Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - október 2022

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

CLEAR, James

Atómové návyky : malé zmeny, pozoruhodné výsledky : jednoduchý a overený spôsob, ako si vybudovať dobré návyky a zbaviť sa zlých /číta Jozef Kramár/ 540 min.

sebapoznanie

Atómové návyky ponúkajú overený návod, ako sa každý deň zlepšiť a zároveň zmenia spôsob, akým uvažujete o pokroku. Poskytnú vám nástroje a techniky, aby ste sa dokázali posunúť vyššie – či už ste športovec a chcete vyhrať alebo chcete skončiť s fajčením, schudnúť, zbaviť sa stresu či dosiahnuť trvalý úspech...

 

De BERNIĖRES, Louis

Jeseň leteckého esa /číta Peter Lejko/ 810 min.

anglické romány

Daniel Pitt slúžil v prvej aj druhej svetovej vojne a teraz čelí ťažkostiam vo svojej vlastnej rodine. Manželstvo sa mu rozpadlo, nevybudoval si ani vzťah k  synovi Bertiemu. Po smrti brata Archieho sa vydá do Pešávaru, aby pochoval jeho pozostatky. Zničujúce skúsenosti z vojny dávajú Danielovi a Bertiemu príležitosť, aby k sebe našli cestu a konečne sa oslobodili od minulosti.

 

DLUGOŠ, František

Verní svojmu biskupovi : aulisti Jána Vojtaššáka /číta Jozef Lapšanský/ 621 min.

monografie

Publikácia je svedectvom o spišskom diecéznom biskupovi Jánovi Vojtaššákovi a jeho najbližších spolupracovníkov v kúrii. Táto generácia na vlastnej koži  bolestne pocítila prenasledovanie Katolíckej cirkvi politickou garnitúrou, ktorá sa snažila potlačiť tradíciu aj ducha slovenského kresťanstva.

 

DVOŘÁK, Pavel

Moja čínska dekáda : príbehy chlapca, ktorý dospel v Číne /prevzaté/ 317 min.

autobiografie

Autor sa z malej slovenskej dediny presťahoval do 27 miliónového Šanghaja. Nazbieral tu bizarné a vtipné zážitky z ciest, medzinárodných korporácií, politických rokovaní, zo svojho čínsko-slovenského manželstva a rodinného života, o ktoré sa v tejto knihe s čitateľmi otvorene podelí.

 

GUENASSIA, Jean-Michel

Zasľúbené zeme /číta Lukáš Šepták/ 1230 min.

francúzske romány

Michel Marini má práve za sebou maturitu. Chce vycestovať za Camille do Izraela a nájsť Cécile, priateľku svojho nezvestného brata Francka, ktorý sa nevrátil z Alžírska po tom, čo dezertoval. Zasľúbené zeme sú pokračovaním príbehov hrdinov Klubu nenapraviteľných optimistov, ktorí snívali o svojej zasľúbenej zemi napriek ťažkým obdobiam v dejinách ľudstva.

 

HLUBOCKÁ, Martina

Nepoškvrnená povesť /číta Svetlana Wittnerová/ 655 min.

slovenské romány

Mary - drzá, no zároveň milá a sčítaná poddaná tuší, že pre mladého vojvodu Daniela Patrika St´Olivera je iba akýmsi rozptýlením. Vie, že pred namysleným šľachticom si musí chrániť nielen srdce, ale i povesť. Keď sa však oni dvaja stretnú, pochopia, že nie je nič ťažšie ako zrealizovať celkom jednoduchý plán.…

 

JACQ, Christian

Egypťanky : portréty žien faraónskeho Egypta /číta Igor Šabek/ 745 min.

Egypťania

Žena vo faraónskom Egypte mala rovnoprávne postavenie s mužom v duchovnej i materiálnej sfére. Egypťanka mala slobodu vo všetkom: pri vydaji, pri rozvode, v manželstve, v sociálnom zabezpečení. Faraónska civilizácia zaručovala egyptskej žene v porovnaní s inými civilizáciami výnimočné postavenie. Aj vďaka tomu kultúra starého Egypta môže slúžiť ako inšpirácia najmodernejším koncepciám spoločnosti.

 

JANOTKOVÁ, Inka

Jednoducho život : ako mať každý deň dôvod na úsmev /číta Kristína Kotarbová/ 230 min.

populárno-náučné publikácie

Jednoducho a zrozumiteľne písaná kniha o živote, vzťahu k sebe a iným, o pocite menejcennosti, o obete pre druhých na úkor seba. Kniha nie je návodom, ale pomôže vám prísť na koreň vášho problému a odhalí, že človek k životu vôbec nepotrebuje komplikované veci.

 

LOGAN, T.M.

Skvelý úlovok /číta Matúš Malý/ 622 min.

anglické romány

Keď sa Ed Collier zoznámi s dcériným priateľom, musí pripustiť, že je to skvelý úlovok“. Je tu však jeden háčik. Napriek nadšeniu celej rodiny Edovi na Ryanovi niečo nesedí. Podľa neho nie je tým, za koho sa vydáva. Rozhodne sa, že tomu príde na koreň.

 

NAVRÁTIL, Martin

Okolo sveta 4 časť 2 : na cestách po africkom kontinente /číta Kristián Michal Hnát/ 355 min.

cestopisy

V prvej časti knihy nás autor previedol stredom a severom Afriky, teraz sa môžeme tešiť na prevažne podrovníkovú oblasť. Okrem Malawi, Ugandy a Džibutska zavítame aj na viaceré ostrovy, ako sú Komory, Zanzibar a slávny Madagaskar, ktorý sa spája so slovenským dobrodruhom a kráľom ostrova, Móricom Beňovským.

 

PAVELKOVÁ, Kristína

Spadol z jahody /číta Kristína Kotarbová/ 269 min.

slovenské romány

Táňa má na chlapov vyvinutý šiesty zmysel. Pri sebavedomom Brunovi sa jej signalizačný systém nezapne a tak si zaumieni lapiť ho za každú cenu. Lenže predbehnúť osud sa niekedy nevypláca. Prečo sa jej predstavy v jednom okamihu rozplynú ako obláčik dymu?

 

RYDAHL a KAZINSKI

Vražda morskej panny /číta Dora Kulová/ 701 min.

dánske romány

V prístave našli zohavené telo mladej krásnej prostitútky. Jej sestra identifikuje vraha. Je ním Hans Christian Andersen, mladý neúspešný básnik. Ten sa bráni, že je nevinný, ale nikto mu neverí. Vďaka bohatému mecenášovi dostane priepustku na tri dni, počas ktorých musí získať dôkazy o svojej nevine a nájsť skutočného vraha.

 

SOLDO Mirjana, MUSA Miki, BLOOMFIELD Sean

Moje srdce zvíťazí /číta Dora Kulová/ 623 min.

autobiografické spomienky

Mirjana Soldo mala 16 rokov, keď spolu s piatimi deťmi na vrchu pri dedinke Medžugorie v bývalej Juhoslávii uvidela tajomnú ženu. Predstavila sa ako Panna Mária. Panna Mária jej zverila desať prorockých tajomstiev o budúcnosti sveta. Aj teraz, po 35 rokoch,  ľudia prúdia do Medžugoria a hľadajú tam odpovede na veľké životné otázky a spomínajú sa mnohé prípady zázrakov...

 

ŠEDÍKOVÁ, Barbora

Na krídlach škorca /číta Beáta Drotárová/ 944 min.

slovenské romány

Osudy troch súrodencov vplyvnej benátskej rodiny, v ktorej city šli bokom, lebo obchod znamenal všetko. Vlastné šťastie bolo len nesplniteľným snom. Podarí sa im kráčať v otcových stopách úspechu? Udržia sa na čele obchodu so životne dôležitou soľou? 

 

VERONESI, Sandro

Kolibrík /číta Matúš Malý/ 614 min.

talianske romány

Marco Carrera je ako kolibrík. V rozlete životom mu bránia nekonečné váhania, osudné náhody či kruté straty a bezhraničné lásky. Nikdy sa však nezrúti, je stále v pohybe, aby za každých okolností zotrval na jednom mieste. V tom ustavičnom pohybe hľadá bod, v ktorom by zastavil svoj pád...

 

Pre deti a mládež

 

LAPINSKI, L. D.

Tajné svety : cestovná agentúra 1 /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 590 min.

anglické romány

Dvanásťročná Flick dostane návrh, aby vstúpila do Tajnosvetského spolku. Rýchlo však zistí, že s magickým multiverzom niečo nie je v poriadku. Uprostred leta prichádzajú snehové búrky, miznú celé ulice a jeden kufor ju zavedie do sveta, ktorý zostal celkom opustený. Flick čoskoro poruší spoločenské pravidlá a posunie hranice mágie, aby prišla na to, čo sa vlastne deje.

 

LAPINSKI, L. D.

Tajné svety : cestovná agentúra 2 : Na konci sveta /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 575 min.

anglické romány

Flick sa stala držiteľkou členského odznaku Tajnosvetského spolku, takže keď príde naliehavé predvolanie zo sveta zvaného Prielom, spolu so správcom Jonathanom okamžite skočia do kufra, aby sa tam vypravili. Prielom je plochý vodný svet, plný nepredvídateľných morských ľudí, tajuplných vodných tvorov, obrovských lodí, ktorý sa scvrkáva. Podarí sa Flick a Jonathanovi ich zachrániť, skôr než vyprší čas?

 

Prevzaté z maďarského originálu

 

DAHL, Roald

Jámbor örömök /prevzaté/ 140 min.

 

KARINTHY, Frigyes

Novellák /prevzaté/ 76 min.

 

MÁRAI, Sándor

Eszter hagyatéka /prevzaté/ 224 min.

 

MÁRAI, Sándor

Szindbád hazamegy /prevzaté/ 227 min.

 

RADNÓTI, Miklós

Legszebb versei /prevzaté/ 52 min.

 

REJTŐ, Jenő

Vene kúr Párizsban /prevzaté/ 485 min.

 

SAINT-EXUPÉRY, Antoine de

A kis herceg /prevzaté/ 114 min.

 

SCHÄFFER, Arzsébet

Szia, anya! /prevzaté/ 78 min.

 

SZABÓ, Magda

A muranói hattyú és más novellák /prevzaté/ 128 min.

 

SZERB, Antal

Novellák /prevzaté/ 98 min.

 

VONNEGUT, Kurt

A hazátlan ember /prevzaté/ 110 min.KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

 

BLAKE, Audrey

Dievča v jeho tieni / 5 zv.

americké romány

Byť ženou a zároveň lekárkou bolo okolo roku 1850 v Anglicku nemožné. Čo sa stane, keď sa poruší zákon a chirurg Horacea Croft „vyučí“ svoju chránenkyňu Noru Beadyovú  lekárskemu remeslu? Ukáže Nora svetu, kým naozaj je alebo ostane naďalej neviditeľnou?

 

BRESTENSKÁ, Kristína

V očiach pomstiteľa / 5 zv.

slovenské romány

Keď na ostrov Eigg vtrhnú dobyvatelia zo znepriateleného klanu, Nessa sa ukryje. Alexander sa pridá k strýkovej výprave s cieľom pomstiť smrť jeho mužov, no ani vo sne by mu nenapadlo, že na protivníkovom území natrafí na mladú ženu a na lásku. Lenže na ceste za vytúženým šťastím stojí priveľa prekážok – nielen nenávisť medzi klanmi, ale aj Nessina strata pamäti a hrozba odhalenia jej pravej totožnosti.

 

HUNTER, Teagan

Nedám Ti (vedieť) / 4 zv.

americké romány

Monty Andrewsová, slušne vychované dievča a panna skončila na záchodoch v bare s neznámym chlapom. Nemala v pláne skončiť v posteli s potetovaným, svalnatým, slobodným oteckom. No stalo sa. Všetko išlo ako po masle – než zistila, že je učiteľkou jeho syna.

 

KASTEN, Mona

Veriť znova / 5 zv.

nemecké romány

Odkedy Dawn pristihla svojho bývalého s inou, zanevrela na chlapcov a zamerala sa na štúdium a svoj veľký sen. Túži po kariére spisovateľky, hoci jej najbližší priatelia o tom netušia. Všeličo o nej netušia, rovnako ako Spencer, jej kamarát, ktorému nie je ľahostajná. Jedného dňa náhodou spozná jeho pravú tvár a uvedomí si, že naoko večne veselý chlapec vlastne nemá veľa dôvodov na úsmev. Spencera viac nevníma len ako zvodcu, no postačí to na to, aby poľavila v zásadách?

 

KASTEN, Mona

Cítiť znova / 5 zv.

nemecké romány

Sawyer si nedáva servítku pred ústa a stále je sama. To sa však zmení, keď sa zoznámi s Isaacom. Plachý chlapec ani zďaleka nepatrí k typom, ktoré by ju zaujali. Sawyer mu navrhne, že z neho urobí drsného chlapca, aby mal väčší úspech u dievčat, a ona na revanš použije fotografie z jeho premeny na svoj záverečný školský projekt. S jedným detailom však nerátala. S citmi. A to sa ukáže ako veľký problém.

 

KASTEN, Mona

Začať znova / 5zv.

Nemecké romány

Allie odchádza na vysokú školu. Pred začiatkom semestra je ťažké nájsť podnájom. Byt, ktorý si vyberie má jednu chybu. Volá sa Kaden. Príťažlivý chalan, ktorý má arogantné správanie. Oznámi jej súbor pravidiel, ktoré musí dodržiavať. Ak nie, môže sa rovno zbaliť. Na prvý pohľad jednoduché. No Allie postupne zisťuje, že v Kadenovi sa skrýva oveľa viac, ako sa zdá a na svoje správanie má vážny dôvod.

 

MONOŠOVÁ, Martina

Sophie 5 : Kráľovná jeho srdca / 5 zv.

slovenské romány

Chlad neskorej jesene prináša rozuzlenie príbehov okolo Sophie de Marginel, ktorá sa len pred pár mesiacmi objavila vo Francúzsku. Každému, kto ju počas jej putovania stretol, zasiahla do života, pretože jej tajomstvá sú predovšetkým ich vlastnou minulosťou. Podarí sa záhadnej kráske Sophie nájsť všetko, čo hľadá, aby s pokojom v duši mohla kráčať do budúcnosti?

 

PAVELKOVÁ, Kristína

Mám tridsať, čo teraz / 3 zv.

slovenské romány

Sandra je obyčajná žena s tridsiatkou na krku, s pár kilami navyše, bez chlapa a nespokojná so svojím životom, ktorý jej ešte k tomu v práci znepríjemňuje arogantná šéfka. Po tom, ako vo svojom starom zápisníku nájde zoznam želaní, zaumieni si, že do svojich tridsiatych narodenín zmení svoj život. Čo ak bude všetko inak a nič nepôjde tak, ako si Sandra naplánovala? Prečo s ňou má osud iné plány?

 

Pre deti a mládež

 

KAISER, Pavol

Malá lienka v Afrike / 1 zv.

slovenské rozprávky

Malá lienka túži spoznať svet, a preto nemôže odmietnuť ponuku bociana, aby s ním letela do Afriky. Tam spozná zvieratká, ktoré dovtedy nevidela, a zistí, že hoci je maličká, aj ona je dôležitá a nenahraditeľná. Po tom, čo zvieratkám pomôže, sa jej však cnie za domovom a je rada, že bociany opäť letia domov.

 

KAISER, Pavol

Čviríkov prvý let / 1 zv.

slovenské rozprávky

Malý Čvirík ešte nikdy neletel. Smutne sa pozerá z hniezda na vtáčikov, ktorí si let užívajú, no on sám má z lietania strach. Dokáže svoj strach s pomocou mamičky prekonať? A užije si svoj prvý let?

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

BARÁTHOVÁ, Nora

Študent /číta Ľuboš Záhon/ 630 min.

životopisné romány

 

BÁRDOŠ, Augustín

Venujem ženám /číta Igor Šabek/ 1530 min.

zdravie, krása, starostlivosť

 

BORTONOVÁ, Elizabeth

Pollyanna v Hollywoode /číta Dagmar Jablonovská/ 450 min.

dievčenské romány

 

COOK, Robin

Sfinga /číta Ľudmila Swanová/ 720 min.

dobrodružné romány

 

GREY, Zane

Oceľová cesta /číta Igor Makovický/ 990min.

westerny

 

HÁBER, Stanislav

Sme samý lepší chlap /číta Igor Makovický/ 780 min.

spoločenské romány

 

HLINKA, Bohuslav

Atentáty na peniaze /číta Igor Šabek/ 1050 min.

falšovanie, dejiny

 

CHEEVER, John

Kronika rodu Wapshotovcov /číta Milan Drotár/ 900 min.

historické romány

 

JEČNÝ, Dobromil

Breviár moderného človeka /číta Ján Hirš/ 450 min.

spoločenské správanie

 

Nemecko /číta Jitka Krišková, Igor Šabek/ 60 min.

cestopisy

 

PAVELEKOVÁ, Magda

Spomienky starej herečky /číta Nora Selecká/ 450 min.

biografie

 

PUZO, Mario

Temná aréna /číta Ľuboš Záhon / 630 min.

vojnové romány

 

SAVARIN, Brillat

Fyziológia chuti /číta Dušan Ružička/ 600 min.

gastronómia

 

SOLŽENICYN, Alexander

Jeden deň Ivana Denisoviča /číta Marián Šidlík/ 300 min.

povojnové romány

 

ŠTRBÁK, Anton

Reparát /prevzaté/ 60 min.

rozhlasové hry

 

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 15. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Váhavec, Ed McBain   Informácie o knihe Váhavec
22%
Osemdesiat miliónov očí, Ed McBain   Informácie o knihe Osemdesiat miliónov očí
21%
Pod kopytami stád, Louis L'Amour   Informácie o knihe Pod kopytami stád
18%
Prvý venček, Mária Rázusová-Martáková   Informácie o knihe Prvý venček
20%
Tajomstvo zdravia a dlhého života, Ernest Günter   Informácie o knihe Tajomstvo zdravia a dlhého života
19%
Hlasovalo: 499
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím