Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - október 2023

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ASIMOV, Isaac

Ja, robot /číta Igor Šabek/ 563 min.

americké romány

V kultovej zbierke poviedok autor  zadefinoval tri zákony robotiky, ktoré majú slúžiť na ochranu ľudí pred robotmi. Talentovaná robopsychologička Susan Calvinová stála pri zrode umelej inteligencie. Pomohla robotom zhmotniť sa zo snov na skutočné vedecké výtvory a zapísala sa do dejín robotiky.

ASIMOV, Isaac

Oceľové jaskyne : druhá kniha série Robot /číta Igor Šabek/ 545 min.

americké romány

Na Zemi sa nájde mŕtvola vesmíranského veľvyslanca. Policajný komisár Julius Enderby poverí detektíva Eliáša Baleyho spolu s robotickým vyšetrovateľom R. Daneelom Olivawom úlohou nájsť jeho vraha. Môže však robot, aj keď je na nerozoznanie od človeka, porušiť tri zákony robotiky?

BELMONDO, Jean-Paul v spolupráci s BELMONDOM, Paulom a BLANDINIEROVOU, Sophie

Mojich tisíc životov /číta Igor Šabek/ 531 min.

autobiografie

V tejto knihe spomienok Belmondo rozpráva o svojom šťastnom detstve a o úpornom boji, ktorý zvádzal, aby dosiahol svoj sen a stal sa hercom. Hovorí aj o svojich životných vášňach - boxe, rýchlych autách, bláznivých kúskoch a kaskadérskych výkonoch, o partnerkách a láskach, o milovanej rodine. 

BERNÁTOVÁ, Barbora

Špina : detektívny román /číta Matúš Malý/ 540 min.

slovenské romány

Skupina pubertiakov sa vyberie korčuľovať do zamrznutého kameňolomu, keď sa jednému z dievčat zakliesni korčuľa do ľudských prstov vytŕčajúcich spod zamrznutej vody. Prípadu vraždy sa ujímajú vyšetrovatelia, ktorí postupne odhaľujú čoraz viac špiny, do ktorej bola obeť zapletená. Vrah mohol mať viacero dobrých dôvodov, prečo sa rozhodol učiteľa zbaviť.

BROWN, Sandra

Vražedná pomsta /číta Alfréd Swan/ 937 min.

americké romány

Po smrti manželky stratil texaský ranger Crawford Hunt pevnú pôdu pod nohami. V práci ho preradili do kancelárie, a keďže nebol schopný postarať sa o dcérku, získali ju do opatery bývalí svokrovci. Medzičasom si však usporiadal život, splnil všetky súdom nariadené podmienky a teraz leží osud jeho rodiny v rukách sudkyne Holly.

CAPLINOVÁ, Julie

Chata vo Švajčiarsku /číta Lucia Hrašková/ 678 min.

anglické romány

Keď Minu opustí muž, jedného dňa sa zbalí a vyrazí za dobrodružstvom do Švajčiarska. V útulnej horskej chate sa rozhodne riadiť jasnými pravidlami: horúca čokoláda je povolená, muži sú zakázaní. Lenže hlava srdcu nerozkáže. Hlavne keď sa na scéne objaví príťažlivý Luke, pri ktorom sa Míne podlamujú kolená...

CRAVEN, M. W.

Zóna smrti /číta Peter Lejko/ 900 min.

anglické romány

Detektív Washington Poe rieši prípad muža, ktorého ubili na smrť bejzbalovou pálkou. Aká je súvislosť medzi touto tuctovou vraždou a bezchybne vykonanou bankovou lúpežou spred troch rokov, pri ktorej nebolo nič odcudzené? A prečo niekto z vyšetrovateľov ukradol drobnú dekoráciu, ktorá zostala na mieste vraždy?

DAHL, Alex

Keď zmizla /číta Matúš Malý/ 655 min.

anglické romány

Slobodná matka Liv sa nasťahovala do odľahlého domu na útese. O jej minulosti nikto nič netuší. Investigatívna novinárka Selma vyšetruje podozrivé úmrtia modeliek, ktoré skončili v temnom svete drog a prostitúcie. Stopy vedú až do najvyšších spoločenských kruhov. Jej pátranie však nadobudne oveľa nebezpečnejší rozmer, keď z ospalého nórskeho mestečka bez stopy zmizne mladá žena so synom…

FITZEK, Sebastian

Zberateľ očí /číta Igor Šabek/ 673 min.

nemecké romány

Bývalý policajný mediátor Alexander pracuje v súčasnosti ako policajný reportér berlínskeho denníka. Vydáva sa po stopách viacnásobného páchateľa, ktorého novinári nazývajú Zberateľ očí. Páchateľ zatiaľ nezanechal nijakú stopu. Odrazu sa však nečakane objaví tajomná svedkyňa, slepá fyzioterapeutka Alina, a tvrdí, že dokáže nazrieť do minulosti svojich pacientov, stačí jej len dotknúť sa tela. A deň predtým možno ošetrovala Zberateľa očí.

GRISHAM, John

Sudcov zoznam /číta Michal Novák/ 743 min.

americké romány

Lacy stretne ženu, ktorej zavraždili otca pred dvadsiatimi rokmi, no policajtom sa nepodarilo prípad vyriešiť. Lenže žena má podozrivého. Podozrenie však nestačí, ibaže nájsť dôkazy sa zdá nemožné. Ten muž je trpezlivý a vždy má náskok pred políciou. Ide totiž o sudcu z Floridy. Dotyčný sudca si vedie zoznam obetí a cieľových osôb, ktorí mu niekedy v živote skrížili cestu a nejakým spôsobom sa ho dotkli. Ako môže Lacy začať s vyšetrovaním a nedostať sa do jeho zoznamu?

CHRISTIE, Agatha

Vražda v Orient exprese /číta Dora Kulová/ 340 min.

anglické romány

Trojdňová púť prepychového Orient expresu naprieč Európou prebieha bez problémov až do chvíle, keď vlak náhle zastane, lebo trať zablokovali snehové záveje. Ráno cestujúcimi, medzi ktorými je aj Hercule Poirot, otrasie správa, že amerického milionára Ratchetta našli dobodaného na smrť. Detektív za každú cenu musí odhaliť vraha skôr, než udrie znova...

CHRISTIE, Agatha

Tajomstvo sídla Chimneys /číta Dora Kulová/ 395 min.

anglické romány

Anthony sa podujal dopraviť do Anglicka dve zásielky – rukopis pamätí grófa Stylptiča a zväzok ľúbostných listov podpísaných istou Virginiou. Po príchode do Londýna však zistí, že o memoáre je až podozrivo veľký záujem. Vyhľadá pisateľku záhadných listov, pôvabnú Virginiu, no kým sa nazdá, pomáha jej odpratať mŕtvolu zavraždeného muža, ktorá sa nevedno ako ocitla v jej dome. A tak mu neostáva nič iné, iba začať pátrať na vlastnú päsť ...

CHRISTIE, Agatha

Záhada siedmich ciferníkov /číta Svetlana Wittnerová/ 463 min.

anglické romány

Bohatí manželia Cooteovci si na pár dní pozvú priateľov. Jeden z mládencov, Gerry Wade, má problémy s ranným vstávaním, a tak sa ostatní rozhodnú, že si z neho vystrelia: do izby mu dajú osem budíkov a nastavia ich tak, aby prvý zazvonil o pol siedmej. Na druhý deň ráno však budíky napriek ohlušujúcemu rinčaniu Gerryho z postele nevytiahnu, v tom čase je už totiž mŕtvy. A jeden budík chýba.

LACKOVÁ, Elena

Narodila som sa pod šťastnou hviezdou /číta Dora Kulová/ 628 min.

autobiografické spomienky

Kniha sa nielen veľmi dobre číta, ale poskytuje jedinečný pohľad na rómsku kultúru, dejiny Rómov na Slovensku v 20. storočí, rómske tradície, myslenie, hodnoty či spôsob života.

LADD, Sarah E.

Hriech kováčovej dcéry : tajomstvá vresovísk – 3. diel /číta Beáta Drotárová/ 785 min.

americké romány

Šestnásťročná kováčova dcéra Cecily Faireová  spolu so svojou sestrou Leah trpia spoločnosť svojho nevrlého otca, ktorý po smrti ich matky zatrpkol. Cecily sa pokúsi ujsť z tohto väzenia a začať so svojim snúbencom nový život. Otec však Cecily odvlečie ďaleko od domova do dievčenskej školy a ona už Andrewa nikdy neuvidí. Čas zacelí rany v srdci, ale jej minulosť ju prenasleduje na každom kroku.

RIES, Michala

24 dní do Vianoc /číta Miriama Fedorková/ 804 min.

slovenské romány

Nina má dobre platené miesto, spoľahlivého muža, ktorý ju miluje, ona ho však nie. Do Vianoc zostáva dvadsaťštyri dní a Nina začne robiť všetko pre to, aby bola na Štedrý deň opäť sama sebou. A keďže vianočný čas je plný zázrakov, do cesty sa jej pripletie príťažlivý cudzinec, ktorý jej rozbúcha srdce. Mohol by byť tým najkrajším vianočným darčekom, aký kedy dostala…

RINA, Lin

Kufor z neba /číta Katarína Turčanová/ 960 min.

nemecké romány

Všetko sa to začalo, keď z neba záhadne spadol kufor priamo do knižnice. A tento prípad rozlúskne len študentka Elisa! Teda, to si myslí ona. Naoko neškodná hádanka sa zmení na vyšetrovanie vraždy. Elisa sa zapletie do úkladov chamtivej londýnskej smotánky. A navyše sa nevie na nič sústrediť, pretože jej myšlienky neustále smerujú k nedostupnému pánovi Greenovi, ktorý jej vždy rozbúši srdce.

STAINFORTH, Alexander

Nežná náruč vetra /číta Miriama Fedorková/ 620 min.

české romány

Amelia už kvôli manželovi prišla o dve deti a to tretie, ktoré čaká, si vziať nenechá. Charlesova krutosť však neutícha, ale Amelii sa podarí oslobodiť. Odcestuje do sídla Summershine, kde jej pokoj trvá len krátku chvíľu. Minulosť sa pomaly vynára, tajomstvá rodiny sa odhaľujú. Má Amelia právo na šťastie? Dokáže sa vyslobodiť a uniknúť tieňom minulosti?

WHITEOVÁ, Roseanna M.

Číslo lásky : kryptológovia 1 /číta Beáta Drotárová/ 860 min.

americké romány

Po troch rokoch Veľkej vojny sú najsilnejšou stránkou Anglicka agenti, ktorí získavajú informácie, a experti, ktorí dešifrujú nemecké telegramy. Margot je expertka, ktorá dešifruje zachytené správy. Drake sa kvôli zraneniu vráti domov, kde ho uchváti Margot. Margot a Drake sú obkľúčení vojnou, šifrovanými listami a nemeckým špiónom, ktorí nechce zničiť len ich, ale aj ich milovaných.

WURM, Monika

Rockový sen /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 1012 min.

slovenské romány

Rockový titan Damien, na prvý pohľad arogantný hudobník, sa ani štyri roky po smrti milovanej Sunshine nedokáže zmieriť s krutosťou osudu. Podrezaný jazyk využíva ako bodnú zbraň, ktorou si chráni vlastné vnútro i súkromie. V čase, keď si prostredníctvom verejnoprospešných prác odpykáva trest, spoznáva Melody. Dokáže Damien opäť milovať? Rozhodne sa otvoriť jej svoje zlomené srdce?

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

HANSEN, Anders

Dobrá správa o úzkosti : prečo sa cítime tak zle, keď sa máme tak dobre? / 3 zv.

duševné zdravie

V knihe sa autor zameriava na to, čo sa v našom mozgu deje pri najbežnejších psychických poruchách, ktorými sú úzkosť a depresia a približuje spôsoby, ako sa s nimi popasovať. Ďalej odhaľuje, či sa naozaj máme horšie ako v minulosti a ako nám môže pomôcť skúmanie našich pocitov z biologického hľadiska.

CHRISTIE, Agatha

Smrť v oblakoch / 3 zv.

anglické romány

Počas letu z Paríža do Croydonu zomrie istá madame Giselle. Vyzerá to, že skonala na srdcový záchvat. No Hercule Poirot objaví skutočnú príčinu jej smrti: malý šíp s jedovatým hrotom, vystrelený z nejakej trubice či fúkačky, akú používajú domorodé kmene. Niet pochýb, že madame Giselle zavraždili.

KASTEN, Mona

Snívať znova / 5 zv.

nemecké romány

Nádejnej mladej herečke Jude sa v Los Angeles zrútia všetky sny, a tak utečie k svojmu bratovi. U brata ju však čaká prekvapenie. V dome býva aj jeho kamarát Blake, ktorému kedysi zlomila srdce. Blake jej dá hneď na začiatku jasne najavo, že s ňou už nechce mať nič spoločné. Jude sa snaží želanie rešpektovať, ale každým dňom je to čoraz ťažšie. Vzájomná príťažlivosť sa totiž nedá len tak oklamať.

KUGLEROVÁ, Zuzana

Obuvník jeho veličenstva : sága rodu Unglerovcov, tak trochu skutočnosť, trochu fikcia / 3 zv.

slovenské romány

Najnovší román Zuzany Kuglerovej sleduje osud niekoľkých generácií starého obuvníckeho rodu, ktorý v svojich povestiach a legendách skrýva mnoho tajomstiev. Dej sa začína v sedemnástom storočí v Španielsku a končí v druhej polovici dvadsiateho storočia v Bratislave. Je to príbeh plný vášní, zrád, strát a utrpení, ale aj sily, lásky a odvahy žien.

MARTIN-LUGAND, Agnès

V mene lásky / 2 zv.

francúzske romány

Madeleine sa po rokoch vracia do prázdninového domu, aby rozpovedala príbeh svojej skutočnej lásky. Na sklonku života ju o to poprosila dcéra, ktorá sa desí tajomstiev, čo by poškvrnili pamiatku milovanej mamy. A tak sa Madeleine v spomienkach vracia do náručia hudobného skladateľa Joshuu... až kým sa na pláži, na ktorej sa do seba zaľúbili, naozaj nestretnú.

REGANOVÁ, Lisa

Matkin hrob / 4 zv.

americké romány

Keď dvaja malí chlapci nájdu pri hre v lese pochované telo, policajtke Josie Quinnovej sa začínajú vracať spomienky. Aj ona sa ako dieťa v tom lese hrávala, aby bola čo najďalej od svojej nevyspytateľnej matky Belindy Roseovej. Policajná analýza dokáže, že nájdené telo patrilo mladej žene, zavraždenej pred tridsiatimi rokmi. Žene menom Belinda Roseová...

SCHERHAUFEROVÁ, Ružena

Láska z Bagdadu / 4 zv.

slovenské romány

Sára sa narodila Slovenke a Iračanovi. Po štúdiách na Slovensku sa jej otec vrátil s rodinou do Iraku a moslimka Sára sa zaľúbila do kresťana Arama. Po skončení vojny despotu Saddáma Husajna Aram odišiel do zahraničia. So Sárou však zostal v kontakte a vymyslel plán, ako by konečne mohli byť spolu. Lenže potom sa odmlčal...

STASIUK, Andrzej

Cestou do Babadagu / 4 zv.

poľské romány

Na bočných cestách, ďaleko od nablýskaných centier slávnych európskych miest, sa dejú tie najzaujímavejšie veci. Andrzej Stasiuk vo svojej cestopisnej knihe nás pozýva na potulky po tých najzabudnutejších kútoch strednej a východnej Európy – bez mapy a bez presného cieľa; autom, vlakom, či autostopom. Navštívime Poľsko, východné Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Albánsko, Moldavsko i Ukrajinu.

Pre deti a mládež

ÁBELOVÁ, Mirka.... [a 24 ďalších]

Dohviezdny večer / 3 zv.

slovenské príbehy

V knihe sa ukrýva mnoho prekvapení pre deti aj dospelých. A čo znamená poetický názov Dohviezdny večer? Naši predkovia tak hovorili Štedrému dňu. Vyjadruje to, že každý z nás má na nebi svoju vlastnú hviezdu, ktorá keď sa rozžiari, ako tá betlehemská, treba si spolu s najbližšími sadnúť k sviatočnému stolu a do jeho stredu položiť lásku.

REVAJOVÁ, Toňa

Túlavý braček / 1 zv.

slovenské príbehy

Toňa Revajová prináša príbeh, ktorý sa môže stať v hociktorej rodine. Veď rodičia vždy majú povinnosti vyše hlavy a dvojičky sú obyčajne dve. Lenže ešte je tam malý Andrej. A často, keď si naňho ostatní spomenú, zistia, že zasa zaliezol kamsi do myšej diery. Že prečo? Lebo ak sa schováte, najkrajšie je, ak Vás nájdu.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BELS, Albert

Strelnica /číta Dušan Szabó/ 330 min.

detektívne romány

BIELIK, Ernest

Partizánsky veliteľ spomína /číta Marcela Krupová/ 240 min.

Slovenské národné povstanie

HIGHSMITHOVÁ, Patrícia

Talent pána Riplyho /číta Igor Makovický/ 660 min.

detektívne romány

ISKANDER, Fazil

Starý otec /prevzaté/ 90 min.

rozhlasové hry

KEROUAC, Jack

Duluozova márnivosť /číta Igor Makovický/ 630 min.

životopisné romány

KRNO, Miloš

Modrooká zem /číta Peter Turan/ 360 min.

slovenské romány

MacDONALD, Ross

Sudičky /číta Ľuboš Záhon/ 480 min.

detektívne romány

MAREC, Anton

Stopy túlavej zveri /číta Dušan Szabó/ 330 min.

poviedky

SALGARI, Emilio

Sandokan /číta Igor Makovický/ 900 min.

dobrodružné romány

SAROYAN, William

Ešte neumieram /číta Anton Kaščák/ 390 min.

anglické poviedky

SAYERSOVÁ, Dorothy

Neprirodzená smrť /číta Igor Makovický/ 660 min.

detektívne romány

SIMMEL, Johannes Mario

Láska je len slovo /číta Alfréd Swan/ 1380 min.

spoločenské romány

SPARKOVÁ, Muriel

Balada o predmestí /číta Anton Kaščák/ 270 min.

spoločenské romány

TORJUSSEN, David

Pátranie /číta Igor Makovický/n 420 min.

detektívne romány

ŽÁRY, Štefan

Zlatoústi rozprávači /číta Dušan Szabó/ 390 min.

životopisné romány

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Ako uloviť milionára, Olivia Goldsmith   Informácie o knihe Ako uloviť milionára
14%
Boh maličkostí, Arundhati Royová   Informácie o knihe Boh maličkostí
14%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
14%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
29%
Farby kaki, Pavel Dvořák   Informácie o knihe Farby kaki
29%
Hlasovalo: 14
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím