Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - september 2021

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

BEŇOVÁ, Emily D.

Pravá tvár šťastia /číta Beáta Drotárová/ 594 min.

slovenské romány

Pravda vyplávala na povrch! Natáliin svet sa otočil hore nohami. No čo je naozaj správne? Poslúchnuť prianie rodiny a ísť vpred, a neobzerať sa do minulosti? Alebo počúvnuť volanie srdca, ktoré nevyhaslo ani po rokoch? Jared a ona sú si súdení, to vedia obaja, no podarí sa im získať to, čo im bolo kedysi vzaté? Podarí sa im prekonať rokmi živenú nenávisť ich rodín a nájsť konečne svoje šťastie?

CRAVEN, M. W.

Čierne leto /číta Dušan Kubaň/ 852 min.

anglické romány

Šéfkuchár Jared Keaton si odpykáva doživotný trest za vraždu svojej dcéry Elizabeth. Jej telo pri vyšetrovaní nenašli a Keatona odsúdili vďaka svedectvu detektíva Washingtona Poa. Keď sa do policajnej stanice dopotáca mladá žena s dôkazom o tom, že je Elizabeth Keatonová, Poe sa ocitá v nezávideniahodnej situácii. V tiesni mu pomôže geniálna analytička Tilly. Ako môže byť niekto mŕtvy a zároveň nažive? Lenže Elizabeth opäť zmizne a všetky stopy zrazu vedú k nemu.

FOLLETT, Ken

Zima sveta /číta Lukáš Šepták/ 2237 min.

anglické romány

V polovici dvadsiateho storočia päť navzájom prepojených rodín napĺňa svoj osud, zatiaľ čo svetom otriasa tyrania. Jedni zatvárajú oči pred neprávosťou, druhí jasne chápu, čo sa deje v mene ideológie. Hrdinstvo a tragédia, prispôsobenie sa a vzoprenie, láska a nenávisť vytvárajú osudnú spleť na pozadí druhej svetovej vojny, ktorá bola obrovským historickým zlomom. S hrmením zbraní prišlo aj nové usporiadanie sveta.

GERBEL, Juraj

Vtedy a tam /číta Igor Šabek/ 870 min.

slovenské romány

Dielo sa odohráva v Moskve – jedna línia v prítomnosti, druhá v 30. rokoch 20. storočia, za vrcholného Stalinovho teroru očami zvráteného psychopata. Andrej Bojar – bývalý vymáhateľ gangov v Bangkoku a majster thajského boxu má za sebou vážne zranenia po celom tele. Ale hranice svojich možností musí posunúť: Uvedomil si totiž desivé prepojenie medzi prítomnosťou a minulosťou. Vtedy – a tam...

GUARESCHI, Giovannino

Don Camillo a jeho svet /číta Dora Kulová/ 495 min.

talianske príbehy

Večný boj medzi donom Camillom a komunistickým starostom Pepponem je obrazom povojnových vzťahov na talianskom vidieku. Na verejnosti nepriatelia, v súkromí priatelia, bývalí spolubojovníci z frontu. Don Camillo nie je obrazom kňaza, ako si ho niekedy verejnosť predstavuje. Jeho dlane sú veľké a pripravené rozdávať. Požehnanie, ale aj rany svojim protivníkom.

GUARESCHI, Giovannino

Don Camillo a jeho ovečky /číta Dora Kulová/ 603 min.

talianske príbehy

Druhý diel knižného vydania príbehov Giovannina Guareschiho pod názvom Don Camillo a jeho ovečky. Príbehy kňaza Dona Camilla a komunistického starostu Pepponeho sú späť. Vážne i veselé príbehy sú zasadené do bežného života malého mestečka pri rieke Pád. Sú učebnicou života, prameňom poučenia, a ich spoločným menovateľom je humor.

HAJDUKOVÁ, Michaela Ella

Zimný palác /číta Lucia Hrašková/ 1151 min.

slovenské romány

Tri Tatiany - jeden príbeh. A jeden muž, ktorý na krku nosí anch a myslí si, že ovláda osud. Začiatok príbehu je záhadný a tajomný, no postupne spoznávame všetky tri Tatiany. Dej sa odohráva v troch odlišných časových úsekoch. Príbeh Tatiany Romanovovej je prerozprávaný formou jej denníka. Príbeh Tatiany Garinovej sa odohráva v 70-tych rokoch, v čase hlbokého komunizmu. Do tretieho príbehu autorka zakomponovala zaujímavú a nečakanú zápletku.

NAVRÁTIL, Martin, HLINIČAN, Peter

Na kraji sveta : expedícia Beringov prieliv, cesta prvých ľudí /číta Igor Šabek/ 486 min.

biografické príbehy

Martin a Peter ako prví Slováci prešli pešo z ázijského na americký kontinent „suchou nohou“ cez zamrznuté Beringovo more. Kniha približuje nielen prípravu a priebeh celej expedície, ale aj všetky výzvy a komplikácie, s ktorými sa autori počas nej museli vysporiadať. Drsné arktické podmienky, mrazivé počasie, ľadové medvede a snežné búrky, ale aj krásna polárna žiara či ľudská dobrota na kraji sveta.

OHLSSONOVÁ, Kristina

Ten, ktorý klope /číta Dušan Kubaň/ 940 min.

švédske romány

Martin obľubuje starožitnosti. Po smrti priateľa Henryho dostane ponuku, prevziať jeho podiel v starožitníctve. Martina vyhľadá muž, ktorý tvrdí, že Henry bol zavraždený. Zakrátko si všimne, že ho ktosi sleduje a v okolí domu nachádza podozrivé stopy. Pod tlakom okolností sa púšťa do hľadania pravdy o Henrym. Pátranie ho privádza k cirkvi s priveľkým vplyvom a k starožitníctvu s nekalými obchodnými praktikami.

PILJAR, František

Mám teba, mám všetko /číta Igor Šabek/ 435 min.

slovenské romány

Tak trochu filozofická, tak trochu politická fikcia Mám teba, mám všetko hodnoverne vypovedá o žití v postkomunistickej krajine na začiatku 90. rokov. Miestami stroho, vecne, miestami hlboko, vášnivo emotívne.

VAĽO, Michal

Nebo, peklo, politika : spoveď generálneho prokurátora /číta Igor Šabek/ 1255 min.

monografie

Boli udalosti z novembra 1989 „zamatovou revolúciou“? Kto zavliekol prezidentovho syna a zavraždil Remiáša? Sú kauzy „Technopol“ a „Triptych“ vymyslené? To sú otázky, na ktoré odpovedá generál Michal Vaľo, bývalý zástupca hlavného vojenského prokurátora ČSFR a generálny prokurátor SR. Zároveň prináša aj kritický pohľad na postoje politikov a vlastný osud počas rokov pôsobenia na prokuratúrach.

VLČEKOVÁ, Lucia

Tanec medzi kvapkami /číta Lucia Hrašková/ 712 min.

slovenské romány

Tanec medzi kvapkami je príbeh, v ktorom je veľa lásky, bolesti, ale aj radosti. Anna je nadaná mladá tanečnica, ktorá sa bojí odhaliť svoje skutočné city pred svojím najlepším kamarátom a tanečným partnerom. Odhodlá sa Anna prejaviť svoje skrývané city? Opätuje jej Adam lásku? Ako si poradia s problémami? Silný príbeh lásky dvoch mladých ľudí, ktorý sa zmení na príbeh lúčenia.

Pre deti a mládež

FABULUS, Fictus

Chymeros 1. diel : Stopy vedú do temnoty /číta Lukáš Šepták/ 413 min.

slovenské príbehy

Toto je kniha o chlapcovi, ktorý stratil svoje meno. Obyčajný dvanásťročný chlapec z obyčajného mesta, ktorý chodí do základnej školy, má svojich kamarátov, spolužiakov, svoju rodinu, sa za nevysvetliteľných okolností ocitne na neznámom mieste v neznámej krajine. Podstúpi mnohé dobrodružstvá, kým získa nové meno a s ním aj schopnosti, o ktorých sa iným deťom ani nesníva.

FABULUS, Fictus

Chymeros 2. diel : Tajná škola, kde deti učia dospelých /Jozef Kramár/ 528 min.

slovenské príbehy

Toto je druhá kniha o chlapcovi Chymerosovi, ktorý sa ocitol v krajine Pravdozem. Chymeros sa vyberie hľadať svoju kamarátku Dymu, ktorá zmizne bez stopy. Putuje po strastiplnej ceste, plnej nástrah. Podarí sa mu to? A podarí sa mu zachrániť deti, ktoré putujú z jedného tajného miesta na druhé so svojou školou, kde učia dospelých vidieť svet úprimnými detskými očami?

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME

BRESTENSKÁ, Kristína

Na želanie kráľa / 6 zv.

slovenské romány

Píše sa rok 1503. Kirsteen dostane pozvanie od kráľa Jakuba, aby sa stala dvornou dámou kráľovnej Margaréty. Kráľovo želanie je pre ňu poctou, rozkazom i ťažkou skúškou. Na dvore voľných mravov bojujú o jej priazeň viacerí šľachtici, no začnú jej chodiť listy od muža, ktorý ju varuje pred nebezpečenstvom. Keď sa však o Kirsteen začne zaujímať sám kráľ, prestáva mať svoj osud vo vlastných rukách...

 

ĎURICOVÁ, Ivica

Detektív z minulosti / 3 zv.

slovenské romány

Eliza Fiore sa jedného dňa zobudí v nemocnici a zisťuje, že zabudla úplne všetko. Kvôli utajeným okolnostiam jej autonehody sa stáva chráneným svedkom a je nútená odísť na prímorskú samotu niekde na juhu Európy. Stráži ju tajomný a neprístupný Detektív, ktorý je skúpy na informácie a chladný ako kus ľadu. Ona si nič nepamätá. On si však pamätá ju...

FARHATOVÁ-POPADIČOVÁ, Božena

Habibi Libanon / 3 zv.

cestopisy

Kto navštívi Libanon, býva uchvátený. Rovnako sa to stalo aj autorke. Mozaikou krátkych reportážnych príspevkov z krajiny, v ktorej prežila podstatnú časť života, chce slovenskému čitateľovi priblížiť Libanon taký, o akom sa veľmi nepíše - možno obyčajný, ale skutočný, s jeho zvykmi, tradíciami, historickým i prírodným dedičstvom.

FRANKA, Michal

Na brehu spieva dav / 5 zv.

slovenské romány

Barbara s úspešnou kariérou spácha násilný trestný čin. Úsilie svedka, sociálnych sietí a médií prispieť k jej spravodlivému potrestaniu vedie k dramatickým dôsledkom. Retrospektívne výpovede viacerých postáv postupne odkrývajú nielen to, čo tragickej potýčke predchádzalo, ale aj to, ako sa na pozadí radikalizujúcej sa spoločenskej nálady menia vzťahy medzi aktérmi súkromných i verejných udalostí. 

GAŠPARÍK, Peter

Smrť na Zlatých : druhý prípad Kornela Karoviča / 2 zv.

slovenské romány

Fotograf Karovič z bulvárneho denníka je svedkom vraždy mladíka na bratislavských Zlatých pieskoch. S kolegom, novinárom, sa púšťa do pátrania. Pri hľadaní svedkov preniknú do sveta mladých ľudí ponorených vo virtuálnom priestore. Obaja sú však zo starej školy. Chcú len vedieť prečo a ako ten mladý človek zomrel.

 

HORST, Jørn Lier, ENGER, Thomas

Dymová clona / 4 zv.

nórske romány

Na Silvestra otrasie Oslom explózia a polícia predpokladá, že šlo o teroristický útok. Medzi zranenými je aj Ruth-Kristine Smeplassová, matka Patricie, dievčatka, ktoré niekto pred desiatimi rokmi uniesol. Novinárku Emmu zaujme jej osud a záhadné zmiznutie malej Patricie. To nenecháva na pokoji ani policajta, ktorý ho vyšetroval. Podarí sa im preniknúť cez lži, obklopujúce celý prípad a zistiť, čo sa naozaj stalo?

KOŘÍNEK, Otakar

Do Amalfi na kávu / 2 zv.

slovenské poviedky

Príhody dvoch priateľov, ktorí sa vybrali na vlastnú päsť poznávať Taliansko. Knižka nás zavedie do oblasti Neapola, na Vezuv a do Pompejí. Nechýba trpasličie San Marino, Rimini či vychytené letoviská ako Amalfi, Positano a ostrov Capri s chýrnou Modrou jaskyňou. Ich putovanie bez vopred stanovených trás a termínov má príchuť zvláštneho čara, slobody a prekvapení z neznámeho.

 

PETTREYOVÁ, Dani

Strážcovia pobrežia : kniha druhá : Neúprosná hlbočina / 5 zv.

americké romány

Keď si nehoda vyžiada život pracovníka na ropnej plošine, vyšetrovatelia pobrežnej stráže Rissi a Mason letia na miesto udalosti. Zo záznamov vyplýva, že k úmrtiu nedošlo náhodou. Čo ak toho muža zabil niekto z aktivistov, alebo člen jeho vlastnej posádky? Vo chvíli, keď sa už zdá, že prípad odhalia, ich smerom sa ženie tropická búrka. Zostávajú odrezaní od akejkoľvek pomoci, presne tam, kde ich vrah chce mať.

 

ZÁHORSKÁ, Katarína

Sirotinec / 5 zv.

slovenské romány
Cardhill je starobylý kaštieľ s desivou históriou, nachádzajúci sa hlboko v horách. Na prvý pohľad je opustený, no opak je pravdou. Vo vnútri žije niekoľko desiatok sirôt. Podľa všetkého, niet odtiaľ úniku. Jedného dňa príde do sirotinca Jacob, ktorý má odhodlanie zachrániť seba a všetkých ostatných. No v týchto plánoch mu budú brániť ľudské aj nadprirodzené sily, s ktorými si vôbec nemusí poradiť...

 

Pre deti a mládež

 

KESNEROVÁ, Iveta

Cvakofuč a úlet do krajiny protinožcov / 2 zv.

slovenské príbehy

Predstavujete si niekedy, že máte zázračnú mašinku, ktorá vás ihneď premiestni na nevídané miesta? Filip so Šimonom takú mašinku majú! Volajú ju cvakofuč a je súčasťou fantastického dedičstva, ktoré Filipovi zanechal na povale jeho dedo.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BLAKE, Michael

Tanec s vlkmi /číta Alfréd Swan/ 600 min.

dobrodružné romány

ĎURICA, Milan S.

Slovenský národ a jeho štátnosť /číta Igor Makovický/ 60 min.

slovenský národ

Egypt a staroveké Grécko /číta Igor Šabek/ 90 min.

dejiny

FILO st., Július

Život po smrti /číta Jozef Lapšanský/ 360 min.

posmrtný život

GREY, Zane

Rajské pahorky koní /číta Igor Makovický/ 420 min.

westerny

GRISHAM, John

Testament /číta Igor Makovický/ 960 min.

spoločenské romány

IĽF, Iľja Jevgenij Petrov

12 stoličiek /číta Igor Šabek/ 870 min.

humorné romány

LEROUX, Gaston

Tajomstvo žltej izby /číta Viera Petrusová/ 540 min.

detektívne romány

LYNCH, Patrick

Omega /číta Anton Kaščák/ 750 min.

romány z lekárskeho prostredia

McBAIN, Ed

O minútu polnoc /číta Nora Selecká/ 390 min.

detektívne romány

PANAS, Henryk

Podľa Judáša /číta Ľuboš Záhon/ 630 min.

náboženská literatúra

PLEVZA, Viliam

Povstalecká história /číta Igor Makovický/ 1230 min.

dejiny

PRICEOVÁ, Nancy

Klamstvo z lásky /číta Beáta Drotárová/ 720 min.

spoločenské romány

ŠTIAVNICKÝ, Ján

Poslankyňa /prevzaté/ 90 min.

hra rozhlasová

Žalmy /prevzaté/ 300 min.

žalmy

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 48. týždni roku 2023 z Digitálnej knižnice

Medený vlas, Jozef Kollár   Informácie o knihe Medený vlas
26%
Lovy v Afrike a na Kaukaze, György Gyimesi   Informácie o knihe Lovy v Afrike a na Kaukaze
18%
Dobrodružstvá včielky Maji, Waldemar Bonsels   Informácie o knihe Dobrodružstvá včielky Maji
20%
Drevený zámoček   Informácie o knihe Drevený zámoček
19%
Láska Anny Elliotovej, Jane Austen   Informácie o knihe Láska Anny Elliotovej
17%
Hlasovalo: 219
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím