Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - november 2022

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

AFSHAROVÁ, Tessa

Klenot Nílu /číta Svetlana Wittnerová/ 662 min.

americké romány

Sirota Charilina sa náhodou dozvie, že jej otec žije a začne po ňom pátrať. Prepašuje sa na loď do Ríma, no majiteľ lode sa chce čiernej pasažierky zbaviť. Charilinin príbeh ho však natoľko zaujme, že zmení názor a rozhodne sa bezpečne ju dopraviť na súš – o to viac, že niekto je ochotný aj zabíjať, len aby sa nedostala k pravde.

ČERVENÁK, Juraj

Pre hrsť dukátov : kapitán Stein a notár Barbarič vyšetrujú zločin v kremnickej mincovni /prevzaté/ 807 min.

slovenské romány

V kremnickej mincovni, kde z drahých kovov razia najlepšie dukáty, došlo k vážnemu incidentu – z pokladnice zmizli razidlá. Nevysvetliteľný zločin si žiada skúseného vyšetrovateľa, komorský gróf preto do zlatého mesta vyšle notára Barbariča. Ku krádeži pribudne aj lúpež mincí a aj prvá vražda. Na dôvažok Barbariča vyhľadajú kapitán Stein a seržant Jaroš a ich prítomnosť celý prípad ešte viac skomplikuje.

ČERVENÁK, Juraj

Anjel v podsvetí : siedmy prípad kapitána Steina a notára Barbariča /prevzaté/ 974 min.

slovenské romány

V Prahe vyčíňa mor a cisár Rudolf II. sa aj s celým dvorom presťahoval do Plzne. Tu sa záhadne stratí synovec ruského vyslanca. Pod hrozbou škandálu radnica poverí hajtmana Leopolda Steina, aby mladíka našiel. Prípad je však zložitejší a stopy vedú k vysokopostaveným osobám, hajtman teda požiada o pomoc svojho brata Joachima. Rozbieha sa nebezpečné pátranie.

DÁN, Dominik

Tajomný závoj /prevzaté/ 808 min.

slovenské romány

Chlapci z oddelenia vrážd nemali šťastie, vrah dopichal mladú pouličnú prostitútku a naaranžoval jej mŕtvolu tak, akoby ležala vystavená na márach. Hneď na začiatku vyšetrovania spácha samovraždu hudobný skladateľ. Zatiaľ nevedia, či im neušlo niečo dôležité. Je všetko tak, ako vidia na vlastné oči, alebo sú obidva zdanlivo nesúvisiace prípady zahalené tajomným závojom?

DETTMER, Philipp

Imunita : cesta dovnútra záhadného systému, ktorý vás drží nažive /číta Igor Šabek/ 760 min.

populárno-náučné publikácie

Kniha je dôvtipný a nezvyčajne zábavný rýchlokurz o práci najdôležitejšieho systému v ľudskom tele, v ktorom neprestajne prebieha zúrivý boj, desiatky miliárd imunitných buniek sú pripravené popasovať sa s nepriateľom, čeliť invázii choroboplodných mikroorganizmov a vytvárať zložité obranné stratégie.

FILAN, Boris

Cigary idú do neba /číta Peter Lejko/ 660 min.

slovenská próza

Kedysi dávno vyšlo rozprávanie o hašišovej ceste do Amsterdamu Borisa Filana s Jožom Rážom. A smutnosmiešny príbeh o tom, ako s manželkami splavovali deltu Dunaja, s názvom Dole vodou. V tých cestopisoch je veľa vecí, ktoré nedokázal nahradiť. Tak ich len osviežil a pokúsil sa napísať úvod.

HORŇÁK, Roman

Red wine 69 /číta Igor Šabek/ 700 min.

slovenské romány

Hovorí sa, že pomsta býva sladká, no z tejto priam mrazí. Zahrávať sa s citmi sa skutočne nevypláca. Detektívi sú vystavení desivému obrazu zla. Skutočne dokáže niekto spáchať také ohavnosti na iných ľuďoch? Hrôzostrašné nálezy končatín a znetvorených tiel… Prečo? Kto za to môže? Vrah musí byť odhalený skôr, ako dokoná svoj pekelný plán – pomstu za zradu, na ktorú tak dlho čakal. Zlo nezabúda!

LIPIŃSKA, Blanka

Ďalších 365 dní /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 805 min.

poľské romány

Tehotnú Lauru postrelili. Špičkoví lekári bojujú o jej život. Jej manžel, bos sicílskej mafie, musí urobiť najťažšie rozhodnutie v živote. Koho má zachrániť, svoju milovanú, alebo dieťa? Ako sa Massimo rozhodne? Má život bez Laury vôbec zmysel? Dokáže syna vychovávať sám?

MUHAMMAD, Rahaf

Rebelka /číta Magdaléna Škerenčáková/ 613 min.

autobiografické romány

Rahaf Muhammad sa podarilo ujsť od rodiny v Saudskej Arábii. Došla však len do Bangkoku, kde si v hotelovej izbe otvorila účet na Twitteri a pomocou šifrovanej komunikácie zisťovala od saudskoarabských utečeniek, ako by mohla uniknúť pred násilím vo svojej vlasti...

PRIESTLEY, Marc „Elvis“

Mechanik : vzrušujúci svet zákulisia F1 /číta Matúš Malý/ 610 min.

populárno-náučné publikácie

Mechanik odhaľuje škandály a tajomstvá, ako aj rivalitu pilotov a tímov. Kniha sleduje Priestleyho na cestách po okruhoch, kde pracoval v boxoch F1. Hoci sa pozornosť fanúšikov najčastejšie sústreďuje na hviezdnych jazdcov, práve mechanici sú tí, ktorí vytvárajú majstrov sveta, a každá ich chyba môže mať fatálne následky.

REPOVÁ, Hana

Nestrať mapu k môjmu srdcu /číta Katarína Turčanová/ 600 min.

slovenské romány

Lorin svojmu kolegovi Benovi nikdy nevenovala veľkú pozornosť. Keď jej nečakane zachráni kožu a podrží ju v ťažkej emocionálnej situácii, spustí tým reťazovú reakciu, ktorú nečakala. Počas krátkeho pobytu v jej byte sa o nej dozvie viac, ako chcela, aby vedel ktorýkoľvek z kolegov. Ale aj Ben má svoje tajomstvá. Prezradiť ich je však ochotný iba výmenou za tie jej.

RIMMEROVÁ, Kelly

Sirota z Varšavy /číta Dora Kulová/ 675 min.

austrálske romány

Na jar 1942 narastajú vo Varšave nepokoje. Elžbieta Rabineková pomáha kamarátke Sáre s pašovaním detí z varšavského geta. Tu spoznáva židovského mladíka Romana Gorku. Jeho rebélia však nechcene upozorní na Sárinu činnosť a nevedomky ohrozí Elžbietu aj jej rodinu...

RIVERSOVÁ, Francine

Synovia povzbudenia /číta Igor Šabek/ 2215 min.

americké príbehy

Biblický román Synovia povzbudenia obsahuje príbeh piatich verných mužov, ktorí formovali dejiny. Každý z nich stál v tieni svojho vodcu a bez nároku na slávu a uznanie prijal Božie pozvanie slúžiť.

RUGIRANGOGA, Ubald v spolupráci s SAXTONOVOU, Heidi

Odpustenie oslobodzuje : dramatický príbeh uzdravenia a zmierenia po rwandskej genocíde /číta Jozef Lapšanský/ 480 min.

autobiografické príbehy

Otec Ubald Rugirangoga v knihe Odpustenie oslobodzuje svedčí o tom, ako Boh ušetril jeho život, aby mohol pomáhať iným získať telesné, citové aj duchovné uzdravenie. Jeho rozprávanie o tom, ako odpustil mužovi, ktorý mu vyvraždil rodinu, a ako sa staral o jeho deti, kým bol on vo väzení, dokazuje, že milosrdenstvo môže aj v tých najbolestivejších okolnostiach našich životov priniesť pravé odpustenie.

TEREM, Jozef

Dobrodruh na cestách /číta Kristián Michal Hnát/ 490 min.

cestopisy

Jozef Terem je aktívny cestovateľ, ktorý precestoval desiatky krajín. Vo svojej knihe popisuje, ako celý jeho príbeh odštartoval, akými zážitkami sú popretkávané jeho opakované cesty po Rumunsku či Gruzínsku, aké nástrahy ho čakali pri putovaní do Indie, alebo aké to je, pohybovať sa medzi domorodcami na území exotickej Papuy.

WEIR, Andy

Posledná šanca /číta Matúš Malý/ 1028 min.

americké romány

Ryland je posledný preživší na zúfalej misii Posledná šanca – jeho neúspech bude mať za následok koniec ľudstva i planéty Zem. Lenže Ryland si nepamätá ani vlastné meno, tobôž detaily misie. Prebral sa z dlhého spánku, nachádza sa v malej vesmírnej lodi, ktorú skonštruovali ako poslednú šancu ľudstva na prežitie. S každou novou spomienkou si uvedomuje nemožnú úlohu, ktorá pred ním stojí.

WHITLOW, Robert

Vyvolený národ /číta Igor Šabek/ 895 min.

americké romány

Počas teroristického útoku blízko jeruzalemského Múru nárekov obetuje matka život za záchranu svojej trojročnej dcérky a zanechá po sebe manžela a dieťa. Mladý židovský právnik Jakob Brodsky a izraelská právnička Hana Abboudová sa snažia v mene pozostalej rodiny vyriešiť prípad a potrestať vinníkov.

Prevzaté z maďarského originálu

ATTENBOROUGH, David

Egy ifjú természettudós történetei II. / 292 min.

ESTERHÁZY, Péter

Hasnyálmirigynapló / 465 min.

HAMVAS, Béla

Öt meg nem tartott előadás a művészetről / 138 min.

CHRISTIE, Agatha

Gyilkosság a paradicsomban / 418 min.

KARINTHY, Frigyes

Tanár úr kérem és más írások / 197 min.

MÁRAI, Sándor

Egy polgár naplóiból / 135 min.

MÁRAI, Sándor

Legenda a jóságról / 145 min.

REJTŐ, Jenö

Az elveszett cirkáló / 284 min.

REJTŐ, Jenö

Egy bolond száz bajt csinál / 325 min.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

BARICCO, Alessandro

Oceán more / 3 zv.

talianske romány

V hostinci na brehu mora sa zišla zvláštna spoločnosť: maliar, profesor, žena, ktorú sem poslal jej muž, aby sa zotavila z nevery, a žena, ktorej má more vyliečiť precitlivenosť. V hostinci plynie čas každému inak, a predsa rovnako. Pochopiť možno azda iba to, že minulosť je prítomnosť a budúcnosť zasa len prítomnosť.

BARREAU, Nicolas

Čas čerešní / 4 zv.

nemecké romány

Šéfkuchárka Aurélie a André sú spolu už rok. Blíži sa sviatok svätého Valentína, dokonalý čas požiadať Aurélie o ruku. Lenže stane sa čosi nečakané: Auréliinej reštaurácii udelia michelinskú hviezdu. Bol to omyl. V skutočnosti ju udelili vétheuilskej reštaurácii s rovnakým menom a jej arogantný šéf o tom Aurélie informuje. Čoskoro sa stretnú aj osobne a Aurélie žasne: jej rivalom je očarujúci muž. André po prvý raz spozná horkú príchuť žiarlivosti…

DIVIAK, Mišo

Bujón v šumienke / 3 zv.

poviedky

Táto knižka nie je o jedenástkových cestách v previsnutých stenách, o najstrmších zjazdoch, o utrpeniach v mrazivej himalájskej stratosfére. Nespomína sa tu žiadny špičkový športový výkon, žiadny hrdinský čin. Lebo po svete behajú aj takí chalani a baby, ktorí len milujú prírodu, hory a dobrodružstvo.

 

HERBERT, Debbie

Nie sú ako my / 5 zv.

americké romány

Triler o žene, ktorá stojí pred ťažkým rozhodnutím. Ak zachráni rodinu, zlo zostane nepotrestané. Pred trinástimi rokmi zmizol bez stopy priateľ Jori . Teraz, keď sa presťahovala naspäť domov do Alabamy, aby sa postarala o svoju chorú starú mamu a brata s autizmom, však musí čeliť vražednej záhade, ktorá súvisí s jeho zmiznutím. So sympatickou policajtkou sa dostanú nebezpečne blízko k odhaleniu pravdy. No vinníci sú ochotní urobiť všetko, aby ich temné tajomstvá ostali navždy pochované.

 

CHRISTIE, Agatha

Muž v hnedom obleku / 4 zv.

anglické romány

Anne sa stane jediným očitým svedkom desivej udalosti: neznámy muž spadne z nástupišťa medzi koľajnice a elektrický prúd ho na mieste usmrtí. Polícia uzavrie prípad ako nehodu, no kto je záhadný muž, ktorý sa vydával za lekára a ušiel, len čo prezrel telo obete? A čo znamená šifrovaný odkaz na lístku, ktorý pri úteku stratil? Anne sa rozhodne podozrivého muža vypátrať a odovzdať do rúk spravodlivosti.

KASTEN, Mona

Dúfať znova / 5 zv.

nemecké romány

Everly Pennová sa celé roky prizerala, ako jej mama trpí v násilnom vzťahu. Preto sa nechcela zamilovať a už vôbec nie do svojho vyučujúceho. Ibaže Nolan Gates je šarmantný, inteligentný, sexi. No za jeho optimistickým prístupom k životu sa v skutočnosti ukrýva bolesť. A tá by mohla zničiť ich lásku skôr, ako sa zrodí.

 

NAGYOVÁ, Monika

Sídlisko : inšpirované skutočnou udalosťou / 4 zv.

slovenské prózy

Autorka pred rokmi v rámci mediálneho kurzu strávila niekoľko dní v rómskej komunite na košickom sídlisku Luník IX. V knihe prerozprávala udalostí a výjavy z košického geta. Pretože aj na takom mieste, ako je Luník IX, sa môže odohrať niečo krásne a nesmrteľné.

 

NOVYSEDLÁKOVÁ, Mirka

Dovoľ mi všetko / 5 zv.

slovenské romány

Nepobozkaná a v láske neskúsená Alexandra sa raz večer na apel sestry vyberie do klubu, aby sa zoznámila s jedným nezadaným známym. Tam spoznáva Andreasa, do ktorého sa zamiluje. Od tej chvíle sa ju Andreas snaží presvedčiť, aby mu dala šancu. Alexine sny ju však varujú, že to myslí vážne a chce od nej naozaj všetko...a to ju desí!

O'NEALOVÁ, Barbara

Keď sme verili na morské panny / 5 zv.

americké romány

Josie zahynula pred rokmi počas teroristického útoku. Tomu verila aj jej sestra Kit. Stačilo však len niekoľko sekúnd, aby sa jej svet zrútil. Priamy prenos z požiaru zachytáva ženu na pozadí dymu a trosiek. Jej podobnosť s Josie je neuveriteľná. Kit nájde sestru, ktorá zjavne všetkých oklamala. Ak sa majú dve sestry opäť zblížiť, môže sa to stať len tak, že odhalia dávno pochované tajomstvá.

 

POPLUHÁROVÁ, Ivana

Druhá tvár / 3 zv.

slovenské romány

Hana má skvelý život, výbornú prácu, dobrých kamarátov i pevné zdravie. Na internetovej zoznamke sa spozná so zábavným a okúzľujúcim Adamom. Život s ním však časom prináša množstvo otáznikov, na ktoré si nevie odpovedať. Ako dobre pozná toho, s kým žije? A ako dobre pozná samu seba?

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

DRUON, Maurice

Prekliati králi 1. diel : železný kráľ /číta Anton Kaščák/ 570 min.

historické romány

DURBRIDGE, Francis

Šatka /číta Viera Petrusová/ 360 min.

detektívne romány

GULIK, Robert van

Strašidelný kláštor /číta Dušan Ružička/ 330 min.

detektívne romány

HALÁSZ, Zoltán

Louis Pasteur /číta Anton Kaščák/ 240 min.

životopisné romány

KALINČIAK, Ján

Bratova ruka /číta Viliam Záborský/ 150 min.

slovenské romány

KRNO, Miloš

Vrátim sa živý /číta Milan Matejčík/ 630 min.

slovenské romány

KRŠÁK, Pavol

Novoveké olympiády 1. časť /číta Štefan Mráz/ 900 min.

olympijské hry

KRŠÁK, Pavol

Novoveké olympiády 2. časť : zimné olympijské hry /číta Dušan Ružička/ 270 min.

olympijské hry

KUKUČÍN, Martin

Tiene i svetlo /číta Monika Šulcová/ 540 min.

slovenské romány

MELLIBRUDA, Jerzy

Ja-Ty-My /číta Jozef Lapšanský/ 600 min.

spoločnosť – vzťahy

Načo sú nám rodičia : čítanie o starostiach detí s rodičmi a naopak /číta Alfréd Swan/ 450 min.

rodičia a deti

SCHOLEFIELD, Alan

Jed /číta Anton Kaščák/ 540 min.

detektívne romány

STOLL, Henrich

Sen o Tróji /číta Anton Kaščák/ 1080 min.

biografické romány

TIMMERMANS, Felix

Adriaan Brouwer /číta Anton Kaščák/ 300 min.

historické romány

WISLOCKA, Michalina

Umenie milovať /číta Ľuboš Záhon/ 810 min.

manželstvo

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
21%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
20%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
19%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
17%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
23%
Hlasovalo: 884
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím