Knižné novinky - september 2022

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

 

AUCI, Stefania

Floriovci II. diel : Rozkvet impéria /číta Igor Šabek/ 612 min.

talianske romány

II. pokračovanie veľkolepého príbehu o mocnej sicílskej rodine, pre ktorú bolo jej meno všetkým. Aj keď Floriovci vlastnia oslnivú ríšu, život napriek tomu nie je jednoduchší. A ani nesmierne bohatstvo a vplyv nedokážu zabrániť tragédii, ktorá postihne rodinu a spôsobí, že kolo osudu sa začína otáčať ...

 

BEŇOVÁ, Emily D.

Navždy mojou /číta Beáta Drotárová/ 625 min.

slovenské romány

Elizabet je sekretárkou arogantného Alexandra, pri ktorom žiadna jeho sekretárka nevydržala dlho. Elizabet je však iná a vzdať sa rozhodne nemieni. Všetko sa zmení v deň, keď sa stane tragédia a pán dokonalý je zrazu odkázaný na pomoc druhých. Lenže kto mu podá pomocnú ruku, keď všetci od neho bočia? Čo ak o pomoc požiadajú práve Elizabet? Prijme zúfalú prosbu, alebo je čas na pomstu?

 

CAPLINOVÁ, Julie

Hotelík na Islande /číta Lucia Hrašková/ 719 min.

anglické romány

Lucy vyhodia z práce. Ocitá sa na dne a jej poslednou šancou je prijať prácu manažérky malého hotelíka Polárna žiara na Islande. Na mieste už na ňu čaká príťažlivý barman Alex. Lucy sa do hotelíka zamiluje a práca ju čoraz viac baví. V hotelíku sa ale začínajú diať podozrivé veci, no Lucy tuší, že jej chce niekto škodiť. Je Alex naozaj ten, za koho sa vydáva? A komu jej príchod tak veľmi leží v žalúdku?

 

CODDINGTON, Andrea

Moje javisko Svet /číta Dora Kulová/ 386 min.

slovenské romány

Herečka židovského pôvodu Dalma Špitzerová prežila vojnu, pracovný tábor v Novákoch aj režim, ktorý jej bránil v realizácii. Nikdy sa nesťažovala, silná vôľa a trúfalosť ju posúvali vpred. Dalmina výpoveď je plná detailov o živote na hrane, všadeprítomnej smrti, o láske, nádeji a pravde, ktorá sa môže ľahko prekrútiť.

 

COUSENSOVÁ, Sophie

Takto o rok /číta Kristína Bartošová/ 680 min.

anglické romány

Minnie, ktorej hrozí, že príde o pekáreň na koláče aj o bývanie, spozná na silvestrovskej párty šarmantného Quinna. Každý žije v inom svete, no z nejakého dôvodu na seba stále narážajú. Dojímavý príbeh je sprievodcom cestami, ktorými nás osud privedie k najneočakávanejším stretnutiam a ľuďom.

 

DOBRAKOVOVÁ, Ivana

Pod slnkom Turína /číta Ivana Šeptáková/ 390 min.

slovenské romány

Slovenka Kristína nasleduje manžela spolu s ich dvoma synmi za prácou do Turína, kde sa chcú usadiť. Tam stretne Olgu, s ktorou sa spriatelí. Ukáže sa však, že stretávanie ich rodín má ničivé následky pre všetkých. Banálny príbeh nevery má fatálny dopad na tých, ktorých by chceli pred všetkým zlým ochrániť...

 

FARKAŠOVÁ, Veronika

Môj hriech je láska k tebe /číta Katarína Turčanová/ 1200 min.

slovenské romány

Zoznámenie Alexandry s Michalom je ako vystrihnuté z hollywoodskeho filmu. Ale nie všetko je také dokonalé, ako sa na prvý pohľad javí. Pre Michala, ktorý neprávom strávil desať rokov vo väzení za vraždu svojej šéfky je jediným hnacím motorom pomsta a odhalenie pravdy. A práve k uskutočneniu svojho plánu potrebuje Alex.

 

GUENASSIA, Jean-Michel

Vysnívaný život Ernesta G. /číta Lukáš Šepták/ 934 min.

francúzske romány

Guenassia priniesol prierez búrlivým obdobím 20. storočia. Vykreslil predvojnový Paríž, nálady v Alžírsku cez druhú svetovú vojnu, návrat do povojnového Československa. Životná púť Josefa Kaplana, pokračovateľa židovského rodu pražských lekárov nie je nikdy bezvýchodisková. Má jednu istotu a tou je práca lekára. Tá mu do života v polovici 60. rokov privedie Ernesta G., juhoamerického revolucionára v zúboženom zdravotnom stave...

 

HEČKO, Maroš

Dedičstvo po barbaroch /číta Kristián Michal Hnát/ 509 min.

slovenské romány

V románe ide o sondu do vnútra človeka - osobného lekára vysokopostaveného politika, ktorý potlačil svoj osobný život v prospech svojho zamestnávateľa. Stráca zmysel svojej práce a túži po návrate k obyčajnému životu. Preto sa tesne pred Vianocami vzoprie a zmizne rovno na druhú stranu zemegule.

 

HLUBOCKÁ, Martina

Vidiecka princezná /číta Lucia Hrašková/ 605 min.

slovenské romány

V jedno popoludnie slečnu Charity obťažuje neznámy tulák a na pomoc jej pribehne slobodný gróf Peter O´Nell. Charity sa doňho zaľúbi, on ju však berie ako dočasné rozptýlenie a radšej narukuje do armády. Po rokoch sa Peter vráti z vojny - dospel, zmužnel, ale Charity si zaumieni nechať Petra draho zaplatiť za zlomené srdce.

 

JACQ, Christian

Údolie kráľov /číta Igor Šabek/ 584 min.

francúzske romány

Údolie kráľov patrí medzi najposvätnejšie miesta starého Egypta. Pochovávali v ňom kráľov, dávna ľudská civilizácia v ňom zhromažďovala poklady. Prečo však starovekí Egypťania vytvorili svoju nekropolu práve na týchto miestach? Dielo populárneho historika a egyptológa Christiana Jacqa hľadá na túto otázku odpoveď.

 

JACQ, Christian

Starobylý Egypt deň po dni /číta Igor Šabek/ 742 min.

staroveký Egypt

Ako vznikol faraónsky štát? Ktorá je najstaršia kniha sveta? Akí boli odvážni bádatelia skúmajúci Núbiu? Poznáme skutočný príbeh kráľovi oddaného Sinuheta? Na tieto, ale aj iné otázky nám odpovie sprievodca starým Egyptom, kde sa stretneme s faraónmi, mágmi, bojovníkmi alebo roľníkmi, krasorečníkmi či inými známymi, ale aj niektorými nedocenenými osobnosťami.

 

KING, Stephen

Billy Summers /číta Michal Novák/ 1360 min.

americké romány

Billy Summers je nájomný vrah – ten najlepší z najlepších. V práci sa riadi jedinou zásadou, jeho cieľ musí byť naozaj zlý človek. Billy má toho dosť, je pripravený skončiť a do smrti len oddychovať. Vybaví už len posledný džob. Ako bývalý ostreľovač a vojnový veterán z Iraku s vyznamenaním dobre vie, ako sa bez stopy vypariť. Tak čo by sa mohlo pokaziť? Povedzme, že úplne všetko.

 

KRNO, Svetozár

Od Hokkaida po Južnú Kóreu /číta Kristián Michal Hnát/ 383 min.

cestopisy

Autor v knihe zachytáva poznanie a úvahy z dvoch výprav na Ďaleký východ. Čitateľa zavedie na japonský ostrov Hokkaidó, posvätnú horu Fudži, do Japonských Álp, do Hirošimy a Nagasaki, miest s krutým osudom. Druhá výprava do Južnej Kórey odkrýva kontrasty medzi hlučnou metropolou a pokojnými národnými parkami.

 

KUBICA, Mary

Neplač, miláčik /číta Antónia Kurimský Oľšavská/ 566 min.

americké romány

Esther Vaughanová zmizne z bytu a spolubývajúca nájde medzi jej vecami list, adresovaný Miláčikovi. Medzitým v neďalekom mestečku skríži cestu Alexovi Gallovi tajomné dievča bez mena a ich vzťah prerastie v čosi temné. Tieto zdanlivo nesúvisiace príbehy sa napokon pretnú v dych vyrážajúcom finále.

 

LA MURE, Pierre

Maliar z Moulin Rouge /číta Peter Lejko/ 1320 min.

francúzske romány

Henri de Toulouse-Lautrec, génius zohavený nevyliečiteľnou chorobou, vášnivý duch uväznený v neduživom tele, ktorý za svoju krátku a búrlivú životnú púť vytvoril aj prežil viac než obyčajní smrteľníci za dlhý život. V tejto pútavej, nesmierne dojímavej knihe sledujeme osudy umelca od útleho detstva až do predčasnej smrti.

 

MARTIN, Madeline

Posledné kníhkupectvo v Londýne /číta Slavomíra Fulínová/ 660 min.

anglické romány

August 1939 – Hitlerove vojská postupujú Európou a na prepuknutie vojny sa pripravuje i Londýn, do ktorého sa prisťahovala Grace. Nečakala však, že veľkomesto ju privíta protileteckými krytmi a že začne pracovať v zaprášenom kníhkupectve. Najmä, keď sa v knihách vôbec nevyzná. Jedného dňa však do kníhkupectva vstúpi letecký dôstojník George, vďaka ktorému Grace v sebe postupne objaví lásku k románom a začne z nich čerpať potrebnú nádej.

 

OKEOVÁ, Janette

Keď príde jar /číta Svetlana Wittnerová/ 512 min.

kanadské romány

Po roku učenia v škole v kanadskej divočine plánuje Elizabeth svadbu s Wynnom Delaneym. Svoj manželský život začínajú ďaleko na severe. Elizabeth sa necíti pripravená na taký osamelý život bez mnohých civilizačných výdobytkov. Zostala jej len láska k Wynnovi a viera v Boha. Bude to však stačiť?

 

PIVARČIOVÁ, Katarína

Sedem dôkazov, že ťa skutočne miluje /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 700 min.

slovenské romány

Alin žije v podnájme, práca ju nebaví, muži jej života s ňou dlho nevydržia. Je nešťastná, osamelá, ale chýba jej odvaha niečo na tom zmeniť. Stačí drobný impulz a jej svet je hore nohami. Vyhodia ju z práce, stratí hlavu kvôli chlapcovi, ktorý je o desať rokov mladší. Odrazu sa túži vrátiť k svojej rutine, ale už to nejde. A to ešte netuší, že jej pod srdcom rastie drobný problém.

 

PRONSKÁ, Jana

Ohrdnuté srdce /číta Beáta Drotárová/ 578 min.

slovenské romány

Johanku v mladosti zasnúbili s Radovanom. On tesne pred sobášom nevestou pohrdol. Johanka sa odvtedy musela životom pretĺkať sama. Robila, čo mohla, aby dedičstvo udržala. Sedem rokov v sebe živila nenávisť. Keď jej Radovan zaklopal na bránu, odmietla prijať pravdu, že sa zmenil a všetko ľutuje. Ľadový pancier okolo Johankinho srdca môže roztopiť iba vzájomný rešpekt, úcta a čistá, úprimná láska.

 

SAKMÁROVÁ, Dominika

Kórejské halušky : pripovidki z ešči daľekejšeho Vichodu /číta Katarína Turčanová/ 392 min.

biografické poviedky

Autorka ponúka ďalšiu zbierku zážitkov, príhod a dojmov zo života v preplnenej Kórey, prekypujúcu kultúrnymi odlišnosťami, ktoré vás pobavia i udivia, no medziiným sa dozviete aj jednu životne dôležitú vec: základom prežitia kórejskej zimy je držať sa pri zemi.

 

SLANIČKA, Michal

Pliaga /číta Igor Šabek/ 675 min.

slovenské romány

Keď sedliacky mládenec Zachariáš zachráni život grófskej dcére Emílii, obaja začnú v mene zakázanej lásky bojovať s neprekonateľnými predsudkami a nepochopením vlastných rodín. Román o výnimočnej láske sa odohráva na pozadí reálnych udalostí v roku 1831, keď sa naším územím prehnali dve rany – povstanie roľníkov proti šľachte a cholerová epidémia.

 

Pre deti a mládež

 

DEMOVIČOVÁ, Silvia

Láska nemá vzorec /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 530 min.

slovenské romány

Pätnásťročná Nina žije iba s mamou a nepočujúcou sestrou. Odjakživa túžila chodiť na gymnázium, kde sa zoznámili jej rodičia. Dúfa, že keď pôjde v ich šľapajach, tiež stretne niekoho výnimočného. Ibaže láska nemá vzorec, do ktorého stačí doplniť rovnaké premenné a dostanete zaručený výsledok. Nájde aj ona spriaznenú dušu tak, ako sa to podarilo jej rodičom?

 

ENDE, Michael, FREUND, Wieland

Rodrigo Rabiát a jeho panoš Špunt /číta Jozef Kramár/ 412 min.

nemecké rozprávky

Špunt je zvedavý chlapec. S rodičmi bábkarmi cestuje po krajine. Kočovať s divadlom ho ani trochu nebaví a už vôbec nie s rodičmi, ktorí mu nerozumejú. Túži zažiť vzrušujúce dobrodružstvo. Len čo sa dozvie, že v okolí žije nebezpečný lúpežný rytier Rodrigo Rabiát, utečie za ním. Špunt nalieha, aby ho Rodrigo prijal do služby. A tak mu vymyslí skúšku: musí spáchať ťažký a nebezpečný zločin…

 

SAMOJLIK, Tomasz

Malý vlk s veľkým srdcom /číta Lukáš Šepták/ 121 min.

poľské príbehy

Autor predstavuje najmladším čitateľom fascinujúci svet vlkov. Tento nádherný príbeh priateľstva a hrdinstva najmenšieho a najslabšieho vĺčaťa  vo svorke – Orieška, nás presvedčí, že spolupráca medzi vlkom a človekom môže zachrániť vlčí aj ľudský život.

 

STÄDINGOVÁ, Sabine

Petronela Jabĺčková 5 : Kniha čarov a špehúň /číta Kristína Bartošová/ 200 min.

nemecké príbehy

V Petronelinom jablkovom domci je rušno. Dvojčatá, roháč Lucius aj jablkoví škriatkovia sa pustia do vyrezávania tekvíc. No na druhý deň akoby sa po Uhorkáčovi a jeho druhoch zľahla zem. Čo sa im prihodilo? Vďaka Oliverovi rýchlo zistia, že škriatkov niekto uniesol. Do hľadania sa zapojí aj psík Hafi. Jeho dobrý nos privedie malú čarodejnicu a jej kamarátov na správnu stopu.

 

STÄDINGOVÁ, Sabine

Petronela Jabĺčková 6 : Húska gagotačka a čarodejnícka sesternica /číta Kristína Bartošová/ 190 min.

nemecké príbehy

Olívii a Oliverovi sa u sedliaka Zemana ohromne páči, zaľúbia sa najmä do husí. Onedlho im totiž Gréta a Gabo doslova zobú z ruky. Lenže gazda má v pláne húsky predať. Majú nebodaj skončiť v rúre? Husi treba bezpodmienečne zachrániť, rozhodnú sa deti. Ako dobre, že im Petronela dala čarovné kamienky…

 

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

 

BARTOŠOVÁ, Barbora

Strážca : Tretia časť trilógie : V srdci / 2 zv.

slovenské romány

Vanaheim zúri. Pre hraničiarov ani pre ľudských strážcov už niet cesty späť. Dokáže Nina spojiť všetkých pozemských strážcov včas? Podarí sa Iannovi odhaliť pradávne tajomstvo spojenia medzi ním a Ninou? Kým obaja riešia konflikty na strane dobra, Vanaheimova armáda naberá na sile. Kto zradí a kto ostane verný až do konca?

 

DÁN, Dominik

Tajomný závoj / 5 zv.

slovenské romány

Chlapci z oddelenia vrážd nemali šťastie, vrah dopichal mladú pouličnú prostitútku a naaranžoval jej mŕtvolu tak, akoby ležala vystavená na márach. Naozaj ju vystavil, aby im chcel zanechať nejaký odkaz? Hneď na začiatku vyšetrovania spácha samovraždu hudobný skladateľ. Zatiaľ nevedia, či im neušlo niečo dôležité. Je všetko tak, ako vidia na vlastné oči, alebo sú obidva zdanlivo nesúvisiace prípady zahalené tajomným závojom?

 

DENEŽKINOVÁ, Irina

Daj mi! / 3 zv.

ruské poviedky

Škandalózna zbierka poviedok o živote mladých ľudí v Rusku. Literárna výpoveď novej generácie, ktorá vyrástla pod vplyvom západných médií a konzumu, no v krajine s tragickou minulosťou východnej Európy. Poetické aj kruté, rozmarné i brutálne príbehy o láske, sexe, drogách, hudbe a živote na ulici vo veľkomeste.

 

DOLLER, Trish

Na vlnách / 3 zv.

americké romány

Pre Annu bol Ben veľkou láskou. Desať mesiacov po jeho tragickom odchode, sa musí rozhodnúť, čo ďalej. Keď ju pripomienka v mobile upozorní na spoločne plánovanú plavbu plachetnicou do Karibiku, zaumieni si, že vypláva sama a tým sa rozlúči s Benom. Rýchlo si však uvedomí, že bez pomoci cestu nezvládne. Osloví preto Keana, profesionálneho námorníka, aby jej pomohol. Anna k nemu zakrátko pocíti náklonnosť. Môže byť vôbec šťastná, keď prišla o milovaného človeka?

 

HANNAHOVÁ, Sophie

Záhada troch štvrtín / 4 zv.

anglické romány

Hercula Poirota predo dvermi do bytu čaká neznáma žena, ktorej vraj poslal list, kde ju obvinil z vraždy Barnabasa Pandyho, hoci ona toho človeka nikdy nestretla. Ale ani Poirot o ňom nikdy nepočul. Otrasený vojde do bytu, kde ho už čaká neznámy muž a tvrdí, že dostal od  Poirota list, v ktorom ho obvinil z vraždy Pandyho. Koľko takých listov existuje a kto je Barnabas Pandy?

 

HUNTER, Teagan

Chce sa mi s tebou m(a)ilovať / 3 zv.

americké romány

Keď na nástenku zavesím oznam, že hľadám spolubývajúceho, on je ten posledný, koho mám na mysli. Je tiež posledný človek na Zemi, s ktorým by som išla dobrovoľne bývať. No stalo sa. Caleb Mills nemôže byť chalan pre mňa. Je to bývalý frajer mojej najlepšej kamarátky. A to by bol odo mňa podraz. Však?

 

CHMIELEWSKI, Dominik

Kecharitomene Milostiplná : odhaľ jej úžasné tajomstvo a choď za svojím cieľom!

/ 3 zv.

kresťanský život

Kniha Kecharitomene je vzácny sprievodca pre duchovný boj. Je o sile ktorú má Matka Božia. A o tom, ako nám môže pomôcť, ak jej dovolíme aby nás v živote viedla. Len tak odhalíte jej úžasné tajomstvo a v ňom svoj večný cieľ!  V knihe sa dozviete, kým je tajomná Kecharitomene!

 

NOVAC, Siniša

Pičkin dim : Chorvátske impresie a kompresie 4 / 1 zv.

chorvátske poviedky

Opäť ide o krátke tragikomické poviedky, odohrávajúce sa na chorvátskej pláži. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, rozkladajú si osušky a slnečníky, vstupujú do mora a vracajú sa na breh. Vyhasnuté manželské páry, plážové levy a levice, osamelí dovolenkoví. Všetka tá krása a túženie však trvá iba krátko. Ako pičkin dim.

 

NOVAC, Siniša

Starec Marjan a more / 2 zv.

chorvátske príbehy

Starec Marjan a more je „remakom“ knihy Ernesta Hemingwaya s názvom Starec a more. Odohráva sa však na Jadrane, v Chorvátsku, blízko Splitu. V príbehu sa ocitne množstvo postáv a postavičiek, typických pre tvorbu Sinišu Novaca.

 

ONDREJKOVÁ, Bibiana

Len tak zľahka / 1 zv.

slovenská poézia

Len tak zľahka je kniha básní Bibiany Ondrejkovej. Lásku, vzťahy, sny, radosti, smútky, zradu, sklamania, nádeje či  túžby spracúva autorka otvorene, odvážne, citlivo aj s nadhľadom – len tak zľahka.

 

PAVELKOVÁ, Kristína

Život v jeho tieni / 2 zv.

slovenské romány

Na začiatku má Hana milujúceho manžela, spoločenský status, peniaze a nadáciu na pomoc chorým deťom. Po niekoľkých presne mierených životných ranách stratí všetko. Podarí sa Hane vzoprieť neprajnému osudu a začať odznovu? Má vôbec nádej byť ešte niekedy šťastná?

 

REYNOLDS, Allie

Triaška : priateľské stretnutie po rokoch alebo hra o život? / 5 zv.

anglické rozprávky

Milla vycestuje na stretávku do lyžiarskeho strediska v Alpách. Ocitne sa v hoteli odrezaná od sveta na vrchole ľadovca so štyrmi priateľmi. Za nevysvetliteľných okolností zmizne jedna z nich - Saskia. Partia zistí, že lanovka nefunguje, nemôžu nájsť mobilné telefóny a v spoločenskej miestnosti na nich čakajú pokyny k divnej hre, ktorá im má pripomenúť nezvestnú Saskiu. Niekto sa s nimi zahráva a chce zistiť pravdu o Saskii a nezastaví sa spred ničím.

 

SMOLEN, Štěpán

Buď, kde si / 2 zv.

kresťanská literatúra

Humorný príbeh o hľadaní stálosti v nestálej dobe. Skáčeme z miesta na miesto, zo vzťahu do vzťahu. Študent teológie stretne záhadného starca, ktorý sa mu stane samozvaným sprievodcom na ceste. Nepripravený, ešte v pyžame a so zubnou kefkou v ruke je nútený podniknúť výpravu naprieč storočiami, ale predovšetkým do vlastného vnútra.

 

Pre deti a mládež

 

HADDON, Mark

Čudná príhoda so psom uprostred noci / 3 zv.

anglické romány

Detektívom a zároveň rozprávačom príbehu je Christopher, pätnásťročný chlapec s Aspergerovým syndrómom, čo je druh autizmu. Vyzná sa dobre v matematike, pozná všetky krajiny sveta, ale o ľuďoch nevie takmer nič. Nikdy nešiel sám ďalej ako na koniec ulice, no keď nájde na dvore zavraždeného susedkinho psa, vydáva sa na hrôzostrašnú cestu, ktorá mu prevráti celý život naruby.

 

NANETTI, Angela

Mágovo tajomstvo / 2 zv.

talianske príbehy

Román pre deti od 8 rokov s detektívnou zápletkou z prostredia knižnice, kde je uložená aj stará kniha s mágovým receptom na omladzujúci prostriedok. O recept, ktorý sa medzitým dostane do knihy, ktorú si požičala čitateľka, prejaví záujem istý muž. Jeho nečestné spôsoby, ktorými sa ju snaží získať, narobia tete knihovníčke aj čitateľke nečakané problémy.

 

VANČOVÁ, Silvia

Mačka z kmeňa stromu / 1 zv.

slovenské príbehy

V lese, v dutine starého stromu býva biele mačiatko – Mia, ktoré ostalo samo. Ak si myslíte, že je Miin život smutný – mýlite sa! Mia postupne spoznáva les a jeho tajomstvá, zažíva veselé príhody a dobrodružstvá, nachádza si v lese kamarátov. Každý večer sa vo svojom brlôžku v kmeni stromu teší na nový deň!

 

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

 

ANDREWSOVÁ, Virginia Cleo

Polnočný let /číta Beáta Drotárová/ 750 min.

spoločenské romány

 

BARTKO, Daniel

Moderná psychohygiena /číta Oľga Turoková/ 780 min.

psychohygiena

 

BORTONOVÁ, Elizabeth

Pollyanna v Mexiku /číta Dagmar Jablonovská/ 450 min.

americká literatúra

 

GALOT, Jean

Duch svätý – Duch spoločenstva /číta Anton Kaščák/ 540 min.

náboženstvo

 

GREY, Zane

Partia Sekáč /číta Igor Makovický/ 600 min.

dobrodružné romány

 

KAHN, James

Indiana Jones a chrám skazy /číta Igor Makovický/ 480 min.

dobrodružné romány

 

MAREC, Anton

V dreve zomiera noc : príbeh Majstra Pavla z Levoče /číta Marián Šidlík/ 150 min.

životopisné romány

 

MICHALOVÁ, Tereza

Dubček známy neznámy /číta Jozef Lapšanský/ 330 min.

memoáre

 

MUTSATSOSOVÁ, Kiki Ferudi

Onassis a jeho ženy /číta Nora Selecká/ 1050 min.

životopisné romány

 

RENDELLOVÁ, Ruth

Z hlbokej vášne /číta Igor Makovický/ 450 min.

detektívne romány

 

ROBINSON, Stanley Kim

Útek z Káthmandu /číta Igor Šabek/ 840 min.

dobrodružné romány

 

SCHRÁMEK, Ľubomír

Poruchy civilizácie /číta Jozef Lapšanský/ 360 min.

slovenské romány

 

SIMMEL, Johannes Mario

Aj klauni prinášajú slzy /číta Igor Šabek/ 1350 min.

romány z lekárskeho prostredia

 

SUSSMAN, Paul

Stratená Kambýsová armáda /číta Igor Šabek/ 1140 min.

dobrodružné romány

 

TURČEK, Michal, TURČEK, Karol

Alkohol a deti /číta Dušan Szabó/ 390 min.

prevencia

 

Na začiatok stránky Tlač stránky