Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Online čítanie v braili, rozprávkové čítanie z brailovej knihy

Pri príležitosti Dňa európskych autoriek a autorov SKN pre vás pripravila rozprávkové online čítanie v braili. Zábavný a poučný večer pre deti, mladých i dospelých ľudí, ktorí sa radi stretnú s rozprávkou. Tie naše, ktoré na vás čakajú, sú rozprávkami z celej Európy a hoci ich autori nie sú známi, kdesi tu, na našom kontinente vznikli a vypovedalo ich nespočetné množstvo úst.

S hostkou nášho večera Danielou Dubivskou sa trochu porozprávame o tom, aké to je byť autorkou, poetkou, a zároveň si priblížime autorskú dielňu SKN, ktorej sa už vyše desať rokov venuje v rámci literárneho klubu.

Pridajte sa k nám 25. marca 2024 o 19.00 na platforme Google Meet na odkaze Rozprávkové online čítanie v braili alebo prostredníctvom notifikácie v mobilnom telefóne v prostredí Corvus.

Deň európskych autorov

Deň európskych autorov oslavuje európsku literatúru a podporuje záujem o čítanie. Inšpiruje mladšie generácie, aby spoznali bohatstvo európskej literatúry. Zároveň podporuje jazykovú rozmanitosť v Európe.

© Európska únia, 2023

Posilnenie postavenia publika prostredníctvom čítania

Knihy slúžia ako mocný nástroj na posilnenie postavenia, vzdelávanie, podporujú aj tvorivosť a inovácie. Čítanie nielen zlepšuje jazykové zručnosti, ale obohacuje aj schopnosť ľudí vyjadrovať sa, dáva sebadôveru a vzbudzuje zvedavosť, radosť z poznávania a sveta vo všeobecnosti.

Európska únia sa prostredníctvom tejto iniciatívy snaží inšpirovať mladé generácie, aby si vytvorili vzťah k svetu kníh. Robí tak prostredníctvom stretnutí s autormi, prekladateľmi a ďalšími odborníkmi z knižného sektora a pozýva ich, aby sa podelili o svoje vlastné skúsenosti.

Deň európskych autorov ponúka mladým ľuďom príležitosť zapojiť sa do aktuálnych spoločenských a osobných výziev.

Deň autorov slúži ako platforma na propagáciu a podporu prebiehajúcich programov a iniciatív v európskych krajinách na podporu kultúry čítania.

Kreatívna Európa. Deň európskych autoriek a autorov. Na obrázku je ruka v ktorej je pero.

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
21%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
20%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
19%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
17%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
23%
Hlasovalo: 884
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím