arne

Lovec /číta Dušan Kubaň/ 892 min.

švédske romány
Keď bez stopy zmizne len pätnásťročná Ellen, vyšetrovateľ Sam je jediný, kto je presvedčený o tom, že sa stala obeťou sériového vraha. Púšťa sa do nebezpečného pátrania, ktoré ho privádza na stopu záhadnej ženy z jeho minulosti. Ani netuší ako a sám sa stáva lovcom i podozrivým v tejto nebezpečnej hre, ktorá vyplavuje z jeho minulosti dlho pochovaných démonov. Podarí sa nakoniec Samovi vypátrať vraha?

FOLLETT, Ken

Prah večnosti /číta Lukáš Šepták/ 2715 min.

anglické romány

Sága Storočie predstavuje uzavretý román. Osudy hrdinov z Východu a zo Západu sa navzájom prelínajú na pozadí spoločenských a politických premien. V treťom diele Prah večnosti autor sleduje ďalšiu generáciu uprostred sociálnych, ekonomických a politických nepokojov v rokoch 1960 – 1990. Zažijeme s nimi boj za ľudské práva, vojnu vo Vietname, postavenie Berlínskeho múra, karibskú krízu a ľadové ovzdušie studenej vojny.

GERBEL, Juraj

Príliš neskoro /číta Igor Šabek/ 940 min.

slovenské romány

Únos dieťaťa – najväčšia nočná mora každého rodiča. Uvidím ho ešte niekedy? Budem ho ešte niekedy môcť pohladiť, pobozkať, objať? Čo mám teraz robiť? Zbitý otec; zúfalá matka; nezvestný syn – a doposiaľ iba jedna jediná požiadavka zo strany únoscov: žiadna polícia. On však k polícii nepatrí. Andrej Bojar. Kedysi obávaný vymáhateľ gangov a majster thajského boxu v Bangkoku.

MAY, Karl

Satan a Judáš /číta Michal Novák/ 1098 min.

nemecké romány

Bratia  Meltonovci v túžbe po peniazoch a majetku sa správajú judášsky nielen k svojim nepriateľom, ale aj k pomocníkom a najmä voči sebe navzájom. Meltonovcom by však ničomné plány určite vyšli, keby sa im do cesty nepostavili Old Shatterhand, Vinetou a lord Emery Bothwell. V snahe zachrániť nevinných a nastoliť spravodlivosť prenasledujú Meltonovcov v Mexiku, Afrike i Severnej Amerike...

PIGULA, Juraj

Žiť ako svätý Jozef : inšpirujte sa láskavosťou, spravodlivosťou, mužskosťou a vierou svätého Jozefa /číta Jozef Lapšanský/ 513 min.

úvahy

Kniha Žiť ako svätý Jozef nám pomôže ešte viac spoznať tvár „tejto mimoriadnej postavy, ktorá je taká blízka každému z nás“, nechať sa osloviť jeho láskavosťou, spravodlivosťou a vierou, inšpirovať sa cnosťami tohto svätca. Kniha ponúka zamyslenia pápeža Františka a sedem výnimočných pohľadov slovenských kňazov na svätého Jozefa, ako aj modlitby, ktoré nám pomôžu vstúpiť s ním do dialógu.

REUSS, Gustáv

Hviezdoveda, alebo, Životopis Krutohlava, čo na Zemi, okolo Mesiaca a Slnka skúsil a čo o obežniciach, vlasaticiach, pôvode a konci sveta vedel /číta Igor Šabek/ 470 min.

slovenské romány

Gustáv Reuss v Hviezdovede vysiela svojho hrdinu Krutohlava obrím teplovzdušným balónom z Muráňa rovno na Mesiac. Sčasti dobrodružný príbeh, sčasti popularizačná príručka je originálnym záznamom poznatkov z astronómie, geografie a fyziky. Je ale predovšetkým svedectvom neopakovateľnej sily fantázie, vychádzajúcej z ľudových povestí a rozprávok, ktoré Gustáv Reuss s bratom a otcom zbierali v oblasti Gemera.

Pre deti a mládež

ARMENTROUT, Jennifer L.

Buď so mnou /číta Katarína Turčanová/ 840 min.

americké romány

Teresa prežíva ťažký rok. Ukončila vyčerpávajúci vzťah a zamilovala sa do bratovho najlepšieho kamaráta Jasa. Jej sľubnú kariéru tanečnice ohrozuje zranenie, preto musí prejsť na plán B - štúdium na univerzite. Chce presvedčiť Jasa, že ich vzťah má budúcnosť. Jase si ale uvedomuje čo má v jeho živote prednosť. Na vzťah jednoducho nie je vhodný čas. Prečo len nedokáže dostať z hlavy dievča, ktoré môže všetko pokaziť?

POLÁKOVÁ ŠINKA, Adriana

Dôchodca Ricki : neuveriteľné dobrodružstvá roztomilej čivavy /prevzaté/ 104 min.

slovenské príbehy

Čivava Ricki je veľký-preveľký dobrák, ktorého má každý rád. Je to veľký labužník, ktorý by zjedol všetko, čo nezje jeho. Napriek tomu je to múdry, občas tvrdohlavý psík, ktorý stále zažíva rôzne neuveriteľné príbehy. Napríklad prečo by nešiel do cirkusu, kde vystupujú zvieratá, alebo na oslavu Halloweenu?

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

COBEN, Harlan

Nevzdávaj sa / 5 zv.

americké romány

Život detektíva Dumasa, zvaného Nap, sa navždy zmenil v poslednom ročníku strednej školy. Jeho brata Lea a priateľku Dianu vtedy našli mŕtvych na železničnej trati a jeho láska Maura bez vysvetlenia zmizla. Teraz, po pätnástich rokoch, v aute podozrivého z vraždy nájdu Maurine odtlačky a Nap sa vydáva na cestu za odpoveďami.

 

DOVLATOV, Sergej

Kufor / 2 zv.

ruské poviedky

Hlavným hrdinom autobiografických poviedok Sergeja Dovlatova je obyčajný kufrík, s ktorým autor v roku 1978 opustil Sovietsky zväz a emigroval do USA. Znova ho objaví až sedem rokov po emigrácii ukrytý pod posteľou a v ňom zopár starých harabúrd – celý absurdný majetok, s ktorým opustil svoju vlasť. Kôpka vecí a vecičiek v ňom vyvolá spomienky na život v ZSSR. Každá vec je pre autora zdrojom spomienok, v každej sa ukrýva jeden príbeh. 

NEUER, Václav

Uplakaná jeseň / 5 zv.

slovenské romány

V starom vojenskom bunkri objavia mŕtvolu dobitého mladíka. V parku zasa mŕtvu školáčku. Jedna vražda surová a druhá chladnokrvná a na prvý pohľad profesionálne dotiahnutá do konca. Ledecký sa s tímom rozbehne po horúcej stope. Dni plynú a v nemocničnom výťahu sa nájde ďalšie telo. Kriminalisti sa napriek všetkým slepým uličkám nakoniec predsa len dostanú k vrahovi. Ale odhaliť ešte neznamená dokázať. Kto podstúpi riziko, aby získal potrebné dôkazy?

 

OLRINKOVÁ, Lucia

Ako slaný karamel / 3 zv.

slovenské romány

Ema si žije spokojne vo svojej bubline. Všetko sa však zmení, keď sa s ňou rozíde frajer a príde o prácu. Začne hľadať prácu, ale pracovné ponuky sa jej však podozrivo vyhýbajú. Aj keď má vysokoškolský titul, začne pracovať ako gazdiná u neznesiteľného advokáta. Cez víkendy pečie zákusky. Onedlho ju už ľudia prezývajú „Madam Koláčová“, ktorá vyrába famózne sladkosti. Z advokáta, ktorý sa zo začiatku tváril ako boh pomsty sa stáva priateľský šéf. Kto je tento muž? Stretli sa už niekedy?

 

POPLUHÁROVÁ, Ivana

Len raz / 3 zv.

slovenské romány

Nela, Alica, Diana. Tri kamarátky, ktoré to ťahajú  spolu už od strednej školy. Ani jedna z nich nemala ľahký osud. Najťažšie to mala Nela, ktorá prišla pri tragickej nehode o svoju lásku a otca svojho dieťaťa. Nočné mory ju sužujú aj po roku, ale pred okolím to tají. Zhoda náhod ju privedie do situácie, ktorej ako zlomená žena nedokáže odolať. Stalo sa to len raz. Ale ovplyvní to životy všetkých...

 

RIES, Michala

Na love / 5 zv.

slovenské romány

Pokračovanie románu Na úteku. Stretli sa v nesprávnom čase, ich láska nevydržala. Júlia nedokázala čeliť vlastnej zrade ani intenzite citov k Adamovi. Tentoraz sa na úteku zastaví a rozhodne sa vyrovnať s minulosťou. Chce ju uzavrieť a pohnúť sa ďalej. Keď sa však s Adamom opäť stretnú, nič sa neuzavrie, práve naopak, jej láska vzplanie. Dokáže ho Júlia presvedčiť, aby im dvom dal druhú šancu?

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

ANDREAS, Peter

Zajtra to môže byť pravda /číta Dušan Szabó/ 390 min.

proroctvá

DELBÉEOVÁ, Anne

Osud jednej ženy /číta Mária Palúchová/ 870 min.

životopisné romány

DEVERELL, William

Ihly /číta Dušan Ružička/ 780 min.

detektívne romány

FÁBRY, Rudolf

Tak chutí svet /číta Anton Kaščák/ 690 min.

slovenské romány

GRAHAM, Billy

Nádej pre utrápené srdce /prevzaté/ 120 min.

spoločenské romány

GRAY, John

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše : praktická príručka na zlepšenie partnerských vzťahov /číta Vlado Bálint/ 660 min.

manželstvo

GRAY, John

Mars a Venuša navždy spolu : ako dosiahnuť, aby nám láska vydržala čo najdlhšie /číta Mária Palúchová/ 570 min.

psychológia osobnosti

HRONSKÝ, Jozef Cíger

Svet na trasovisku /číta Igor Šabek/ 1350 min.

slovenské romány

JABLONICKÝ, Jozef

Glosy o historiografii SNP : zneužívanie a falšovanie dejín SNP /číta Igor Šabek/ 420 min.

Slovenské národné povstanie

KUBELKOVÁ, Susanna

Konečne po štyridsiatke : zrelej žene patrí svet /číta Nora Selecká/ 510 min.

romány pre ženy

LÁNIK, Jozef

Čo Dante nevidel /číta Imrich Fábry/ 720 min.

slovenské romány

LEVIN, Ira

Vrah vo vežiaku /číta Igor Makovický/ 450 min.

horor

MAREC, Anton

V doline dlhých tieňov /číta Dušan Kubaň/ 240 min.

skutočné príbehy

SOLŽENICYN, Alexander

Matrionina chalupa /číta Igor Makovický/ 720 min.

poviedky

ZACHERT, Christel a Isabell

Stretneme sa v mojom raji /číta Ľudmila Swanová/ 330 min.

romány z lekárskeho prostredia

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím