Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - október 2018

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

DOSTOJEVSKIJ, Fiodor Michajlovič

Hráč. Večný manžel / číta Peter Lejko / 780 min.

ruské novely

Hráč je majstrovskou s časti autobiografickou štúdiou hráčskej vášne. V prostredí kúpeľného mestečka sa odohráva príbeh mladého učiteľa, ktorý sa stáva obeťou kurtizány medzinárodného formátu a skončí ako profesionálny hráč. Novela Večný manžel popisuje svojrázny problém manželského trojuholníka. Podvádzaný manžel sa dozvedá o nevere až po smrti svojej ženy.

DROSTEN, Julia

Levica z Mogadoru / číta Miriama Fedorková / 963 min.

nemecké historické romány

Historický román o Sibylle, ktorého úlohou je predovšetkým opísať lásku vo všetkých jej príjemných podobách, je tiež zaujímavou vstupnou bránou do nepoznaného sveta Alahových veriacich, nevercov kresťanov, židov, či podnikavcov Európanov. V krajine slnka a piesku, kde panuje sultán, niet veľa miesta pre obchody európskeho pôvodu.

HAJDUKOVÁ, Michaela Ella

Nepriznaná / číta Patrícia Jariabková / 455 min.

slovenské romány

Mysteriózny príbeh o láske, ktorá porazila čas. Mladá spisovateľka a docentka prechádza životnou krízou. Uzatvára sa do seba, do svojho domu a do svojich kníh.

HARRIS, Oliver

Temné srdce Londýna / číta Lukáš Šepták / 800 min.

anglické detektívne romány

Ten prípad ho zaujme. Nezvestný býval na The Bishops Avenue, jednej z najluxusnejších ulíc v meste. Belsey zacíti šancu na nový život, ale bude sa o ňu musieť pobiť.

KOPCSÁNYI, Katarína

Svetlo je za oponou. Skutočný príbeh nevidomej sochárky Marianny Machalovej Jánošíkovej / číta Lucia Hrašková / 355 min.

biografické romány

Kniha je o láske a vnútornej kráse ženy, ktorá sa nikdy nemala stať tým, čím je...

MARTIN-LUGAND, Agnès

Tá hudba mi stále znie v hlave / číta Lucia Hrašková / 554 min.

francúzske romány

Najnovší Yanisov mega projekt architekt odmietne a na scénu prichádza Tristan, klient, pre ktorého sa projekt realizuje. Zverí ho Yanisovi, avšak to, čo spočiatku vyzeralo ako splnený sen, sa postupne mení na nočnú moru. Dlhy, alkohol a pocit bezmocnosti Yanisa ničia, Vera trpí, ale Tristan je vždy nablízku...

MINIER, Bernard

Noc / číta Dušan Kubaň / 1016 min.

francúzske romány

Temná nočná búrka v Severnom mori. Na ropnej plošine pristáva helikoptéra s Kirsten Nigaardovou, ktorá prichádza vyšetrovať vraždu. Jeden muž záhadne zmizol a Kirsten objaví v jeho kabíne zvláštnu sériu fotografií. 

MONNINGER, J. P.

Mapa, ktorá vedie k tebe / číta Miriama Fedorková / 645 min.

anglické romány

Mladá Heather si už mapu svojho života nakreslila. Po vysokej chcela cestovať po Európe, v septembri by sa vrátila a začala sľubnú kariéru v newyorskej banke. Lenže potom nastúpi do nočného vlaku do Amsterdamu a zoznámi sa s vášnivým cestovateľom Jackom. Ten nezmení len smer jej cesty, ale aj života.

MOYES, Jojo

Zakázané ovocie / číta Antónia Kurimsky-Oľšavská / 1058 min.

anglické ľúbostné romány

Keď sa do Arcadie, veľkolepého sídla v štýle art deco, nasťahuje skupina bohémov, Lottie a Celiu priláka ich alternatívny spôsob života. Lenže to, čo sa v dome stane, má napokon tragické a trvalé následky pre všetkých. Teraz, takmer po päťdesiatich rokoch, Arcadiu renovujú a znova vyvoláva u Merhamčanov silné emócie. Ako sa dom prebúdza k životu, prebúdzajú sa aj tajomstvá pochované pred mnohými rokmi.

NEUER, Václav

Krkavčí súd / číta Igor Šabek / 967 min.

slovenské detektívne romány

Parta detektívov hľadá v špine veľkomesta páchateľov dvoch vrážd. Odpovede na otázky kto a prečo zabíjal sa rodia ťažko a sú výsledkom množstva času a úsilia. Dlhoročné skúsenosti autora sa prejavujú v profesionálnej prezentácii policajnej práce rôznych policajných pracovísk, ale aj v znalosti prostredia zločinu a Metropolnej galérky. 

POSNEROVÁ, Patricia

Lekárnik z Auschwitzu. Nevyrozprávaný príbeh Victora Capesia / číta Peter Pliz / 630 min.

biografické romány – koncentračné tábory

Kniha prináša málo známy príbeh Victora Capesia, rumunského obchodného zástupcu farmaceutickej spoločnosti Bayer, ktorý v roku 1943 ako 35-ročný vstúpil do SS a rýchlo sa stal hlavným lekárnikom v najväčšom tábore smrti. Tam vydával lieky, ktoré sa používali pri neľudských medicínskych experimentoch, spravoval zdroj jedovatého plynu, ktorým nacisti usmrtili milióny ľudí,

VAAS, Rüdiger

Jednoducho Hawking. Beztiažovo zrozumiteľné geniálne myšlienky / číta Michal Novák / 232 min.

populárno-náučné publikácie

Fascinujúce myšlienky úžasného vedca Stephena Hawkinga vysvetľuje stručne a jednoducho – tak, aby im porozumel každý. Vďaka zaujímavým textom a vtipným obrázkom je cesta do Hawkingovho vesmíru je nielen poučná a zábavná, ale doslova vzrušujúca.

WELLS, Benedict

Na konci samoty / číta Michal Novák / 640 min.

nemecké romány

Julesovo bezstarostné detstvo tragicky naruší náhla strata rodičov, ktorí zahynuli pri autonehode. Jules zostáva uzavretý vo svojom vnútornom svete, kým si vedľa neho do lavice nesadne Alva, dievčina s červenými vlasmi a okuliarmi s kosteným rámom. Aj ona má svoje ťaživé tajomstvá... Ich neobyčajná náklonnosť hraničí s láskou, no na prahu dospelosti sa ich cesty rozdelia.

WINGATE, Lisa

Kým sme boli vaši / číta Antónia Kurimsky-Oľšavská / 1040 min.

americké romány

Román má korene v jednom z najtragickejších amerických škandálov – riaditeľka adopčnej organizácie pôsobiacej v Memphise Georgia Tannová unášala deti chudobných rodičov a predávala ich bohatým rodinám v krajine.

Pre deti a mládež

BERCIK NITKULINCOVÁ, Andrea

Slovensko – krajina plná tajomstiev. Vodné dobrodružstvá / číta Jozef Lapšanský / 210 min.

slovenské príbehy

Kniha predstavuje Slovensko cez prírodné bohatstvo – vodu. Voda ako taká má nezastupiteľné miesto v našom živote. Slovensko je druhou krajinou na svete s najväčšou zásobou pitnej vody. Voda tvorí 70% ľudského tela a je nevyhnutná pre rastliny a živočíchy.

LEONARDOVÁ, M. G.

Darkus a chrobáky / číta Miriama Fedorková / 513 min.

anglické dobrodružné romány

Darkus neverí vlastným očiam! Zo susedových nohavíc vyletí odporný hmyz a zdá sa, že ten gigantický chrobák chce čosi povedať. Ako sa však chlapec môže kamarátiť s chrobákom?

DOYLE, Arthur Conan

Pás plný jedu 2 / číta Michal Novák / 415 min.

anglické dobrodružne romány

Celá Zem sa ponára do pásma jedovatého éteru, ktorý otrávi a usmrtí všetko živé. Ani sám profesor Challenger nedokáže tento proces zvrátiť, a tak sa stanú pozorovateľmi globálnej katastrofy a novinár Malone jej posledným zapisovateľom.

KRIPS, Caleb

Ivy Pocket 3. Zastavte ju niekto! / číta Kristína Medvecká-Heretíková / 450 min.

austrálske romány pre mládež

Pozor! Blíži sa pohroma v sukni – absolútne nespoľahlivá, nepredstaviteľne neskrotná a nehorázne nevypočítateľná Ivy Pocketová! Lenže to by nebola Ivy, keby po všetkých pádoch vždy nepristála na nohách. Má totiž vrodený talent húževnatej mačky! A preto sa nezastaví ani pred najťažšou úlohou.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

Benzoni, Juliette

Marianne a Jason 4. / číta Beáta Drotárová / 990 min.

historické romány

Benzoni, Juliette

Veľvyslankyňa Marianne 5. / číta Beáta Drotárová / 930 min.

historické romány

Golonka, Jozef - Varsík, Milan

Volali ma žiletka / číta Štefan Mráz / 870 min.

životopisné romány

Heller, Joseph

Gold nad zlato / číta Igor Makovický / 1080 min.

spoločenské romány

Hemingway, Ernest

Komu zvoní umieračik / prevzaté / 120 min.

povojnové romány

Hugo, Victor

Človek, ktorý sa smeje / číta Milan Drotár / 1890 min.

romány historické

Jilemnický, Peter

Víťazný pád / číta Jozefína Ondrejčáková / 350 min.

slovenské romány

Lexikón slovenských dejín / číta Igor Šabek / 1530 min.

populárno-náučne publikácie

Machala, Drahoslav

Veterné topánky / číta Ľubomír Záhon / 780 min.

cestopisné romány

McKenna, Briege

Zázraky sa dejú / číta Mária Paluchová / 420 min.

náboženské romány

Patterson, James

Prvá láska / číta Katarína Turčanová / 240 min.

dievčenské romány

Rendellová, Ruth

Prefíkaný trik / číta Igor Makovický / 510 min.

detektívne romány

Sagan, Françoise

Akýsi úsmev / číta Alžbeta Šebová / 210 min

ľúbostné romány

Sagan, Françoise

Trochu slnka v studenej vode / číta M. Ševčovičová / 360 min.

francúzske romány

Zrubec, Laco

Posledný hriech / číta Igor Šabek / 450 min.

historické romány

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

BRONTË, Anne

Agnes Greyová / 4 zv.

anglické romány

Život guvernantky je však oveľa ťažší, než si Agnes predstavovala. Býva ďaleko od domova, uprostred nepriateľsky naladených ľudí, zamestnávatelia sa k nej správajú ako k slúžke, služobníctvo ju nerešpektuje a žiaci, ktorých má učiť a vychovávať, sú nezvládnuteľní. 

GERRITSENOVÁ, Tess

Hra s ohňom / 3 zv.

detektívne romány

Keď po návrate domov do Bostonu Julia potiahne sláčikom po husliach a vyčarí zo strún prvé tóny valčíka, stane sa niečo čudné, Juliin doterajší svet sa začne otriasať v základoch. Skladba má očividne nepriaznivý účinok na jej malú dcérku. Julia je presvedčená, že v jej hypnotickom čare sa skrýva kliatba nebezpečná pre jej rodinu.

HAUCK, Rachel

Svadobné šaty / 5 zv.

anglické romány

Autorka bestselleru prichádza s novou knihou, ktorá si vás získa tajomstvami, romancou a príbehom dvoch žien, ktoré žijú v rôznych obdobiach, ale sú spojené rovnakou túžbou a snom. 

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, Táňa

Klamstvá / 4 zv.

slovenské romány

Viola a Viktor majú na prvý pohľad takmer ideálne manželstvo. Sú zaujímavým párom pre priateľov aj známych, všetci ich obdivujú a závidia im. No zdá sa, že ich vzťah má predsa len vážne trhliny: trhliny v podobe Viktorových lží a klamstiev, ktoré časom náhodou vyjdú na povrch. Viola je šokovaná a nevie čo ďalej...

KRIŠTOFÍKOVÁ, Adriana

Láska, salsa a mojito / 3 zv.

slovenské romány

Cestovateľský príbeh dvoch ľudí, ktorí sú si súdení. Mali by ste odvahu náhle zmeniť smer svojho života? Dať výpoveď z jedného dňa na druhý, zobrať všetky úspory a odísť na druhý koniec sveta?

KRIŠTOFÍKOVÁ, Adriana

Obete noci / 2 zv.

slovenské romány

Eva a Jaro chceli žiť naplno, no honba za úspechom a pôžičky na všetky strany sa im stali osudnými. Ambiciózna Eva trávi čoraz viac času v práci a dcéru odkladá ku kamarátke. Jaro nezvláda prepustenie z dobre plateného miesta, vracia sa k experimentovaniu s drogami a ocitá sa na ulici.

KULICH, Roman

Požierač / 5 zv.

slovenské trilery

Aký je hlavný motív vraha? Skutočne sa podarí detektívovi spolu s ostatnými vyriešiť prípad a oslobodiť tak svet z pazúrov ďalšieho krutého šialenca? Aké tajomstvá začnú postupne vyplavovať na povrch? 

LINDGRENOVÁ, Minna

Babičky: skaza večerného hája / 5 zv.

fínske detektívne romány

Rekonštrukcia Večerného hája sa skončila a jej deväťdesiatročné obyvateľky sa môžu nasťahovať späť. Po návrate ich však čaká nemilé prekvapenie. Miesto, kde sa cítili ako doma, sa zmenilo na štátom financovaný projekt starostlivosti o seniorov.

NEUER, Václav

Nenapravený omyl / 4 zv.

slovenské detektívne romány

Vrahov omyl rozbieha rutinné vyšetrovanie vraždy na jednom bratislavskom gymnáziu. Detektívi z oddelenia vrážd pod vedením vrchného inšpektora Ledeckého preverujú podľa zabehnutého vzorca všetky možnosti. Zrazu príde impulz zo strany, odkiaľ ho nik nečakal.

RADOŠINSKÝ, Michal Titus

Titus Zeman. Mučeník za duchovné povolania / 1 zv.

kresťanský život

„Knihu som písal pre mladých ľudí, alebo pre tých, ktorí sa cítia mlado. Možno by som ju dal ako „povinné“?, nie, lepšie povedané „ponúknuté“ čítanie pre birmovancov. A staršia generácia si môže zaspomínať na časy, v ktorých Titus žil. Verím, že veľa vecí sa im oživí.“Koniec citátu.

RIMOVÁ, Andrea

Sama v búrke / 4 zv.

slovenské romány

Laurin život sa skomplikuje, keď bez stopy zmizne jej podnájomníčka Alica. Nikto netuší, čo sa mohlo stať. V čase príprav vlastnej svadby sa Laura rozhodne pátrať po stratenej žene. Postupne však zisťuje, že existujú otázky, na ktoré je lepšie nepoznať odpoveď.

Pre deti a mládež

CSONTOSOVÁ, Zuzana

Jakub a čarovná kolobežka / 1 zv.

slovenské dobrodružné príbehy pre deti

Jakub býva často sám. Žije len s otcom, nemá brata ani sestru a priateľov si hľadá ťažko. Všetko sa však zmení, keď jedného dňa nájde pri smetiakoch pohodenú starú červenú kolobežku.

CHOVAN, Milan Igor

Zorka v kráľovstve škriatkov / 1 zv.

slovenské dobrodružné príbehy pre deti

Dobrodružstvá Zorky, ktorá sa s rodičmi presťahovala z mestskej bytovky na samotu do prírody.

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím