Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Knižné novinky - september 2023

ZVUKOVÉ KNIHY VO FORMÁTE MP3

ARLIDGE, M. J.

Vadí nevadí /číta Igor Šabek/ 800 min.

anglické romány

Kriminalita v meste zvláštne narastá, ešte nikdy nebolo v uliciach toľko násilia a nepokojov. Čo spája všetky tieto zločiny bez zjavnej príčiny, po ktorých nezostávajú žiadne stopy? Hlavná vyšetrovateľka Helen Graceová šípi, že nemôže ísť o náhodu. Všetky trestné činy sú očividne iba dielikmi skladačky a postupne zapadajú na svoje miesto. Pomaly vychádza najavo, aká zvrátená a dômyselná je celá sieť zločinov.

BRNKOVÁ, Michaela

Odveta /číta Kristína Medvecká-Heretiková/ 615 min.

slovenské romány

Posledná časť trilógie Nekompromisní nás sprevádza životom v podsvetí. Autorka nám odhalí tajomstvá a intrigy tohto prostredia. Ani v tejto časti nechýba romantika, hádky, tajomstvá, démoni z minulosti, akcia, ale hlavne napätie.

CAPLINOVÁ, Julie

Čajovňa v Tokiu /číta Lucia Hrašková/ 678 min.

anglické romány

Keď Fiona vyhrá štrnásťdňový fotografický pobyt v Tokiu, je od šťastia celá bez seba. Lenže po príchode zistí, že jej mentorom má byť muž, ktorý jej pred desiatimi rokmi zlomil srdce – úspešný fotograf Gabe. Ich spoločne strávený čas je spočiatku pre oboch akoby za trest. A kým Fiona spoznáva Tokio, Gabe je čoraz viac uchvátený jej milou a prirodzenou povahou. Netrvá dlho a začína to medzi nimi znova iskriť...

COLE, Daniel

Handrová bábika /číta Kristián Michal Hnát/ 838 min.

anglické romány

Detektívi William Fawkes má pred sebou mŕtvolu. Tá sa skladá z častí tiel šiestich obetí, ktoré vrah zošil dohromady ako bábku. Navyše Fawkesova bývalá manželka dostane od anonyma fotografie z miesta činu a zoznam ďalších šiestich mien a dní, kedy páchateľ plánuje vraždiť. Posledné meno na zozname je Fawkesovo...  Neľútostné preteky medzi políciou a vraždiacim monštrom sa začínajú!

COLE, Daniel

Obesenec /číta Kristián Michal Hnát/ 842 min.

anglické romány

Inšpektorka Emily Baxterová dostala príkaz pomáhať pri vyšetrovaní vraždy. Telo našli skrútené do známej polohy zavesené nad Brooklynským mostom so slovom NÁVNADA vyrezaným do hrude. Pri ďalšej vražde našli obeť, tentoraz s nápisom BÁBKA. Na oboch stranách Atlantiku pribúdajú čoraz  zvrátenejšie vraždy. Je potrebné zastaviť krutého vraha skôr, než bude neskoro.

ČUPKA, Milan

What is huncút? : ako Slováci kolonizovali Ameriku /číta Jozef Lapšanský/ 720 min.

reportáže

Na začiatku 20. storočia žil v USA približne každý štvrtý Slovák. Autor knihy cez historické reportáže mapuje príbehy týchto pozoruhodných osád, zároveň odkrýva pozadie najväčšej prisťahovaleckej vlny z dnešného územia Slovenska do USA. Kniha chce byť aj inšpiráciou pre všetkých, ktorí so svojimi rodinami v Amerike dávno stratili kontakt, aby sa o túto fascinujúcu históriu začali opäť zaujímať.

DERŇÁR, Peter

Adam a Eva /číta Svetlana Wittnerová/ 600 min.

slovenské romány

Manželia Adam s Evou sa rozhodnú vymeniť bratislavský panelák za vilu na okraji Malých Karpát. Lenže v obrovskej stavbe sa cítia  stratení a prenasledovaní čudnými susedmi a pozorovaní okolitým lesom. Môžu za všetko ľudia, ktorým sa rozhodli dať zbohom, alebo je príčina v dome, ktorý musel navrhnúť šialený architekt? A keď jedného dňa zmiznú ich deti, pochopia, že je naozaj zle.

ESTIENNE d'ORVES, Nicolas

Eiffel : príbeh životnej lásky slávneho architekta /číta Igor Šabek/ 424 min.

francúzske romány

Píše sa rok 1886. Gustave Eiffel má ohromiť Francúzsko nevídaným monumentom, 300-metrovou vežou, ktorá bude najvyššou na svete. Je to jediný dôvod posadnutosti kovovou stavbou, ktorá ho núti bez prestávky pracovať? Ako sa hovorí, za všetkým hľadaj ženu. Adrienne akoby sa vtelila do jeho životného projektu. Je to krivka jej chrbta, ktorá ho inšpirovala, veľké A, ktoré sa bude navždy týčiť k parížskemu nebu.

GREIZINGEROVÁ, Zuzana

Pripútajte sa, pristávame /číta Katarína Turčanová/ 1380 min.

cestopisy

Lietanie prináša so sebou nielen spoznávanie sveta, ale aj nevšedné i náročné situácie, no zmysel pre humor a nadhľad vás presvedčia, že život na palube lietadla je jednoducho úžasný. V knihe nás letuška prevedie po 62 krajinách sveta, nielen tých dovolenkových, ale aj úplne nevšedných a ponúkne vám množstvo cestovateľských tipov.

HARDY, Thomas

Ďaleko od hlučného davu /číta Alfréd Swan/ 1102 min.

anglické romány

Román je príbehom modernej ženy Batšeby, uväznenej v spoločenských tradíciách. Batšeba odmietla Gabrielovu ponuku na sobáš, ale flirtuje so susedom. Oboch nápadníkov však zatieni príchod mladého vojaka Franka, ktorý sa do Batšeby zamiluje a rozdúcha v nej nespútanú vášeň. Jeho prítomnosť na farme prebudí u suseda chorobnú žiarlivosť, čím vyvolá dramatický sled udalostí...

HARREL, Lindsay

Šepot papiera a atramentu /číta Miriama Fedorková/ 698 min.

americké romány

Sophia, neschopná spamätať sa po smrti snúbenca, sa rozhodne stráviť leto mimo domova a najme si byt nad kníhkupectvom v Cornwalle. Jeho majiteľka Ginny sa po manželovom odchode zúfalo snaží udržať ho pri živote, sama však túži stať sa cukrárkou. Dve ženy, ktorých osudy spojilo pôvabné kníhkupectvo, sa usilujú vzdorovať očakávaniam a snívať svoje sny.

HORŇÁK, Roman

Anjelik /číta Jozef Kramár/ 450 min.

slovenské romány

Z areálu základnej školy zmizla tretiačka Natálka Blažejová. Polícia spustila pátraciu akciu a okamžite uzatvoria všetky výjazdy z mesta. Ešte tej istej noci sa stratené dievčatko našlo. Znetvorené a dobité v hustom krovinatom poraste. Niet pochýb, že sa stalo obeťou pedofila.

HORŇÁK, Roman

Kat /číta Peter Lejko/ 600 min.

slovenské romány

Autor nás z pozície detektíva prevedie kompletným vyšetrovaním zaujímavého skutočného prípadu. Dva páry hľadajú v lese huby keď nájdu mŕtvolou. A nie hocijakú. Chlapa takmer bez kože pribitého o kríž v poli. Následne sa rozpúta veľké vyšetrovanie. Pred brutálnym katom a jeho nechutnými spôsobmi popráv sa človeku zastavuje rozum.

HORŇÁK, Roman

Sexeso /číta Igor Šabek/ 598 min.

slovenské romány

Sudca Ústavného súdu Hauzner spolu so svojimi tromi kolegami žijú dvojitý život a hovoria si "štyria mušketieri". Opantaní mocou, skazení bohatstvom, zneužívajú právomoci verejného činiteľa a nič im nie je sväté... až kým jedného rána nájdu Hauznera s prostitútkou zavraždených v dome. Komu pretiekol pohár trpezlivosti? V dnešnej dobe sa akosi stáva pravidlom, že ryba smrdí od hlavy.

HORST, Jørn Lier

Zradca /číta Kristián Michal Hnát/ 608 min.

nórske romány

Po týždňoch silných dažďov sa na jednu z obytných štvrtí Larviku zosunie pôda. Na druhý deň sa medzi troskami nájde mŕtve telo, no koroner určí čas úmrtia na štyridsaťosem hodín pred zosuvom. Vyšetrovanie tohto úmrtia súvisí s niekoľkými ďalšími prebiehajúcimi prípadmi a čoskoro sa začnú objavovať náznaky, že medzi vyšetrovateľmi je zradca...

LADD, Sarah E.

Dedičkin sľub : tajomstvá vresovísk – 1. diel /číta Beáta Drotárová/ 700 min.

americké romány

Dedička panstva Amelia aby získala majetok, sa musí vydať skôr než dovŕši dvadsiaty štvrtý rok. Navyše sľúbila umierajúcej priateľke, že sa postará o jej malú dcérku Lucy. Jej snúbenec Edward však nechce o dieťati ani počuť. Keď po Lucy príde jej otec, námorný kapitán Graham, Amelia vymyslí plán: zruší zasnúbenie s Edwardom a prehovorí kapitána, aby si ju vzal za ženu. Musia však čeliť najťažšej skúške. Od toho, ako sa s ňou popasujú, závisia životy nielen ich dvoch...

LADD, Sarah E.

Učiteľkina voľba : tajomstvá vresovísk – 2. diel /číta Beáta Drotárová/ 704 min.

americké romány

Patience po otcovej smrti a bratovom odchode nesie všetku zodpovednosť za chod dievčenskej školy na panstve Rosemere. Majiteľa panstva Williama surovo napadnú a on sa celý dobitý uchýli do stajne k svojim podnájomníkom. Keď mu Patience ošetrí rany, Williama okúzli jej krása a dobrota. Práve vtedy sa však vráti jej brat a privedie jej niekdajšieho nápadníka Ewana. Má si zvoliť život bez lásky so vzdelaným, no nudným Ewanom, alebo dúfať, že príťažlivý búrlivák William jej city opätuje?

MIKITOVÁ JANOŠKOVÁ, Mária

Vyšetrovateľka /číta Dora Kulová/ 450 min.

slovenské romány

Práca vyšetrovateľa na Okresnom odbore kriminálnej polície v bratislavskej Petržalke nie je jednoduchá. Milada s tromi ďalšími kolegami vytvorili svojrázny „mozgový trast“. Fungoval perfektne, kým situáciu na pracovisku neskomplikovali city. Autorka nám priblížila prácu vyšetrovateľa v kontexte jeho vzťahov s ľuďmi, či už kolegami, alebo páchateľmi trestných činov.

SARGINSONOVÁ, Saskia

Jedného dňa v Londýne /číta Kristián Michal Hnát/ 653 min.

anglické romány

Vdovu Coru a o dvanásť rokov mladšieho  Jacoba zvedie dokopy náhoda. Corinina dcéra Fran nie je z rodiaceho sa vzťahu svojej matky nadšená. Najmä preto, lebo Jacob sa páči aj jej. Cora sa tak musí popasovať s dcérou rebelkou a zároveň sa snaží zistiť, prečo sa Jacob niekedy správa tak tajomne a neprístupne...

STEINFORT, Tom

Odvrátená tvár Dubaja /číta Igor Šabek/ 570 min.

biografické príbehy

Dubaj sa na medzinárodnej scéne teší povesti modernej krajiny, ale pod pozlátkou stále panujú stredoveké pomery. Ženy stále vnímajú ako majetok a za oznámenie znásilnenia im hrozí väzenie. Robotníci nemajú garantovanú minimálnu mzdu. Korupcia je všadeprítomná. Cenzúra a propaganda fungujú na plné obrátky...

WURM, Monika,

Rockové tango /číta Kristína Bartošová/ 1036 min.

slovenské romány

Populárny rocker, bezcharakterný sukničkár Damien Shane prišiel po ťažkej nehode o zrak. Na miesto jeho ošetrovateľky prichádza dievča, ktorému kedysi zlomil srdce. Spomenie si arogantný hudobník na túto bytosť, ktorá mu svojou drzosťou vyráža dych a núti ho premýšľať? Nečakaný koniec príbehu vás prinúti zamyslieť sa nad tým, že v živote naozaj nič nie je zadarmo.

KNIHY V BRAILLOVOM PÍSME A E-BRAILLE

BALOGH, Mary

Dokonalý / 5 zv.

kanadské romány

Justina zo záhadných dôvodov otec vyhodil z domu, no po smrti starého grófa zdedil šľachtický titul a je grófom Brandonom. Hoci sa z neho stal prísny muž, považuje za svoju povinnosť postarať sa o nevlastnú sestru Mariu. A tak pozve Estelle aj jej brata Bertranda do Everleigh Parku, aby Marii robili spoločnosť. Justin si uvedomí, že by si mal nájsť manželku. A zatiaľ čo on verí, že našiel ideálnu kandidátku v krásnej lady Estelle, ona je presvedčená, že sa k sebe vôbec nehodia…

BROWNLEE, Victoria

Láska na francúzskom vidieku / 4 zv.

austrálske romány

Serge sa rozhodne kúpiť pre tehotnú priateľku Ellu dom a koziu farmu. Ella, ktorá doteraz žila v Paríži, nie je z nápadu nadšená, ale snaží sa zapadnúť medzi domácich a vymýšľa, ako by sa dala stodola prerobiť na kaviareň a obchodík so syrmi. Pomoc jej ponúkne šarmantný, anglicky hovoriaci cudzinec Chuck. Serge sa začne správať obozretnejšie k ich novému spoločnému priateľovi.

BRYNDZA, Robert

Diablova cesta / 4 zv.

anglické romány

Kate sa v nemocnice zoznámi s Jean, ktorá jej rozpovie srdcervúci príbeh o tom, ako sa pred jedenástimi rokmi na mieste zvanom Diablova cesta stratil jej trojročný vnuk Charlie. Keď sa detektívna agentúra začne udalosťami zaoberať, zistia, že Jean má problematickú minulosť. Čo sa vtedy na Diablovej ceste uprostred vresovísk a močarísk stalo? Uniesli Charlieho? Alebo spadol do rieky, ktorá mizne v Diablovej rokline?

HORŇÁK, Roman

Krutá hra / 3 zv.

slovenské romány

Kriminalisticko-expertízne oddelenie rieši v poradí už tretiu vraždu s rovnakým scenárom. Obeťou šialeného a úchylného vraha so sadistickými sklonmi sa stala mladá žena. Vrah je dômyselný. Profesionálnym spôsobom zametá za sebou stopy. Koľko ľudí musí zomrieť aby vrah dokončil, čo má v úmysle? Aká je logika jeho hry?

HRAŠKOVÁ, Eva, JEŽOVIČOVÁ, Kristína

Temný výdych / 3 zv.

slovenské romány

Rebeka Zimová ani po piatich rokoch neprestáva hľadať vraha svojej sestry, hoci polícia prípad odložila. Jej odhodlanie naberá nebezpečné obrátky. Čím bližšie sa k vyriešeniu prípadu dostáva, tým viac je podráždené jej okolie. A v tej najnevhodnejšej chvíli zomiera za takmer rovnakých okolností ďalšia žena...

HUNTER, Teagan

Ešte! (mi daj šancu) / 4 zv.

americké romány

V štvrtej knihe zo série Texting sa snaží Shep (brat Zacha z pravej časti) napraviť reputáciu a získať späť lásku svojho života Denn (sestra Monty z tretej časti). Opäť tu máme vzťah medzi dvomi ľuďmi, ktorý vlastne vznikol úplnou náhodou a len čisto cez správy...

JAREMČUK, Olesia

Naši iní : príbeh ukrajinskej rozmanitosti / 2 zv.

biografické príbehy

Ukrajinská reportérka navštívila mnohé kúty Ukrajiny od Donbasu až po pokojné dedinky Besarábie a Zakarpatska, aby zdokumentovala, ako žijú rôzne národnostné menšiny a komunity v Ukrajine, čo si pamätajú zo svojej minulosti a ako si predstavujú budúcnosť. Kniha je jedinečná zbierka úprimných a intímnych príbehov o ľuďoch, ktorí dodávajú ukrajinskej kultúre farbu a plnosť.

JARKOVSKÁ, Erika

Deväť : príbeh Ďatlovovej výpravy / 4 zv.

slovenské romány

Autorka beletristicky spracovala  jeden z najväčších rébusov v moderných dejinách Ruska, známy ako Záhada Ďatlovovej výpravy. Očami Ziny a Rustema, samotných aktérov výpravy, spoznáte skupinu deviatich mladých ľudí, ktorí nakoniec pri riešení tejto záhady zahynú. Kde však končí skutočnosť a kde začína fabulácia?

KLASSENOVÁ, Julie

Tiene Swanfordského opátstva / 6 zv.

americké romány

Rebecca Laneová išla do Swanfordského opátstva odniesť rukopis bratovej knihy.  Tam sa stretáva so sirom Frederickom, vdovcom, ktorý jej veľmi dávno zlomil srdce. Keď v kláštore nájdu telo zavraždeného slávneho spisovateľa, sir Frederick začína vypočúvať zamestnancov a zisťuje, že niekoľko ľudí ho neznášalo  – vrátane slečny Laneovej a jej brata. A je jasné, že Rebecca niečo skrýva...

LASKER, Alex

Príbeh slona / 3 zv.

americké príbehy

Ishi ako mláďa prišiel o všetko. Rodinu mu vyvraždili pytliaci a nebyť chlapca menom Kamau a manželov Hathawayovcov, ktorí sa ho ujali, skončil by rovnako. Rozprávanie Ishiho o dospievaní u láskavých „dvojnožcov“, o putovaní so sloními stádami naprieč Afrikou, ale aj o živote v zajatí je jedinečne pretkané osudmi jeho záchrancov.

PITZORNO, Bianca

Sen o šijacom stroji / 3 zv.

talianske romány

Začiatkom minulého storočia si v jednom malom talianskom mestečku mladá žena vďaka svojej šikovnosti vyslúžila miesto krajčírky v bohatej rodine. Dievča sa rýchlo vypracuje, usiluje sa žiť nezávislo, a hoci túži po tom, aby si prečítala všetky módne časopisy, rýchlo pochopí, že tie najvzrušujúcejšie príbehy sa dozvedá práve pri práci. Práve tam sa totiž prezrádzajú všetky rodinné tajomstvá, ktoré mali ostať naveky utajené.

NAJŽIADANEJŠIE ZVUKOVÉ KNIHY, U KTORÝCH BOL ZMENENÝ NOSIČ Z AUDIOKAZIET NA CD VO FORMÁTE MP3

BALDACCI, David           

Studňa želaní /číta Ľudmila Swanová/ 780 min.

spoločenské romány

BEDNÁR, Vlado              

Libero /číta Miloš Chrappa/ 540 min.

poviedky

BOOTH, Pat          

Miami /číta Mária Palúchová/ 1020 min.

spoločenské romány

COOK, Robin                 

Záchvat /číta Igor Makovický/ 1020 min.

trilery

Denník Anny Frankovej

/číta Nora Selecká/  810 min.

vojnové romány

DOHERTY, P. C.   

Záhady Horovho chrámu /číta Igor Šabek/ 600 min.

historické romány

FAULKNER, William

Medveď /číta Štefan Mráz/ 360 min.

historické romány

GIORDA      

Kefalova pomsta /číta Igor Šabek/ 270 min.

dobrodružné romány pre mládež

GREY, Zane

Čierne bralo /číta Igor Makovický/ 540 min.

westerny      

KELEOVÁ, Ľudmila                  

Rieka padajúca z neba /číta Igor Šabek/ 660 min.

cestopisy

KUNDERA, Milan            

Nesmrtelnost /prevzaté/ 900 min.

psychologické romány

MAIER, Sepp        

Brankárove spomienky /číta Jozef Lapšanský/  510 min.

poviedky

         

SMALL, Bertrice             

Prenasledovaná láska /Beáta Drotárová/ 930 min.

historické romány

VÁCHA, Stanislav           

Smrť v Bostone /číta Anton Kaščák/ 780 min.

spoločenské romány

WOHL, Louis de   

Dievča zo Sieny /číta Jana Dolanská/ 780 min.

náboženské romány

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
21%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
20%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
19%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
17%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
23%
Hlasovalo: 884
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím