Toto webové sídlo využíva súbory cookie. Viac informácií…

Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Pexesová besiedka so Silviou Vančovou v SKN

Silvia Vančová je zakladateľkou  vydavateľsta detských kníh Veronetka so sídlom v Liptovskom Mikuláši  a autorkou niekoľkých kníh pre deti. Cieľom vydavateľstva Veronetka je vydávať detskú literatúru, vydávať literárnu tvorbu detí a mládeže, podporovať čítanie a vzťah detí k literatúre, pomáhať deťom rozvíjať svoj talent. Ak siahnete po jej knihách, zistíte, že sú písané srdcom, rovnako, ako to má vo svojom logu uvedené vydavateľstvo Veronetka - detské knihy písané srdcom. O veľkosti svojho srdca nás pani Silvia presvedčila aj na druhom spoločnom stretnutí s nevidiacimi, slabozrakými a inak zdravotne znevýhodnenými deťmi v SKN v Levoči. V minulom roku v septembri sa deti tešili z jej vlastnoručne vyrobených 3D záložiek do kníh v tvare zvieratiek či kvietkov z farebnej plste nalepených na lekárskych drevených lopatkách.

Štyridsiatka detí prvého stupňa základnej školy internátnej v Levoči s očakávaním zaplnila počas Týždňa slovenských knižníc 5. marca zasadačku do posledného miesta, tešiac sa na besiedku spojenú s literárnou dielničkou. Tentoraz pani Silvia pre deti vyrobila drevené 3D pexeso - na krúžkoch z drevenej dýhy nalepené z dýhy vyrezané, resp. vypálené prekrásne reliéfne obrázky zvieratiek, rastlín a iných predmetov. A nebolo ich málo, na konci besiedky sa ušiel aspoň jeden pár každému žiačikovi a zvyšné ostali v detskom oddelení knižnice. Pani Silvia deťom odporúčila, aby jeden z páru pexesa darovali niekomu, na kom im záleží.

Literárna dielnička sa niesla v znamení hádaniek,  vyhľadávania správnych odpovedí v pexese, hľadania vhodných rýmov k nájdeným obrázkom, vyhľadávania pexesových párov, či detskej vravy a predbiehania sa v správnych odpovediach. Deti si tiež vypočuli príbeh o Katke a dozvedeli sa, že nie každý vyniká vo všetkom, ale každý žiak má niečo, čo je na ňom pekné, výnimočné.

Ďakujeme našej hostke za precízne pripravenú a nápaditú besiedku v knižnici. Veríme, že pani Silviu potešil malý darček od detí v podobe peknej hlinenej mištičky, ktorú pre ňu vyrobili v školskej dielni na hrnčiarskom kruhu a tiež malá jarná dekorácia kvietkov od SKN. Deti sa už teraz tešia na ďalšiu literárnu dielničku so Silviou Vančovou.

DB

Prihlásenie

Registrácia do digitálnej knižnice

Registrácia do digitálnej knižnice a na portál RTVS - Dokorán

Zabudol som heslo

Vyhľadávanie

RTVS
DOKORÁN
Článok o DIKDA pre čitateľov SKN
UČEBNICE PDF

ANKETA

Hlasujte za knihu v Braillovom písme, ktorú si budete môcť stiahnuť v 24. týždni roku 2024 z Digitálnej knižnice

Milénium , Elizaheth Handová, Lewis Gannet   Informácie o knihe Milénium
21%
Prach a sny, Eduard Krajčo   Informácie o knihe Prach a sny
20%
Predposledná štácia, Juraj Hanuščin   Informácie o knihe Predposledná štácia
19%
Priznávanie , Rose Marcia   Informácie o knihe Priznávanie
17%
Prvý medzi rovnými , Jeffrey Archer   Informácie o knihe Prvý medzi rovnými
23%
Hlasovalo: 968
Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky Portál Návštevník OPIS - Operačná program informatizácia spoločnosti Blindrevue – IT technológie pre osoby so zrakovým postihnutím